Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komisja lekarska - uzębienie
23-03-2019, 21:17
Post: #1
Komisja lekarska - uzębienie
Hej, mam pytanie odnośnie komisji lekarskiej - mianowicie chodzi o stomatologa/laryngologa, czy za braki w uzębieniu , uszkodzone zęby lub protezę zębową byłbym od rau skreślony w postępowaniu/komisji i dostałbym niezdolny do służby? Prosiłbym o rzetelna odpowiedz, dziekuje pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-03-2019, 07:40
Post: #2
RE: Komisja lekarska - uzębienie
Sprawdź w dzienniku ustaw z wykazami chorób:
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/downlo...182035.pdf
Wydaje mi się, że jak wszystko będze zaleczone to bez problemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-03-2019, 18:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-03-2019 18:25 przez zana03.)
Post: #3
RE: Komisja lekarska - uzębienie
W dzienniku ustaw nie ma nic o ubytkach tylko jest wzmianka "Braki i wady jamy ustnej i uzębienia z utratą zdolności żucia powyżej 50%" oraz o torbielach w jamie ustnej, zapaleniach dziąseł lub chorobach warg i jamy ustnej.
Jeżeli chodzi o protezę: "Obecność protez stałych (w tym z użyciem implantów) oraz ruchomych należy traktować jako odtworzenie zdolności żucia w zaprotezowanym zakresie pod warunkiem obecności zębów przeciwstawnych".

Łopatologicznie, ubytki w zębach nie są przeszkodą. Chyba, że nie posiadasz połowy zębów i tym samym masz uszkodzoną zdolność żucia. Jeżeli posiadasz protezę, która utrzymuje się na zębach własnych (nie jest w całości klejona do podniebienia), nie jest ona przeszkodą w pełnieniu służby.

Tak myślę, ale ręki nie dam sobie za to uciąć Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS