Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podróż służbowa
12-04-2019, 21:18
Post: #1
Podróż służbowa
Cześć wszystkim. Chciałem zapytać jak wygląda u was podróż służbowa, a w zasadzie liczone godziny za podróż. Jak to jest jak jedziecie na szkolenie w niedzielę ? Lub jak to jest jak kończycie szkolenie w czwartek czy piątek ? Ile godzin wam liczą itd ..?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-04-2019, 23:54
Post: #2
RE: Podróż służbowa
(12-04-2019 21:18 )plemie101 napisał(a):  Cześć wszystkim. Chciałem zapytać jak wygląda u was podróż służbowa, a w zasadzie liczone godziny za podróż. Jak to jest jak jedziecie na szkolenie w niedzielę ? Lub jak to jest jak kończycie szkolenie w czwartek czy piątek ? Ile godzin wam liczą itd ..?

poniedziałek - piątek 8 godzin, a pozostałe dni tylko tyle ile prowadziłeś samochód
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-04-2019, 08:57
Post: #3
RE: Podróż służbowa
U mnie też niedzieli nie liczą.

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-04-2019, 15:50
Post: #4
RE: Podróż służbowa
Ale raz na PS-ce zrobiłem nadgodziny. Ale się kilka osób zdziwiło..TongueBig Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-04-2019, 16:01
Post: #5
RE: Podróż służbowa
W jaki sposób?

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-04-2019, 17:40
Post: #6
RE: Podróż służbowa
Kierowca w niedzielę i kierowca na powrocie, nie mówiąc oczywiście o dojeździe do oddziału i z powrotemSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-04-2019, 19:08
Post: #7
RE: Podróż służbowa
Mój oddział uważa, , że prowadząc pojazd nie jestem kierowcą, bo nie jestem na etacie kierowcy - i to nie jest żart.........

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-04-2019, 19:34
Post: #8
RE: Podróż służbowa
No to graty... Rozumiem, że jadąc w podróż 500km+ jest tylko jeden kierowca... U mnie wpisują albo wszystkich albo przynajmniej większość.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-04-2019, 20:12
Post: #9
RE: Podróż służbowa
Chodzi o to, że nikomu nie liczą godzin za prowadzenie pojazdu, bo nikt nie jest etatowym kierowcą. Nie ważne czy jechał jeden czy pięciu.
Po prostu chora interpretacja wydziału kadr.

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-04-2019, 20:48
Post: #10
RE: Podróż służbowa
(13-04-2019 19:08 )keyser soze napisał(a):  Mój oddział uważa, , że prowadząc pojazd nie jestem kierowcą, bo nie jestem na etacie kierowcy - i to nie jest żart.........
Ja zażądałbym takiej interpretacji na piśmie. Jeżeli wystawiliby ją na piśmie to od tego dnia odmawiałbym prowadzenia pojazdu służbowego powołując się na to ich pismo ponieważ nie jestem na etacie kierowcy chyba, że zapłaciliby za kierowanie pojazdem jako wykonywanie dodatkowych czynności.
A co do podróży służbowych i ewidencjonowania czasu służby za podróż służbową to reguluje to rozporządzenie MSWiA z dnia 10 czerwca 2009 roku w sprawie rozkładu czasu służby funkcjonariuszy SG (dz. U. nr 95 pozycja 794) a dokładnie paragraf 21. Nie wkleję treści bo skopiowana ze strony sejmowej "przekłamuje" polskie znaki (typu ą ę ń ś).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-04-2019, 07:35
Post: #11
RE: Podróż służbowa
Chyba tylko w naszej "firmie" nie liczą godzin za zrobione godziny... Cyrk na kółkach... a jak będzie jakiś wypadek w niedzielę to raptownie jestem na służbie czy nie ? Będzie wypadek w służbie ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-04-2019, 09:17
Post: #12
RE: Podróż służbowa
Wielkie awantury, a sprawa została już dawno rozstrzygnięta wyrokiem Sądu Najwyższego:
http://www.sn.pl/orzecznictwo/SitePages/...K+265%2f04

Tutaj macie to na atomy rozpisane:
https://kadry.infor.pl/kadry/wynagrodzen...ktyki.html

W tym miejscu ktoś może słusznie zauważyć, że przecież nie podlegamy pod kodeks pracy w tym zakresie i co nas wyrok SN. Otóż na ile potrafię to ocenić to wprowadzone w 2009 r. rozporządzenia w sprawie rozkładu czasu służby funkcjonariuszy SG implementowało w pragmatykę służbową SG przepisy kodeksu pracy (oraz tenże wyrok). Przeczytajcie sobie ten wyrok i par. 21 naszego rozporządzenia.
Natomiast z doświadczenia wiem, że praktyka rozliczania podróży służbowych jest w każdym oddziale inna. Dlatego jakiś czas temu związki zawodowe wystąpiły do KGSG z prośbą o ujednolicenie interpretacji.

https://nszzfsg.pl/pismo-pana-komendanta...ne-sluzby/

W związkach nigdy nie byłem i nie zamierzam być, a tu wypada mi wskazywać ich działania...
Pozdro
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-04-2019, 21:35
Post: #13
RE: Podróż służbowa
(14-04-2019 09:17 )Pałacowy moniuch napisał(a):  Natomiast z doświadczenia wiem, że praktyka rozliczania podróży służbowych jest w każdym oddziale inna. Dlatego jakiś czas temu związki zawodowe wystąpiły do KGSG z prośbą o ujednolicenie interpretacji.

https://nszzfsg.pl/pismo-pana-komendanta...ne-sluzby/

W związkach nigdy nie byłem i nie zamierzam być, a tu wypada mi wskazywać ich działania...
Pozdro
Nie spodziewałbym się efektywności związków w tym zakresie. Pytałem o to na forum jeszcze w 2016r związkowca (http://forumsg.pl/showthread.php?tid=89&...#pid21365) - ustalenia ze strona służbową trwają blebleble... . Dotarłem jednak do stanowiska BKiSz KGSG i na tym bazuję a na "uzgodnienia związków z<-> KGSG" to sie raczej nie doczekam (to już 5 rok mija). Pismo wysłane w 2017r. przez związki i ... zadanie efektywnie zrealizowane?!Huh
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS