Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Praca na emeryturze
26-11-2013, 22:59
Post: #21
RE: Praca na emeryturze
(26-11-2013 19:50 )Towarzysz Krzysztof napisał(a):  
(06-08-2013 12:15 )qandrze napisał(a):  Witam.Może ktoś z szanownych kolegów dorabia jako kierowca sam ciężarowego?.Kusi mnie robota w tym temacie,mam C+E.Prosiłbym o jakieś opinie,doświadczenia

To może i ja podzielę się doświadczeniami z pracą na emeryturze.
Po ponad roku odpoczywania postanowiłem coś poszukać. Okazuje się, że konkursy na stanowiska w urzędach to jedna wielka ściema (przed konkursem już osoba jest wybrana). Byłem na kilku testach i zawsze na rozmowie się kończyło bo "swój" był najlepszy.
Od pół roku jeżdżę busem (do 3,5t, 8 EP) po Europie i polecam taką robotę innym ale nie na zasadach jakie preferuje większość pracodawców czyli 3/1 (3 tygodnie w trasie/1 tydzień w domu) ale dobrze jest dogadać się z drugim emerytem mundurowym i gość przyjmuje dwóch kierowców na jedno auto (po 1/2 etatu) a Ty po trzech tygodniach w trasie masz trzy tygodnie wolnego.
Mi to bardzo odpowiada bo mam możliwość od czasu do czasu wyjechać za granicę na kilka tygodni i dorobić a w tym układzie to nawet byłem 5 tygodni w robocie za granicą bo zmiennik pojechał dwa razy pod rząd a jak jemu coś wypadnie to nie ma problemu abym ja pojechał drugi raz pod rząd.
Większość pracodawców daje najniższą krajową (lub pół jak w moim przypadku) i 20 gr od kilometra ale ja mam płacone dodatkowo dniówki i nie narzekam. W 3 tygodnie spokojnie zrobisz 10-12 tyś km (bez oczu na zapałki, prawie każdą nockę śpię spokojnie minimum 5-6 godzin) więc można sobie policzyć ewentualne zarobki.

Pozdrawiam emerytów

Witam kolege.
Od przejścia na emkę w sierpniu br. pracowałem u Duńczyka tylko i wyłacznie na weekendy od piatku do niedzieli wożąc kierowców ciężarówek na zjazdy do domu. Kasa stała 800 euro bez ilości godzin ale zawsze mieściłem się pomiędzy 80 a 180 godzin w miesiacu. Jednak najgorsze to, że nie chciał mnie na legalu. Dlatego też na dzień dzisiejszy poszukuję innej pracy. Dzisiaj miałem rozmowę z potencjalnym pracodawcą ( czyt. pośrednikiem ), który oferował mi 1200 zł podstawy + 1200 " do ręki " za jazdę w systemie 3 tygodnie jazdy 4 dni w domu. Jak dla mnie to przesadził. Podziekowałem i nadal szuka czegoś. Dlatego też jak kolega coś wie to prosze o kontakt.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-11-2013, 06:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-11-2013 06:29 przez keyser soze.)
Post: #22
RE: Praca na emeryturze
Angole znów szukają ludzi do grupy KBL, na Heathrow.
Ps. do personelu logistycznego (czytaj. sprzątacze) też szukają, ale tam już płacą kiepsko, dychy nie zarobisz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-11-2013, 10:56
Post: #23
RE: Praca na emeryturze
Powiem, że sam nawet nie szukałem takiej roboty ale przez przypadek znalazłem ogłoszenie, wysłałem CV i zacząłem pracować.
Ogłoszeń o tego typu zajęciu (przynajmniej tutaj na śląsku) można znaleźć co najmniej kilka ale wszędzie wymagają doświadczenia w jeździe po Europie i to jest największy problem. Sam miałem wątpliwości czy sobie poradzę ale okazuje się, że moje podstawy niemieckiego i bardzo dobra nawigacja załatwia większość bez problemu.
Zaproponowane wynagrodzenie 1200 podstawa + 1200 do ręki (czyli mniej niż 10 groszy od kilometra, bo 12 tyś km miesięcznie zrobisz bez problemu) to już ewidentne przegięcie, bo rozmawiając z innymi kierowcami to nie spotkałem nikogo kto miałby mniej niż 1200 podstawy + 20 groszy od kilometra, mi z dniówek wychodzi trochę mniej ale szef jest bardzo w porządku, zawsze można się ze wszystkim dogadać, idzie mi na rękę z moimi potrzebami, a stosunki pracodawca-pracownik to też bardzo ważny element pracy (spokojny sen).
Mój brachol który jeździ ciężarówką sam mnie przekonał abym docenił taką robotę (chciałem szukać lepiej płatnej) bo jak posłuchał o wszystkich układach to stwierdził, że trochę lepsze pieniądze nie zrekompensują utraty takiego świetnego układu.

Jakby ktoś chciał poznać blaski i cienie tego typu roboty to niech da znać a w miarę możliwości napiszę lub oddzwonię i niech się nie martwi dłuższym milczeniem bo wiadomo, że jak jestem za granicą to na neta raczej nie wchodzę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2013, 07:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-12-2013 07:22 przez kant42.)
Post: #24
RE: Praca na emeryturze
Witam kolegów ,od kilku miesięcy pracuję na umowie zlecenie w pewnej firmie ,po nowym roku mogę dostać umowę o pracę.Tutaj właśnie mam dylemat i zarazem pytanie ,które kieruję do kolegów czy będąc na nie pełnej m-ce(brakuje 1,3%) i dostając w granicach +,- 3 tys świadczenia mogąc "dorobić" drugie tyle nie stracę przy rozliczeniu się ze skarbówką lub nie daj Boże jakiś procent świadczenia mi zawieszą (emki)?Pozrdrawiam i proszę o poradę.Huh
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2013, 15:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-12-2013 15:13 przez nettai.)
Post: #25
RE: Praca na emeryturze
Policz sobie.
F-sz emeryt, który nie osiągnął pełnej emerytury (bez podwyższenia z tytułu inwalidztwa związanego ze służbą 15%) w przypadku podjęcia pracy musi się liczyć z tym, że jego emerytura może być zmniejszona:
- jeżeli zarobki przekroczą 130 % przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za kwartał (ogłaszanego przez Prezesa GUS) następuje zmniejszenie emerytury o 25 % jej wysokości;
- jeżeli zarobki mieszczą się pomiedzy 70 a 130 % przeciętnego wynagrodzenia kwota zmniejszenia mieści się w przedziale 0-25% wysokości emerytury;
- jeżeli zarobki są niższe niż 70 % przeciętnego wynagrodzenia to emerytura nie ulega zmniejszeniu.

Poniższe dane publikowane są na podstawie komunikatów/obwieszczeń Prezesa GUS ogłaszanych w Monitorze Polskim.
Minimalne wynagrodzenie za pracę
Od 1 stycznia 2013 r. 1600,00 zł
Przeciętne wynagrodzenie
W IV kwartale 2012 r. 3 690,30 zł
W I kwartale 2013 r. 3 740,05 zł
W II kwartale 2013 r. 3 612,51 zł
W III kwartale 2013 r. 3 651,72 zł
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2013, 19:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-12-2013 19:19 przez kant42.)
Post: #26
RE: Praca na emeryturze
Kwoty podane przez kolegę to brutto czy netto? w monitorze też nie określili a ja w tej materii nie za bardzo oblatany.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2013, 23:30
Post: #27
RE: Praca na emeryturze
Brutto. Swoją drogą zabrakło Ci pół roku Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-12-2013, 08:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2013 08:54 przez nettai.)
Post: #28
RE: Praca na emeryturze
Może nie jest tak źle. Kolega musiałby zarobić 4 747,21 zł brutto żeby mu zmniejszyli mkę o 25 %. Jak określił +/- 3 000 zł. (wygląda to na netto) to raczej łapie się w drugiej grupie. Ale potrzeba dokładnych wyliczeń aby mieć całkowitą pewność. Ale chyba i tak będzie korzystniej zawiesić te kilka procent (to nie zginie) a mieć 3 tysie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-12-2013, 20:59
Post: #29
RE: Praca na emeryturze
Jak wygląda zawieszenie emki?(chodzi o te procenty w zależności od uzyskanych przychodów),czy to następuje po rozliczeniu PIT-a?Czy po zakończeniu pracy(rozwiązaniu umowy z pracodawcą )emka z "automatu" wróci do pierwotnej kwoty?Sorki że tak tu męczę ale od czego są koledzyWink
Może ktoś mi poda jakiś namiar na kogoś kto siedzi w tych tematach?Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi i informacje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-01-2014, 10:04
Post: #30
RE: Praca na emeryturze
Srednia krajowa brutto na dzien dzisiejszy to 3897 zl.
Jezeli dobrze rozumiem post kolegi nettai to nie majac pelnej emki dorabiajac na umowe zlecenie (bo inaczej sie nie oplaca przyjetym po 99r do sluzby) kwote 3000 netto ZER moze ale nie musi obciac emerytury? Czy i tak bedzie to jakis procent jednak nie wiekszy niz 25%?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-01-2014, 15:14
Post: #31
RE: Praca na emeryturze
Niestety nie mogę nic więcej Ci pomóc bo nie jestem specjalistą od spraw finansowych. Może zadzwoń bezpośrednio do ZER MSW.

tel: 0- 22 602-81-36;
0-22 602-81-92
fax: 0- 22 825- 49-79
e-mail: zer@zer.msw.gov.pl

Punkt przyjęć interesantów:

ul. Pawińskiego 17/21,

Przyjęcia interesantów:

Poniedziałek 8.15 - 18.00
Wtorek - Piątek 8.15 - 16.15

Głowy Ci nie urwą a mogą pomócSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2014, 08:18
Post: #32
RE: Praca na emeryturze
Witam kolegów orientuje się ktoś jak się rozlicza(jeżeli się rozlicza?) w rocznym zeznaniu podatkowym coś takiego jak "ryczałt paliwowy" bo nie bardzo wiem jak to będę za kilka tygodni musiał ugryźć?!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2014, 10:22
Post: #33
RE: Praca na emeryturze
Doczytałem w przepisach, że umowa zlecenie też podlega pełnej procedurze odprowadzenia składek do ZUS tak samo jak w przypadku normalnej umowy o pracę. Sad
Najgorsze jest to, że pracodawca nie chce mnie przyjąć na czarno tylko chce wszystko jak w książkach pisze, kosztem oczywiście mojej wypłaty na odprowadzenie składek do zasranego ZUS gdzie mi jest to w ogóle nie potrzebne. Masakra jakaś w tym kraju.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2014, 18:01
Post: #34
RE: Praca na emeryturze
Załóż działalność gospodarczą i zatrudnij się dodatkowo na 1/30 etatu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-01-2014, 01:08
Post: #35
RE: Praca na emeryturze
albo najlepszym rozwiazaniem - umowa o dzielo - zadnych skladek
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2014, 11:36
Post: #36
RE: Praca na emeryturze
Ale umowa o dzielo wiaze sie z konkretnymi dzialaniami, w zusie sa wyszczegolnione zajecia podlegajace umowie o dzielo.
Zakladajac wlasna dzialalnosc gospodarcza czy oprocz tej skladki zdrowotnej czy chorobowej w wys okolo 260 zl bede musial jescze cos odprowadzac?
Po co dodatkowo zatrudniac sie na 1/30 etatu jak pisal lenek?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2014, 15:41
Post: #37
RE: Praca na emeryturze
Z punktu widzenia pracodawcy: np. potrzebuje Twoich uprawnień i certyfikatów.
Z Twojego punktu widzenia: jeżeli nie masz 75% to zatrudnienie na 1/30 część etatu daje Ci 1,3% rocznego przyrostu do emki (do rozliczenia po 55 roku życia - chyba, że jesteś rencistą to prawie od razu)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2014, 22:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-01-2014 22:21 przez wiedzmin.)
Post: #38
RE: Praca na emeryturze
przy działalności gospodarczej odprowadzasz tyko 261,73 (od stycznia zaczyna obowiązywać oczywiście nowa składka) do ZUS na poczet składki zdrowotnej, w rozliczeni rocznym ta składka zostaje uwzględniona jako zaliczka na poczet podatku PIT. Jeżeli osiągasz wyższe dochody z działalności to odprowadzasz też co miesiąc zaliczki na podatek PIT. Możesz też być płatnikiem podatku VAT
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-02-2014, 15:23
Post: #39
RE: Praca na emeryturze
Jeszcze jedno pyanie czy jeżeli otworzę na siebie dzialalność gospodarczą, dalej obliguje mnie nieprzekraczalność tych 70% średniej krajowej czy mogę mieć wiekszy dochód, oczywiscie nie majac pelnej wysługi?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-05-2015, 08:48
Post: #40
RE: Praca na emeryturze
Witam cieplutko
Chciałbym poinformować, że na stronie MSZ co jakiś czas pojawia się ogłoszenie naboru do pracy na etat pracownika Ochrony i Kontaktu tz. SOiK. Jest to ciekawa robota oczywiści na podstawie umowy o pracę. Polega ona na rotacyjnym systemie pracy w dyplomatycznych placówkach zagranicznych (6 m-cy za granica na 3 m-ce w kraju). Kasa nie powalająca ale do emki 3 tyś netto + diety zagraniczne to emka staje się dodatkiem. Pozdrawiam i proponuje obserwować stronę MSZ.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS