Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podniesienie dodatków dla przewodników
12-04-2012, 16:57
Post: #1
Podniesienie dodatków dla przewodników
Witam
Jak wyglada sprawa w poszczególnych oddziałach/placówkach SG podnoszenia dodatku służbowego?
Zgodnie z tym co było w decyzji KG do kazdego oddziału przekazane były środki na podniesienie dodatków służbowych dla kazdego przewodnika o II kat. tymczasem z tego co sie dowiedziałem ( bynajmniej w MOSG'u ) zakonczyło sie na tym ze ci co mieli dodatek V dostali VI a ci co mieli VI nic nie dostali.
Wydaje mi sie ze takie postepowanie nie dokońca jest zgode z wytycznymi KG, w jego decyzji nie bylo ani słowa o wyrównywaniu dodatkow tylko o obligatoryjnym podniesieniu każdemu dodatku o II kat. bez wzgledu na to jaki posiadał, nigdzie nie jest napisane ze przewodnik moze miec max VI kat. dodatku ( 4 gr. uposazenia przewiduje dodatek jak sie nie myle od III-XIV kat. ).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-04-2012, 21:56
Post: #2
RE: podniesienie dodatków dla przewodników
Zgodnie z Decyzją 149 KGSG z 25.06.2010 należy się zwiększenie dodatku sł. o II kategorie. Jeżeli nie skutkują rozmowy z przełożonymi którzy mają problem z interpretacją słowa "decyzja" proponuję jak to miało miejsce w innych oddziałach poruszenie tematu przez związki zawodowe one nadal mają coś do powiedzenia w tej formacji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-06-2012, 11:34
Post: #3
RE: podniesienie dodatków dla przewodników
Rozmowy ze związkami nic nie dają. Na wschodzie żaden z przewodników nie dostał większej grupy dodatku, bo zabrakłoby dla innych pienędzy. Ot, i takie mamy związki. Czasem się zastanawiam, dlaczego jeszcze płacę składki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-03-2013, 13:10
Post: #4
RE: Podniesienie dodatków dla przewodników
Podniesienie dodatków dla przewodników zawarte było w Decyzjii nr 149. Na dzień dzisiejszy decyzja ta straciła ważność i jest nowiutki dokument z 7 lutego 2013 i nazywa się Decyzja nr 20 Komendanta Głównego SG. O ile w decyzji nr 149 było napisane że należy podnieść w miarę posiadanych środów pieniężnych, w tej już nie ma takiego zapisu. Jeżeli jednak przeczytamy uzasadnienie, to znajdziemy zdanie ...cyt...Zmiana ich wysokości w indywidualnych przypadkach nie jest automatyczna lecz zeleżna od decyzjii właściwego komendanta jednostki organizacyjnej SG. Zgodnie z tym dokumentem to Komendant Oddziały wraz z naczelnikiem decydują o znalezieniu pieniędzy...W większości przypadków Komendanci twierdzą że trzeba znaleźć pieniążki na podniesienie dodatków......Więc jeżeli tego nie zrobili w ubiegłym roku, to w tym powinni wygospodarować pieniądze ponieważ jest to dopiero początek roku i pierwszego kwartału. Panowie drukować dokument, pokazać kynologom, i niech ktoś coś zacznie działać w tym konkretnym przypadku. Wiem że w niektórych Oddziałach były podnoszone dodatki. Jeżeli jest dokument który jasno i wyraźnie mówi .... podnieść przewodnikom grupę dodatku o 2 grupy. Piszcie co w sprawie zrobiono na waszych PSG. A co do związków to wydaje mi się że nie ma co liczyć na nich. W naszym Oddziale cały czas mówili to samo...jak będą pieniądze to może coś dadzą.....więc wiadomo że nie będzie niczego.......Dziwi mnie tylko że nie jest przestrzegana decyzja KGSG.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS