Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odmowa podpisania rozkazu
14-05-2019, 16:52
Post: #1
Odmowa podpisania rozkazu
Mam pytanie czy można odmówić podpisania rozkazu związanego z przeniesieniem z Grupy do Spraw Cudzoziemców do pionu operacyjno śledczego? I w związku z tym zmianę w zakresie obowiązków?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-05-2019, 17:08
Post: #2
RE: Odmowa podpisania rozkazu
(14-05-2019 16:52 )swierzak napisał(a):  Mam pytanie czy można odmówić podpisania rozkazu związanego z przeniesieniem z Grupy do Spraw Cudzoziemców do pionu operacyjno śledczego? I w związku z tym zmianę w zakresie obowiązków?

Rozkaz podpisać musisz możesz co najwyżej się od niego odwołać
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-05-2019, 17:14
Post: #3
RE: Odmowa podpisania rozkazu
Rozumiem dzięki za pomoc. Czyli przełożony również bez mojej zgody może mnie "przerzucić" :-) z pionu cudzoziemców do operatywny? Nie ukrywam że nie leży mi służba w operatywie ;-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-05-2019, 21:17
Post: #4
RE: Odmowa podpisania rozkazu
W sumie dobre pytanie. A co mu zrobią jak się uprze i nie podpisze rozkazu? Big Grin
Rozkaz to rozkaz. Obojętne czy go podpiszesz czy nie - wykonać trzeba. I nikogo nie obchodzi czy ci się to podoba czy nie. Na tym polega hierarchiczność tej formacji.
Kiedyś ktoś fajnie opisał na forum, że ludzi powinno się wyznaczać do służby w takich komórkach gdzie czują się najlepiej. Takie ukierunkowanie powinno być na etapie szkolenia podoficerskiego. Ktoś skończył prawo ale świetnie czuje się w patrolu na zielonej to nie róbmy z niego śledzia. Ktoś jest humanistą to nie róbmy z niego człowieka od liczenia cyferek statystyki. Ktoś jest oficerem ale nie radzi sobie z najprostszymi sprawami to nie róbmy z niego na siłę kierownika - posadźmy go na szlabanie.
No dobra. Jak ktoś uważa, że doskonale poradzi sobie jako komendant główny to nie oznacza, że trzeba go od razu mianować na to stanowisko.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-05-2019, 07:03
Post: #5
RE: Odmowa podpisania rozkazu
Miałem podobną sytuację, 13 lat służby i propozycja nie do odrzucenie, nie warto było się kopac z koniem. Teraz robię coś czego nie znoszę, wcześniej krg i patrole. Jak napisał przedmówcą bez sensu jest robienie z kogoś na siłę czy operacyjnego, czy cudaka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-05-2019, 07:48
Post: #6
RE: Odmowa podpisania rozkazu
Podpisanie rozkazu jest potwierdzeniem zapoznania się z nim. Jak się nie podpiszemy to osoba, która nam ten rozkaz przedstawia robi własną adnotację że rozkaz został osobie przekazany w dniu tym i tym i tyle. Ewentualnie można zrobić adnotację, że osoba odmówiła podpisania go co w żaden sposób nie wpływa na rygor jego wykonalności.

Kwestia tego czy nam się coś podoba czy nie jest kwestią drugorzędną. W służbie mamy takie osoby, które poradzą sobie na każdym stanowisku ..i takie które nie radzą sobie z niczym. I wiadomo jak trzeba prowadzić rotację kadrową do bardziej skomplikowanych bądź nowych czynności to zazwyczaj rotuje się osoby z tej pierwszej kategorii. Tych słabszych się oszczędza w obawie o szeroko pojętą "jakość". Oczywiście nie przeszkadza to aby jedni i drudzy otrzymywali to samo uposażenieSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-05-2019, 15:08
Post: #7
RE: Odmowa podpisania rozkazu
Tych słabszych się oszczędza w obawie o szeroko pojętą "jakość". Oczywiście nie przeszkadza to aby jedni i drudzy otrzymywali to samo uposażenieSmile
[/quote]

To, że słabszych się oszczędza to nic nowego, zwłaszcza, że najczęściej mają wadę postawyTongue i nie przeszkadza, żeby otrzymywali wyższe uposażenie. Miernikiem jest poparcie a nie zasługi (to już było jak w piosence) i zaangażowanie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS