Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogólne zapytania
08-07-2019, 14:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-07-2019 21:46 przez Luk.)
Post: #1
Ogólne zapytania
Witam, jak wygląda przydział do danej jednostki po szkółce. Czy to wiąże się z tym, gdzie składamy papiery tam teoretycznie nas przydzielą (czytając na forum wiem, że tak nie jest tylko tam gdzie są statystycznie braki). Przykładowo składam papiery w Śląskim oddziale w Raciborzu bo mam najbliżej lecz chciałbym później pracować np. w MOSG ??

1.Jakie pytania padają podczas rekrutacji o SG? Chodzi mi z jakich dziedzin, jak bardzo są szczegółowe. Czy odnoszą się bardziej tylko do formacji SG?
2. Pierwszy bądź cały proces rekrutacji odbywa się w jednostce gdzie składano papiery?
3. Czy przy składaniu papierów w tym samym dniu następuje prezentacja siebie, jest sprawdzenie wiedzy rekruta... ?
4. Jaki jest mniej więcej czas pomiędzy tymi wszystkimi etapami rekrutacji?
5. Jeżeli przejdziemy szkółkę podstawową to jak z możliwością zrobienia szkoły oficerskiej (chodzi mi głównie o awans na taki stopień)? Jakie na szkole podstawowej jest wynagrodzenie netto, a jakie po szkole?
6. Jakie kursy są przydatne przy rekrutacji? Jakie można zrobić w SG?
7. Jak wygląda kurs na szkółce? (chodzi mi o przykładowy dzień, i czy są przepustki do domu na weekend?)
8. Jaki jest poziom na teście z języka obcego?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-07-2019, 14:42
Post: #2
RE: Ogólne zapytania
Dokumenty składasz do oddziału w którym chcesz służyć i tam co do zasady odbywa się cały proces rekrutacji. Z wyjątkiem wariografu, egzaminu z języka, wiedzy ogólnej i WF-u). Po naborze, szkoleniu w jednym z trzech ośrodków, wracasz do macierzystego oddziału i dostajesz przydział do konkretnej placówki w tym oddziale.

W dniu składania dokumentów nie jest prowadzona rozmowa kwalifikacyjna. Pierwszy etap to analiza twoich dokumentów i odpowiedzi na poszczególne pytania w kwestionariuszu. Już po tym etapie nabór może zostać przerwany. Jeżeli jest ok, to dostajesz telefoniczną informację o terminie rozmowy kwalifikacyjnej. Komisja prowadząca rozmowę ocenia trzy elementy - autoprezentację kandydata, ogólną wiedzę o Straży Granicznej i motywację do podjęcia służby w tej formacji. Pytania nie są trudne dotyczą wiedzy ogólnej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-07-2019, 23:58
Post: #3
RE: Ogólne zapytania
Ktoś odpowie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-07-2019, 10:13
Post: #4
RE: Ogólne zapytania
(09-07-2019 23:58 )Luk napisał(a):  Ktoś odpowie?

Wszystko jest w zakladkach rekrutacja , kursy , szkolenia.
Jedni nie mają zadnych kursów i za pierwszym razem sie dostają a inni robią np. KPP(Kwalifikowana Pierwsza Pomoc ) , patent sternika i różne inne i sie tak szybko dostać nie moga? Zrobienie kursu to kwestia kasy i czasu. Wiec nie wiem czy warto to robic. Tym bardziej że np. na patent sternika wysyłają ludzi bedących w służbie którym takie uprawnienie jest potrzebne w służbie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-07-2019, 13:04
Post: #5
RE: Ogólne zapytania
(08-07-2019 14:14 )Luk napisał(a):  Witam, jak wygląda przydział do danej jednostki po szkółce. Czy to wiąże się z tym, gdzie składamy papiery tam teoretycznie nas przydzielą (czytając na forum wiem, że tak nie jest tylko tam gdzie są statystycznie braki). Przykładowo składam papiery w Śląskim oddziale w Raciborzu bo mam najbliżej lecz chciałbym później pracować np. w MOSG ??

1.Jakie pytania padają podczas rekrutacji o SG? Chodzi mi z jakich dziedzin, jak bardzo są szczegółowe. Czy odnoszą się bardziej tylko do formacji SG?
2. Pierwszy bądź cały proces rekrutacji odbywa się w jednostce gdzie składano papiery?
3. Czy przy składaniu papierów w tym samym dniu następuje prezentacja siebie, jest sprawdzenie wiedzy rekruta... ?
4. Jaki jest mniej więcej czas pomiędzy tymi wszystkimi etapami rekrutacji?
5. Jeżeli przejdziemy szkółkę podstawową to jak z możliwością zrobienia szkoły oficerskiej (chodzi mi głównie o awans na taki stopień)? Jakie na szkole podstawowej jest wynagrodzenie netto, a jakie po szkole?
6. Jakie kursy są przydatne przy rekrutacji? Jakie można zrobić w SG?
7. Jak wygląda kurs na szkółce? (chodzi mi o przykładowy dzień, i czy są przepustki do domu na weekend?)
8. Jaki jest poziom na teście z języka obcego?
1. Pytania są odnośnie Twojej osoby, czym się interesujesz, czym się kierowales składając podanie o przyjęcie do SG. Dodatkowo pytania z wiedzy ogólniej o UE, Schengen, ustawa o SG z niej informacje, informacje ze świata polityki
2. Rozmowa kwalifikacyjna jest w oddziale gdzie składa się dokumenty, psycholog w oddziale lub w innym najbliższym oddziale (zależy od ilości osób), wariograf w Warszawie. Drugi etap odbywa się w jednym z trzech ośrodków szkolenia SG
3.Nie
4.Proces rekrutacji trwa około 9-12 miesięcy, na wariograf czeka się kilka miesięcy, psycho ok. 1-2 miesiące
5.Najpierw się dostań do SG a później się tym martw Wink
6.Kurs ratownika, pilota, płetwonurka, kategorie prawa jazdy na ciężarówki - są pożądane
7.Pobudka koło 6, śniadanie 7,przed 8 apel, 8-15 zajęcia, obiad, wolne popołudnia i weekendy (chyba że trafi się służba na terenie ośrodka szkolenia
8.A2/B1
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-07-2019, 12:00
Post: #6
RE: Ogólne zapytania
Dzięki za odp SmileSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-07-2019, 07:07
Post: #7
RE: Ogólne zapytania
Witam,
Czy ktos z osób, które dostały sie do Sg nie posiadał prawa jazdy?? W wymogach tego nie ma jest tylko dodatkowy 1 punkt z tego co widzę. Wiadomo jest to rzecz do zrobienia, ale chodzi mi na dzień dzisiejszy gdybym skladala papiery to nie mam. Spotkal sie ktoś z taka sytuacja? A może pracują funki bez prawka wszak nie na kazdym stanowisku jest potrzebne.??Ktos coś może powiedzieć? Jest sens skladac bez tego?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-07-2019, 18:17
Post: #8
RE: Ogólne zapytania
Tak. Znam osoby bez prawa jazdy w SGWink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-07-2019, 21:17
Post: #9
RE: Ogólne zapytania
Ja nie miałem Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS