Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
okulary korekcyjne - dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych
03-07-2019, 17:36
Post: #1
okulary korekcyjne - dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych
Witam forumowiczów! Temat co prawda był już przerabiany na forum ale jest to post z bodajże 2012 roku więc jest już mocno nieaktualny.

Szukam osoby, która jest na bieżąco w przepisach mówiących o zasadach dofinansowania do zakupu okularów korekcyjnych. Przede wszystkim mam pytanie co jaki okres przysługuje nam (funkom) przedmiotowe dofinansowanie. Z treści Decyzji nr 82 KGSG z 22.03.2018 wynika, że
"3. W przypadku potwierdzenia w badaniu okulistycznym przeprowadzanym w ramach badań lekarskich poza terminami wynikającymi z częstotliwości wykonywania badań okresowych, że stan narządu wzroku pracownika uległ istotnemu pogorszeniu powodującemu konieczność wymiany okularów korygujących wzrok wcześniej niż w terminie kolejnego, wynikającego z odrębnych przepisów, badania okresowego, pracownikowi przysługuje zwrot kosztów na zasadach określonych w niniejszej decyzji, jednak nie częściej niż co 2 lata."
Ewidentnie mowa tu o pracowniku (nie funkcjonariuszu) i stąd właśnie moje pytanie.
Drugie z moich pytań, to czy o dofinansowanie możemy starać się wyłącznie na podstawie zaświadczenia wydanego przez lekarza okulistę w związku z badaniem okresowym (czyli jedynie co 3 lata) czy też możemy zawnioskować o takie dofinansowanie w okresie pomiędzy kolejnymi badaniami okresowymi załączając do wniosku zaświadczenie od lekarza okulisty, które otrzymamy podczas np prywatnej wizyty (bo poczuliśmy że nasz wzrok uległ pogorszeniu, a nie chcemy czekać do kolejnych badań okresowych).
Liczę na kostruktywną dyskusję i z góry dziękuję za zainteresowanie tematem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-07-2019, 16:19
Post: #2
RE: okulary korekcyjne - dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych
Zadzwoń do finansówki lub służby zdrowia w oddziale i tam są osoby które zajmują się tym i Ci wytłumaczą co ile się należy i co dokładnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-07-2019, 13:56
Post: #3
RE: okulary korekcyjne - dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych
(04-07-2019 16:19 )tuxblox napisał(a):  Zadzwoń do finansówki lub służby zdrowia w oddziale i tam są osoby które zajmują się tym i Ci wytłumaczą co ile się należy i co dokładnie.

Dzięki, ale szukam konkretnej odpowiedzi od kompetentnej osoby dlatego właśnie zadałem to pytanie na forum...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-07-2019, 01:02
Post: #4
RE: okulary korekcyjne - dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych
Jeśli chodzi o nas funków to tu masz odpowiedź
§ 2. Funkcjonariusz i pracownik może ubiegać się o zwrot kosztów, jeżeli użytkuje monitor ekranowy co najmniej przez połowę dobowego wymiaru służby lub pracy oraz uzyskał w ramach okresowych badań lekarskich pisemne zalecenie lekarza okulisty na stosowanie okularów korygujących wzrok podczas użytkowania monitora ekranowego.
Nie ma tu mowy o terminie jak w przypadku cywili. Jest tylko mowa o badaniach okresowych i zaleceniu lekarza. Ja miałem badania okresowe wystawione na dwa lata i bez problemu otrzymałem dofinansowanie pomimo że od ostatniego dofinansowania minął rok i 11 miesięcy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-07-2019, 05:54
Post: #5
RE: okulary korekcyjne - dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych
Czyli nie musiałeś czekać dwóch lub trzech lat (do kolejnych badań okresowych). I o to mi chodziło, dzięki za odpowiedź!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-07-2019, 08:42
Post: #6
RE: okulary korekcyjne - dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych
(11-07-2019 05:54 )adamu_ napisał(a):  Czyli nie musiałeś czekać dwóch lub trzech lat (do kolejnych badań okresowych). I o to mi chodziło, dzięki za odpowiedź!

Ja akurat badania miałem wystawione na dwa lata i u nas lekarz daje funkom którzy mają kontakt z cudzoziemcami na dwa lata zdolność.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-07-2019, 08:05
Post: #7
RE: okulary korekcyjne - dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych
Teraz pytanie, skoro miałeś badania co dwa lata to może bez kłopotu dofinansowali Ci, bo minęło te dwa lata od poprzedniego dofinansowania, jeżeli ja mam co trzy lata to czy nie musi minąć okres od ostatniego badania okresowego do kolejnego?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-07-2019, 21:51
Post: #8
RE: okulary korekcyjne - dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych
(16-07-2019 08:05 )adamu_ napisał(a):  Teraz pytanie, skoro miałeś badania co dwa lata to może bez kłopotu dofinansowali Ci, bo minęło te dwa lata od poprzedniego dofinansowania, jeżeli ja mam co trzy lata to czy nie musi minąć okres od ostatniego badania okresowego do kolejnego?

Jeśli przełożony wyśle Cię na te badania wcześniej to nie musi. Pytanie brzmi tylko czy jest to możliwe. Po długotrwałym zwolnieniu pewnie tak w innym przypadku nie wiem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS