Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przenosiny z MON do MSW
29-07-2019, 11:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-07-2019 11:38 przez Jarekk1991.)
Post: #1
Przenosiny z MON do MSW
Witam wszystkich serdecznie

Sprowadza mnie tutaj konkretna sprawa i jest to mój pierwszy post tutaj.

Mianowicie poważnie rozważam przenosiny z MON do MSW, a konkretnie do Straży Granicznej. Nie mam jednak żadnych znajomych w tej służbie którzy mogliby pomoc radą oraz odpowiedzieć na kilka kluczowych dla mnie pytań.

Ile czasu +/- trwa procedura rekrutacyjna w SG?

Na którym etapie funkcjonariusz dowiaduje się gdzie pełnił będzie służbę i czy ma na to jakikolwiek wpływ?

Czy macie może jakichś znajomych którzy przenieśli się z MON do SG? Jakie opinie od nich słyszycie? A może jest tutaj były zolnierz i chciałby pogadać?

Na ile realne jest wstąpienie do oddziału specjalnego SG? Nie wiem czy użyłem poprawnego sformułowania(chodzi mi o panów w kominiarkach ze szturmanki)

Czy zolnierz ma w jakikolwiek sposób łatwiej podczas procedury rekrutacyjnej od innych kandydatów?

To chyba tyle z tych najważniejszych pytań.Jesli ktoś jest zainteresowany MONem to również służę pomocą.

Aktualnie w MONie leci mi 4 rok. Służę w 25BKPow.
W SG zainteresowany jest Oddziałem Nadwislanskim, najchętniej Łódź gdyż pochodzę z centrum kraju.

Pozdrawiam.

Przez nieuwagę zamieściłem post w złym dziale.

Przepraszam. Proszę o przeniesienie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-07-2019, 14:19
Post: #2
RE: Przenosiny z MON do MSW
(29-07-2019 11:32 )Jarekk1991 napisał(a):  Witam wszystkich serdecznie

Sprowadza mnie tutaj konkretna sprawa i jest to mój pierwszy post tutaj.

Mianowicie poważnie rozważam przenosiny z MON do MSW, a konkretnie do Straży Granicznej. Nie mam jednak żadnych znajomych w tej służbie którzy mogliby pomoc radą oraz odpowiedzieć na kilka kluczowych dla mnie pytań.

Ile czasu +/- trwa procedura rekrutacyjna w SG?

Na którym etapie funkcjonariusz dowiaduje się gdzie pełnił będzie służbę i czy ma na to jakikolwiek wpływ?

Czy macie może jakichś znajomych którzy przenieśli się z MON do SG? Jakie opinie od nich słyszycie? A może jest tutaj były zolnierz i chciałby pogadać?

Na ile realne jest wstąpienie do oddziału specjalnego SG? Nie wiem czy użyłem poprawnego sformułowania(chodzi mi o panów w kominiarkach ze szturmanki)

Czy zolnierz ma w jakikolwiek sposób łatwiej podczas procedury rekrutacyjnej od innych kandydatów?

To chyba tyle z tych najważniejszych pytań.Jesli ktoś jest zainteresowany MONem to również służę pomocą.

Aktualnie w MONie leci mi 4 rok. Służę w 25BKPow.
W SG zainteresowany jest Oddziałem Nadwislanskim, najchętniej Łódź gdyż pochodzę z centrum kraju.

Pozdrawiam.

Przez nieuwagę zamieściłem post w złym dziale.

Przepraszam. Proszę o przeniesienie.


Nie ma czegoś takiego jak przenosiny, musisz przejść całą rekrutację krok po kroku . Rekrutacja trwa tak średnio z pół roku u mnie trwała 7 miesięcy. Co do przydziału to pewnie dadzą tam gdzie jest największą potrzeba, ale myślę, że nie byłoby problemu z przydziałem do Łodzi, bo pamiętam na kursie ze mną był chłopak z łódzkiego i miał Łódź na rozkazie .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-07-2019, 21:27
Post: #3
RE: Przenosiny z MON do MSW
A czy istnieje możliwość rzucenia mnie poza oddział w którym składałem papiery?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-07-2019, 09:07
Post: #4
RE: Przenosiny z MON do MSW
Nie. Tylko na placówki w ramach oddziału
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-07-2019, 09:29
Post: #5
RE: Przenosiny z MON do MSW
Dzięki za merytoryczne odpowiedzi.
Mam jeszcze jedno istotne pytanie, mianowicie:
Na ile wcześniej dowiadujecie się w jakim terminie rozpoczynacie szkolenie podstawowe? Pytam w kontekście ewentualnego wypowiedzenia kontraktu w Jednostce Wojskowej. Minimum jakie jest potrzebne żeby wszystko załatwić jak należy to 1 miesiąc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-07-2019, 11:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-07-2019 11:41 przez Oni.)
Post: #6
RE: Przenosiny z MON do MSW
Niedługo będziesz mógł złożyć dokumenty na każdej placówce NwOSG, także w Łodzi. Dziwny obrałeś kierunek, aktualna tendencja jest do MONu, chyba, że chcesz zrobić podoficerke i wrócić. W Łodzi jest tylko piro. Wydział realizacji jest w oddziale w Wwa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-07-2019, 12:09
Post: #7
RE: Przenosiny z MON do MSW
(30-07-2019 11:41 )Oni napisał(a):  Niedługo będziesz mógł złożyć dokumenty na każdej placówce NwOSG, także w Łodzi. Dziwny obrałeś kierunek, aktualna tendencja jest do MONu, chyba, że chcesz zrobić podoficerke i wrócić. W Łodzi jest tylko piro. Wydział realizacji jest w oddziale w Wwa.

Planuje przenieść się na stałe.
Czy dziwny? Zależy od punktu widzenia. Z pozycji szeregowego przyjętego po nowych zasadach emerytalnych świat wygląda inaczej. Szczególnie w takiej jednostce jak kawaleria.
Sprawa związana z kontraktami i wieloma innymi rzeczami..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-07-2019, 12:35
Post: #8
RE: Przenosiny z MON do MSW
@up:

do Wydziałów Realizacji są przeprowadzane egzaminy i są bardzo podobne do tych, które obowiązują podczas przyjęcia do SPAPów. Za każdą konkurencję dostaje się punkty (max 10 za każdą), które się sumuje. Przechodzą osoby z najwyższą liczbą punktów. Wszystkie konkurencje są wykonywane jedna po drugiej. Przerwy są jedynie wtedy, gdy przyrząd do ćwiczeń wykorzystuje podczas egzaminu inny kandydat - więc im kandydatów więcej, tym dłuższe przerwy. Z doświadczenia wiem, że do obowiązkowych konkurencji na egzaminie, różne komórki dodają od siebie inne (nieoficjalne) "konkurencje", jak na przykład symulowana walka z jednym lub z dwoma przeciwnikami Smile

(w nawiasach będę podawał wyniki niezbędne do otrzymania 10 pkt / 1 pkt)

1) Skok w dal (3.00m/2.30m)
2) Bieg zwinnościowy - koperta (11.7s/13.5s)
3) Wyciskanie na ławeczce - ciężar równy masie ciała wyciskającego (12 powt/3 powt)
4) Podciągnięcia na drążku (30 powt/12 powt)
5) Dipy (33 powt/15 powt)
6) Brzuszki w 1 minutę (64 powt/50 powt)
7) Test Coopera - bieg na 12 minut (3100m/2650m)
8) Pływanie na 50m (32s/45s)

Dla Twojego dobra polecam pozostanie w MON. W SG do Wydziału Realizacji nie dość, że trzeba zdać egzaminy, to dodatkowo musi się pojawić tam etat, byś w ogóle mógł się STARAĆ tam dostać. A zdajesz sobie sprawę kto ocenia kandydatów i kto wypełnia tabelki z wynikami. Dodatkowo dostaniesz przydział na placówkę odległą o 70km od miejsca zamieszkania i wybieraj: męczące dojazdy lub przeprowadzka z całą rodziną. Przeniesienie na bliższą placówkę? Komendant Ci powie: -"O czym ty mi tu, panie, rozmawiasz." Big Grin

They that can give up essential liberty to obtain a little safety, deserve neither liberty nor safety.

Benjamin Franklin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-07-2019, 12:49
Post: #9
RE: Przenosiny z MON do MSW
Wymagania sprawnościowe dość wyśrubowane.
Dzięki że wszystko dokładnie nakreśliłeś.

Dostanie się do Wydziału Realizacji to dla mnie "krok nr 2" który chciałbym wykonac ale płakać nie będę gdy się nie uda.
"Krok nr 1" który chce na pewno wykonać to samo dostanie się do SG.

Na chwilę obecną jestem w 90% przekonany by rozpocząć procedurę w terminie +/- 8 miesięcy. Muszę jeszcze tylko podomykać pewne sprawy zawodowe w MONie, które co ciekawe mogą się przydać w SG.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-07-2019, 07:58
Post: #10
RE: Przenosiny z MON do MSW
@up:

uprzedzam: skoki spadochronowe, nurek, strzelec wyborowy, kierowca-mechanik, medyk, szkolenia taktyczne - żadnych bonusów Ci przysporzą. Może na etapie rekrutacji dostaniesz jakiś tam dodatkowy punkcik, ale w służbie, o płynących z tego tytułu ewentualnych korzyściach możesz zapomnieć. Chociaż pilot, nawigator, dowódca okrętu - mooooże, w wybranych Oddziałach i wydziałach SG (z otrzymaniem etatu w takich komórkach jest podobnie, jak to opisałem w poście i WR). No cóż ... powodzenia. Przez pierwszy rok na pasku nie będzie tak źle - nowe rzeczy będą emocjonować, dodatkowo trochę (powiedzmy) "władzy" nad obywatelem, której nie miałaś w MON - będziesz czuł się kimś Smile Gorzej będzie na przejściu, bo Reksio znudzi się już po kilku miesiącach, a nigdy niekończąca się kolejka aut sprawi, że szybko zaczniesz zastanawiać się nad sensem wykonywanej roboty.

They that can give up essential liberty to obtain a little safety, deserve neither liberty nor safety.

Benjamin Franklin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-07-2019, 10:03
Post: #11
RE: Przenosiny z MON do MSW
(31-07-2019 07:58 )Jajko_pawiana napisał(a):  @up:

Gorzej będzie na przejściu, bo Reksio znudzi się już po kilku miesiącach, a nigdy niekończąca się kolejka aut sprawi, że szybko zaczniesz zastanawiać się nad sensem wykonywanej roboty.

Co to znaczy że "Reksio" się znudzi? Nie znam Waszego żargonu. Czy chodzi tu o psa? Big Grin

Aplikując w Nadwislanskim jest możliwość trafić na jakieś przejście graniczne? Ten oddział obejmuje przecież 3 centralne województwa... Dodgy

Heh akurat jest na etacie strzelca-wyborowego. Etat skaczący. We wrześniu zaczynam 6 miesięczny stacjonarny kurs angielskiego, na maturze zdawałem rosyjski.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-07-2019, 12:46
Post: #12
RE: Przenosiny z MON do MSW
Reksio to praca na stemplu przy kontroli ruchu granicznego. Każde lotnisko to przejście graniczne, a taka jest specyfikacja Nadwiślańskiego Oddzialu SG. Składaj już dokumenty to czy będziesz miał B1 z angielskiego czy inny certyfikat nie ma znaczenia kompletnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-07-2019, 14:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-07-2019 14:14 przez Jajko_pawiana.)
Post: #13
RE: Przenosiny z MON do MSW
(31-07-2019 10:03 )Jarekk1991 napisał(a):  Heh akurat jest na etacie strzelca-wyborowego. Etat skaczący. We wrześniu zaczynam 6 miesięczny stacjonarny kurs angielskiego, na maturze zdawałem rosyjski.

Bardzo dobrze. Dostaniesz kilka dodatkowych obowiązków, za które nikt Cię nie doceni Smile no i jeżeli aplikujesz w Nadwiślańskim, to szykuj się na lotnisko i Reksia (tak, jak Ci wytłumaczył Kolega Oni) Smile

btw. sam kiedyś zrobiłem STANAG z angielskiego i rosyjskiego (z rezultatem kolejno 4444 i 4434)

They that can give up essential liberty to obtain a little safety, deserve neither liberty nor safety.

Benjamin Franklin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-07-2019, 19:17
Post: #14
RE: Przenosiny z MON do MSW
(31-07-2019 14:12 )Jajko_pawiana napisał(a):  
(31-07-2019 10:03 )Jarekk1991 napisał(a):  Heh akurat jest na etacie strzelca-wyborowego. Etat skaczący. We wrześniu zaczynam 6 miesięczny stacjonarny kurs angielskiego, na maturze zdawałem rosyjski.

Bardzo dobrze. Dostaniesz kilka dodatkowych obowiązków, za które nikt Cię nie doceni Smile no i jeżeli aplikujesz w Nadwiślańskim, to szykuj się na lotnisko i Reksia (tak, jak Ci wytłumaczył Kolega Oni) Smile

btw. sam kiedyś zrobiłem STANAG z angielskiego i rosyjskiego (z rezultatem kolejno 4444 i 4434)

Z tymi stanagami nie myślałeś do monu nigdy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-07-2019, 20:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-07-2019 20:21 przez Jajko_pawiana.)
Post: #15
RE: Przenosiny z MON do MSW
(31-07-2019 19:17 )krzaku9 napisał(a):  Z tymi stanagami nie myślałeś do monu nigdy?

Owszem, myślałem. Właśnie pod tym kątem zdawałem egzaminy. To było 5 (lub więcej) lat temu i po głębszych przemyśleniach odpuściłem. Obecnie został mi rok do M-ki i po osiągnięciu praw, pomyślę o tym jeszcze razSmile

They that can give up essential liberty to obtain a little safety, deserve neither liberty nor safety.

Benjamin Franklin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS