Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aby żyło się nam lepiej by NSZZ FSG
26-04-2012, 08:07
Post: #1
Aby żyło się nam lepiej by NSZZ FSG
Waśnie jestem po porannej lekturze korespondencji związkowej cyt.:

"KKW NSZZ FSG/VII/38/2012
KOMENDANT GŁÓWNY
STRAŻY GRANICZNEJ
gen.bryg SG Dominik TRACZ

Krajowa Komisja Wykonawcza Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej w związku z Uchwałą nr17/VIII/2012 z dnia 24.04.2012r. występuje z wnioskiem o zmianę w Decyzji Nr 149 Komendanta Głównego z dnia 25 czerwca 2010 roku w sprawie wydatków na dodatki funkcyjne i dodatki służbowe funkcjonariuszy pełniących służbę w oddziałach Straży Granicznej, Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej i Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej.

Związek proponuje w § 1 ust.3 zwiększenie stawki kwotowej z 42 na 44 zł dla każdego funkcjonariusza pełniącego służbę w oddziale SG oraz COS SG oraz w § 1 ust.7 z 37 na 39 zł dla każdego funkcjonariusza pełniącego służbę w OSS SG.

Zdaniem NSZZ FSG powyższe umożliwi przywrócenie motywacyjnej roli dodatków w Straży Granicznej oraz pozwoli w sposób znaczący zrekompensować funkcjonariuszom, którzy utracą przysługujące uprawnienia proponowane zmiany w projekcie o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy m.in. Straży Granicznej oraz niektórych innych ustaw a w szczególności likwidację uprawnień wynikających z art.74 ust.2 Ustawy o Straży Granicznej."


http://www.nszzfsg.org/pisma-wychodzace/...ta-gownego

W sumie najlepsze jest umotywowanie - Panie Komendancie ponieważ robolom granicznym zabierze się przelicznik półtora za rok co wygeneruje bardzo duże oszczędności to z taką pewną nieśmiałością prosimy o przekazanie tych oszczędności biurowej części naszej formacji. W końcu pracownicy "niegraniczni" są podstawą tej formacji i to głównie o ich motywowanie Pan Komendant musi zadbać w pierwszej kolejnościBig Grin

Wręcz modelowy przykład jak to nasi oddziałowo-ośrodkowi "proletariusze" ze znaczkiem KKW w klapie potrafią zadbać o interes "ogółu" ..aż się łezka człowiekowi kręci ze wzruszeniaBig Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-04-2012, 09:13
Post: #2
RE: Aby żyło się nam lepiej by NSZZ FSG
Dziwię się,że jeszcze nie pogoniliście tych związkowych darmozjadów z brązowymi nosami. Wszystkich- na cztery wiatry!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-04-2012, 10:48
Post: #3
RE: Aby żyło się nam lepiej by NSZZ FSG
Nic nie robią-źle!
Robią- jeszcze gorzej bo nie tak jak by chciał wielce ,,oszukany" i ,,okradziony" z oficerki PlanetaxSmile

jak juz ich pogonicie to na kim bedziecie wiszać psy i skupiać całą zyciową krytykę świata?? wtedy trzeba bedzie przestać klepać w klawiature, nie bedzie celu i sensu istnieniaSmile wiec moze nie ,,gońcie" ich tak szybkoSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-04-2012, 12:03
Post: #4
RE: Aby żyło się nam lepiej by NSZZ FSG
Funkcjonariusze nie-graniczni też wykonują odpowiedzialną robotę. Ale faktycznie bardzo kiepsko to wygląda, gdy granica ma stracić dotychczasowy przelicznik, a ktoś "w to miejsce" wstawia postulat podwyżek dla komend i szkół.

Jeśliby Pan Generał szukał pomysłu na skłócenie nas, abyśmy całą energię poświęcili na wewnętrzne swary i nie przeszkadzali dowództwu jakimiś bredniami o prawach funkcjonariuszy, to BBWR (Bezjajeczny Blok Wspierania Reżimu) właśnie ten pomysł podsunął.

Wystarczy tylko przychylić się do przedmiotowego postulatu.

Brawo!

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

LAWINA BIEG OD TEGO ZMIENIA
PO JAKICH TOCZY SIĘ KAMIENIACH
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-04-2012, 12:14
Post: #5
RE: Aby żyło się nam lepiej by NSZZ FSG
czy zabiorą czy nie uwierz ze nie mamy najmniejszego na to wpływu- żadne oflagowanie, zadne manify, nawet rytualne spalenie na placu nic nie da! Tusk pokazuje w codziennych działaniach gdzie ma głos ,,ludu". Nie liczy sie z nikim i niczym i tak zrobi co bedzie chciał.... zaden zwiazek nawet najskuteczniej działajacy nie jest w stanie powstrzymac Donia i Vincenta przed kolejnymi zmianami...

funkcjonariusze z granicy i funkcjonariusze z oddziałów to ciągle ci sami funkcjonariusze, kady chce ugrac cos dla siebie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-04-2012, 16:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-04-2012 16:17 przez Johnyq.)
Post: #6
RE: Aby żyło się nam lepiej by NSZZ FSG
Też jestem związkowcem ale to co robi obecny zarząd to już pojęcie ludzkie przechodzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Kurcze jeszcze nam tych połówek nie zabrali a już związkowe hieny dzielą się graniczną kasą. Gdyby jeszcze pomyślano o ludziach z granicy którzy tracą na zmianach najwęcej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-04-2012, 05:15
Post: #7
RE: Aby żyło się nam lepiej by NSZZ FSG
Jak powiedziałem, "gonić jak psów". Abes, jakieś udziały w tej parodii? Byłem w związkach SG od ich powstania. Był czas przyjrzeć się ich działalności. Zaliczyłem też KKW. To jedna wielka parodia. Korytka się liczą i tyle. Nie mówię o szeregowych,wierzących w ideały tylko o tych tylach,zakrzeskich,jurkiewiczach. I niech mi jakiś sierść nie pitoli,że oni walczą o nas.
Howg
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-04-2012, 07:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-04-2012 08:00 przez Abes.)
Post: #8
RE: Aby żyło się nam lepiej by NSZZ FSG
@Patek666

Daj znać jak bedzies ich ,,gonił jak psów" Smile przyjade popatrzeć Smile tylko co potem? kogo bedziesz krytykował? komu bedziesz patrzył na ręce? na kim skupisz swoją krytyke? pomyśł o tym bo jak ktos kiedyś powiedział- jak umiera wróg to ginie też druga strona konfliktu bo nie juz z kim walczycSmile

ps. ,,udziały'' powiadasz?? musze Cie zmartwić- i tez bardzo,bardzo a nawet bardzo wiele spraw mi sie nie podoba ale narazie nikt, powtarzam NIKT nie zaproponował alternatywy.... no moze poza wiecznym narzekaniem na forumSmileSmileSmile

najłatwiej jest powiedziec ,,parodia" czy ,,to jest beznadziejne" to jest złe ale powiedz kto tych ludzi wybiera?? dlaczego tez jak do tej pory nikt z tych co maja złote recepty na wszystko nie podjeli sie aby odwołać obecnych ,,rządzących" i założyć swój, doskonały i wzorowo działajacy związek który skutecznie stał by na strazy sparw funków?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-05-2012, 07:44
Post: #9
RE: Aby żyło się nam lepiej by NSZZ FSG
(26-04-2012 12:14 )Abes napisał(a):  czy zabiorą czy nie uwierz ze nie mamy najmniejszego na to wpływu- żadne oflagowanie, zadne manify, nawet rytualne spalenie na placu nic nie da! Tusk pokazuje w codziennych działaniach gdzie ma głos ,,ludu". Nie liczy sie z nikim i niczym i tak zrobi co bedzie chciał.... zaden zwiazek nawet najskuteczniej działajacy nie jest w stanie powstrzymac Donia i Vincenta przed kolejnymi zmianami...

funkcjonariusze z granicy i funkcjonariusze z oddziałów to ciągle ci sami funkcjonariusze, kady chce ugrac cos dla siebie.

Widzi Kolega jak ja chcę ugrać "oficerkę" której bezprawnie mnie pozbawiono to to jest wg. kolegi "beeee" ale jak "inni" chcą coś ugrać dla siebie to już jest OKBig Grin

I gdzie tu konsekwencja w "rozumowaniu" Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-05-2012, 16:23
Post: #10
RE: Aby żyło się nam lepiej by NSZZ FSG
A kto powiedział ze to jest ,,beee"?

Ale skoro kolega uwarza ze jedynym, najlepszym i najskutecznijeszym sposobem na walke o swoje jest forum to powodzenia życzęSmile ale chyba nie tędy drogaSmile ale kązdy sam sobie wybiera sposoby na walkę ze złem tego świataSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-05-2012, 19:56
Post: #11
RE: Aby żyło się nam lepiej by NSZZ FSG
Jeżeli ktoś myśli że się coś zmieni w działaniu "niezależnych" związków pożal się Panie Boże tych w SG to równie dobrze powinien zacząć się leczyć psychiatrycznie Smile. Kilkanaście lat też byłem świadkiem upadku moralnego tej struktury , żenada aż żal wspominać ....cholerni kacykowie mądrzy na walnych zebraniach ,drżący na widok komendantów ,udający że coś robią coś się dzieje......Tak naprawdę marazm , trwanie dla samego trwania...
"Pozdrowienia" przez kupę kamieni dla Piotra K . ze Śl OSG , zostałem wyleczony właśnie przez niego z jakichkolwiek złudzeń.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS