Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bieganie na służbie przygotowawczej
19-08-2019, 13:00
Post: #1
Bieganie na służbie przygotowawczej
Witam chciałbym złożyć papiery do SG i mam do Was pytanie jak jest z zajęciami na służbie przygotowawczej (na szkółce) czy jest dużo biegania ? i jakie dystanse ? ponieważ jest to moja słaba strona jeśli chodzi o bieg i zastanawiam się czy sobie nie odpuścić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-08-2019, 17:27
Post: #2
RE: Bieganie na służbie przygotowawczej
Cześć, biegania jest trochę ale to zazwyczaj na rozgrzewkę w swoim tempie około 2 km. Na szkoleniu podstawowym po około 3 tyg masz zaliczenie na czas na 2km dla kobiet i 3 km na mężczyzn. Zdecydowana większość osób zdaje. Na podoficerce jest kolejno 600 i 1000metrow
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-08-2019, 17:39
Post: #3
RE: Bieganie na służbie przygotowawczej
Cześć a w jakim czasie trzeba te 3 km przebiec ? i co jak nie zmieszczę się w czasie ? Ogólnie z wysiłkiem fizycznym u mnie nie ma problemu mogę pieszo iść cały dzień jeździć na rowerze ćwiczyć na siłowni ale jeśli chodzi o bieganie to jest lipa szybko się męczę i zastanawiam się czy bym sobie poradził.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-08-2019, 20:17
Post: #4
RE: Bieganie na służbie przygotowawczej
Żeby zdać trzeba było się zmieścić w czasie poniżej 14minut/3km
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-08-2019, 14:09
Post: #5
RE: Bieganie na służbie przygotowawczej
Na drugim etapie możesz faktycznie nie zaliczyć bo liczą się punkty.
Ogólnie wfu jest mało, ale bywa intensywny, więc sporo musisz sam pracować. Ale bieg jest jednym z testów podczas nauki (2kmmdziewczyny, 3km faceci), który musisz zaliczyć żeby dojść do egz końcowego na którym też jest bieg (1km faceci, dziewczyny 600m). Są czasy zimowe i są czasy letnie i są podziały na grupy wiekowe, bo każda ma inny czas na zaliczenie. Bieganie jest szybko na kursie, nawet jakieś 2 tyg po rozpoczęciu. Gdzieś na stronach ośrodków moze sa dostępne tabele. Albo jakiś kursant może wiedzieć. Trenuj wytrzymałość bo bywają mega intensywne zajęcia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-08-2019, 18:12
Post: #6
RE: Bieganie na służbie przygotowawczej
Zakładam, że jeżeli się nie zda tego testu to jest się wyrzucanym?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-08-2019, 20:14
Post: #7
RE: Bieganie na służbie przygotowawczej
(21-08-2019 18:12 )Horken napisał(a):  Zakładam, że jeżeli się nie zda tego testu to jest się wyrzucanym?

Ogólnie masz jakiś tam czas na poprawę, dwa miesiące albo trzy, bo inaczej do egzaminu nie dopuszczą. Przed egzaminem masz mieć wszystko z wfu zaliczone.

Czasem wykładowcy pozwalają poprawiać po dwa trzy razy, bo nie ukrywajmy, więcej ze służby odchodzi niż przychodzi, poniekąd ośrodkom też zależy na ilości ludzi, bo tylko dzięki kursantom funkcjonują.
Przy rzetelnym treningu da się poprawić czas w te 2-3 miechy. Tylko najlepiej mieć trening rozpisany przez profesjonalistę. Bo nie chodzi o to żeby biegać jak koń i nic nie poprawić ale trenować na różne sposoby i podnosić wytrzymałość, jak się nie ma nadwagi to da się podbić wynik.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS