Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeniesienie z Policji do SG
17-10-2012, 18:56
Post: #21
RE: Przeniesienie z Policji do SG
otóż to
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2014, 15:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-03-2014 15:23 przez zomolander07.)
Post: #22
RE: Przeniesienie z Policji do SG
Witam wszystkichSmile
Jakie mam szansę na dzień dzisiejszy przenieść się z Policji do SG? Interesuje mnie Nadbużański i Podlaski Oddział SG, ale może być gdzie indziej...?
Za odpowiedź z góry Dziękuję.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2014, 15:53
Post: #23
RE: Przeniesienie z Policji do SG
(12-03-2014 15:21 )zomolander07 napisał(a):  Witam wszystkichSmile
Jakie mam szansę na dzień dzisiejszy przenieść się z Policji do SG? Interesuje mnie Nadbużański i Podlaski Oddział SG, ale może być gdzie indziej...?
Za odpowiedź z góry Dziękuję.

Dzwoń do kadr w/w OSG . Jeśli Ciebie bez problemów puści twój policyjny przełożony to nie powinno być problemów z twoimi przenosinami.Jeśli posiadasz specjalistyczne policyjne szkolenia to tym bardziej - potrzeba wyszkolonej kadry.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2014, 20:50
Post: #24
RE: Przeniesienie z Policji do SG
Chciałbym służyć w SG tym bardziej, że mogę się przenieść z Policji.
Przed służbą w Policji służyłem ponad 5 lat w wojsku. Obecnie jestem w OPP, lada dzień będę w doch-śled.
Za każdą pomoc i poradę będę wdzięczny; co chwilę słyszę o przeniesieniach z SG do Policji, ale w drugą stronę już rzadziej (może w poprzednich latach więcej). Chciałbym się konkretnie dowiedzieć jakie mam szanse, gdyż opinia na temat dostania się do SG jest podzielona, jedni twierdzą że bez "pomocnej ręki" nie dam rady, zaś niektórzy że mogę się przyjąć tylko w wybranych Oddziałach SGWink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2014, 23:39
Post: #25
RE: Przeniesienie z Policji do SG
tylko na wschodzie przyjmą, może nawet chętnie
pozdro.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2014, 00:15
Post: #26
RE: Przeniesienie z Policji do SG
Czyli można. Dziękuję za odpowiedźSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2014, 11:08
Post: #27
RE: Przeniesienie z Policji do SG
wczoraj rozmawiałem z jedna osobą i powiedziała mi że przenosiny są wstrzymane. Tak z ciekawości po co Ci to??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2014, 13:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-03-2014 14:08 przez quasimodo1.)
Post: #28
RE: Przeniesienie z Policji do SG
(13-03-2014 11:08 )Gekon napisał(a):  wczoraj rozmawiałem z jedna osobą i powiedziała mi że przenosiny są wstrzymane. Tak z ciekawości po co Ci to??

Gekon Smile kolega chce się przenieść z Policji do SG w przeciwieństwie do Ciebie ,który chce w drugą stronę . Czerwone światło jest dla strażników granicznych z zewnętrznej granicy , zielone dla tych z wewnętrznej. Może być że w związku z sytuacją na wschodzie CI co jeszcze nie ruszyli z całą procedurą przenosin z SG do innych formacji mogą mieć chwilowe NIET i może tak być do wyklarowania się całej Ostpolitik , ale te osoby ,które ruszyły z procedurami jakiś czas temu nie powinny mieć problemów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2014, 08:19
Post: #29
RE: Przeniesienie z Policji do SG
Abes napisał(a):
a wiesz moze jaka jest procedura jak zatrzyma się pijanego szypra na morzu??? moze nas oświecisz bo tego to nawet badacze pisma w wawie nie wiedzą. ale tak Ty tez pewnie jestes specjalista. A zwrot ,,kilka razy słyszałem..." to juz wogóle jest doskonały dowód Twojej ,,specjalizacji".
Odpowiedź


Teraz potwierdziłeś że jesteś to co napisali inni o twojej niewiedzy a ja w pełni się zgadzam z psg kołobrzeg i innymi twoja wiedza przy tak podstawowym parzestepstwie czy wykroczeniu i procedurze karnej jaka jest = 0000. Więc zamiast grać w PS3 lub robićinne zbędne rzeczy proponuję zaznajomić się z KK i KPK, KW więc może się oświecicie i nie będziecie musieli dzwonić do PSG aby wypisali mandat lub podjeli inne czynności bo wy na jednostkach nie wiecie.
I proszę niepisz że ja coś tam słyszałem bo ja wiem
a jak bedziesz chciał wiedzieć jak powinno się w tym przypadku postąpić a Kodeks Karny i Kodeks postępowania karnego lub kodeks wykroczeń (w przypadku mniejszej ilości promili) to dla ciebie są za skomplikowane to ci wytłumaczę, albo faktycznie trzeba pomyśleć o porządnych korepetycjach na poziomie kursu podstwowego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2014, 11:11
Post: #30
RE: Przeniesienie z Policji do SG
No i po raz kolejny udowodniłeś jakim jesteś specjalistą. Ale tak, bardzo proszę, podaj procedurę....
Dla ułatwienia pokazania Twojej ogromnej wiedzy przykład:

11 mil od brzegu wchodzi GK na pokład i stwierdza ze szyper jest pod wpływem... co dalej?

tylko nie wypisuje haseł typu ,,mandat" bo ośmieszysz sie jeszcze bardziej, choć nie wiem czy można bardziej....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2014, 12:05
Post: #31
RE: Przeniesienie z Policji do SG
czytaj ze zrozumieniem- mandat którego nie potraficie wypisać to jest za przekroczenie granicy wbrew przepisom art. 49a KW i inne wykroczenia. A co do nietrzeźwego to pierw poczytaj daj swoje pomysły a ja ci powiem i ewentualnie mogę poprawić, trochę własnej inwencji a nie tylko podane na tacy. podam ci art. 178a KK, art.244 KPK, art. 87 KW,a jednostkę albo zabezpieczacie wy lub trzeźwy z uprawnieniami wskazany przez armatora lub szypra. Szczegóły i kwity w zależności od sytuacji (przestępstwo, czy wykroczenie), doprowadzenie i przekazanie Policji należy ustalić czy dobrowolnie idzie czy pod przymusem jak dobrowolnie i nie będzie to trwało 8 h to nie trzeba zatrzymywać. Należy jeszcze ustalić czy dmucha lub czy odmawia i chce badania krwi, a może wogóle nie chce się poddać badaniu więc dodatkowo ustawa o środkach przymusu się kłania ale ogólnie jest to tak proste . Tylko podstawą jest znać swoje uprawnienia i przepisy. Więc proponuję więcej szkoleń a mniej grilla. Wszystkie czynności my jako SG wykonujemy w trybie art 308 KPK

Art. 308. Dochodzenie w niezbędnym zakresie
§ 1. W granicach koniecznych dla zabezpieczenia śladów i dowodów przestępstwa przed ich utratą, zniekształceniem lub zniszczeniem, prokurator albo Policja może w każdej sprawie, w wypadkach nie cierpiących zwłoki, jeszcze przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa lub dochodzenia, przeprowadzić w niezbędnym zakresie czynności procesowe, a zwłaszcza dokonać oględzin, w razie potrzeby z udziałem biegłego, przeszukania lub czynności wymienionych w art. 74 prawa i obowiązki oskarżonego, § 2 pkt 1 w stosunku do osoby podejrzanej, a także przedsięwziąć wobec niej inne niezbędne czynności, nie wyłączając pobrania krwi, włosów i wydzielin organizmu. Po dokonaniu tych czynności, w sprawach, w których prowadzenie śledztwa przez prokuratora jest obowiązkowe, prowadzący postępowanie przekazuje sprawę niezwłocznie prokuratorowi.
§ 2. W wypadkach nie cierpiących zwłoki, w szczególności wtedy, gdy mogłoby to spowodować zatarcie śladów lub dowodów przestępstwa, można w toku czynności wymienionych w § 1 przesłuchać osobę podejrzaną o popełnienie przestępstwa w charakterze podejrzanego przed wydaniem postanowienia o przedstawieniu zarzutów, jeżeli zachodzą warunki do sporządzenia takiego postanowienia. Przesłuchanie rozpoczyna się od informacji o treści zarzutu.
§ 3. W wypadku przewidzianym w § 2, w sprawach, w których prowadzenie śledztwa jest obowiązkowe, najpóźniej w ciągu 5 dni od dnia przesłuchania wydaje się postanowienie o przedstawieniu zarzutów albo, w razie braku warunków do jego sporządzenia, umarza się postępowanie w stosunku do osoby przesłuchanej.
§ 4. W sprawach, w których obowiązkowe jest prowadzenie śledztwa, postanowienie przewidziane w § 3 wydaje prokurator.
§ 5. Czynności, o których mowa w § 1 i 2, mogą być dokonywane tylko w ciągu 5 dni od dnia pierwszej czynności.
§ 6. W wypadkach określonych w § 1 i 2 czas trwania śledztwa lub dochodzenia liczy się od dnia pierwszej czynności.

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2014, 12:23
Post: #32
RE: Przeniesienie z Policji do SG
(14-03-2014 12:05 )p.bar napisał(a):  a jednostkę albo zabezpieczacie wy lub trzeźwy z uprawnieniami wskazany przez armatora lub szypra.
Pozdrawiam

no cóż, kopiuj-wklej opanowałeś bardzo dobrze.Gratuluje. Jednak tak jak się spodziewałem znajomość praktyki- zerowa i tu współczuję bo skoro się wypowiadasz to powinienes choć mieć jakiekolwiek pojęcie.... a tu udowodniłeś że nie masz bladego pojęcia w jakiej sprawie zabierasz głos...

Dla uściślenia Twojej specjalistycznej wiedzy:

1.na czym ma polegać ,,zabezpieczacie wy" ? jaki przepis mówi że to my? kto? konkretnie? ktoś z naszej załogi? hol? czy dryf? może kotwica ? Big Grin możesz doprecyzować?

2. ,,wskazany przez armatora" czyli ktoś kto jest na lądzie?

przypominam ze znajdujemy się 11 mil od brzegu.

więcej logicznego myślenia nawet przy grillu bo coraz bardziej toniesz...ale próbuj,próbuj..moze rzuce ci koło ratunkowe ale jescze nie teraz. Teraz mamy z kolegami ubaw po pachy z tego co piszesz...

takze pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2014, 15:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-03-2014 15:38 przez zomolander07.)
Post: #33
RE: Przeniesienie z Policji do SG
undefined

(13-03-2014 11:08 )Gekon napisał(a):  wczoraj rozmawiałem z jedna osobą i powiedziała mi że przenosiny są wstrzymane. Tak z ciekawości po co Ci to??
Tak jak wcześniej wspomniałem chciałem służyć w SG. Czyli rozumiem, że nie będę miał problemów z przeniesieniem z Policji, jak mi oczywiście 01 KWP wyrazi zgodę?
Czy będę musiał przechodzić rekrutację do SG? Według ustawy można (ale nie trzeba), jak to wyglada w praktyce?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2014, 18:46
Post: #34
RE: Przeniesienie z Policji do SG
(14-03-2014 15:18 )zomolander07 napisał(a):  undefined

(13-03-2014 11:08 )Gekon napisał(a):  wczoraj rozmawiałem z jedna osobą i powiedziała mi że przenosiny są wstrzymane. Tak z ciekawości po co Ci to??
Tak jak wcześniej wspomniałem chciałem służyć w SG. Czyli rozumiem, że nie będę miał problemów z przeniesieniem z Policji, jak mi oczywiście 01 KWP wyrazi zgodę?
Czy będę musiał przechodzić rekrutację do SG? Według ustawy można (ale nie trzeba), jak to wyglada w praktyce?
Żadnej rekrutacji - tylko zmiana koloru umundurowania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-03-2014, 20:48
Post: #35
RE: Przeniesienie z Policji do SG
Czyli wariografu nie muszę przechodzić?
A jaka jest przyszłość SG, czy ta formacja będzie istnieć, przynajmniej na wschodzie bądź północy kraju?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-03-2014, 00:45
Post: #36
RE: Przeniesienie z Policji do SG
(15-03-2014 20:48 )zomolander07 napisał(a):  Czyli wariografu nie muszę przechodzić?
A jaka jest przyszłość SG, czy ta formacja będzie istnieć, przynajmniej na wschodzie bądź północy kraju?

Na pewno przynajmniej bez obaw 20 lat .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-03-2014, 09:34
Post: #37
RE: Przeniesienie z Policji do SG
Spokojnie quasi nie rozpędzaj sięSmile pamiętajmy, że jest północny zachód no i północny wschód - a jak sam pewnie wiesz to diametralna różnica w sensie stabilizacji zatrudnienia Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-03-2014, 17:14
Post: #38
RE: Przeniesienie z Policji do SG
(16-03-2014 09:34 )passengerLPG napisał(a):  Spokojnie quasi nie rozpędzaj sięSmile pamiętajmy, że jest północny zachód no i północny wschód - a jak sam pewnie wiesz to diametralna różnica w sensie stabilizacji zatrudnienia Wink
Masz rację Smile ,ale jedno ale - odcinek z Litwą zreorganizowany . Morski - przetrzepią im tylko niektóre PSG . Zomowca interesuje jak zaznaczył Podlaski i Nadbużański OSG - a tam o "robotę" przez najbliższe 20 lat może być spokojny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-03-2014, 17:17
Post: #39
RE: Przeniesienie z Policji do SG
Right Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-03-2014, 18:12
Post: #40
RE: Przeniesienie z Policji do SG
Dzięki za wszystkie udzielone mi do tej pory odpowiedzi. Ponawiam pytanie: Czy wariograf przy przeniesieniu z Policji muszę przechodzić? Na czym on polega?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS