Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podlaski oddział
19-09-2019, 11:58
Post: #1
Podlaski oddział
Witam,
Czy są tu osoby obecnie starające się o przyjęcie do służby POSG? Na jakim jesteście etapie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-09-2019, 11:36
Post: #2
RE: Podlaski oddział
Cześć,
20.09 miałem psychotesty, ale psycholog na koniec powiedział, że musi to przemyśleć i ogólnie, że albo zadzwonią w ciągu 2-3 tygodni albo przyjdzie list. A Ty na jakim jesteś etapie ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-09-2019, 20:07
Post: #3
RE: Podlaski oddział
(21-09-2019 11:36 )seba2933 napisał(a):  Cześć,
20.09 miałem psychotesty, ale psycholog na koniec powiedział, że musi to przemyśleć i ogólnie, że albo zadzwonią w ciągu 2-3 tygodni albo przyjdzie list. A Ty na jakim jesteś etapie ?

Podobnie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-09-2019, 14:27
Post: #4
RE: Podlaski oddział
Te 2-3tyg to minimum. Psycholog ma te 2tyg na opracowanie wyników, zanim przemielą to ludzie od rekrutacji... Bierzcie tylko na pewniaka terminy w których musicie się stawić. A reszta niech żyje własnym życiem.
Na forum są całkiem "świeże" posty odnośnie rekrutacji w Podlaskim. Poszukajcie poczytajcie a będzie jaśniejsze wszystko.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-12-2019, 21:16
Post: #5
RE: Podlaski oddział
Zapotrzebowanie na kandydatów do służby jest duże, chętnych nie za wielu, a sam proces kwalifikacyjny jest taki sam jak we wszystkich oddziałach. Największym wyzwaniem tradycyjnie jest przejście badań poligraficznych i psychologa. Całość procesu rekrutacyjnego przechodzi niewielki odsetek kandydatów,większość odpada na w/w etapach. W każdej chwili możesz się umówić i złożyć dokumenty. Rekrutacja trwa kilka miesięcy, a o to że ostatecznie zaliczysz wszystko, a zabraknie miejsc, w chwili obecnej na pewno nie masz się co martwić. Przeszłość mundurowa i wykształcenie może i ma jakieś niewielkie znaczenie na starcie (chociaż żadnych punktów za to nie ma), ale i tak będziesz podlegać pod pełną procedurę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-02-2020, 11:30
Post: #6
RE: Podlaski oddział
Szeregowiec, trochę dziwne pytania jak na kogoś kto ma "przeszłość mundurową". Cała procedura rekrutacji jest opisana na stronie i dostępna w kadrach. Jeśli chodzi o to jak wypaść to zwracają uwagę na poprawność i logikę wypowiedzi, czy rozróżniasz bynajmniej od przynajmniej Wink wiedzę ogólną, motywację do podjęcia służby, czemu sg, jak się widzisz w sg, zadania formacji, czy podlega mswia czy mon itp etc. Można by tak wymieniać długo. Mocarzem żadnym nie musisz być. Musisz uzbierać z dwóch etapów wystarczającą ilość punktów (nie pamiętam ile, jest na stronie). To ile osób się stara wiedzą kadry i raczej nie odpowiadają na takie pytania. Ewentualnie odpowiadają wymijająco. Dla większości największym wyzwaniem jest badanie na poligrafie. Jedyna rada z mojej strony przyznaj się do wszystkiego i idź z w miarę możliwości wyluzowanym nastawieniem. Co znaczy styczność z bronią? Że byłeś na strzelnicy i trzymałeś klamkę w reku ? Wszystko co chcesz wykorzystać musi " być na papierze" Jeśli chodzi o broń np. patent strzelecki, uprawnienia instruktora strzelectwa sportowego/bojowego, prowadzącego strzelanie etc. Co do samej procedury to zależy z tego co obserwowałem głównie od tego jakie terminy dostają w sop na wario. W jakich służbach byłeś ? Być może masz już poświadczenie bezpieczeństwa, bo to też trochę całą rekrutację może skrócić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-02-2020, 17:22
Post: #7
RE: Podlaski oddział
Jesli po rozmowie kfalifikacyjnej przyszedl list odmowny dalszego postepowania przez komendanta.. To mozna drugi raz skladac papiery...?? Jesli tak to po jakim czasie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-02-2020, 19:57
Post: #8
RE: Podlaski oddział
Odrazu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-02-2020, 09:41
Post: #9
RE: Podlaski oddział
A jest wgl sens skladac bez znajomosci w sg?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-02-2020, 14:46
Post: #10
RE: Podlaski oddział
Jest sens
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-02-2020, 15:11
Post: #11
RE: Podlaski oddział
Myślę, że warto Smile

13.01. 2018r. - złożenie papierów
20.03. 2018r.- rozmowa kwalifikacyjna
27.03. 2018r.- badanie psychologiczne
05.06. 2018r. - wariograf
20.09. 2018r. - II etap
11.10. 2018r. - komisja lekarska
19.10. 2018r. - telefon z Oddziału - przyjęcie do POSG

POSG Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-02-2020, 15:17
Post: #12
RE: Podlaski oddział
Warto Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-02-2020, 15:18
Post: #13
RE: Podlaski oddział
A ilu z was skladala bez znajomości kogos w sg??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-02-2020, 17:46
Post: #14
RE: Podlaski oddział
Ja złożyłem i znam koło 8 osób którzy pracują już w sg i na 100% nie mają plecka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-02-2020, 21:20
Post: #15
RE: Podlaski oddział
Witam. Był ktoś w lutym na rozmowie? Długo trzeba czekać na informację o wyniku?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-03-2020, 18:25
Post: #16
RE: Podlaski oddział
witam. ja się staram o przyjęcie do służby. w śr 04.03 idę na pierwszą rozmowę kwalifikacyjną Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-03-2020, 20:12
Post: #17
RE: Podlaski oddział
(27-02-2020 15:18 )Czupryn89 napisał(a):  A ilu z was skladala bez znajomości kogos w sg??

Ludzie otrząśnijcie się. Jakie plecaki. Rozmowa przed zespołem do rozmów - nikt się nie podłoży, bo BSW ma wszędzie swoich. Psycholog boi się,że przepuści przyszłego samobójcę , albo kogoś w tym rodzaju. Wariograf - Warszawa sprawdza samą siebie, a dodatkowo ich sprawdza BSW. Poświadczenie bezpieczeństwa jest robione na podstawie papierów, wariografu i danych ze wszystkich możliwych baz danych Policji i tym podobnych. Na II etapie nikt za Was nie napisze egzaminów, a na ręce wszystkich patrzy BSW, których w komisji jest prawie 25 %. A jak już dojdzie do przyjęcia to i tak wszystkich biorą, bo jest ich zazwyczaj połowa limitu jaki został przyznany na przyjęcie.

Mity o znajomościach są wyssane z palców osób, które odpadły w trakcie procedury, zazwyczaj za grzechy młodości lub osobowości. Dzieciak jakiegoś pułkownika dostał się do służby, bo przeszedł procedurę. Takich jak on jest może 2 - 5 % przyjętych, reszta to są zwykli kandydaci, którzy po prostu spełnili wszystkie warunki przyjęcia. Cała prawda i nikt mi nie powie, że jest inaczej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2020, 04:16
Post: #18
RE: Podlaski oddział
(29-02-2020 21:20 )wertywe napisał(a):  Witam. Był ktoś w lutym na rozmowie? Długo trzeba czekać na informację o wyniku?

Bylem 14 lutego po 2 tyg przyszedl list niestety..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2020, 17:24
Post: #19
RE: Podlaski oddział
4 miesiące około
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-06-2020, 15:53
Post: #20
RE: Podlaski oddział
Słyszałem, że były plany na 15tego czerwca z drugim etapem... Jednak to nie przyjedzie. Myślę, że do końca czerwca się sprawa wyjaśni
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS