Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Studia a wysługa lat
26-09-2019, 11:43
Post: #1
Studia a wysługa lat
Witam! Czy studia liczą się do wysługi lat w sg?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-09-2019, 12:17
Post: #2
RE: Studia a wysługa lat
Cześć, nie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-09-2019, 15:58
Post: #3
RE: Studia a wysługa lat
Do jubileuszowej nagrody się zaliczają.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-09-2019, 16:56
Post: #4
RE: Studia a wysługa lat
Witam, a czy do nagrody jubileuszowej zalicza się dwuletnie studium ekonomiczne dzienne?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-09-2019, 18:32
Post: #5
RE: Studia a wysługa lat
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDet...0021000916

§ 2. Do okresu służby, od którego zależy nabycie prawa do nagrody jubileuszowej przez funkcjonariusza, zwanej dalej "nagrodą", wlicza się:
2) okres studiów w szkole wyższej przewidziany programem nauczania w łącznym wymiarze nie większym niż 5 lat, pod warunkiem uzyskania dyplomu ich ukończenia.

Należy jednak pamiętać, że kadry nie zaliczą tego okresu wyłącznie na podstawie Waszych dyplomów załączonych do wniosków o przyjęcie do SG. Należy wystąpić o zaliczenie tego okresu załączając stosowne zaświadczenie z uczelni w którym wskazany jest rodzaj studiów oraz data ukończenia. Uczelnie wydają takie zaświadczenia bez problemu, natomiast niektóre życzą sobie za to opłatę.
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-09-2019, 19:42
Post: #6
RE: Studia a wysługa lat
(26-09-2019 16:56 )Frodo napisał(a):  Witam, a czy do nagrody jubileuszowej zalicza się dwuletnie studium ekonomiczne dzienne?

Z tego co rozumiem "studium" to odpowiednik "szkoły policealnej", a w przepisie mowa o "szkole wyższej".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-09-2019, 23:49
Post: #7
RE: Studia a wysługa lat
(26-09-2019 18:32 )Pałacowy moniuch napisał(a):  http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDet...0021000916

§ 2. Do okresu służby, od którego zależy nabycie prawa do nagrody jubileuszowej przez funkcjonariusza, zwanej dalej "nagrodą", wlicza się:
2) okres studiów w szkole wyższej przewidziany programem nauczania w łącznym wymiarze nie większym niż 5 lat, pod warunkiem uzyskania dyplomu ich ukończenia.

Dzięki za ten wpis, duzo tłumaczy, jednak chodzi mi konkretnie o to, czy studia wliczają się do lat pracy czyli do tych %% przyznawanych do wyslugi tak jak ma to miejsce w przypadku pracy w cywilu albo scierniowki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-09-2019, 09:07
Post: #8
RE: Studia a wysługa lat
Nie.
Studia zwiększają tylko liczbę lat uprawniającą do otrzymania jubileuszówki.

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-09-2019, 15:03
Post: #9
RE: Studia a wysługa lat
(27-09-2019 09:07 )keyser soze napisał(a):  Nie.
Studia zwiększają tylko liczbę lat uprawniającą do otrzymania jubileuszówki.
Ototo o to mi chodziło. Wszystko jasne, dziękuję za odpowiedź Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-10-2019, 17:34
Post: #10
RE: Studia a wysługa lat
pytanie, do kiedy warto poczekać ze składaniem prośby o wliczenie studiów do uzyskania jubileuszówki? luty czy np marzec kwiecień przyszłego roku?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-10-2019, 21:19
Post: #11
RE: Studia a wysługa lat
Jeśli nasz w kadrach dyplom ukończenia studiów dziennych to powinno być naliczone z automatu; miesiąc nie ma znaczenia,
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-10-2019, 21:49
Post: #12
RE: Studia a wysługa lat
(18-10-2019 21:19 )nowyjan8 napisał(a):  Jeśli nasz w kadrach dyplom ukończenia studiów dziennych to powinno być naliczone z automatu; miesiąc nie ma znaczenia,

Jak już napisałem wcześniej kadry nie naliczą Wam tego okresu na podstawie dyplomu. Proszę pisać wniosek i załączyć zaświadczenie z uczelni, im szybciej tym lepiej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-10-2019, 23:06
Post: #13
RE: Studia a wysługa lat
Dlaczego im szybciej tym lepiej??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-10-2019, 06:50
Post: #14
RE: Studia a wysługa lat
Bo szybciej dostaniesz kasę. Oczywiście jeśli ilość lat będzie wystarczająca.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2019, 11:57
Post: #15
RE: Studia a wysługa lat
obecnie nie mogą mi naliczyć bo nie mają kwita i mojej prośby o doliczenie studiów. Po nowym roku będą podwyżki i jak wtedy złoże nie naliczą mi więcej? Niby ok 400 stówek więcej mamy zarabiać?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2019, 16:59
Post: #16
RE: Studia a wysługa lat
A czy wlicza się staż z urzędu pracy? Bo wlicza się umowa o pracę na pełen etat.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2019, 21:49
Post: #17
RE: Studia a wysługa lat
nagroda jubileuszowa jest po ilu latach?

czyli dwa zaświadczenia, z licencjatu i mgr?
ma ktoś taki wniosek gotowy?

z nad buga
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2019, 17:44
Post: #18
RE: Studia a wysługa lat
Dobra, czytam tak i widzę zajebisty chaos... wyjaśnię jak to wygląda.

Jeśli studiowałeś zaocznie i w trakcie służby w SG, to guzik Ci naliczą, ale jeśli studiowałeś przed SG, jest to łatwiejsze - np. studiowałeś 5 lat, licencjat w latach 2005-2008 i magisterkę 2008-2010 (łącznie 2005-2010), w 2010 przyjąłeś/przyjęłaś się do SG i służysz. Na dziś dzień masz 5 lat stażu studiów + 9 lat służby - łącznie 14 lat stażu "pracy", jubileuszówka przysługuje po 20 latach, czyli za 6 lat, od tych dat , które opisałem.

Dzwonicie/piszecie maila na uczelnie, ja dzwoniłem, łatwiej załatwić to jednak telefonicznie, tłumaczycie o co chodzi, przygotowują na uczelni takie śmieszne zaświadczenie i tyle, wysyłają na adres domowy i po sprawie, potem robicie kopię za zgodność w pracy i wysyłacie do swojego Oddziału, po jakimś czasie przychodzi ładna odpowiedź o wszystkim, zliczone łączne lata Twojej "pracy" do nagrody jubileuszowej i tyle. Nie ma żadnych wzorników itp. Ja to zrobiłem na logikę i wszystko przeszło.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2019, 19:13
Post: #19
RE: Studia a wysługa lat
A czy te studia wliczają się na tzw wysługę czy tylko na nagrodę jubileuszową. CO np jesli w latach 2005-2010 studiowalo sie zaocznie a w latach 2007-2010 pracowalo na umowe o prace a w 2011 przyjęło sie do GSu??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2019, 21:07
Post: #20
RE: Studia a wysługa lat
Tylko do jubileuszowki.

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS