Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Studia a wysługa lat
19-11-2019, 08:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-11-2019 08:56 przez Pomocnik.)
Post: #21
RE: Studia a wysługa lat
(18-11-2019 21:07 )keyser soze napisał(a):  Tylko do jubileuszowki.

Okres studiów zaliczany jest do nagrody jubileuszowej, a także do wysługi lat uprawniającej do otrzymania emerytury jako okres nieskładkowy po 0,7 procenta za każdy rok studiów (przeliczamy tylko lata i miesiące bez dni), o ile w tym okresie nie zostawaliśmy w stosunku pracy, służby, czy też nie pobieraliśmy zasiłku dla bezrobotnych (liczony jako okres składkowy). Wybieramy zawsze bardziej korzystny przelicznik. W kadrach powinni Was o wszystkim poinformować.
Dotyczy to oczywiście funkcjonariuszy przyjętych do służby do 1 stycznia 1999 r.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-11-2019, 20:41
Post: #22
RE: Studia a wysługa lat
Dobra, mocno nie w temacie ale... tu o studiach - a ja zapytam o pastuchowe Smile wygląda, że panowie się znają
jak to się ma do emki, jak to jest przeliczane? wiem, że do jubileuszówki się liczy, a do emki?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-11-2019, 21:46
Post: #23
RE: Studia a wysługa lat
A może ktoś podpowie też nie do końca w temacie... Pomoc rodzicom w gospodarstwie ? Jak to wygląda ? Czy jesli ktoś mieszkał w internecie np ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-11-2019, 22:15
Post: #24
RE: Studia a wysługa lat
Pomoc w gospodarstwie czy też inaczej określane "pastuchowe" nie ma wpływu na emeryturę, natomiast ma wpływ na wysługę lat wypłacaną co miesiąc jako dodatek do uposażenia zasadniczego oraz wchodzi w skład okresów do nagrody jubileuszowej. Okresy zamieszkiwania w internacie nie wchodzą do okresu, ale składając wniosek możesz te okresy wyłączyć i wnioskować o zaliczenie tych w których faktycznie pracowałeś/pomagałeś w prowadzeniu gospodarstwa. Powinni ci zsumować dokładnie lata, miesiące i dni.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-11-2019, 08:55
Post: #25
RE: Studia a wysługa lat
(19-11-2019 21:46 )plemie101 napisał(a):  A może ktoś podpowie też nie do końca w temacie... Pomoc rodzicom w gospodarstwie ? Jak to wygląda ? Czy jesli ktoś mieszkał w internecie np?
chodzi w wieku 16-18lat? W sumie ciekawe bo to okres liceum u mnie a ostatnie 2 klasy to coś mi świta że nie mieszkałem już w internacie a dojeżdżałem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-11-2019, 20:45
Post: #26
RE: Studia a wysługa lat
Chodzi w wieku od 16 lat do pierwszej pracy w zasadzie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS