Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Święto SG
28-05-2012, 15:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-05-2012 15:10 przez Matarez.)
Post: #101
RE: Święto SG
(28-05-2012 14:06 )morski48 napisał(a):  
(28-05-2012 11:12 )Matarez napisał(a):  Witajcie Smile. Przeglądam to forum już jakiś czas ale nie myślałem, że coś tu "naskrobię". Powodem jest wypowiedź jednego z kolegów o nicku Morski odnośnie oficerów...Pracuję w SG od 1995 roku...zaczynałem w Strażnicy jako szeregowy, deptałem po zielonej, siedziałem na "klapach" , potem był GPK i wreszcie Placówka. Znam tę robotę od podszewki...ale do brzegu - od 2 lat jestem oficerem na etacie KZ ( etat mam od stycznia tego roku, wcześniej p.o ) i powiem,że wnerwia mnie takie traktowanie wszystkich jednakowo - oficer to luj, pajac i w ogóle menda...Nigdy nikogo nie poniżyłem, nie zgnoiłem tylko dlatego, że jestem oficerem...A jak teraz w maju dzielili nagrodami to zgadnijcie ile dostałem ? - 362 zł na rękę ! Od 2 lat bez chorobowego, bez kombinowania ale i bez lizania pewnych części ciała przełożonych...Tymczasem nagrody rzędu 800, 900 zł dostali nawet Ci, którzy po 3 miesiące przesiedzieli na chorobowym...PARANOJA ! Ale się postawię Staremu jak trzeba, powiem co myślę i chyba to nie wszystkim w smak...Pozdrawiam Wszystkich Smile


Kolego nie czytaj tylko tego co dla Ciebie jest wygodne, żeby osądzać innych (mnie)!
W jednym z wcześniejszych postów napisałem:

"Znam również ludzi, którzy po blisko 20 latach i więcej tak na odchodne dostali uprawnione dwie gwiazdki - i tych co znam niestety jest niewielu ale należało się".

Dotyczy się to również i Ciebie (mimo, że nie jesteś na "emce").
Ale czy ciężko wydedukować to z tej wypowiedzi - chyba jasno stwierdzam, że są ludzie(oficerowie), którym te gwiazdki się należą!
A to, że wcześniej pojechałem po bandzie jest uogólnieniem i jeśli kogoś to dotknęło to już wcześniej pisałem:przepraszam.
Ale sam wiesz jakie jest ogólnie zdanie o tych pseudo oficerach, którzy nie mieli takiej ścieżki kariery jak Ty. Znam osoby, które jak Ty byłeś szeregowym, to one w tym samym wieku dymały na stołkach 02 lub 03.
I nie jest to przejaw mojej zazdrości jak pisał kolega Alzheimer. Pokazuje, że i u nas jest nepotyzm(wali mnie co jest w innych formacjach czy instytucjach, prywatnych przedsiębiorstwach itp.), że osoby nie kumające w ogóle roboty zarządzają innymi tylko dlatego, że zostały "namaszczone".
Tyle nam wciskają przełożeni o korupcji i innych patologiach a sami "uprawiają" mobbing i nepotyzm, a nawet imają się zagadnień podpadających pod CBA( zaraz ktoś mnie umoralni, że są odpowiednie organy i że chyba wiem co powinienem zrobić Wink ).
Dlaczego poszczególne PSG traktowane są jako prywatne folwarki, parcie na szkło wypaczyło wszystko! I wkur..... mnie to, jak ktoś pisze, że pracujemy dla kasy(czyt. tylko dla kasy). Bo owszem, kasa jest ważna ale nie można być przy tym skur...
Dlaczego nie może być tak, że tacy jak Ty dostają te lepsze stołki?!
Dlaczego musiałeś czekać 15 lat na coś co jakiś chwiej dostał od tak?!
Jak pisali niektórzy koledzy - jesteś niedojdą, że tyle Ci to zajęło?
Otóż nie!!!
Oby więcej było takich jak Ty, którzy mają jaja żeby "postawić się" 01 w sytuacji tego wymagającej lub normalnie z nim pogadać, a nie tylko łeb w piasek żeby na jakiekolwiek święto dostać jak najwięcej, żeby tylko się nie narazić bo Stary nie podwyższy służbówki przed "emką" albo nie pchnie wniosku o medal czy odznakę.
Pozdrawiam Smile


Nie wiem dlaczego musiałem czekać 15 lat na oficerskie gwiazdki, nie wiem dlaczego inni je wcześniej dostali - może rzeczywiście jestem niedojdą...Wink Nie mam do nikogo o nic pretensji - widocznie tak musiało być...cieszę się z tego co mam Smile Nie mam do Ciebie pretensji..Smile Nasze forum to raczej nie miejsce, żeby wylewać na siebie pomyje ale musiałem zareagować - jeżeli Cię uraziłem to przepraszam Smile
Jak tu już napisano - świata nie zmienimy ale możemy wspólnie walczyć o to żeby ten popieprzony świat nie zrobił z nas nieczułych bydlaków...
Pozdrawiam Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-05-2012, 16:54
Post: #102
RE: Święto SG
A człowiek tylko na tydzień w błogiej nieświadomości swojego jestestwa udał się w rejony niezurbanizowane aby tam się zresetować na łonie natury ..i wraca a tu znowu jakieś rytualne palenie czarownic się odbywaWink

Generalizowanie, że np. podoficerowie, chorążowie to tylko biedne ofiary oficerskiego wyzysku niestety z prawdą niewiele ma wspólnego tak jak i to, że wszyscy oficerowie dostali te awanse pod tzw. zielonym stolikiem. Tutaj trochę stanę w obronie "krzewicieli wyzysku" (czyt. oficerów), którzy chcąc nie chcąc zazwyczaj są też przełożonymi. A przełożony ma to do siebie, że symbolizuje całe zło tego świata. Sam na co dzień jestem przełożonym dość licznej grupy osób i jakby moich podopiecznych zapytać o ocenę mojej skromnej osoby to zakładam, że 90% odpowiedzi będzie zawierała się w przedziale - zły, bardzo zły, tragedia. Ot taka ludzka mentalnośćWink

Co zaś tyczy się samego procesu rozdawania nagród to jest on dużo bardziej skomplikowany dla osoby, która chce tego podziału "uczciwie" dokonać niż to się może wydawać osobie, która tą nagrodę w efekcie końcowym otrzymuje. Każdy (bez wyjątku) bez chwili zawahania stwierdzi, że jest idealnym pracownikiem i zasłużył na 2 tyś. ..ale czy to do końca jest prawdą??? Twoim zadaniem jako przełożonego (oczywiście w zgodzie z własnym sumieniem) jest obiektywna ocena danej osoby dokonana na podstawie kilkunastu "składowych" gdzie w efekcie końcowym otrzymujemy pewien podział na - osoby wyróżniające się, osoby dobre, osoby przeciętne i osoby poniżej przeciętnej ..i analogicznie do oceny przyznajemy nagrody. A to, że zazwyczaj wszyscy poniżej "osób wyróżniających się" mają do ciebie pretensje o to dlaczego tak mało.......

Oczywiście system obiektywnej oceny jest systemem modelowym, który nie do końca znajduje zastosowanie w realiach SG ale o tym już innym razem.....

Ze swej strony jeszcze raz proszę o kulturę wypowiedzi tudzież o zachowanie pewnego poziomu. Jak już coś piszemy to piszmy to w taki sposób aby zaintrygować "twórczo" potencjalnego odbiorcę a nie żeby go obrażać. Z góry dziękiSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-05-2012, 20:31
Post: #103
RE: Święto SG
Proces "rozdawania" nagród wcale nie jest trudny. Wystarczy się nie bać i wywiesić na tablicy ogłoszeń, kto ile dostał i za co.

Uczciwość, transparentność, jawność, godność... gdzie podziały się te wartośći?

Służba, która na sztandarach ma walkę z korupcją. Sama siebie korumpuje... poprzez poczucie bezkarności, prywatę, cwaniactwo, kunktatorstwo, hipokryzję, zakłamanie, zachłanność, kumoterstwo, czyli inaczej "rozdawanie" nagród.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS