Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kilka pytań odnośnie rekrutacji
27-12-2019, 21:48
Post: #1
Kilka pytań odnośnie rekrutacji
Witam. Jak w temacie - mam kilka pytań:
1. Aktualnie jeszcze studiuje (inzynierskie) i czy lepiej złożyć papiery do MOSG teraz z tym, co mam(technikum i liczne kursy), czy po obronionym dyplomie?
Pytam o to, ponieważ wyczytałem ile trwają procedury rekrutacyjne, a nie ukrywam, że praca w zawodzie wyuczonym na studiach mnie nudzi i byłbym zainteresowany podjęciem służby jak najszybciej tylko się da.
2. Czy to, że mam stopień kaprala rezerwy w wojsku jest dodatkowym plusem przy rekrutacji (po legii akademickiej)? Bez czynnej służby- tylko 6 tyg. Szkolenia...
3. Próbowałem dowiedzieć się z paru źródeł, ale zmylilo mnie to trochę, a mianowicie, czy składając papiery do SG musze to zrobić w komendzie oddziału, czy można też w placówce docelowej, w której chciałoby się służyć?
4. Trochę powiązane z 3. - czy jeżeli zostałbym skierowany w miejsce sporo oddalone od mojego miejsca zamieszkania, to socjal tj. Mieszkanie/mieszkaniowka jak w wojsku jest zapewniana? Bo niby wyczytałem info odnośnie tego, że też się otrzymuje mieszkanie lub dodatek mieszkaniowy na czas pełnienia służby, ale to też niepotwierdzone.
5. Jak wyglądają realia awansów dla osoby bez żadnych pleców? I jak jest z dostaniemy się do korpusu oficerskiej, gdy spelnia sie wszystkie wymagania?
6. Czy na rok 2020 został może już określony gdzieś limit przyjęć do MOSG?
7. Na co powinienem zwrócić uwagę przed komisja lekarską, by wyeliminować pewne nieprawidłowości , ktore mogą mnie wyeliminować? Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-12-2019, 23:05
Post: #2
RE: Kilka pytań odnośnie rekrutacji
(27-12-2019 21:48 )Grzechu23xx napisał(a):  5. Jak wyglądają realia awansów dla osoby bez żadnych pleców? I jak jest z dostaniemy się do korpusu oficerskiej, gdy spelnia sie wszystkie wymagania?

Uuuuu, grubo - panie Kolego: pewnie z 50% pracujących w formacji spełnia te wymagania. Druga połowa nie ma jedynie określonej ustawą wysługi lat Big Grin

They that can give up essential liberty to obtain a little safety, deserve neither liberty nor safety.

Benjamin Franklin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-12-2019, 10:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-12-2019 10:49 przez realista.)
Post: #3
RE: Kilka pytań odnośnie rekrutacji
1) lepiej teraz
2) nie ma znaczenia
3) w komendzie oddziału lub jakiejś placówce
4) jeśli zostaniesz skierowany na placówkę w odległości +30 km od miejsca gdzie posiadasz dom/mieszkanie, dostaniesz pieniądze na wynajem kwatery w wysokości... 200 zł miesięcznie (to nie żart). Jeszcze jedno ważne kryterium - musisz być w służbie stałej, czyli po 3 latach dopiero będziesz dostawał ww. dodatek.
5) to jak kolega wyżej napisał, bardzo dużo osób spełnia kryteria ale oprócz kryteriów trzeba mieć też stanowisko odpowiednie (umożliwiające taki awans) i dodatkowo trzeba być wśród wybrańców (mało miejsc, dużo chętnych)
6) zadzwoń do kadr
7) jest gdzieś akt prawny regulujący, które choroby, ułomności wykluczają ze służby (inny akt niż w wojsku, więc katergorie z wojska nie mają znaczenia)

Powodzenia!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS