Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Powrót do służby po rezygnacji
09-01-2020, 18:33
Post: #1
Shocked Powrót do służby po rezygnacji
Witam.

Jeden z byłych funkcjuszy z mojej placówki rozważa powrót do służby po tym jak sam z niej zrezygnował. Czy taki powrót jest możliwy? Jeśli tak to na jakich warunkach? Czy ponownie musi przechodzić całą rekrutację czy procedura jest jakoś skrócona?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2020, 20:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-01-2020 20:38 przez Jajko_pawiana.)
Post: #2
RE: Powrót do służby po rezygnacji
Ile lat miał służby ogólnie i ile czasu minęło od odejścia ze służby?

They that can give up essential liberty to obtain a little safety, deserve neither liberty nor safety.

Benjamin Franklin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2020, 21:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-01-2020 21:26 przez Soy3r.)
Post: #3
RE: Powrót do służby po rezygnacji
(09-01-2020 20:37 )Jajko_pawiana napisał(a):  Ile lat miał służby ogólnie i ile czasu minęło od odejścia ze służby? Od odejścia minęło pół roku

Rzeczywiście zagapilem się i nie napisałem. 2.5 roku służby, a od odejścia minęło pół roku
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2020, 21:53
Post: #4
RE: Powrót do służby po rezygnacji
Nigdzie nie znalazłem aktów prawnych odnośnie SG, ale ... w Policji jest tak, że do służby możesz wrócić normalnie, składając raport/podanie o przyjęcie do służby. O ponownym przyjęciu decydują komendanci: wojewódzki i główny. Taki kandydat przechodzi: rozmowę kwalifikacyjną, ustalenie zdolności fizycznej i psychicznej do służby, sprawdzenie w ewidencjach, rejestrach i kartotekach itp. Jeżeli od momentu rezygnacji ze służby nie minęło 18 miesięcy, to nie trzeba przystępować do testu wiedzy, testu sprawności fizycznej, testu psychologicznego oraz taki kandydat nie jest kierowany na ponowne szkolenie podstawowe (o ile uzyskał w służbie przed rezygnacją "kwalifikacje zawodowe podstawowe"). Wszystko to jest uregulowane w rozporządzeniu MSWiA z dnia 19 czerwca 2007.

They that can give up essential liberty to obtain a little safety, deserve neither liberty nor safety.

Benjamin Franklin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2020, 22:01
Post: #5
RE: Powrót do służby po rezygnacji
(09-01-2020 21:53 )Jajko_pawiana napisał(a):  Nigdzie nie znalazłem aktów prawnych odnośnie SG, ale ... w Policji jest tak, że do służby możesz wrócić normalnie, składając raport/podanie o przyjęcie do służby. O ponownym przyjęciu decydują komendanci: wojewódzki i główny. Taki kandydat przechodzi: rozmowę kwalifikacyjną, ustalenie zdolności fizycznej i psychicznej do służby, sprawdzenie w ewidencjach, rejestrach i kartotekach itp. Jeżeli od momentu rezygnacji ze służby nie minęło 18 miesięcy, to nie trzeba przystępować do testu wiedzy, testu sprawności fizycznej, testu psychologicznego oraz taki kandydat nie jest kierowany na ponowne szkolenie podstawowe (o ile uzyskał w służbie przed rezygnacją "kwalifikacje zawodowe podstawowe"). Wszystko to jest uregulowane w rozporządzeniu MSWiA z dnia 19 czerwca 2007.

Wielkie dzięki za odpowiedź! Stopień wtedy zostanie zachowany?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2020, 22:19
Post: #6
RE: Powrót do służby po rezygnacji
Nie jestem pewien, ale w SG raczej kolega będzie podlegał całej procedurze naboru łącznie z psychologiem i wario. Stopień zostanie zachowany, nie pojedzie natomiast na kurs podstawowy tylko prosto do służby. Niech dzwoni do kadr, w dzisiejszym deficycie kandydatów, na pewno chętnie rozpatrzą jego podanie o przyjęcie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2020, 23:31
Post: #7
RE: Powrót do służby po rezygnacji
Dzięki za odpowiedź Panowie !
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-01-2020, 11:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-01-2020 11:36 przez Jajko_pawiana.)
Post: #8
RE: Powrót do służby po rezygnacji
(09-01-2020 22:01 )Soy3r napisał(a):  Stopień wtedy zostanie zachowany?

Nie z automatu - będzie musiał ubiegać się o uznanie stopnia, którego dosłużył się wcześniej. Zazwyczaj nie ma z tym problemów. Poza tym jeszcze pozostaje kwestia etatu (grupy), który nie zostanie przywrócony.

They that can give up essential liberty to obtain a little safety, deserve neither liberty nor safety.

Benjamin Franklin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS