Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Broń służbowa
20-03-2020, 20:05
Post: #1
Broń służbowa
Witam mam bardzo ważne pytanie, a mianowicie. Czy Dyżurny Operacyjny placówki może sprawdzić czystość mojej broni poprzez rozłożenie jej ?? Czy Dyżurny Operacyjny ma w ogóle prawo do rozkładania broni innego funkcjonariusza ?? Prosił bym o pilną odpowiedź w tej sprawie. Osobiście twierdzę, że nie ma on takiego prawa czy mam rację ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2020, 20:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-03-2020 20:29 przez keyser soze.)
Post: #2
RE: Broń służbowa
Tylko przy wydawaniu i przyjmowaniu do służby.

Chyba, że jest to w ramach zaplanowanej kontroli przez co najmniej kadrę kierowniczą i/lub osoby upoważnione.

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2020, 20:39
Post: #3
RE: Broń służbowa
Kadra kierownicza może bo może kontrolować magazyn ale dyżurny? Keyser sądzę że dyżurny nie może rozbierać broni innego funka od tak oo dla checy on jest od wydawania i przyjmowania broni a nie od jej sprawdzania bo to robią inne upoważnione osoby bądź funk do którego broń owa jest przypisana. Według mnie dyżurny rozbierając czyjaś broń narusza przepisy bo to jest użytkowanie nie swojej etatowej broni. Co Ty o tym myślisz?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2020, 20:52
Post: #4
RE: Broń służbowa
Czy rozłożenie broni i sprawdzenie jej stanu nastąpiło przy zdawaniu broni po służbie przez osobę, która tą broń od Ciebie przyjmowała do magazynu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2020, 21:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-03-2020 21:25 przez Goran.)
Post: #5
RE: Broń służbowa
Tak broń była czyszczona przez mnie i nie wiem czego tam szukał jak wszystko było ok czyżby czysta złośliwość bo zauważyłem że wielokrotnie ten DO robi to dla mnie i nikomu innemu. Ma do tego prawo bez upoważnień? A jak mi coś zepsuje uprzedzę pytanie składałem broń ja bo jak to ujął DO nie ma na to czasu po ROZŁOŻENIU.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2020, 21:38
Post: #6
RE: Broń służbowa
Rozumiem, że odpowiedź na moje pytanie brzmi "tak". Zatem należy odnieść się do przepisów prawa resortowego. Zgodnie z zarządzeniem Komendanta Głównego SG w sprawie określenia zasad gospodarowania mieniem będącym w zarządzie SG broń przechowuje się wyjętą z futerału, rozładowaną, z odłączonym magazynkiem, technicznie sprawną, skompletowaną, czystą i zakonserwowaną. Ponadto zgodnie z tym zarządzeniem częstotliwość, zakres i sposób prowadzenia kontroli przechowywania i utrzymania broni ustala w jednostkach organizacyjnych w formie rozkazu (decyzji) jej kierownik. Z reguły jest to decyzja komendanta oddziału. Dlatego musisz dotrzeć do tej decyzji i wtedy sprawdzisz czy służba dyżurna może kontrolować stan broni przed jej przyjęciem do magazynu. Obowiązek zdania czystej broni wynika bezpośrednio z zarządzenia.
Howgh!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS