Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wydział Zabezpieczenia Działań
16-05-2020, 20:09
Post: #1
Wydział Zabezpieczenia Działań
Witam, czy jest tu jakiś funkcjonariusz chętny podzielić się szczegółami swojej drogi do WZD SG? Jak przebiegał proces rekrutacji, jaka była procedura i jakie są realia oraz obowiązki codziennej służby, jak wygląda typowy dzień w WZD SG? Jakie szkolenia trzeba przejść, jakie warunki spełniać? Jak wyglądała pierwsza realizacja?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-06-2020, 15:32
Post: #2
RE: Wydział Zabezpieczenia Działań
(16-05-2020 20:09 )JudaszPreist napisał(a):  Witam, czy jest tu jakiś funkcjonariusz chętny podzielić się szczegółami swojej drogi do WZD SG? Jak przebiegał proces rekrutacji, jaka była procedura i jakie są realia oraz obowiązki codziennej służby, jak wygląda typowy dzień w WZD SG? Jakie szkolenia trzeba przejść, jakie warunki spełniać? Jak wyglądała pierwsza realizacja?

Rowniez chętnie bym się dowiedział Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-11-2022, 16:01
Post: #3
RE: Wydział Zabezpieczenia Działań
Nie chcąc zakładać nowego tematu. Ktoś mógłby powiedzieć kilka słów o pracy w tej formacji i ewentualnie jak się przenieść z wojska do WZD. Jakie trzeba spełniać normy fizyczne, jakie są zarobki i na czym polegają podstawowe obowiązki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-11-2022, 17:07
Post: #4
RE: Wydział Zabezpieczenia Działań
To chyba jest tajne przez poufne, więc nie liczcie na zwierzenia na forum.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-11-2022, 17:21
Post: #5
RE: Wydział Zabezpieczenia Działań
Do WZD nie przeniesiesz się od tak z wojska. A zarobki? Praktycznie takie same jak wszędzie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-11-2022, 18:21
Post: #6
RE: Wydział Zabezpieczenia Działań
(01-11-2022 17:07 )Lupus napisał(a):  To chyba jest tajne przez poufne, więc nie liczcie na zwierzenia na forum.

Dokładnie tak myślałem..oczekiwałem jednak chociaż podpowiedzi czy łatwo się dostać czy trudno? Jakieś rozporządzenie odnośnie norm fizycznych ? Ile trwa szkolenie żeby zostać pracownikiem wzd? Nie chodzi o szczegóły tylko ogóły.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-11-2022, 18:43
Post: #7
RE: Wydział Zabezpieczenia Działań
Nie ma czegoś takiego jak szkolenie do WZD. Jesteś funkcjonariuszem na jakiejś placówkę, WZD ogłasza nabór, rozmowa, wf, zdajesz - przenosisz się
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-11-2022, 19:17
Post: #8
RE: Wydział Zabezpieczenia Działań
(01-11-2022 18:43 )mk7547 napisał(a):  Nie ma czegoś takiego jak szkolenie do WZD. Jesteś funkcjonariuszem na jakiejś placówkę, WZD ogłasza nabór, rozmowa, wf, zdajesz - przenosisz się


Czyli najpierw muszę iść do normalnej straży granicznej a dopiero potem do wzd? Mimo 6 lat służby w wojsku? Co w takiej sytuacji?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-11-2022, 19:22
Post: #9
RE: Wydział Zabezpieczenia Działań
Można na rozmowie w czasie rekrutacji wskazać swoją wymarzoną komórkę WZD, ale nikogo to nie wiąże, może być jedynie wskazówką.
Do WZD są poza tym jeszcze bardziej restrykcyjne wymagania zdrowotne z rozporządzenia o wykazie chorób i ułomności.
No i sprawność fizyczna wymagana wyższa niż w wersji standard.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-11-2022, 20:58
Post: #10
RE: Wydział Zabezpieczenia Działań
(01-11-2022 19:17 )fr3shman napisał(a):  
(01-11-2022 18:43 )mk7547 napisał(a):  Nie ma czegoś takiego jak szkolenie do WZD. Jesteś funkcjonariuszem na jakiejś placówkę, WZD ogłasza nabór, rozmowa, wf, zdajesz - przenosisz się


Czyli najpierw muszę iść do normalnej straży granicznej a dopiero potem do wzd? Mimo 6 lat służby w wojsku? Co w takiej sytuacji?

Nic w takiej sytuacji Smile loteria, 0,1% szans, że Cię wezmą od razu do WZD
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-11-2022, 21:03
Post: #11
RE: Wydział Zabezpieczenia Działań
Czyli muszę być najpierw funkcjonariuszem straży granicznej? Koniecznie? I dopiero się starać do wzd? Czy mogę próbować w mojej sytuacji ale marne szanse?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-11-2022, 21:44
Post: #12
RE: Wydział Zabezpieczenia Działań
W WZD pracują funkcjonariusze Strazy Granicznej.


Wiesz w ogóle cokolwiek o tym...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-11-2022, 07:40
Post: #13
RE: Wydział Zabezpieczenia Działań
(01-11-2022 21:44 )Oczekująca napisał(a):  W WZD pracują funkcjonariusze Strazy Granicznej.


Wiesz w ogóle cokolwiek o tym...


Wiem. A w jednostkach specjalnych np. w Gromie pracuja żołnierze a jednak da się dostać z cywila po selekcji i chodziło mi o to czy do takiego wzd można się w podobny sposób dostać ale z tego co mówicie to widze że nie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-11-2022, 09:08
Post: #14
RE: Wydział Zabezpieczenia Działań
Teoretycznie jest taka możliwość przeniesienia się spoza SG do WZD SG bezpośrednio, jednakże trudno zgrać parę kryteriów: wariograf (przy wstąpieniu do SG z innych formacji), komisję lekarską MSWiA, nabór do WZD i idące za tym kryteria naboru..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-11-2022, 10:51
Post: #15
RE: Wydział Zabezpieczenia Działań
(02-11-2022 07:40 )fr3shman napisał(a):  Wiem. A w jednostkach specjalnych np. w Gromie pracuja żołnierze a jednak da się dostać z cywila po selekcji i chodziło mi o to czy do takiego wzd można się w podobny sposób dostać ale z tego co mówicie to widze że nie.


Każdy funkcjonariusz WZD jest Strażnikiem Granicznym. Jeżeli chcesz do WZD i idziesz z cywila, to przechodzisz cały proces rekrutacji do SG (rozmowa, egzaminy, wariograf itp). Jeżeli idziesz z MONu, przechodzisz proces przeniesienia (też jest wariograf) i tyle. Na podaniu o przeniesienie zaznaczasz, że chcesz iść do Realizacji WZD - bo to ona chyba cię interesuje (a WZD to nie tylko sama realizacja...) ale to od komendanta i naczelnika WZD będzie zależało, czy będą Cię tam chcieli. Jeżeli "góra" się zgodzi i znajdzie dla Ciebie etat w WZD, to do REALIZACJI dodatkowo będziesz musiał przejść testy sprawnościowe (tak jak w SPAPach w Policji) - i tyle. BTW - jak idziesz z cywila do Gromu, to możesz przystąpić do egzaminów jako cywil , ale później i tak przechodzisz ścieżkę wcielenia jak każdy żołnierz, tylko że ze wskazaną jednostką docelową. Tam też jest niezbędna zgodna dowódców jednostki i wolny etat. Zupełnie jak w Realizacji WZD.

They that can give up essential liberty to obtain a little safety, deserve neither liberty nor safety.

Benjamin Franklin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-11-2022, 11:56
Post: #16
RE: Wydział Zabezpieczenia Działań
(02-11-2022 10:51 )Jajko_pawiana napisał(a):  
(02-11-2022 07:40 )fr3shman napisał(a):  Wiem. A w jednostkach specjalnych np. w Gromie pracuja żołnierze a jednak da się dostać z cywila po selekcji i chodziło mi o to czy do takiego wzd można się w podobny sposób dostać ale z tego co mówicie to widze że nie.


Każdy funkcjonariusz WZD jest Strażnikiem Granicznym. Jeżeli chcesz do WZD i idziesz z cywila, to przechodzisz cały proces rekrutacji do SG (rozmowa, egzaminy, wariograf itp). Jeżeli idziesz z MONu, przechodzisz proces przeniesienia (też jest wariograf) i tyle. Na podaniu o przeniesienie zaznaczasz, że chcesz iść do Realizacji WZD - bo to ona chyba cię interesuje (a WZD to nie tylko sama realizacja...) ale to od komendanta i naczelnika WZD będzie zależało, czy będą Cię tam chcieli. Jeżeli "góra" się zgodzi i znajdzie dla Ciebie etat w WZD, to do REALIZACJI dodatkowo będziesz musiał przejść testy sprawnościowe (tak jak w SPAPach w Policji) - i tyle. BTW - jak idziesz z cywila do Gromu, to możesz przystąpić do egzaminów jako cywil , ale później i tak przechodzisz ścieżkę wcielenia jak każdy żołnierz, tylko że ze wskazaną jednostką docelową. Tam też jest niezbędna zgodna dowódców jednostki i wolny etat. Zupełnie jak w Realizacji WZD.

I o taka odpowiedź mi chodziło. Dzięki!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS