Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaliczenie do emerytury pracy w cywilu
26-05-2020, 12:15
Post: #1
Zaliczenie do emerytury pracy w cywilu
Witam Szanowne Grono.
Otrzymałem decyzję z ZER-u o przyznaniu świadczenia emerytalnego, niestety nie zostały mi zaliczone lata pracy w cywilu, był to okres tzw. składkowy. Do służby wstąpiłem przed 1999 rokiem. Co można w tej kwestii zrobić?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-05-2020, 19:42
Post: #2
RE: Zaliczenie do emerytury pracy w cywilu
możesz się odwołać - pytanie czy pracowałeś na pełny etat. Ja na jednym świadectwie nie miałem tego napisane i musiałem pisać do archiwum aby sprostować . Masz 75 % ? jeżeli tak to nie masz się co odwoływać chyba, że zabrakło lat do rocznej pensji .

od lutego 2013 szczęśliwy emeryt Smile i daję radę w cywilu Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-05-2020, 20:38
Post: #3
RE: Zaliczenie do emerytury pracy w cywilu
W którym roku rozpocząłeś służbę? i ile lat służby masz na placówce/strażnicy/GPK???
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-05-2020, 11:58
Post: #4
RE: Zaliczenie do emerytury pracy w cywilu
(26-05-2020 12:15 )krzysztof.k0071 napisał(a):  Witam Szanowne Grono.
Otrzymałem decyzję z ZER-u o przyznaniu świadczenia emerytalnego, niestety nie zostały mi zaliczone lata pracy w cywilu, był to okres tzw. składkowy. Do służby wstąpiłem przed 1999 rokiem. Co można w tej kwestii zrobić?

Mi też nie zaliczyli ale po wysłaniu zaswiadczenia z ZUSu o braku przerw w placeniu skladek zaliczyli mi lata z cywila.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-05-2020, 12:05
Post: #5
RE: Zaliczenie do emerytury pracy w cywilu
(26-05-2020 20:38 )towarzysz napisał(a):  W którym roku rozpocząłeś służbę? i ile lat służby masz na placówce/strażnicy/GPK???

A po co to pytanie? Liczysz na to, że zahaczył WOP i pis zabierze mu emeryturę?

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-05-2020, 19:07
Post: #6
RE: Zaliczenie do emerytury pracy w cywilu
Keyser mam wrażenie, że nie jesteś funkiem i zalogowałeś się po to tylko żeby potrolować na forum.
Przyznaj się nie masz pojęcia o SG, prawda ???
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-05-2020, 08:18
Post: #7
RE: Zaliczenie do emerytury pracy w cywilu
Zastanawia mnie po co Ci tak dokładne informacje nt. krzysztof.k0071. Chłop wszystko napisał - przyjęty przed 99 i nie zaliczenie lat składkowych, czyli dokumenty gdzieś zaginęły.
A że znam Twoje poglądy to nie mogłem się opanować żeby zadać drugie pytanie Big Grin

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-05-2020, 16:24
Post: #8
RE: Zaliczenie do emerytury pracy w cywilu
(28-05-2020 08:18 )keyser soze napisał(a):  Zastanawia mnie po co Ci tak dokładne informacje nt. krzysztof.k0071. Chłop wszystko napisał - przyjęty przed 99 i nie zaliczenie lat składkowych, czyli dokumenty gdzieś zaginęły.

A skąd wiesz że zaginęły ??? Jesteś jasnowidzem???
(28-05-2020 08:18 )keyser soze napisał(a):  A że znam Twoje poglądy to nie mogłem się opanować żeby zadać drugie pytanie Big Grin
A co do tego maja moje poglądy? Jesteś politrukiem co monituje poglądy polityczne funkcjonariuszy? Nie ta epoka, mój drogi kariery już nie zrobisz Smile

Wracając do wątku po to zapytałem bo jeżeli przyjęty np. w 1995 i służył na palcówce a nie w Oddziale lub Ośrodku to część lat ma liczone rok za półtora czyli 25 lat + min 8 lat (1 za 1,5) wychodzi max czyli 75% emki i lata z cywila nic nie wnoszą. Ale Ty pewnie o takich rzeczach nie masz pojęcia i zadajesz pytania jakie zadajesz. W sumie nic dziwnego, że pozostaje monitorować poglądy innych jak nie ma się pojęcia o niczym innym.
Pozdrawiam i bez obrazy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-05-2020, 08:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-05-2020 08:30 przez keyser soze.)
Post: #9
RE: Zaliczenie do emerytury pracy w cywilu
Naprawdę sądzisz, że gość nie wie ile miał wysługi z chwilą przejścia na emkę?

Po prostu mu nie zaliczyli iluś tam lat cywila (czyli był przyjęty przed 99) i nie wie dlaczego. A to zapewne oznacza brak jakichś świadectw pracy, które gdzieś zaginęły.

Ps. poproś niech ktoś ci pokaże decyzję emerytalna z pełną wysługą - zwróć w niej uwagę w jaki sposób podane są procenty to zrozumiesz dlaczego to takie ważne dla funka.

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-05-2020, 20:20
Post: #10
RE: Zaliczenie do emerytury pracy w cywilu
keyser znam przypadki gdy funkcjonariusze obliczali sami sobie kiedy osiągną np. pełną emeryturę, a że nie znali dokładnie szczegółów sposobu obliczenia to zdarzało się, że zabrakło i 2, 3 lub5 miesięcy do pełnej EM-ki. I potem płacz i skowyt, że zostali oszukani, skrzywdzeni itp.
Za mało mamy informacji aby jednoznacznie stwierdzić bądź wykluczyć błąd ZE. Ale w sumie to Ty wiesz wszystko najlepiej.
..... hmnnn ....
Dobra po przemyśleniu kończę z karmieniem trolla na forum.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-05-2020, 21:30
Post: #11
RE: Zaliczenie do emerytury pracy w cywilu
(30-05-2020 20:20 )towarzysz napisał(a):  Dobra po przemyśleniu kończę z karmieniem trolla na forum.

Nie no, weź nie przestawaj bo nie zasnęSmile
Pokarm mnie trochę w przerwach pomiędzy oglądaniem TVPSmile
Ps. nie wiedziałem, że macie w Tworkach telewizję Smile

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS