Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprawa w sądzie
29-09-2020, 11:08
Post: #1
Sprawa w sądzie
Proszę mi powiedzieć czy zgłaszamy sytuację gdy przeciwko nam lub z naszego powództwa toczy się sprawa w sądzie z kategorii prawa budowlanego?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-11-2020, 20:42
Post: #2
RE: Sprawa w sądzie
Witam,
Kwestie rodzaju zdarzeń dotyczących osoby funkcjonariusza, o których, ze względu na ich wpływ na treść stosunku służbowego, funkcjonariusz obowiązany jest poinformować właściwego przełożonego reguluje Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 14 czerwca 2002 r. w sprawie zakresu obowiązków oraz podstaw, zakresu i trybu udzielania zwolnień od zajęć służbowych funkcjonariuszom Straży Granicznej [Dz. U. z 2002, Nr 97, poz. 879 z późn. zm.].

Zgodnie z treścią § 3 ust. 1 funkcjonariusz jest obowiązany niezwłocznie poinformować przełożonego właściwego w sprawach osobowych o:
1) zmianie lub ustaleniu pisowni nazwiska lub imienia,
2) zmianie stanu cywilnego,
3) urodzeniu się dziecka, przysposobieniu albo przyjęciu dziecka na wychowanie lub utrzymanie,
4) podwyższeniu wykształcenia lub kwalifikacji zawodowych,
5) utracie uprawnienia lub prawa wykonywania zawodu lub czynności, które pozostają w bezpośrednim związku z zajmowanym stanowiskiem służbowym,
6) zmianie adresu zamieszkania,
6a) wymianie dowodu osobistego,
7) wszczęciu i zakończeniu postępowania karnego lub postępowania karnego skarbowego przeciwko niemu, małżonkowi lub dziecku pozostającemu na jego utrzymaniu,
8) ukaraniu za wykroczenie lub wszczęciu i zakończeniu prowadzonego przeciwko niemu postępowania w sprawie o wykroczenie,
9) dziecku małżonka funkcjonariusza w przypadku korzystania ze zwolnienia od zajęć służbowych z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad nim,
10) pozostawaniu we wspólnym gospodarstwie domowym z członkiem rodziny w przypadku korzystania ze zwolnienia od zajęć służbowych z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad nim, o ile fakt ten nie jest znany przełożonemu właściwemu w sprawach osobowych na podstawie innej dokumentacji służbowej.

Jak z powyższego wynika w obowiązku informacyjnym nie liczy się to, przed jakim sądem toczy się sprawa, tylko to czy spełnia ona wymogi wynikające z § 3 ust. 1 pkt 7-8 rozporządzenia.
Jeśli zatem postępowanie - generalnie rzecz ujmując - jest prowadzone w sprawie, nie masz obowiązku raportowania o niej przełożonemu.
Taki obowiązek pojawia się z chwilą, gdy postępowanie przechodzi z fazy "w sprawie" do fazy "przeciwko" - w tym przypadku - tobie (małżonkowi, dzieciom).
Momentem tym w praktyce jest w szczególności moment przedstawienia zarzutów popełnienia czynów, o których mowa w § 3 ust. 1 pkt 7 tobie lub bliskim, a w odniesieniu do wykroczeń przyjęcie przez ciebie mandatu lub wniesienie przeciwko tobie wniosku o ukaranie w sprawie o wykroczenie (§ 3 ust. 1 pkt 8).

Odnosząc się wyłącznie do twojego lakonicznego opisu sprawy nie sposób jednoznacznie odpowiedzieć na postawione przez ciebie pytanie.
Jeśli to ty jesteś powodem w sprawie to na pewno NIE.
Natomiast jeśli sprawa zostanie/została złożona "przeciwko" tobie musisz poinformować przełożonego tylko, jeśli doszłoby do sytuacji wskazanych w § 3 ust. 1 pkt 7-8 rozporządzenia - przy czym należy mieć na uwadze, że naruszenie przepisów prawa budowlanego może wiązać się z naruszeniem przepisów karnych ustawy Prawo budowlane (art. 91-93), a tym samym skutkować przeistoczeniem się sprawy w etap przeciwko tobie.
pozdrawiam

Cytat:Funkcjonariuszu, żołnierzu pamiętaj - nie jesteś sam!


www.kancelarialabuz.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS