Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grupy a Sąd Pracy
16-07-2012, 08:44
Post: #1
Grupy a Sąd Pracy
od dłuższego czasu nurtuje mnie pewien problem, a mianowicie

czy możliwe jest wystąpienie do sądu pracy przeciw SG, jeżeli służy się od kilkunastu lat w KRG (stempel) a jest się ciągle na 02 grupie, bo przecież kontrolerzy to etaty 04 - sąd bada 3 lata wstecz

może ktoś ma jakieś doświadczenie w tej kwestii ????

w naszej PSG rozważamy pozew zbiorowy aby w końcu dostać to co się należy dla podoficerów

BIAŁY WOJOWNIK
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-07-2012, 09:29
Post: #2
RE: Grupy a Sąd Pracy
Jeżeli już to nasze kwestie rozstrzygają Sądy Administracyjne. No a jeżeli już chcecie się "szarpać" zbiorowo to polecam zrobić ogólno-placówkową zrzutę na jakiegoś w miarę kumatego radcę prawnego...
Np. tak: wszyscy jak jeden(na) napisać wnioski o przyznanie "wymarzonej" grupy a kiedy otrzymacie odpowiedź negatywną w formie decyzji wówczas od takiej(ich) decyzji możecie odwołać się do SA. Tak wykombinowałam.
Ale by było....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-07-2012, 10:17
Post: #3
RE: Grupy a Sąd Pracy
Oj by sie działoSmile)) trzymam kciuki!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-07-2012, 12:21
Post: #4
RE: Grupy a Sąd Pracy
W przypadku, gdy wykonujesz obowiązki z grupy wyższej niż jesteś opłacany, możesz śmiało iść do sądu - problem w tym, że u naszych funkcjuszy brak jąder, a pojedyńcze przypadki zostaną zgnojone przez służalczych przełożonych.
Gdyby jednak zebrała się większa grupa i wystąpiła z pozwem zbiorowym to możliwe, że sprawie nie dałoby się ukręcić łba.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-07-2012, 16:27
Post: #5
RE: Grupy a Sąd Pracy
Każdy pomysł jest dobry by walczyć o swoje.
Jeżeli mogę coś podpowiedzieć to sprawdźcie zakresy obowiązków na poszczególnych grupach. Jakież było moje zdziwienie gdy okazało się, że na mojej placówce grupy 02-06 mają identyczny zakres obowiązków. Dla zmylenia przeciwnika obowiązki na poszczególnych grupach zostały pozamieniane miejscami i rozbite na kilka punktów np z "przestrzegać tajemnicy państwowej i służbowej"zrobiono dwa punkty "1. Przestrzegać tajemnicy państwowej i 2. Przestrzegać tajemnicy służbowej". Różnica między grupami jest wyłącznie w uposażeniu. I gdzie tu sprawiedliwość społeczna.
A może zainteresować tym faktem Rzecznika Praw Obywatelskich?

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-07-2012, 09:50
Post: #6
RE: Grupy a Sąd Pracy
gdzie mogę sprawdzić zakresy obowiązków na poszczególnych grupach
czy jest to uregulowane jakimś zarządzeniem KG czy na każdej PSG jest uznaniowe

BIAŁY WOJOWNIK
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-07-2012, 18:43
Post: #7
RE: Grupy a Sąd Pracy
Ja dostałem zakresy obowiązków poszczególnych grup-etatów od osoby zastępującej kierownika grupy. Kierownik grupy pewnie by mnie pogonił ale zastępcę udało mi się podejść.Tongue

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-07-2012, 07:09
Post: #8
RE: Grupy a Sąd Pracy
ok, dzięki za podpowiedzi
przechodzimy do działania

BIAŁY WOJOWNIK
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-07-2012, 07:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-07-2012 07:17 przez QQ_na_muniu.)
Post: #9
RE: Grupy a Sąd Pracy
To kierownicy poszczególnych komórek organizacyjnych "tworzą" zakresy obowiązków swoim podwładnym.
Czyli np: kierownik grupy na PSG wie jakie ma zadania jego grupa i ile (jakich) ma etatów. Deleguje te zadania na poszczególne stanowiska.
Oczywiście powinien się kierować zdrowym rozsądkiem przy opracowywaniu zakresu obowiązków. Jeżeli grupa funkcjonariusz na zaszeregowany na grupie 02 czy wspomnianej 06 w tym samym PSG ma te same obowiązki (tylko je kierownik pomieszał) - TO GRATULUJĘ KIEROWNIKA Smile

Zakresy obowiązków powinny być dostępne (1 szt.) u kierownika oraz (1 szt.) w kancelarii (lub w szkoleniówce) w zależności jak to jest zorganizowane. Oczywiście zainteresowany funkcjonariusz powinien posiadać własny zakres obowiązków - ale nie musi Ci go pokazywać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-07-2012, 08:49
Post: #10
RE: Grupy a Sąd Pracy
Zakresy obowiązków powinny być dostępne (1 szt.) u kierownika oraz (1 szt.) w kancelarii (lub w szkoleniówce) w zależności jak to jest zorganizowane. Oczywiście zainteresowany funkcjonariusz powinien posiadać własny zakres obowiązków - ale nie musi Ci go pokazywać.

Szczegółowy zakres obowiązków i uprawnień:
Egz. nr 1 - a/a
Egz. nr 2 - TAP (teczka akt personalnych zainteresowanego w WKiSzk komenda oddziału)
Egz. nr 3 - zainteresowany
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-07-2012, 12:01
Post: #11
RE: Grupy a Sąd Pracy
No. Więc teraz tylko należałoby kogoś kto ma wyższą grupę zaprosić do "wodopoju" po czym grzecznie poprosić o zakres obowiązków...bo inaczej to chyba się nie da.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-07-2012, 19:19
Post: #12
RE: Grupy a Sąd Pracy
No niestety na pewno nie da się tego dowiedzieć w cywilizowany sposób - wszelkie info dotyczące etatów są tak tajne jak rozmieszczenie ruskich bomb atomowychAngry

Ps. pamiętam jak chciałem się dowiedzieć jakie są wolne etaty w interesującej mnie placówce - jeeezuuu, kadry aż się posrały ze strachu, że ktoś taki jak ja (czyt. zwyczajny niewolnik) mógłby posiąść taką wiedzę tajemną.Big GrinBig GrinBig Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-07-2012, 19:32
Post: #13
RE: Grupy a Sąd Pracy
Powiem wam tak - w pewnych wydziałach nastąpiło poruszenie że wyrobnicy próbują coś montować na forum w tym temacie .Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-07-2012, 21:43
Post: #14
RE: Grupy a Sąd Pracy
A teraz do tych co mają choć szczątkowe cohones (czyt. jądra).
Wnoście o przyznanie Wam wyższych grup (oczywiście wszystko w granicach rozsądku) a po otrzymaniu decyzji negatywnej odwołujcie się za pośrednictwem organu który wydał owy rozkaz - decyzję do organu nadrzędnego (KG).
I wcale nie musicie dochodzić kto, na jakiej grupie, ma jaki zakres obowiązków bo odwołanie nie wymaga uzasadnienia. Jeżeli ktoś chce to proszę bardzo, w uzasadnieniu możecie pisać co Wam ślina na język przyniesie. A i tak organ odwoławczy, czyli pewnie Sąd, będzie rozpoznawał sprawę tak, jakby tej decyzji z Oddziału wcale nie było, tj. będzie rozpoznawał Wasz wniosek od początku, czy jest zasadny itp.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-07-2012, 06:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-07-2012 06:57 przez morski48.)
Post: #15
RE: Grupy a Sąd Pracy
Kilka lat temu napisałem prośbę (nie odwołanie od rozkazu gdyż termin dawno upłynął!) o przyznanie mi wyższej o jedno oczko grupy w zwiazku z tym, że spełniam określone przepisami warunki.
Tak jak się spodziewałem dostałem negatywną odpowiedź. Tylko ani na piśmie ani ustnie nikt mi nie przekazał - DLACZEGO?!
Po upływie kilku lat przez przypadek załatwiając bardzo pilną sprawę w oddziale (odbiór 2 koszul i pagonów w magazynie! Big Grin ) udałem się do kadr i poprosiłem naburmuszoną panią o pokazanie mojej TAP.
Było tam wiele ciekawych rzeczy Wink jak również bardzo ciekawa adnotacja na mojej prośbie dot. podwyższenia grupy; dokładnie tych samych słów nie przytoczę ale sens "wypowiedzi" szanownego pana naczelnika był następujący:

"w związku z kryzysem finansowym a co za tym idzie brakiem środków przeznaczonych w budżecie dla SG w chwili obecnej nie jest możliwe przyznanie 04 grupy W BIEŻĄCYM ROKU"

Celowo zaznaczyłem, "w bieżącym roku" - od tamtej pory minęły ponad 3 lata, sytuacja finansowa wiadomo jaka jest ale osoby z "kółka wzajemnej adoracji" na mojej PSG dostają 06 grupy a ja nie mogę dostać o jedną wyżej.

Zresztą moja sytuacja nie jest kiepska tak jak moich kolegów, którzy kiblują na 02 grupach od wielu wielu lat bez jakichkolwiek perspektyw.

Kpiną jest, że takie osoby (na 02 grupach), które ciągle robią w terenie dużą robotę nagminnie są nękane przez kierownictwo, jak upomną się o grupy to słyszą, że za pracę to mają wypłatę a ja się pytam "OBSERWATORÓW" (mam nadzieje, że także tych z najwłaściwszych komórek!) tego forum: za co dostają nagrody funki z innych "działów" na PSG???!!!

Przecież za pracę otrzymują pensję, dodatki (różnego rodzaju o wiele wyższe od dodatku granicznego), prywatne sprawy załatwiane są służbowymi samochodami (od załatwiania tzw. spraw bankowych, opłacanie rachunków po odwożenie osób w stanie co najmniej "wskazującym" do domku bądź odwiezienie kogoś do domu bo pociąg uciekł [a za godzinę jest następny; a wyrobników nikt nie pyta czy mają gdzie np. załatwić potrzebę fizjologiczną podczas wspaniałego patrolu pieszego - może dziwne porównania ale każda kasta ma swoje problemy Wink ]a osoby które coś na ten temat wiedzą są zastraszane przez kierownictwo, dlaczego osoba odpowiedzialna za pewną działkę nie wywiązuje się ze swojego zakresu obowiązków - przez to inna osoba jest działowana a tamta osoba otrzymuje 06 grupę!

To nie jest Korea Północna i reżim jednego nieomylnego!
Ponoć mamy reagować na łamanie prawa a formacja jest niszczona od środka poprzez zagrywki moim zdaniem (i nie tylko moim) wykraczające już poza granice prawa.

Wiem, że taka sytuacja jest również u Was a najgorsze jest to, że większość dostała zaniku jąder i nie ma siły nic zrobić.
A nieliczni "szaleńcy - rewolucjoniści" są tłamszeni jak za zaborów!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-07-2012, 18:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-07-2012 18:56 przez keyser soze.)
Post: #16
RE: Grupy a Sąd Pracy
A jak długo przechowuje się w TAP np. wnioski o mianowanie na wyższy stopień (które dostały odp. negatywną)? Kiedyś w zamierzchłych czasach (czyt. przed kryzysem) został napisany na mnie wniosek, (niestety osobiście widziałem na nim decyzję odmowną z zastrzeżeniem realizacji w terminie późniejszym), ale zastanawiam się czy on nadal leży sobie w TAP... Ciekawe czy nie zaginął gdzieś po drodze...
Tak czy siak art. 33 ust. 1 ustawy ODO gwarantuje mi prawo wglądu do danych na mój temat, więc chyba przejdę się do WKiSZ.
Ps. w sumie można by też przejrzeć teczkę u smutnyvhBig GrinBig GrinBig Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-07-2012, 19:20
Post: #17
RE: Grupy a Sąd Pracy
(19-07-2012 18:54 )keyser soze napisał(a):  Ps. w sumie można by też przejrzeć teczkę u smutnyvhBig GrinBig GrinBig Grin
I dowiesz się że najlepszy kumpel na ciebie pisze notatki Undecided
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-07-2012, 19:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-07-2012 19:29 przez morski48.)
Post: #18
RE: Grupy a Sąd Pracy
(19-07-2012 18:54 )keyser soze napisał(a):  A jak długo przechowuje się w TAP np. wnioski o mianowanie na wyższy stopień (które dostały odp. negatywną)? Kiedyś w zamierzchłych czasach (czyt. przed kryzysem) został napisany na mnie wniosek, (niestety osobiście widziałem na nim decyzję odmowną z zastrzeżeniem realizacji w terminie późniejszym), ale zastanawiam się czy on nadal leży sobie w TAP... Ciekawe czy nie zaginął gdzieś po drodze...
Tak czy siak art. 33 ust. 1 ustawy ODO gwarantuje mi prawo wglądu do danych na mój temat, więc chyba przejdę się do WKiSZ.
Ps. w sumie można by też przejrzeć teczkę u smutnyvhBig GrinBig GrinBig Grin

Wydaje mi się, że nie ma jakiegoś okresu przechowywania. Zwłaszcza, że tych kwitów nie jest wbrew pozorom tak dużo - no chyba, że ktoś z ucha dużo wali to mu 01 wnioski o nagrody napisze Big Grin i wtedy makulatura się zbiera. A kadry bez żadnego "ale" muszą pokazać Ci Twoja TAP!



(19-07-2012 19:20 )quasimodo1 napisał(a):  
(19-07-2012 18:54 )keyser soze napisał(a):  Ps. w sumie można by też przejrzeć teczkę u smutnyvhBig GrinBig GrinBig Grin
I dowiesz się że najlepszy kumpel na ciebie pisze notatki Undecided

Ale to chyba zakładając, że teczkę oglądasz u smutnych a nie w kadrach. Bo smutni mają swoje wersje TAP (z dodatkowym rozdziałem na takie kwiatki, o których piszesz).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-07-2012, 07:18
Post: #19
RE: Grupy a Sąd Pracy
(19-07-2012 19:27 )morski48 napisał(a):  
(19-07-2012 19:20 )quasimodo1 napisał(a):  
(19-07-2012 18:54 )keyser soze napisał(a):  Ps. w sumie można by też przejrzeć teczkę u smutnyvhBig GrinBig GrinBig Grin
I dowiesz się że najlepszy kumpel na ciebie pisze notatki Undecided

Ale to chyba zakładając, że teczkę oglądasz u smutnych a nie w kadrach. Bo smutni mają swoje wersje TAP (z dodatkowym rozdziałem na takie kwiatki, o których piszesz).

No i o to chodzi - przynajmniej będę wiedział komu mam dać w mordęBig Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-07-2012, 11:02
Post: #20
RE: Grupy a Sąd Pracy
Jakiś czas temu rozmawiałem z emerytowanym porucznikiem z mojej PSG. Powiedział, że wyższej grupy (był na 6) i stopnia nie mógł się doprosić przez parę ładnych lat. Gdy z KZ uczynili osobę na kierowniczym stanowisku wnet znalazła się 11-12 grupa, bo to przecież człowiek z zaufanego kręgu. Obecnie i Panie z kancelarii są na szóstkachSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS