Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GBL
10-05-2012, 09:47
Post: #21
RE: GBL
http://bieszczadzki.strazgraniczna.pl/?selart12=0#art0
Polska rosnie/buduje sie w oczach Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-05-2012, 07:13
Post: #22
RE: GBL
Coś o stanie bezpieczeństwa na lotniskach http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1...le=wroclaw
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-05-2012, 12:27
Post: #23
RE: GBL
(11-05-2012 07:13 )sap napisał(a):  Coś o stanie bezpieczeństwa na lotniskach http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1...le=wroclaw
To jest efekt skopanej ustawy,chęci zarobienia dużych pieniędzy bez żadnych nakładów no i SG w roli białego murzyna któremu się nie płaci za zadania których nie powinna robić
http://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-...tnisk.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-05-2012, 12:33
Post: #24
RE: GBL
Filmik promocyjny poznanskiego lotniska. Port zmienia nazwe z Poznan - Ławica na Poznan Airport oraz logo z papierowego samolotu na bezplciowa kolorowa strzalke.

http://www.youtube.com/watch?v=_bQ5ADhM0fo
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-05-2012, 20:18
Post: #25
RE: GBL
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1...nione.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-06-2012, 09:51
Post: #26
RE: GBL
Z własnego podwórka.
Zgodnie z ustaleniami 1 czerwca kontrolę bezpieczeństwa przejęli ochroniarze. Zapału starczyło im na miesiąc. Okazało się, że SOL nie radzi sobie z kontrolą bezpieczeństwa i część punktów kontroli ma przejąć SG. Ciekawe czy funkcjonariusze dostaną siano za odwalanie roboty za prywatną firmę?
Dla tych którym nie chce się szukać:
Ustawa - prawo lotnicze art. 186b.
15. Komendant Główny Straży Granicznej w uzasadnionych przypadkach związanych z koniecznością zapewnienia porządku publicznego i bezpieczeństwa publicznego może, na wniosek Prezesa Urzędu, skierować funkcjonariuszy Straży Granicznej do wykonywania kontroli bezpieczeństwa w lotnictwie cywilnym.
16. Koszty związane z wykonywaniem przez Straż Graniczną kontroli bezpieczeństwa w lotnictwie cywilnym w sytuacjach, o których mowa w ust. 15, ponosi zarządzający lotniskiem.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-06-2012, 10:30
Post: #27
RE: GBL
Nie dają rady co mówił niedawno opublikowany raport NIK . Przypuszczam że przed mediami będą udawać że wszystko jest pod kontrolą - i będzie się to bujać do wiosny 2013 . "POTEM" to się jeszcze nikt na razie nie przejmuje . Czy będą płacić ? . Dobre pytanie . Raczej formacji a nie indywidualnym funkom. I jeszcze pytanie - jaką stawkę wynegocjują pryncypałowie. Raczej będzie to wyglądać że najważniejsi w SG otrzymają solidne nagrody za " murzynów" z plantacji bawełny odwalających robotę za prywatnych przewożników i zarządzających portem.Polskie realia niestety.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-06-2012, 11:31
Post: #28
RE: GBL
Technicznie i bez dodatkowych kosztów dla zarządzającego lotniskiem możemy to robić to marca 2013 roku. Wszelkie ustalenia pt. czy będziemy "pomagać" czy też nie zapadają na szczeblu kierownictwo placówki /kierownictwo oddziału - zarządzający lotniskiem. I szczerze wątpię aby jakakolwiek dodatkowa złotówka wpadła do kieszeni kogokolwiek pracującego przy KB. Jeśli zarządzający będzie ponosił koszty "wsparcia" to te "extra" należności wchłonie budżet państwa, który formalnie wypłaca nam nasze uposażenia.

Czyli my udostępniamy swój czas "służąc" a jak ten czas będzie rozdysponowany "służbowo" decydują nasi przełożeni ..za co w efekcie końcowym otrzymamy comiesięczne uposażenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-06-2012, 12:47
Post: #29
RE: GBL
artykuł z NIE
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-06-2012, 13:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-06-2012 14:19 przez quasimodo1.)
Post: #30
RE: GBL
Nic dodać ,nic ująć. I tak się kończą marzenia o lobbingu i wielkich pieniądzach ,które miały popłynąć z powierzchni zwolnionych przez SG. Zapomnieli tylko o "obowiązkach " wynikających z ustawy - ale wtedy nikt o tym nie myślał .Bo i dlaczego państwowa formacja uzbrojona ma robić za friko na rzecz prywatnych podmiotów . Każda firma zarządzająca lotniskiem, ochroniarska włącznie z SOL-em czy SUFO nie przewidziała że przeszkolonych ludzi na wolnym rynku jest niewielu , a tym firmom nie jest na rękę wyłożyć na dzień dobry kilku tysięcy na przeszkolenie pracownika. Jak tak dalej będą podchodzić do tematu ,to odpukać prawnicy ( i to najlepiej z USA ) ewentualnych ofiar zamachów bombowych zjedzą ich w sądach a sumy odszkodowań będą takie że aby je pokryć zaczną sprzedawać budynki terminali .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-06-2012, 22:39
Post: #31
RE: GBL
Artykuł o przemycie narkotyków przez stewardów LOT-u.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1...lotow.html
Chyba wydrukuję ten artykuł i powieszę w przejściu dla załóg. Na wypadek jakby jakiś miszczu z personelu latającego zaczął mieć pretensje czemu go kontrolujemy.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-06-2012, 22:53
Post: #32
RE: GBL
(23-06-2012 22:39 )niepokorny napisał(a):  Artykuł o przemycie narkotyków przez stewardów LOT-u.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1...lotow.html
Chyba wydrukuję ten artykuł i powieszę w przejściu dla załóg. Na wypadek jakby jakiś miszczu z personelu latającego zaczął mieć pretensje czemu go kontrolujemy.

Smile Ale jako przykład głupoty. Polak potrafi nadstawić d...aby go wyd..... .Towaru przemycili jak oficjalnie ustalono na milion baksów ,a frajerzy za kurs kasowali kilkaset baksów. Jak kraść to miliony .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-06-2012, 13:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-06-2012 13:52 przez straznik123.)
Post: #33
RE: GBL
To jak wygladala kontrola bezpieczenstwa tam skad oni wylatywali skoro przez kilka lat nikt tego nie wylapal ? Az mi sie wierzyc nie chce, zeby bylo to mozliwe bez umoczenia w tym osob robiacych KB. Przeciez paski sa sciagane i przeswietlane, a cokolwiek ukrytego/zaszytego w koszuli od razu sie wylapuje podczas kontroli manualnej, a jakos nie wierze, ze Ci stewardzi mieli tyle szczescia, ze nigdy zaden nie zostal kontroli poddany.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-06-2012, 13:55
Post: #34
RE: GBL
Czasami odwiedzam nasze Okęcie i z tego co się orientuję (jestem laikiem) to przy przejściu dla załóg są oni faktycznie traktowani bardziej ulgowo. Ale czy tyle lat może się to udawać?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-06-2012, 15:23
Post: #35
RE: GBL
No to ktos zaniedbuje swoje obowiazki bo w przepisach nie ma ani slowa o ulgowym traktowaniu zalog statkow powietrznych. U mnie na PSG zalogi sa traktowane tak samo jak reszta paxow, nie ma taryf ulgowych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-06-2012, 16:53
Post: #36
RE: GBL
Załogi to zdecydowanie najtrudniejszy lotniskowy "klient" choć i na nich można znaleźć sposóbWink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-06-2012, 10:13
Post: #37
RE: GBL
Szukam pomocy. Służę na lotnisku w Łodzi zawsze chciałem byś w SG ale po tym co dzieje się w Łodzi boję się że nie pójdę na emeryturę ale do więzienia. Nie mogę nic więcej napisać ale to wydażyło się ostatnio podczas odprawy do dortmundu na terminalu 3 i reakcja kierownika grupy który stwierdził mnie tu nie było i poprostu uciekł przeraziła mnie. Dlaczego za nieprzygotowany terminal mamy odpowiadać my młodzi? Dobrze że dwa pozostałe loty przeniesiono na T2. Pomóżcie czy mam gdzieś zameldować przecież to wszystko jest w pamięci maszyn i jak ulc to zobaczy to prorok nas pozamyka. Piszę nieskładnie bo boję się że dojdą kim jestem. Jak macie znajomych w Łodzi to zadzwońcie i zapytajcie o ten lot.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-06-2012, 17:50
Post: #38
RE: GBL
to na kursie nie uczyli - pisz kwita kolego bo i Ciebie powiozą za brak informacji - zresztą po tym poście, ktoś się zainteresuje Smile I suppose
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-06-2012, 20:48
Post: #39
RE: GBL
(13-06-2012 13:42 )quasimodo1 napisał(a):  Nic dodać ,nic ująć. I tak się kończą marzenia o lobbingu i wielkich pieniądzach ,które miały popłynąć z powierzchni zwolnionych przez SG. Zapomnieli tylko o "obowiązkach " wynikających z ustawy - ale wtedy nikt o tym nie myślał .Bo i dlaczego państwowa formacja uzbrojona ma robić za friko na rzecz prywatnych podmiotów . Każda firma zarządzająca lotniskiem, ochroniarska włącznie z SOL-em czy SUFO nie przewidziała że przeszkolonych ludzi na wolnym rynku jest niewielu , a tym firmom nie jest na rękę wyłożyć na dzień dobry kilku tysięcy na przeszkolenie pracownika. Jak tak dalej będą podchodzić do tematu ,to odpukać prawnicy ( i to najlepiej z USA ) ewentualnych ofiar zamachów bombowych zjedzą ich w sądach a sumy odszkodowań będą takie że aby je pokryć zaczną sprzedawać budynki terminali .

Jeśli prywaciarze zleją temat bezpieczeństwa w ruchu lotniczym - no to nie trzeba czekać długo na pozwy- tak jak w tym przypadku - kancelarie z USA zacierają ręce http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia...-sadu.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-07-2012, 09:24
Post: #40
RE: GBL
(27-06-2012 10:13 )wystraszony napisał(a):  Szukam pomocy. Służę na lotnisku w Łodzi zawsze chciałem byś w SG ale po tym co dzieje się w Łodzi boję się że nie pójdę na emeryturę ale do więzienia. Nie mogę nic więcej napisać ale to wydażyło się ostatnio podczas odprawy do dortmundu na terminalu 3 i reakcja kierownika grupy który stwierdził mnie tu nie było i poprostu uciekł przeraziła mnie. Dlaczego za nieprzygotowany terminal mamy odpowiadać my młodzi? Dobrze że dwa pozostałe loty przeniesiono na T2. Pomóżcie czy mam gdzieś zameldować przecież to wszystko jest w pamięci maszyn i jak ulc to zobaczy to prorok nas pozamyka. Piszę nieskładnie bo boję się że dojdą kim jestem. Jak macie znajomych w Łodzi to zadzwońcie i zapytajcie o ten lot.

Uważaj młody bo kiero już poluje na ciebie jeszcze nie wie kim jesteś ale szuka. Powiedział, że zna tyle tajemnic że nie obawia się 01 to raczej jego powinni się bać. Raczej nie wychylaj się więcej albo pisz anonim do ULC bo słyszałem plotki o dortmundzie w sobotę 23. Trzymaj się i nie daj się złapać bo reszta nie ma jaj.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS