Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Procenty za warunki szkodliwe
30-07-2012, 11:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-07-2012 11:53 przez jarson.)
Post: #1
Procenty za warunki szkodliwe
Witam, swego czasu służyłem w warunkach szkodliwych dla zdrowia, wpadało 5 dni dodatkowego urlopu i miały być jakieś dodatkowe procenty do wysługi emerytalnej. Jestem już na emce i nic mi nie doliczyli, czy ktoś może wie coś na ten temat, a może już ktoś się kopał z koniem w tym temacie?Huh

Lepiej to już było
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-07-2012, 14:16
Post: #2
RE: Procenty za warunki szkodliwe
Wszelkie procenty zwiększające Twoją emeryturę za tzw. pracę w warunkach szczególnych masz w ustawie emerytalnej. My jako jedyni mieliśmy jeszcze to zwiększenie (sławetne 1,5 za 1) w naszej ustawie o SG ..ale już go mieć nie będziemyWink

Co do urlopów szkodliwych (5, 7, 10, 15 dni) to reguluje tą kwestię rozporządzenie MSWiA i tam o żadnych "zwyżkach" emerytalnych mowy tam nie ma.

Jest jeszcze zwyżka "za zdrowie" zwiększająca o max. 15% podstawę wyliczenia emki ale ta "zsumowana" podstawa nie może przekroczyć 80%. I to chyba tyle w temacie ..no chyba, że o czymś nie wiem???
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-07-2012, 17:07
Post: #3
RE: Procenty za warunki szkodliwe
witam

Pamiętam, że jakieś procenty były dla funków z grup realizacyjnych, grup AT i kiedyś z patroli rozminowania (za WOP) ale mogę się mylić: czy były to %%%% czy też przeliczniki za wysługę, na przykład saperzy w stosunku 1:2.
Na IFP była kiedyś zakładka w powyższej kwestii, można sprawdzić i porozmawiać z chłopakami, którzy się załapali.

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-07-2012, 19:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-07-2012 19:38 przez quasimodo1.)
Post: #4
RE: Procenty za warunki szkodliwe
(30-07-2012 17:07 )Valhalla49 napisał(a):  witam

Pamiętam, że jakieś procenty były dla funków z grup realizacyjnych, grup AT i kiedyś z patroli rozminowania (za WOP) ale mogę się mylić: czy były to %%%% czy też przeliczniki za wysługę, na przykład saperzy w stosunku 1:2.
Na IFP była kiedyś zakładka w powyższej kwestii, można sprawdzić i porozmawiać z chłopakami, którzy się załapali.

Pozdrawiam

Było i dalej jest za wyjątkiem przyszłych funków przyjętych po 01.01.2013. Zwalczanie fizyczne terroru -2% za każdy udokumentowany rok (min 6 poświadczonych notatką akcji w ciągu roku ) ,grupy saperskie 1% za min 6 j/w.
(30-07-2012 11:52 )jarson napisał(a):  Witam, swego czasu służyłem w warunkach szkodliwych dla zdrowia, wpadało 5 dni dodatkowego urlopu i miały być jakieś dodatkowe procenty do wysługi emerytalnej. Jestem już na emce i nic mi nie doliczyli, czy ktoś może wie coś na ten temat, a może już ktoś się kopał z koniem w tym temacie?Huh

Jeśli służyłeś w warunkach szkodliwych dla zdrowia np spaliny w PG to otrzymywałeś w zamian dodatkowy urlop oraz kilka groszy za służbę na litr mleka.Nie doliczyli ci nic ponieważ nie powiedzieli ci do końca prawdy - oczywiście mogłeś/możesz otrzymać dodatkowe procenty za służbę w warunkach szkodliwych (spaliny gdy jeszcze były one szkodliwe ) ale w formie procentów za grupę inwalidzką za utracone zdrowie w służbie.Nigdy nie doliczali procentów do wysługi za choćby 12 godzinne stanie w spalinach,mogłeś je otrzymać gdy np byłeś/jesteś chory w związku ze służbą i masz przyznaną grupę inwalidzką.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-07-2012, 07:41
Post: #5
RE: Procenty za warunki szkodliwe
(30-07-2012 19:31 )quasimodo1 napisał(a):  
(30-07-2012 17:07 )Valhalla49 napisał(a):  witam

Pamiętam, że jakieś procenty były dla funków z grup realizacyjnych, grup AT i kiedyś z patroli rozminowania (za WOP) ale mogę się mylić: czy były to %%%% czy też przeliczniki za wysługę, na przykład saperzy w stosunku 1:2.
Na IFP była kiedyś zakładka w powyższej kwestii, można sprawdzić i porozmawiać z chłopakami, którzy się załapali.

Pozdrawiam

Było i dalej jest za wyjątkiem przyszłych funków przyjętych po 01.01.2013. Zwalczanie fizyczne terroru -2% za każdy udokumentowany rok (min 6 poświadczonych notatką akcji w ciągu roku ) ,grupy saperskie 1% za min 6 j/w.
(30-07-2012 11:52 )jarson napisał(a):  Witam, swego czasu służyłem w warunkach szkodliwych dla zdrowia, wpadało 5 dni dodatkowego urlopu i miały być jakieś dodatkowe procenty do wysługi emerytalnej. Jestem już na emce i nic mi nie doliczyli, czy ktoś może wie coś na ten temat, a może już ktoś się kopał z koniem w tym temacie?Huh

Jeśli służyłeś w warunkach szkodliwych dla zdrowia np spaliny w PG to otrzymywałeś w zamian dodatkowy urlop oraz kilka groszy za służbę na litr mleka.Nie doliczyli ci nic ponieważ nie powiedzieli ci do końca prawdy - oczywiście mogłeś/możesz otrzymać dodatkowe procenty za służbę w warunkach szkodliwych (spaliny gdy jeszcze były one szkodliwe ) ale w formie procentów za grupę inwalidzką za utracone zdrowie w służbie.Nigdy nie doliczali procentów do wysługi za choćby 12 godzinne stanie w spalinach,mogłeś je otrzymać gdy np byłeś/jesteś chory w związku ze służbą i masz przyznaną grupę inwalidzką.

Więc jak zwykle człowiek niedoinformowany dostaje po tyłkuAngry

Lepiej to już było
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-10-2013, 20:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-10-2013 20:18 przez Pałacowy moniuch.)
Post: #6
RE: Procenty za warunki szkodliwe
Mam nadzieję, że nie zostanę okrzyknięty nekromantą roku, ale pojawił się bardzo ciekawy wyrok WSA w sprawie doliczenia do emerytury 0,5% podstawy za każdy rok służby pełnionej w warunkach szczególnie zagrażających życiu i zdrowiu jeżeli funkcjonariusz w czasie wykonywania obowiązków służbowych podejmował, co najmniej 6 razy w ciągu roku, czynności operacyjno – rozpoznawcze lub dochodzeniowo – śledcze albo interwencje w celu ochrony osób, mienia lub przywrócenia porządku publicznego w sytuacjach, w których istniało bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia.
Z tego co pamiętam wielu ex śledzi i operacyjnych się tym żywo interesowało z wiadomych względów. Poniżej wyrok:
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/9B1DE94090
Krótko mówiąc WSA zakwestionował zgodność rozporządzenia z ustawą i Konstytucją RP oraz nakazał Komendantowi Oddziału SG ponowne rozpoznanie wniosku przy założeniu, że nie może opierać się na kryteriach z rozporządzenia.
Ciekawe, bo o ile wiem sądy dotychczas rozpatrywały to w ten sposób:
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/92DC15EB7B
Tego, że składzie obu Sądów była ta sama Sędzia nie zamierzam nawet komentować Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-10-2013, 22:27
Post: #7
RE: Procenty za warunki szkodliwe
(25-10-2013 20:09 )Pałacowy moniuch napisał(a):  Mam nadzieję, że nie zostanę okrzyknięty nekromantą roku, ale pojawił się bardzo ciekawy wyrok WSA w sprawie doliczenia do emerytury 0,5% podstawy za każdy rok służby pełnionej w warunkach szczególnie zagrażających życiu i zdrowiu jeżeli funkcjonariusz w czasie wykonywania obowiązków służbowych podejmował, co najmniej 6 razy w ciągu roku, czynności operacyjno – rozpoznawcze lub dochodzeniowo – śledcze albo interwencje w celu ochrony osób, mienia lub przywrócenia porządku publicznego w sytuacjach, w których istniało bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia.
Z tego co pamiętam wielu ex śledzi i operacyjnych się tym żywo interesowało z wiadomych względów. Poniżej wyrok:
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/9B1DE94090
Krótko mówiąc WSA zakwestionował zgodność rozporządzenia z ustawą i Konstytucją RP oraz nakazał Komendantowi Oddziału SG ponowne rozpoznanie wniosku przy założeniu, że nie może opierać się na kryteriach z rozporządzenia.
Ciekawe, bo o ile wiem sądy dotychczas rozpatrywały to w ten sposób:
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/92DC15EB7B
Tego, że składzie obu Sądów była ta sama Sędzia nie zamierzam nawet komentować Smile
Niezgodność rozporządzenia z ustawą i Konstytucją RP - swoją drogą . Ale w uzasadnieniach zauważyłem pewną zgodność - funkcjonariusze praktycznie nie dokumentują na bieżąco - dokumentacji związanej z 0,5 % - ponieważ jak stwierdzają organy SG - nie posiadają takiej - mści się nie dokumentowanie jej na bieżąco przez samych zainteresowanych - a powinno to być połączone z raportem/notatką czyli zadziennikowaniem i parafowaniem przez przełożonego - celem włączenia do akt osobowych funkcjonariusza . No ale wiadomo - generalnie przełożony dba o interes służbowy a nie podwładnego .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-10-2013, 05:10
Post: #8
RE: Procenty za warunki szkodliwe
jak to się nie dokumentuje jest prosty dokument który się wypełnia komendant podbija i jedzie do teczuszki co rok oczywiście
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-10-2013, 09:26
Post: #9
RE: Procenty za warunki szkodliwe
(26-10-2013 05:10 )dragonsmok napisał(a):  jak to się nie dokumentuje jest prosty dokument który się wypełnia komendant podbija i jedzie do teczuszki co rok oczywiście
Widzisz , wiesz o co chodzi . W treści uzasadnień napisane jest jak wół - a to nie było w teczce osobowej,a to archiwum nie mogło znależć stosownych dokumentów ,a to przełożony nie zadbał o to , no i funk nie miał odpowiednich kwitów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-10-2013, 09:57
Post: #10
RE: Procenty za warunki szkodliwe
Podłacze sie Koledzy do tematu.
W SG funkcjonował kiedys system nadzoru radiolokacyjnego granicy morskiej.
Funkcjonariusze pelniacy sluzbe na legendarnych stacjach radarowych POWT(Punkt Obserwacji Wzrokowo Technicznej) mieli prawo do dodatku szkodliwego za okres sluzby na POWT oraz urlopu szkodliwego w wymiarze 5 dni za kazdy rok.
Czy okolicznosc ta stanowic moze podstawe do ubiegania sie o zwieksznie wyslugi emerytalnej?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-10-2013, 10:31
Post: #11
RE: Procenty za warunki szkodliwe
(27-10-2013 09:57 )Cisco napisał(a):  Podłacze sie Koledzy do tematu.
W SG funkcjonował kiedys system nadzoru radiolokacyjnego granicy morskiej.
Funkcjonariusze pelniacy sluzbe na legendarnych stacjach radarowych POWT(Punkt Obserwacji Wzrokowo Technicznej) mieli prawo do dodatku szkodliwego za okres sluzby na POWT oraz urlopu szkodliwego w wymiarze 5 dni za kazdy rok.
Czy okolicznosc ta stanowic moze podstawe do ubiegania sie o zwieksznie wyslugi emerytalnej?
Nie . Ponieważ i tak mieli do wysługi emerytalnej liczone 1,5 za 1 . Ponadto ,idąc tym tokiem - kontrolerzy GPK a pózniej samych pg też powinni dostać jeszcze cos na dokładkę -tak samo dostawali dod. 5 dniowy urlop szkodliwy oraz kasę na litr mleka za służbę za pełnienie służby w warunkach szkodliwych - spaliny ,hałas, promieniowanie monitora komp, itp .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-10-2013, 11:22
Post: #12
RE: Procenty za warunki szkodliwe
(26-10-2013 05:10 )dragonsmok napisał(a):  jak to się nie dokumentuje jest prosty dokument który się wypełnia komendant podbija i jedzie do teczuszki co rok oczywiście
Tylko problem czasami jest taki, że nie każde działania się nie kwalifikują - więc nie ma co do teczuszki wsadzić. Po latach można liczyć, że np. akta się spalą lub utopią. Był już taki przypadek, że związkowiec niebieskich chciał, aby po latach uznać mu za zagrażające życiu akcje typu obstawa wyborów, meczu czy udział w Perle.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-10-2013, 17:00
Post: #13
RE: Procenty za warunki szkodliwe
(27-10-2013 10:31 )quasimodo1 napisał(a):  
(27-10-2013 09:57 )Cisco napisał(a):  Podłacze sie Koledzy do tematu.
W SG funkcjonował kiedys system nadzoru radiolokacyjnego granicy morskiej.
Funkcjonariusze pelniacy sluzbe na legendarnych stacjach radarowych POWT(Punkt Obserwacji Wzrokowo Technicznej) mieli prawo do dodatku szkodliwego za okres sluzby na POWT oraz urlopu szkodliwego w wymiarze 5 dni za kazdy rok.
Czy okolicznosc ta stanowic moze podstawe do ubiegania sie o zwieksznie wyslugi emerytalnej?
Nie . Ponieważ i tak mieli do wysługi emerytalnej liczone 1,5 za 1 . Ponadto ,idąc tym tokiem - kontrolerzy GPK a pózniej samych pg też powinni dostać jeszcze cos na dokładkę -tak samo dostawali dod. 5 dniowy urlop szkodliwy oraz kasę na litr mleka za służbę za pełnienie służby w warunkach szkodliwych - spaliny ,hałas, promieniowanie monitora komp, itp .


1.5 za rok nie ma tutaj żadnego ...powtarzam....ŻADNEGO...znaczenia
Proszę nie mieszać gó...na z twarogiem. Czytałem wiele pana postów..i coś niecoś już wiem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-10-2013, 18:14
Post: #14
RE: Procenty za warunki szkodliwe
@dr.otis Zanim zaczniesz obrażać innych odpowiedz na zasadnicze pytanie zadane przez CISCO.
Quasimodo1 mówi, że nie. Ja też tak uważam.
Przyczyny są drugorzędne i trochę bardziej skomplikowane niż Ci się wydaje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-10-2013, 18:16
Post: #15
RE: Procenty za warunki szkodliwe
(27-10-2013 17:00 )dr.otis napisał(a):  
(27-10-2013 10:31 )quasimodo1 napisał(a):  
(27-10-2013 09:57 )Cisco napisał(a):  Podłacze sie Koledzy do tematu.
W SG funkcjonował kiedys system nadzoru radiolokacyjnego granicy morskiej.
Funkcjonariusze pelniacy sluzbe na legendarnych stacjach radarowych POWT(Punkt Obserwacji Wzrokowo Technicznej) mieli prawo do dodatku szkodliwego za okres sluzby na POWT oraz urlopu szkodliwego w wymiarze 5 dni za kazdy rok.
Czy okolicznosc ta stanowic moze podstawe do ubiegania sie o zwieksznie wyslugi emerytalnej?
Nie . Ponieważ i tak mieli do wysługi emerytalnej liczone 1,5 za 1 . Ponadto ,idąc tym tokiem - kontrolerzy GPK a pózniej samych pg też powinni dostać jeszcze cos na dokładkę -tak samo dostawali dod. 5 dniowy urlop szkodliwy oraz kasę na litr mleka za służbę za pełnienie służby w warunkach szkodliwych - spaliny ,hałas, promieniowanie monitora komp, itp .


1.5 za rok nie ma tutaj żadnego ...powtarzam....ŻADNEGO...znaczenia
Proszę nie mieszać gó...na z twarogiem. Czytałem wiele pana postów..i coś niecoś już wiem
A jednak ma , ponieważ funkcjonariusze SG pełniący służbę w POWT wchodzili w skład załóg nadmorskich strażnic SG - i z racji tego emeryturę mieli/maja przeliczaną na podstawie dawnego art 74 ustawy o SG - czyli za 1 -1,5 . Tak samo było z funkcjonariuszami załóg jednostek pływających - korzystali z art 74 ustawy o SG a nie ustawy emerytalnej służb mund. z 1994 roku - w której był/jest zapis o dodatkowym 1 % za "pływanie" - po prostu korzystali z korzystniejszego przelicznika - a teraz mogą po zmianie gdy nie ma przelicznika 1,5 za 1 , korzystać z 1% z ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym służb mundurowych.
Wszyscy funkcjonariusze którzy służyli w szkodliwych warunkach ,mieli rekompensowane to dod.finansowym np mleko i dod.5 dniowym urlopem szkodliwym . 0,5 % to jest dodatkowy przelicznik z ustawy emerytalnej tylko funk oper-śledczych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-10-2013, 11:48
Post: #16
RE: Procenty za warunki szkodliwe
(27-10-2013 18:16 )quasimodo1 napisał(a):  ...nadmorskich strażnic SG...
nadmorskich strażnic ?? Big Grin Z całym szacunkiem.... guzik to miało związek z pływaniem. A nie nazywały się strażnice ( to było dopiero później ) tylko ZOWT-y.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-10-2013, 12:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-10-2013 12:58 przez quasimodo1.)
Post: #17
RE: Procenty za warunki szkodliwe
(28-10-2013 11:48 )NO4 napisał(a):  
(27-10-2013 18:16 )quasimodo1 napisał(a):  ...nadmorskich strażnic SG...
nadmorskich strażnic ?? Big Grin Z całym szacunkiem.... guzik to miało związek z pływaniem. A nie nazywały się strażnice ( to było dopiero później ) tylko ZOWT-y.
Nadmorskie z racji położenia . I gdzie napisałem że ich funkcjonariusze pływali na jednostkach pływających ? . Po rozwiązaniu WOP , nadal funkcjonowały strażnice, następnie ZOWTY , znowu strażnice i od 2004-05 PSG. Please - czytajcie ze zrozumieniem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-10-2013, 13:18
Post: #18
RE: Procenty za warunki szkodliwe
(27-10-2013 18:14 )lenek napisał(a):  @dr.otis Zanim zaczniesz obrażać innych odpowiedz na zasadnicze pytanie zadane przez CISCO.
Quasimodo1 mówi, że nie. Ja też tak uważam.
Przyczyny są drugorzędne i trochę bardziej skomplikowane niż Ci się wydaje.


Panie Lenek ..nikogo nie obrażam to po pierwsze.
Panu Cisco nie zamierzam odpowiadać, jest na emce ma maksa i jeżeli myśli że dostanie dodatkowe procenty ponadto co ma czyli 75% to jest w błędzie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2013, 11:04
Post: #19
RE: Procenty za warunki szkodliwe
Szanowny kolego dr.otis. Jakie masz intencje zabierajac tu glos?
Twoj post wniosl tutaj jedynie negatywne emocje i nic poza tym. Bo jak sam piszesz,nie zamierzasz odpowiadac.
Jesli nie umiesz poradzic,nie oceniaj innych.
Jesli nie umiesz pomoc,nie krytykuj innych.
A w kontekscie wlasciwego tu wątku,to tak jak pisze Kolega quasimodo1 oraz lenek ,sluzba w warunkach szkodliwych nie ma wplywu na wysokosc wyslugi emerytalnej,pelnej czy tez niepelnej.Info mam z ZER MSW.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS