Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pozwolenie na broń ostrą
27-10-2018, 08:14
Post: #21
RE: Pozwolenie na broń ostrą
W temacie, ale z innej beczki. SG kupuje sporo sprzętu w tym sporo broni. Tak sobie myślę, wycofywana broń trafi na wyprzedaż; zastanawiam się czy nie byłoby zainteresowania w nabyciu takiej broni na własność przez samych funkcjonariuszy - koszty obsługi spadają niezmiernie. Cena mogłaby być wielka zachętą. Pomysł prosty: wycofują twoja stara klamkę i możesz ja sobie odkupić za rozsądna cenę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-10-2018, 12:30
Post: #22
RE: Pozwolenie na broń ostrą
Pomysł ciekawy, ale nierealny. Po pierwsze koszty obsługi wzrosłyby, a nie zmalały. Podmiot wyprzedający broń chce dokonać transakcji hurtowej z podmiotem koncesjonowanym i mieć to z głowy. W detal niech się bawi kupujący. Po drugie- jaka jest ilość funkcjonariuszy posiadających pozwolenia na broń w skali formacji? Poniżej 5%? O dane ciężko, można tylko estymować, bo funkcjonariusz nie ma obowiązku meldować przełożonemu właściwemu w sprawach osobowych o uzyskaniu pozwolenia. Pisząc 5% i tak szaleję, ale opieram się na mojej fabryce. I teraz z tych 5% trzeba odliczyć tych co mają tylko pozwolenie łowieckie- pistoletów nie mogą kupować (a ci co na starych przepisach dostali pozwolenie na jedną krótką do postrzałków to już dawno ją kupili), odliczyć tych co nie są zainteresowani zakupem swojej broni służbowej i odliczyć tych co zainteresowani są, ale akurat nie mają wolnego miejsca w pozwoleniu na kolejną sztukę. Krąg potencjalnych nabywców jest bardzo mały.
Pozdro
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-10-2018, 07:18
Post: #23
RE: Pozwolenie na broń ostrą
SG nie sprzeda niczego poniżej kosztu zakupu, to nie sprzęt zbędny lub zużyty. Wystarczy popatrzeć jak SG liczy za uszkodzoną oponę w aucie lub lornetkę.
Faktycznie jest grono osób (zwiększające się zresztą) które ma pozwolenie na broń ale albo już coś mają, albo mają na oku i nie jest to stary P-99 którego się nosi przez każdą służbę na pasie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-10-2018, 17:46
Post: #24
RE: Pozwolenie na broń ostrą
Firma nie pozbędzie się dobrego sprzętu typu CZ, Glock czy P99. Co najwyżej może wystawić na sprzedaż P64 i P83. A tego jest sporo na rynku więc nie wiem jaki jest sens bawić się w taki zakup od SG. PM-ów nie biorę pod uwagę bo to broń szczególnie niebezpieczna (samoczynna) i pozwolenie na taką broń ciężko uzyskać.
Chociaż sam bym rozważył możliwość odkupienia w celach kolekcjonerskich swojego Waldka z trzema zerami z przodu numeru. Wink

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-10-2018, 20:17
Post: #25
RE: Pozwolenie na broń ostrą
z trzema? No proszę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS