Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeniesienie z PSG do PSG
21-08-2012, 17:17
Post: #1
Przeniesienie z PSG do PSG
Witam!!!
Czy w innych oddziałach jest to normą,że jeżeli przełożony przenosi funka z PSG na PSG to każe mu pisać prośbę o przeniesienie? W imię oszczędności?Przecież to jest niezgodne z rzeczywistością i zalatuje mi czymś takim jak poświadczenie nieprawdy. W śląskim jest to codziennościąConfused
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-08-2012, 18:25
Post: #2
RE: Przeniesienie z PSG do PSG
(21-08-2012 17:17 )TRUTH napisał(a):  każe mu pisać prośbę o przeniesienie
Pozostaje poprosić o wydanie tego polecenia na piśmie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-08-2012, 10:33
Post: #3
RE: Przeniesienie z PSG do PSG
I co? Piszecie takie prośby???

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-08-2012, 19:43
Post: #4
RE: Przeniesienie z PSG do PSG
Dla mnie również jest dziwne wydanie takiego poleceniaUndecided aczkolwiek nie ma takiej siły, która kazałaby mi napisać taki kwit dobrowolnie... Chyba, że jak kolega lenek wyżej zauważył - poprosić o wydanie takiego polecenia na papierze. PozdrawiamSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-08-2012, 00:03
Post: #5
RE: Przeniesienie z PSG do PSG
(21-08-2012 17:17 )TRUTH napisał(a):  Witam!!!
Czy w innych oddziałach jest to normą,że jeżeli przełożony przenosi funka z PSG na PSG to każe mu pisać prośbę o przeniesienie? W imię oszczędności?Przecież to jest niezgodne z rzeczywistością i zalatuje mi czymś takim jak poświadczenie nieprawdy. W śląskim jest to codziennościąConfused

Nie daj się podpuścić ani zastraszyć przełożonego. Sporządzenie dokumentu pod przymusem (psychicznym, fizycznym, ekonomicznym) niesie za sobą nieważność takiego dokumentu!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-08-2012, 14:22
Post: #6
RE: Przeniesienie z PSG do PSG
Są osoby które piszą bo albo wiąże się to z awansem albo z bliższym miejscem pełnienia służby względem zamieszkania.Są osoby które to zlały i dalej dojeżdżąją.Ale zachodzą tutaj różnego rodzaju naciski ze strony przełożonego. Tylko jak takie praktyki wyglądają pod względem formalnym?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-08-2012, 17:28
Post: #7
RE: Przeniesienie z PSG do PSG
Jeśli chcesz się gdzieś przenieść (bo bliżej, albo wyższy etat) to normalne, że każą Ci pisać kwita. Jeśli zaś nie chcesz się przenosić a Ci każą, to nie podpisuj.
Proste i zgodne z prawem.
Nie widzę tu żadnego przekrętu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-08-2012, 06:48
Post: #8
RE: Przeniesienie z PSG do PSG
W podlaskim oddziale za rządów pewnego ( już gość na zielonej trawce)komedianta było to nagminne. Dostawało się wtedy rozkaz z rygorem natychmiastowej wykonalności. Dopiero następny Komendant uchylił te śmieszne rozkazy ale ludzie przez kilka miesięcy cierpieli rozłąki z rodziną. Chory komediant i chora praktyka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-11-2012, 12:00
Post: #9
RE: Przeniesienie z PSG do PSG
witam,
co ile można pisać pismo do Komendanta PSG o przeniesienie do innego PSG (bliżej miejsca zamieszkania). Chce zawrzeć związek małżeński, ale nie chce z żoną żyć na odległość.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2012, 19:45
Post: #10
RE: Przeniesienie z PSG do PSG
(08-11-2012 12:00 )makiGS napisał(a):  witam,
co ile można pisać pismo do Komendanta PSG o przeniesienie do innego PSG (bliżej miejsca zamieszkania). Chce zawrzeć związek małżeński, ale nie chce z żoną żyć na odległość.
Zawarłeś związek ze Strażą Graniczną i to jest najważniejsze.
Ludzie do cholery!! Są kadry są telefony, są pisma, zapytania. W moim mniemaniu forum takie jak to jest dla spraw, które są ciężkie (publiczne forum od murarza do ministra każdy je może czytać). Jak Ci chłopie w kadrach odpowiedzą, że mają Cię w dupie i chęć twego ożenku to wtedy pisz, pytaj. Gdy zostaną wykorzystane i spełnione wszystkie drogi służbowe wtedy można uruchamiać ludzi by myśleli jak można pomóc, no ale gdy nawet nie chciało się dupy ruszyć by stwierdzić jakie są możliwości no to dlaczego inni mają się starać? Jak mi tu napiszesz ile razy się starałeś co zrobiłeś i ile odmów otrzymałeś i że wszystko co mogłeś zrobiłeś - to osobiście będę dzwonił gdzie się da i pytał i walczył (mam nadzieję że nie tylko ja). Ale chłopie !! płaczemy gdy już zrobiliśmy co w naszej mocy a nie wtedy gdy w głowie zrodziła nam się myśl by coś zrobić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2012, 20:33
Post: #11
RE: Przeniesienie z PSG do PSG
(08-11-2012 12:00 )makiGS napisał(a):  witam,
co ile można pisać pismo do Komendanta PSG o przeniesienie do innego PSG (bliżej miejsca zamieszkania). Chce zawrzeć związek małżeński, ale nie chce z żoną żyć na odległość.

W moim przypadku trwało to dwa lata i po napisaniu pięciu próśb udało się. Powodzenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-03-2013, 23:29
Post: #12
RE: Przeniesienie z PSG do PSG
no to widac ze w GeSie rzadzi prawo 5 prósb bo i ja za 5 podejsciem dostalem zgode

a teraz własciwa sprawa : czy na rozkazie personalnym wyrażającym zgode na przeniesienie (pomiędzy oddziałami ) powinna byc zawarta informacja na jaka PSG sie przenosi do jakiej grupy na jakie stanowisko z jakim dodatkiem itp?
Mój rozkaz zawiera tylko informacje ze KG wyrazil zgode na pelnienie dalszej służby w takim i takim oddziale SG.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-03-2013, 07:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-03-2013 07:18 przez Alzheimer.)
Post: #13
RE: Przeniesienie z PSG do PSG
No nie będzie. Komendant Główny przenosi między oddziałami. A politykę kadrową w oddziale kreuje komendant oddziału, któremu podlegają placówki. I to on mianuje Cię na stanowisko w danej PSG. A w której, to on podejmie decyzję, uwzględniając Twoją prośbę (lub nie). :-) I od komendanta oddziału otrzymasz rozkaz personalny z przydziałem i z wyszczególnieniem składników uposażenia, tj. m. in. grupą uposażenia, kategorią dodatku.

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-05-2013, 12:35
Post: #14
RE: Przeniesienie z PSG do PSG
jaki jest okres czasu od 01 w sprawie odpowiedzi na prośbę o przeniesienie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-05-2013, 16:33
Post: #15
RE: Przeniesienie z PSG do PSG
Jeżeli chodzi o przenosiny pomiędzy placówkami jednego oddziału to odpowiedź powinieneś otrzymać w ciągu miesiąca... Co do przenosin do placówki w innym oddziale to tutaj decyzję podejmuje komendant główny i przez to sprawa może się przeciągnąć nawet do 2 miesięcy...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-05-2013, 19:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-05-2013 19:59 przez makiGS.)
Post: #16
RE: Przeniesienie z PSG do PSG
a w przypadku gdy trwa to dłużej niż podałeś?
ps: z ciekawości gdzie można o tym poczytać?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-05-2013, 19:27
Post: #17
RE: Przeniesienie z PSG do PSG
czas odpowiedzi jeżeli chodzi o przeniesienia pomiędzy oddziałami to 3 m-ce - jeżeli masz pozytyw to na 15 trzeciego miesiąca od złożenia prosby wystawiany jest rozkaz KGSG o wyrażeniu zgody na przeniesienie pomiędzy oddzialami i rozpoczeciem słuzby w wybranym oddziale od 15 następnego m-ca - generalnie nie wiem o co chodzi z tym 15 ale z kim bym nie gadał kto sie przenosił to każdy rozpoczynał służbę w nowym oddziale 15 danego m-ca
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-07-2013, 15:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-07-2013 15:29 przez makiGS.)
Post: #18
RE: Przeniesienie z PSG do PSG
pytanie: w przypadku odrzucenia przez K-ta Oddziału powinienem dostać odpowiedź na piśmie i czy jest możliwe, że na jednym piśmie dostałem odpowiedź razem ze znajomym, który później ode mnie złożył prośbę o przeniesienie. O negatywnym rozpatrzeniu powiadomili mnie ustnie.

jakaś patologia.

ps: jest jakieś rozporządzenie któro to reguluje, żebym mógł sobie do snu poczytać?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-07-2013, 18:36
Post: #19
RE: Przeniesienie z PSG do PSG
KPA Komendant o odmowie powinien powiadomić cię pisemnie jeśli tego nie zrobił - możesz zacząć się kopać
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS