Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Urlopy 2021 - nowy system
06-10-2020, 11:28
Post: #1
Urlopy 2021 - nowy system
Niewiele osób zauważyło, że weszły nowe przepisy i planują po staremu 30 dni. Nowe przepisy zakładają 26 dni urlopu (roboczych w systemie 1 zmianowym). Analogicznie zmniejszono dni dodatkowe na 5, 9 i 13. Generalnie stracą ci co planując omijali soboty a zyskają ci co urlopowali w oparciu o soboty. Generalnie każdemu f-szowi zejdzie tyle samo z normy jaką ma wypracować w danym roku. Wcześniej była to wartość różna uzależniona od ilości dni urlopowych branych w soboty. Jak to wyjdzie w praktyce pokaże czas. Mi zeszło z 40 dni na 35 (roboczych) i do tej pory starałem się brać jak najmniej urlopów w oparciu o soboty. Ogólnie teraz ma się większy komfort planowania kosztem kilkunastu dodatkowych godzin, które spędzimy w pracy. Dla przykładu w tym roku w wykorzystanych urlopach (40 dni) zawarte miałem tylko dwie soboty nie odliczane od normy. W nowym systemie (35 dni) przy takim samym planowaniu musiałbym dodatkowo przepracować 24 godziny. Obecnie na plus jest to, że planując piątek i poniedziałek czyli formalnie 2 dni urlopowe ma się zawsze gwarantowane 4 dni urlopuSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-10-2020, 13:44
Post: #2
RE: Urlopy 2021 - nowy system
Pytanie nie na miejscu, ale nie ma mnie w robocie - od kiedy wchodzi w życie te rozporządzenie? od października czy stycznia?

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-10-2020, 15:34
Post: #3
RE: Urlopy 2021 - nowy system
(06-10-2020 13:44 )keyser soze napisał(a):  Pytanie nie na miejscu, ale nie ma mnie w robocie - od kiedy wchodzi w życie te rozporządzenie? od października czy stycznia?

Datownik był na 1 października 2020 ..z tego co pamiętam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-10-2020, 08:57
Post: #4
RE: Urlopy 2021 - nowy system
Dobrze pamiętasz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-10-2020, 15:42
Post: #5
RE: Urlopy 2021 - nowy system
Widzę tu pewną zagwozdkę. Jeśli do 1 października wykorzystałem powiedzmy 26 dni i zostały mi 4, to ile mam w październiku? zero, czy cztery?

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-11-2020, 11:57
Post: #6
RE: Urlopy 2021 - nowy system
A ja mam pytanie o zaległy urlop, czyli jak komuś zostało z 2020 roku i planuje urlop na 21 rok to teraz: jakoś przeliczamy te dni urlopu z zeszłego roku na nowy system 30->26, czy można brać urlop zaległy po nowemu czyli tylko dni robocze bez weekendów, czy może możliwość trzecia urlopy planujemy po staremu zaległe czyli z sobotami włącznie i ubywa za tydzień 7 dni. Bramka numer 1, numer 2 czy numer 3?Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-11-2020, 13:11
Post: #7
RE: Urlopy 2021 - nowy system
Uważam, że uprawnienia nabyte na podstawie dotychczas obowiązujących przepisów powinny zostać wykorzystane po staremu. Ale to moja prywatna opinia ?.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-11-2020, 15:21
Post: #8
RE: Urlopy 2021 - nowy system
Odpowiedz w przepisach już znaleziona, urlopy nabyte na starych zasadach można wykorzystać tylko na uprzednio obowiązujących przepisach (czyli na sobotę też musimy wziąć dzień wolny).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-11-2023, 12:57
Post: #9
RE: Urlopy 2021 - nowy system
No i jak, z perspektywy czasu, oceniacie nowy system urlopowy? U mnie jest 26 plus 9 vs. 30 plus 10 na stary zasadach. 35 do 40. Nie widzę znaku równości.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2023, 10:11
Post: #10
RE: Urlopy 2021 - nowy system
Tu nie ma co oceniać- kolejne uprawnienie zostało odebrane i żadnego znaku równości postawić się nie da. Nowy system byłby tylko wtedy równy staremu gdyby wziąć całość przysługującego urlopu i odebrać go za jednym razem. Teraz proponuję iść do swojego przełożonego i mu zakomunikować, że odbieram 26 dni pod rząd plus ewentualnie dodatkowe urlopy w jednym ciągu, w okresie od lipca do sierpnia.
Pozdro
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-11-2023, 19:52
Post: #11
RE: Urlopy 2021 - nowy system
Witam wszystkich, do kiedy jest obowiązek wykorzystania zaległych urlopów, wie ktoś może?
Czy tak jak w Kodeksie Pracy, czyli do 30 września następnego roku ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-11-2023, 14:04
Post: #12
RE: Urlopy 2021 - nowy system
Nigdy nie widziałem jakiegokolwiek dokumentu, który by to precyzował. Ma to być Ci wydane wtedy kiedy jest taka możliwość. Ktoś siedzi dwa lata na macierzyńskim to jak ma to być wykorzystone do 30 września? U nas niby wspomina się o pierwszym kwartale roku kolejnego ale jest to raczej inwencja własna niż prawna interpretacjaWink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2023, 20:33
Post: #13
RE: Urlopy 2021 - nowy system
W mojej PSG do końca września było i nikt nie robił problemów
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS