Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Urlopy 2021 - nowy system
06-10-2020, 11:28
Urlopy 2021 - nowy system
Niewiele osób zauważyło, że weszły nowe przepisy i planują po staremu 30 dni. Nowe przepisy zakładają 26 dni urlopu (roboczych w systemie 1 zmianowym). Analogicznie zmniejszono dni dodatkowe na 5, 9 i 13. Generalnie stracą ci co planując omijali soboty a zyskają ci co urlopowali w oparciu o soboty. Generalnie każdemu f-szowi zejdzie tyle samo z normy jaką ma wypracować w danym roku. Wcześniej była to wartość różna uzależniona od ilości dni urlopowych branych w soboty. Jak to wyjdzie w praktyce pokaże czas. Mi zeszło z 40 dni na 35 (roboczych) i do tej pory starałem się brać jak najmniej urlopów w oparciu o soboty. Ogólnie teraz ma się większy komfort planowania kosztem kilkunastu dodatkowych godzin, które spędzimy w pracy. Dla przykładu w tym roku w wykorzystanych urlopach (40 dni) zawarte miałem tylko dwie soboty nie odliczane od normy. W nowym systemie (35 dni) przy takim samym planowaniu musiałbym dodatkowo przepracować 24 godziny. Obecnie na plus jest to, że planując piątek i poniedziałek czyli formalnie 2 dni urlopowe ma się zawsze gwarantowane 4 dni urlopuSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-10-2020, 13:44
RE: Urlopy 2021 - nowy system
Pytanie nie na miejscu, ale nie ma mnie w robocie - od kiedy wchodzi w życie te rozporządzenie? od października czy stycznia?

Potrzebujesz CCTV, SSWiN, IB?
06-10-2020, 15:34
(06-10-2020 13:44 )keyser soze napisał(a):  Pytanie nie na miejscu, ale nie ma mnie w robocie - od kiedy wchodzi w życie te rozporządzenie? od października czy stycznia?

Datownik był na 1 października 2020 ..z tego co pamiętam.
08-10-2020, 08:57
Dobrze pamiętasz.
08-10-2020, 15:42
Widzę tu pewną zagwozdkę. Jeśli do 1 października wykorzystałem powiedzmy 26 dni i zostały mi 4, to ile mam w październiku? zero, czy cztery?

Potrzebujesz CCTV, SSWiN, IB?
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS