Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koszta utrzymania tego forum
23-08-2012, 21:33
Post: #1
Koszta utrzymania tego forum
Od dłuższego czasu nurtuje mnie pewna sprawa. Jak dotąd nie zapytała o to żadna z zarejestrowanych osób. Dość często loguje się na forum i jakoś tak niezręcznie korzystać mi z niego "na krzywy ryj".
Ile tak właściwie kosztuje utrzymanie tego forum? Utrzymanie domeny, jakieś limity i ewentualnie coś tam jeszcze na czym się nie znam. Pytam o rzeczy policzalne bo trudno jest zamienić na złotówki prywatny czas poświęcony przez admina.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-08-2012, 22:17
Post: #2
RE: Koszta utrzymania tego forum
(23-08-2012 21:33 )niepokorny napisał(a):  Od dłuższego czasu nurtuje mnie pewna sprawa. Jak dotąd nie zapytała o to żadna z zarejestrowanych osób. Dość często loguje się na forum i jakoś tak niezręcznie korzystać mi z niego "na krzywy ryj".
Ile tak właściwie kosztuje utrzymanie tego forum? Utrzymanie domeny, jakieś limity i ewentualnie coś tam jeszcze na czym się nie znam. Pytam o rzeczy policzalne bo trudno jest zamienić na złotówki prywatny czas poświęcony przez admina.

Prawda. Admin - podaj koszty. Tutaj nie ma się co zastanawiać . Sprawę powinna rozwiązać zrzuta.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-08-2012, 00:35
Post: #3
RE: Koszta utrzymania tego forum
Domena to jakies 30 zl na rok, serwer w opcji ekonomicznej to jakies 10-20 zl miesiecznie. skrypt forum jest darmowy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-08-2012, 16:30
Post: #4
RE: Koszta utrzymania tego forum
To co?
Bedziem płacić?

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-08-2012, 16:50
Post: #5
RE: Koszta utrzymania tego forum
Będziem tylko ile i na jaki rachunekSmile

Lepiej to już było
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-08-2012, 19:37
Post: #6
RE: Koszta utrzymania tego forum
I w jaki sposób? Poprzez przelew odpada - dekonspiracja.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-08-2012, 20:40
Post: #7
RE: Koszta utrzymania tego forum
(24-08-2012 19:37 )keyser soze napisał(a):  I w jaki sposób? Poprzez przelew odpada - dekonspiracja.

A ty uważasz że Planeta to nieetatowy pracownik ZSW ? Smile . Planeta dawaj na priva numer rachunku bankowego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-08-2012, 19:25
Post: #8
Thumbs Up RE: Koszta utrzymania tego forum
(24-08-2012 20:40 )quasimodo1 napisał(a):  
(24-08-2012 19:37 )keyser soze napisał(a):  I w jaki sposób? Poprzez przelew odpada - dekonspiracja.

A ty uważasz że Planeta to nieetatowy pracownik ZSW ? Smile . Planeta dawaj na priva numer rachunku bankowego.

Popieram przedmówców w całej rozciągłości.
Od listopada będę na emce i zdecydowanie więcej człowiek będzie miał czasu na dyskusje czy też śledzenie wypowiedzi.

Nic "na krzywkę".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-08-2012, 19:40
Post: #9
RE: Koszta utrzymania tego forum
Wprowadzenie odpłatnosci spowoduje zamieszanie wsrod sledzacych to forum przedstawicieli roznych ministerstw, hehehehe. Bo kto ma placic?

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-08-2012, 12:40
Post: #10
RE: Koszta utrzymania tego forum
Nikt tu nie mówi o odpłatności. Pkt 1 regulaminu forum: "Korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne". Nikt nikogo do płacenia nie zmuszał i nie zmusza. Administrator nie zachowuje się jak ZZ które uzależniają korzystanie ze związkowego forum od opłacania składek. I moim zdaniem korzystanie z forum nadal powinno być bezpłatne. To właśnie dzięki bezpłatności i ogólnodostępności to forum żyje w przeciwieństwie do forum związkowego.
Forum to powstało za prywatne siano jednego ze zbuntowanych związkowców. Nie znam się na kosztach utrzymywania stron internetowych ale wydaje mi się, że dla jednego człowieka to dość spory wydatek. I obawiam się, że w pewnym momencie sponsor powie "dość" i forum padnie.
Dodam, że nie chodzi mi o przedstawianie przez admina jakiś skanów rachunków czy rozliczeń wpłat. I nie chodzi mi o uzyskanie kontroli nad forum.
Niech admin zapoda jakieś orientacyjne koszta. Może i faktycznie to niewielka kwota rzędu 10-20 zł miesięcznie jak podał jeden z forumowiczów. Ale z tego co grzebałem w necie to koszta raczej są wyższe bo:
1. nie ma reklam.
2. z forum korzysta sporo osób i instytucji więc i limity muszą być wysokie.
Tak mi się przynajmniej wydaje. Dlatego pytam.
A co do dobrowolnych wpłat to są różne możliwości nie dekonspirujące admina np na poste restante lub na adres placówki SG. Bo imię i nazwisko administratora to nietrudno ustalić. Tongue

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-08-2012, 19:12
Post: #11
RE: Koszta utrzymania tego forum
(26-08-2012 12:40 )niepokorny napisał(a):  Nikt tu nie mówi o odpłatności. (...) I moim zdaniem korzystanie z forum nadal powinno być bezpłatne.

Tak, powinno pozostać bezpłatne. Ale to nie wyklucza dobrowolnych wpłat. Forum nie musi paść, o ile Admin zapoda numer konta. Pozostaje jedynie do rozstrzygnięcia, jak to ująć prawnie, bo publiczna zbiórka pieniędzy jest mocno poobciążana różnymi przepisami.

Myślmy raczej o tym, jak legalnie uiszczać dobrowolne drobne wpłaty, a nie czy je uiszczać.

No i dobrze, aby w tej sprawie odezwał się sam Inwestor Strategiczny.

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

LAWINA BIEG OD TEGO ZMIENIA
PO JAKICH TOCZY SIĘ KAMIENIACH
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-08-2012, 20:36
Post: #12
RE: Koszta utrzymania tego forum
Niech administrator wskaże organizację pożytku publicznego/fundację/cel, który wspiera finansowo lub chciałby wesprzeć.

1. skorzystają potrzebujący
2. nikt nie będzie się czepiał za zbiórkę/przyjmowanie korzyści czy co tam jeszcze można wydumać.

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-08-2012, 18:06
Post: #13
RE: Koszta utrzymania tego forum
Co do samych kosztów funkcjonowania forum to nie są to jakieś bajońskie kwoty. Obecnie domena pl + hosting - roczna opłata nie powinna przekroczyć 200 pln. Oczywiście hosting mógłby być lepszy (bez limitów transferu) ale wówczas koszta samego hostingu się potroją (300 pln + Vat) rocznie. Co do domen i ich cen to roczne utrzymanie PL-ki zaczyna się od 50 pln.

Oczywiście jakiejkolwiek odpłatności za korzystanie z forum ani nie miałem ani nie mam zamiaru wprowadzać. Forum ma służyć wyłącznie wymianie poglądów i temu celowi zostało "dedykowane". To samo tyczy się mojego wkładu pracy, który jest "ideowo" bezinteresowny i taki też w dalszym ciągu pozostanie. Jak zapewne zauważyliście obecnie bardziej skupiam się na samym technicznym aspekcie funkcjonowania forum aniżeli na uczestniczeniu w dyskusjach. Do tego dochodzi jeszcze prywatna korespondencja od f-szy z najróżniejszymi problemami na którą to już nawet nie jestem w stanie odpowiadać ...z racji jej ilości. Niestety dobre chęci to za mało a doba ma tylko 24 godzinyWink

Jeśli ktoś ma ochotę dobrowolnie "dorzucić" się do kosztów "stałych" (hosting plus domena) to ja oczywiście nie widzę w tym nic zdrożnego. Chciałbym jednak postawić na całkowitą transparentność takiego procesu np. tworząc oddzielny wątek w którym podawana będzie (anonimowo) każda wpłata oraz każdy koszt fakturowy i ewentualny bilans. Jeszcze pomyślę jak to "technicznie" wykonać i ewentualnie dam znać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-09-2012, 23:25
Post: #14
RE: Koszta utrzymania tego forum
Tak jak na początku istnienia tego forum proponowałem udostępnienie jednego z moich serwerów bezpłatnie tak teraz mogę zaproponować to oficjalnie. Nie wiążą już mnie żadne relacje ze stroną związkową więc nie ma obaw, których zresztą nigdy nie było - zawsze byłem jednostką niezależną dbającą o prawdę i wolność wypowiedzi co mam nadzieje Planetax potwierdzi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-09-2012, 07:37
Post: #15
RE: Koszta utrzymania tego forum
(14-09-2012 23:25 )grzegorz napisał(a):  Tak jak na początku istnienia tego forum proponowałem udostępnienie jednego z moich serwerów bezpłatnie tak teraz mogę zaproponować to oficjalnie. Nie wiążą już mnie żadne relacje ze stroną związkową więc nie ma obaw, których zresztą nigdy nie było - zawsze byłem jednostką niezależną dbającą o prawdę i wolność wypowiedzi co mam nadzieje Planetax potwierdzi.

Towarzyszu Gieorgiju, witaj nam Grzegorzem Wielkim!

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

LAWINA BIEG OD TEGO ZMIENIA
PO JAKICH TOCZY SIĘ KAMIENIACH
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2022, 19:00
Post: #16
RE: Koszta utrzymania tego forum
(15-09-2012 07:37 )Rebeliant Szmarowski napisał(a):  
(14-09-2012 23:25 )grzegorz napisał(a):  Tak jak na początku istnienia tego forum proponowałem udostępnienie jednego z moich serwerów bezpłatnie tak teraz mogę zaproponować to oficjalnie. Nie wiążą już mnie żadne relacje ze stroną związkową więc nie ma obaw, których zresztą nigdy nie było - zawsze byłem jednostką niezależną dbającą o prawdę i wolność wypowiedzi co mam nadzieje Planetax potwierdzi.

Towarzyszu Gieorgiju, witaj nam Grzegorzem Wielkim!

Chetnie sie dorzuce. Prosze admin o PW
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS