Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uposazenie I kat przejscia
10-10-2020, 16:10
Post: #1
Uposazenie I kat przejscia
Czy nadal jest zachowana roznica w uposażeniu na tej samej grupie ale na roznych kat. placówki ? Wiem ze kiedys tak bylo ze na I kat. bylo wiecej niz na II kategorii..... tylko to bylo lata swietlne temu hehe
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2020, 19:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-10-2020 19:43 przez keisyzrk.)
Post: #2
RE: Uposazenie I kat przejscia
No właśnie.."było"
No chyba że mówisz o kierowniczych stanowiskach. Od kierownika zespołu jest wyższa grupa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-10-2020, 10:15
Post: #3
RE: Uposazenie I kat przejscia
(10-10-2020 19:42 )keisyzrk napisał(a):  No właśnie.."było"
No chyba że mówisz o kierowniczych stanowiskach. Od kierownika zespołu jest wyższa grupa.

Nie ma nic takiego. Pula na dodatki jest zdecydowanie wyższa niż na niższych kategoriach. Po przeskoku z II na I skoczyło po dwie grupy komendantom, kierownikom grup i może coś tam kierownikom zespołów, ale tego nie jestem pewien.
Różnica w uposażeniu na tych samych grupach to nigdy nie słyszałem aby coś takiego było. Co innego na tym samym etacie np. starszy specjalista - w większości jest to siódma grupa uposażenia, ale w kgsg bodajże dziewiąta.
Jeżeli błądzę to niech mnie stary KOP poprawi Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-10-2020, 14:10
Post: #4
RE: Uposazenie I kat przejscia
Dobrze prawisz.
Dodam, że pomiędzy II a III kat. korzystają tylko 01 i 02.

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-10-2020, 17:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-10-2020 17:40 przez devil_667.)
Post: #5
RE: Uposazenie I kat przejscia
(11-10-2020 10:15 )kpr. Jan napisał(a):  
(10-10-2020 19:42 )keisyzrk napisał(a):  No właśnie.."było"
No chyba że mówisz o kierowniczych stanowiskach. Od kierownika zespołu jest wyższa grupa.

Nie ma nic takiego. Pula na dodatki jest zdecydowanie wyższa niż na niższych kategoriach. Po przeskoku z II na I skoczyło po dwie grupy komendantom, kierownikom grup i może coś tam kierownikom zespołów, ale tego nie jestem pewien.
Różnica w uposażeniu na tych samych grupach to nigdy nie słyszałem aby coś takiego było. Co innego na tym samym etacie np. starszy specjalista - w większości jest to siódma grupa uposażenia, ale w kgsg bodajże dziewiąta.
Jeżeli błądzę to niech mnie stary KOP poprawi Tongue

Kierownicy grup w placówkach kat. II mają dwie grupy więcej niż w III, tj. 9, tak samo komendanci i zastępcy. O dodatkach nie piszę bo to raczej oczywiste.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-10-2020, 17:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-10-2020 18:02 przez kpr. Jan.)
Post: #6
RE: Uposazenie I kat przejscia
(11-10-2020 14:10 )keyser soze napisał(a):  Dobrze prawisz.
Dodam, że pomiędzy II a III kat. korzystają tylko 01 i 02.

Zgadza się....ale musimy pamiętać, że przy takim przeskoku z zasady tworzy się nowe struktury i ogólnie zmienia się praktycznie wszystko. Czyli np., z zespołu powstaje grupa, która zawiera kilka zespołów. Czyli jak ktoś na III był kierownikiem zespołu i los mu sprzyja to na II będzie już kierownikiem grupy SmileSmile czyli z 7 na 9.

W przypadku I lub II kategorii struktury się nie zmieniają. Na I kat., jedynie kilka osób zyskuje kosztem całej ferajny, która zapieprzała aby spełnić warunki przeskoku z II na I - czyli głównie samo KRG.

(11-10-2020 17:39 )devil_667 napisał(a):  Kierownicy grup w placówkach kat. II mają dwie grupy więcej niż w III, tj. 9, tak samo komendanci i zastępcy. O dodatkach nie piszę bo to raczej oczywiste.

Co do zasady na III kat nie ma grup tylko zespoły - więc nie ma 9 grup uposażenia. Nadmieniłem to w poście powyższej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-10-2020, 19:37
Post: #7
RE: Uposazenie I kat przejscia
(11-10-2020 17:43 )kpr. Jan napisał(a):  ... i los mu sprzyja ...

Tłumacząc na realne życie to się nazywa "garb" Big Grin

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-10-2020, 22:47
Post: #8
RE: Uposazenie I kat przejscia
(11-10-2020 17:43 )kpr. Jan napisał(a):  Co do zasady na III kat nie ma grup tylko zespoły - więc nie ma 9 grup uposażenia. Nadmieniłem to w poście powyższej.

Co do zasady to nie masz racji. Na placówce III kategorii są grupy i kierownicy grup oraz zespoły i kierownicy zespołów patrz podany link załącznik nr 2 tabela nr 7 (placówka II kat.) oraz nr 8 (placówka III kat.).
http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDeta...0170000897
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2020, 08:01
Post: #9
RE: Uposazenie I kat przejscia
(11-10-2020 22:47 )towarzysz napisał(a):  
(11-10-2020 17:43 )kpr. Jan napisał(a):  Co do zasady na III kat nie ma grup tylko zespoły - więc nie ma 9 grup uposażenia. Nadmieniłem to w poście powyższej.

Co do zasady to nie masz racji. Na placówce III kategorii są grupy i kierownicy grup oraz zespoły i kierownicy zespołów patrz podany link załącznik nr 2 tabela nr 7 (placówka II kat.) oraz nr 8 (placówka III kat.).
http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDeta...0170000897

Nie zaprzeczę temu co jest zawarte w tych tabelach. Ale czy jest to aktualne? Ja nie mam czasu na szukanie - może ktoś z kadr pomoże? Jako pierwszy błąd wymieniam brak stanowiska Dyżurnego Operacyjnego Placówki na Placówce Straży Granicznej kategorii III. I dokładnie nie pamiętam, ale może tak być, że właśnie w 2017 lub 2018 likwidowali kierowników grup na III kat. Także może nie archiwalne tabelki a z życia wzięte przykłady.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2020, 15:38
Post: #10
RE: Uposazenie I kat przejscia
Jestem n placówce III kat. i jest etat DOP.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2020, 19:10
Post: #11
RE: Uposazenie I kat przejscia
Nie mylmy pojęć. Etat, funkcja, stanowisko służbowe. Nie ma takiego stanowiska służbowego jak dyżurny operacyjny placówki. Na żadnej placówce. I nie jest to błąd. Bo jest za to kierownik zmiany. Polecam poczytać sobie tabelki z linku przytoczonego przez towarzysza.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2020, 20:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-10-2020 20:58 przez towarzysz.)
Post: #12
RE: Uposazenie I kat przejscia
(12-10-2020 08:01 )kpr. Jan napisał(a):  Nie zaprzeczę temu co jest zawarte w tych tabelach. Ale czy jest to aktualne? Ja nie mam czasu na szukanie - może ktoś z kadr pomoże? Jako pierwszy błąd wymieniam brak stanowiska Dyżurnego Operacyjnego Placówki na Placówce Straży Granicznej kategorii III. I dokładnie nie pamiętam, ale może tak być, że właśnie w 2017 lub 2018 likwidowali kierowników grup na III kat. Także może nie archiwalne tabelki a z życia wzięte przykłady.

Kapralu Janie proszę przejrzyj jeszcze raz rozporządzenie z linka ale przyłóż się do tego trochę. Jak poświęciłbyś trochę uwagi to zbędne byłoby pytanie : "czy jest aktualne?" - patrz status aktu prawnego. Poniżej tego masz 5 kolejnych nowelizacji tekstu jednolitego: najstarsza dotyczy dodatków lotniczych i etatów w BSW SG; następna zmiana mnożników na grupach uposażenia (podwyżki w 2018); kolejna to samo (podwyżki 2019); kolejna zmiana stopnia dyrektora BSW z płk na gen. bryg. i ostatnia - zmiana mnożników na grupach uposażenia (podwyżki w 2020). W żadnej nowelizacji nie ma mowy o zmianach lub likwidacjach kierowników grup lub tym podobnych historii. Ale to nasza "firmowa" przypadłość po co poczytać przepisy lepiej oprzeć się na zasłyszanych informacjach albo przykładach "z życia wziętych".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS