Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wypłata po szkole podoficerskiej
29-10-2020, 21:09
Post: #1
Wypłata po szkole podoficerskiej
Czołem!

Myślałem że ten temat był tu często wałkowany, ale jednak tak nie jest. Chciałem zapytać o sposób obliczania uposażenia funkcjonariusza. Napotkałem na jeden post w którym któryś Kolega próbował wyjaśnić to komuś równie światłemu co ja. Spędziłem już godzinę nad Dziennikiem Ustaw i zachodzę w głowę jak to policzyć. Podczas składania papierów, rozmowy kwalifikacyjnej i rozmowie tel z Biurem Lotnictwa pytałem o to funkcjonariuszy, ale wszyscy zgodnie odpowiedzieli, że nie mają pojęcia jak to się liczy.

Jestem już po wszystkich etapach, także nie mogę podjąć decyzji o wstąpieniu do służby bez konkretnej informacji o zarobkach.

Udało mi się wyprowadzić wzór na obliczanie tego:

Kwota bazowa x (stopień x dodatek lotniczy) + wysługa (1% za każdy rok pracy/służby) + dodatek funkcyjny + dodatek służbowy, od wszystkiego -18% żeby uzyskać kwotę netto.

Kwota bazowa to 1614,69 PLN?

Szkołę podoficerską skończyłbym zapewne ze stopniem kaprala, więc za to mnożnik 0,551?
Jestem pilotem, więc dodatek lotniczy - 0,9 (ciekawy dodatek, który obcina 10% wynagrodzenia?)
Iloczyn obu tych mnożników - 0,4959

Wysługa to 1% za każdy rok pracy/służby?

Bez dodatków funkcyjnych, i służbowych i wysługi wyszła mi kwota 1700 PLN na rękę Big Grin

Jak widać kompletnie nie umiem tego złożyć w całość. Może ktoś pomoże?

Wielkie dzięki!!

M
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-10-2020, 13:16
Post: #2
RE: Wypłata po szkole podoficerskiej
"Goła" pensja bez dodatków dla specjalisty (piloci chyba są na 6 grupach?) to okole pamiętam 2450 brutto.

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-10-2020, 14:28
Post: #3
RE: Wypłata po szkole podoficerskiej
(29-10-2020 21:09 )Sztokholm napisał(a):  Kwota bazowa x (stopień x dodatek lotniczy) + wysługa (1% za każdy rok pracy/służby) + dodatek funkcyjny + dodatek służbowy, od wszystkiego -18% żeby uzyskać kwotę netto.

Coś nakręciłeś.
Dodajesz mnożnik z grupy uposażenia (zależy jaką dostaniesz, standard to 2 w lotnictwie pewnie większa) + mnożnik dodatku za stopień + mnożnik dodatku służbowego + mnożnik dodatku lotniczego razy kwota bazowa. Do tego dodajesz jeden procent wysługi i odejmujesz podatek jeżeli masz więcej niż 26 lat. Kwota wyjdzie dużo wyższa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-11-2020, 14:48
Post: #4
RE: Wypłata po szkole podoficerskiej
Sztokholm poniżej link gdzie na forum podawałem w jaki sposób wyliczyć sobie uposażenie
http://forumsg.pl/showthread.php?tid=1289&page=34 przeczytaj post nr 670
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-11-2020, 15:58
Post: #5
RE: Wypłata po szkole podoficerskiej
Wielkie dzięki! A jednak gdzieś było rzeczowe info. W końcu rozwikłać tą zagadkę Wink pytanko ostateczne - czy do wysługi wchodzą też lata pracy w poprzednich miejscach pracy czy tylko służba?

Thnx!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-11-2020, 20:17
Post: #6
RE: Wypłata po szkole podoficerskiej
Sztokholm ile w takim razie wyszło wyliczenie dla pilota ? Tak + - ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2020, 21:37
Post: #7
RE: Wypłata po szkole podoficerskiej
(03-11-2020 15:58 )Sztokholm napisał(a):  Wielkie dzięki! A jednak gdzieś było rzeczowe info. W końcu rozwikłać tą zagadkę Wink pytanko ostateczne - czy do wysługi wchodzą też lata pracy w poprzednich miejscach pracy czy tylko służba?

Thnx!!

Wysługa to służba jak również lata PRACY w cywilu. Podkreślam "PRACY" czyli na umowę o pracę. Umowy cywilno-prawne nie są uwzględniane (o dzieło lub zlecenia). O ile dobrze pamiętam to także zaliczą Ci do wysługi okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych więc warto przedstawić takie dokumenty podczas wstępowania w szeregi SG - ale tylko okres zasiłkowy, okres bez zasiłku nie będzie brany pod uwagę. Na wszelki wypadek zapytaj o to w kadrach bo nie chce mi się szukać w przepisach tego.
Pamiętaj, że dodatek za wysługę dostaniesz gdy będziesz miał od 2 lata wysługi. Rok wysługi zaliczany jest gdy minie Ci pełny rok czyli np. 3 lata 11 miesięcy i 2 dni zaokrąglają Ci w dół masz 3 lata wysługi nie 4. Gdy osiągasz pełne 4 lata w konkretnym dniu to od tego momentu masz liczone 4 lata wysługi.

W twoim przypadku gdy dostaniesz etat jak załoga statku powietrznego to do 4 składników uposażenia opisanych w załączonym wcześniej linku dojdzie jeszcze dodatek lotniczy ale to dopiero po ukończeniu kursu na szkole. W chwili obecnej to akurat działa na Twoją korzyść bo kursy są skrócone do minimum więc szybciej dostaniesz etat docelowy z dodatkami. Na kursie będziesz na etacie kursant czyli bez prawa do dodatku lotniczego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS