Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 10 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reorganizacja
17-10-2012, 21:09
Post: #241
RE: Reorganizacja
(17-10-2012 20:37 )Rebeliant Szmarowski napisał(a):  
(17-10-2012 20:18 )quasimodo1 napisał(a):  
(17-10-2012 18:36 )zachód napisał(a):  Ja pie....lę ale rzeź. Ciekawe co na to nasi obrońcy z NSZZFSG?

Swoje stanowisko już wyrazili we wrześniu , ale wygląda na to że nikt z tym się nie będzie liczył http://nszzfsg.org/dokumenty/2012-10-03.pdf


Dochodzą z Zachodu takie słuchy, że niby tak, ci co chcą to mogą na Wschód. Ale na podstawie własnej prośby o przeniesienie. Czyli Formacja ma dla was ofertę, wy - odrzuceni- ale musicie grzecznie poprosić.

Koleżanki i Koledzy ze Szczecina i z innych Zagrożonych Lokalizacji!

Nie dajcie się wyruchać za darmola! Odmawiajcie. Premier Tusk i jego podwładny Cichocki wysmarowali pismo, w myśl którego reorganizacja [zachodniej] Straży Granicznej przebiegnie w duchu humanitaryzmu, czyli masz koleś miejsce na Wschodzie, tylko musisz o to bardzo grzecznie poprosić!

I co! I co? To Wam odpowiada?

Godzicie się na taką pogardę!?

ODMAWIAJCIE! BUNTUJCIE SIĘ! PRAWO JEST PO WASZEJ STRONIE! NIE DAJCIE ODEBRAĆ SOBIE RESZTEK GODNOŚCI! PISZCIE SKARGI, KWESTIONUJCIE, OBRZYDZAJCIE BIUROKRATOM ICH ŁATWY CZYN

Odmawiajcie! Buntujcie się! Prawo jest po Waszej stronie! Nie dajcie odebrać sobie resztek Godności! Piszcie skargi, kwestionujcie zasadność, obrzydzajcie biurokratycznym SPAŚLAKOM, ich łatwy łów! Możemy dużo! możemy więcej! NIE DAJCIE SIĘ ZGNOIĆ!

Rebeliant wiesz czym się podpiorą przełożeni - art 45.2.7 UoSG radzę go dokładnie przeczytać - gdy jesteś na likwidowanym stanowisku nie przyjmujesz propozycji nowego etatu na wschodzie - aut z formacji - zgodnie z literą prawa - zresztą gdy wchodzi audyt to i samotne matki czy ojcowie nie mają nic do powiedzenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2012, 21:44
Post: #242
RE: Reorganizacja
(17-10-2012 17:07 )quasimodo1 napisał(a):  
(17-10-2012 09:37 )arek32 napisał(a):  
(16-10-2012 07:47 )quasimodo1 napisał(a):  Na razie 01 PSG układają "na papierze " nowe struktury etatowe swoich placówek , problemu nie ma gdy w PSG jest przybliżona ilość funkcjonariuszy do nowego etatu 45-60 lub 75+ - 95+ . Póżniej poczeka to na zatwierdzenie "góry " .

Miało być jeszcze wczoraj w mojej PSG 60 etatów (info od związków zawodowych) a dziś juz wersja z 45...w nic już nie wierze

I prawdopodobnie jest to ostateczna wersja - 90 % PSG na wewnętrznej oprócz lotniczych z etatem 95+ , będzie posiadało etat osobowy 45.Być może Szczecin uchowa się z etatem maks 130 ale jest tam teraz obecnie prawie 380 funkcjonariuszy.
Mówiło się, że w Szczecinie ma być 180 etatów po reorganizacji. Teraz mowa jest o 90 + GG + max 10%cywili, może i 130 wyjdzie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-10-2012, 06:06
Post: #243
RE: Reorganizacja
Ewidentnie widać ze na wewnetrznej granicy mało kto zostanie!! daża do maxymalnych oszczednosci kosztem ludzi!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-10-2012, 09:25
Post: #244
RE: Reorganizacja
Teraz gdy temperatura wzrasta będzie dopiero widać kto jest lub był prawdziwym kolegą a kto tą co ryje Smile Pazury na sztorc i prosto w gały koledze lub koleżance byleby tylko nie przenieśli Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-10-2012, 11:09
Post: #245
RE: Reorganizacja
Podobno decyzje juz dawno zapadły odnosnie placówek i odziałów!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-10-2012, 17:39
Post: #246
RE: Reorganizacja
W Szczecinie ostatni gasi światło 31.10.2013 roku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-10-2012, 20:53
Post: #247
RE: Reorganizacja
Witam
Po przeanalizowaniu lektury dot.odpowiedzi Pana Pilaszkiewicza na pismo związkowe z dnia 2 października 2012r., dochodzę do przekonania, że w naszej formacji nic nie może już nas zdziwić. Na początku września, /większość widziała - materiały łącznie z prezentacją/ zarys struktur Placówek po reorganizacji. Porównując propozycję z września z odpowiedzią Pana P., to dostrzegam rozbieżność w kontekście 75+ granica wewnętrzna z Placówką lotniczą. Nie wiem czy komuś się pomyliły schematy struktur, czy faktycznie ma tak być? Jeżeli est to działanie świadome, to nie mam słów /chaos goni chaos/. Cały czas się zastanawiam, kiedy w końcu ktoś weźmie na siebie trochę odpowiedzialności i będzie merytorycznie rozmawiał. Strona służbowa zapatrzona w restrukturyzację i dygnitarzy na czele MSW wydaje się, że ma wszystko i wszystkich w głębokim poszanowaniu. Strona związkowa - cóż chyba nic nie może, ponieważ jest wewnętrznie słaba i brak jej charyzmatycznych przywódców bez obciążeń .Reasumując, chyba nie odkryję Ameryki, ale gaszenie światła na zachodzie i południu już się rozpoczęło. W przeciągu 2-3 lat w SG po I etapie przyjdzie II etap restrukturyzacji i niedobitki wcieli do Policji.
Cieszy mnie to, że ja już tego nie zobaczę oczami funkcjonariusza SG.
Życzę powodzenia tym, którzy zostaną zauważeni przez przełożonych... .
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-10-2012, 21:11
Post: #248
RE: Reorganizacja
to nie jest reorganizacja to jest bajzel ale jak inaczej może być w kraju w którym mamy najdroższy basen w europie :-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-10-2012, 21:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-10-2012 21:41 przez robdob.)
Post: #249
RE: Reorganizacja
(18-10-2012 20:53 )EOD napisał(a):  W przeciągu 2-3 lat w SG po I etapie przyjdzie II etap restrukturyzacji i niedobitki wcieli do Policji.
Cieszy mnie to, że ja już tego nie zobaczę oczami funkcjonariusza SG.
Kolega zapomina że pierwszy etap reorganizacji już za nami - mam na myśli likwidację OSG na zachodzie w 2010r. Kolegom ze wschodu życzę by Ukraina nie weszła do UE bo wtedy również i oni odczują na własnej skórze skutki redukcji na granicach wewnętrznych. To przykre ale nie mam już serca dla dalszej służby. Powodzenia dla tych którzy nie mają komfortu wyboru służba czy emka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-10-2012, 21:44
Post: #250
RE: Reorganizacja
Zwróćcie uwagę na stany etatowe przyszłych PSG z zewnętrznej i wewnątrz kraju - nawet te ze wschodnich OSG a które będą w większych miastach mają takie same struktury jak te z wewnętrznej - nie mówię już o sztandarowej placówce z W-wy taki sam etat plus krg i nadzór nad kb. Nastąpił podział o którym się od dawna mówiło - SG od fizycznej ochrony granicy na zewnętrznej i SG od podsłuchiwania i obserwowania Ukraińców na truskawkach i wychodzenia od czasu do czasu na szlaki komunikacyjne .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-10-2012, 21:57
Post: #251
RE: Reorganizacja
Te szlaki komunikacyjne to jedna wielka ściema.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-10-2012, 22:30
Post: #252
RE: Reorganizacja
(18-10-2012 21:57 )QQ_na_muniu napisał(a):  Te szlaki komunikacyjne to jedna wielka ściema.
Na zachodzie , nie mówię że wszystkie PSG ale połowa sukcesów to trafienia ze szlaków komunikacyjnych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2012, 07:17
Post: #253
RE: Reorganizacja
Dla niektórych sukcesem jest złapanie paru kartonów fajek lub wódy bez akcyzy. Potem się dziwimy, że nas zamiatają.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2012, 08:29
Post: #254
RE: Reorganizacja
Szczecin tak wogóle przejmuje MOSG .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2012, 11:31
Post: #255
RE: Reorganizacja
Placówki wycięte w pień a oddziały pewnie znów się uchowają. Czy ktoś może cosik wie co i jak.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2012, 11:53
Post: #256
RE: Reorganizacja
(20-10-2012 11:31 )zachód napisał(a):  Placówki wycięte w pień a oddziały pewnie znów się uchowają. Czy ktoś może cosik wie co i jak.
Chyba nie sądzisz że gdy na zachodzie w PSG będzie służyć około 500 funkcjonariuszy to w komendzie OSG pozostanie dalej jak jest teraz 376 funkcjonariuszy. Tam tak samo redukcje etatów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2012, 18:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-10-2012 18:18 przez quasimodo1.)
Post: #257
RE: Reorganizacja
(20-10-2012 17:14 )lejdis74@wp.pl napisał(a):  Witam z waszych wpisów wnioskuję że was ta cała reorganizacja nie dotyczy wtedy to można się wymądrzać jak się nie jest w skórze innych, nie życzę nikomu takich nerwów jakie teraz przeżywa moja rodzina pozdrawiam wszystkich życzliwych

Kolego - ja reorganizację przeżywam od momentu wejścia do Schengen ,tyle tylko że biorę to z uśmiechem . Jak jesteś z zachodu to chyba dopiero się obudziłeś - od czterech lat się ciągle reorganizuje zachód a ty chyba ciągle udawałeś że to ciebie nie dotyczy aż przyszedł ten moment że dotarło to wreszcie , jak wracam pamięcią do rozmów z funkcjonariuszami sprzed dwóch ,trzech a i nawet roku to każdy wykazywał samozadowolenie i nie docierały argumenty że będzie tak jak jest w nowej koncepcji - Stachańczyk mówił to już z trzy lata temu -- wewnętrzna ma tylko zajmować się cudzoziemcami , no ale każdy albo prawie każdy wierzył swoim przełożonym którzy wciskali kit - ty chyba jesteś z dawnego Pomorskiego OSG i jak go likwidowali wiadomo było że jest to dwu -trzy letnia przechowalnia na przeżycie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2012, 18:29
Post: #258
RE: Reorganizacja
ja bym tego nie nazwał reorganizacją, tak się składa że miałem możliwość zobaczyć konferencję naszego ministra który jako jeden z piorytetow ministerstwa (uzasadniając nowe struktury SG) wskazał nową politykę migracyjną argumentując powyższe faktem zwiekszającej się nielegalnej migracji - więc jak to jest ma nas być mniej, ba ma nas praktycznie nie być bo zostanie 15 - 20 roboli na kilkanaście powiatów i ma być lepiej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2012, 18:59
Post: #259
RE: Reorganizacja
tak sobie jednak myślę, że czas pokaże; jak nagle nielegalnych będziemy łapać dużo(jak się w końcu przestawimy mentalnie i się nauczymy) chociaż w mniejszą ilość to ktoś stwierdzi, że znowu trzeba będzie ludzi zatrudniać o ile cudzoziemcy staną się priorytetem - a staną im bogatsza będzie nasza ukochana ojczyzna,
brutalna prawda jest taka wewnątrz kraju potrzeba tylko cudzoziemców i goski i może odrobinę wsparcia wzadku
rzecz w tym że taka reformę powinno się robić ewolucyjnie i to od kilku lat (a na 100% od wejścia do schengen) po prostu nie przyjmować nowych tam gdzie miały być redukcje; a jak przyjmowali to też ktoś przyjmowany powinien dobrze się zastanowić czy to jest perspektywiczne miejsce do służby...
a na koniec współczuję bo wcale nie mam pewności ze mnie też to nie dotknie prędzej czy później - bo w końcu Ukraina prędzej czy później wejdzie do unii i tyle w tym temacie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2012, 20:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-10-2012 20:18 przez quasimodo1.)
Post: #260
RE: Reorganizacja
(20-10-2012 18:59 )ezech napisał(a):  rzecz w tym że taka reformę powinno się robić ewolucyjnie i to od kilku lat (a na 100% od wejścia do schengen) po prostu nie przyjmować nowych tam gdzie miały być redukcje; a jak przyjmowali to też ktoś przyjmowany powinien dobrze się zastanowić czy to jest perspektywiczne miejsce do służby...
a na koniec współczuję bo wcale nie mam pewności ze mnie też to nie dotknie prędzej czy później - bo w końcu Ukraina prędzej czy później wejdzie do unii i tyle w tym temacie

No nie oszukujmy się robią to od grudnia 2007 roku - gdy likwidowali Szczecin 2 lata temu - funków w 3 PSG na początku było około 550 - dzisiaj pozostało 380 , na placówkach odrzańskich pozostało 50- 60 % funków z stanu który był w grudniu 2007 roku - to samo na odcinku nyskim. W jednym się zgodzę przyjmowali nowych na Ławicę - ale jeszcze była KB a "biznesmeni " dopiero co forsowali nową ustawę dot.lotnisk.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS