Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ze świata.
07-08-2019, 17:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-08-2019 17:45 przez quasimodo1.)
Post: #201
RE: Ze świata.
(07-08-2019 17:00 )kszekosz napisał(a):  I dalej nie wiadomo czy chodzi o mienie bezspadkowe czy o zwrot prawnym dziedzicom. Albo Amerykanie są głupi żądając przekazania mienia bezpadkowego albo nie wiedzą o umowach indemnizacyjnych albo nasze media nie piszą całej prawdy o sprawie. Najgorzej jeśli okaże się po wyborach, że wszystko już postanowiono i wicie rozumicie, trzeba zrobić ściepę narodową w wysokości 300 mld USD.

Przyjedzie Donald we wrześniu to może coś bąknie na ten temat .
Z tymi umowami indemnizacyjnymi jest mały problem a w szczególności z tą z 1960 z USA.
Roszczenia zostały zaspokojone w stosunku do obywateli USA na ten czas ,którzy przed 1939 roku posiadali majątek w RP, który po 1945 został znacjonalizowany przez PRL i generalnie nie dotyczyła ona Żydów ,albo inaczej w niewielkim zakresie no bo ilu z nich posiadało wtedy obywatelstwo juesej.

(07-08-2019 17:00 )kszekosz napisał(a):  I dalej nie wiadomo czy chodzi o mienie bezspadkowe czy o zwrot prawnym dziedzicom.
Hebrajczykom a raczej ich organizacjom chodzi o to pierwsze . Prawnych dziedziców już nie ma a jeśli są to w niewielkiej ilości .Podpiąć chcą się raczej pod ich dziedzictwo materialne. No wiesz - germaniec praktycznie wypłacił im coś ponad 60 mld baksów i żródło się skończyło.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-08-2019, 20:43
Post: #202
RE: Ze świata.
Ja to wszystko rozumiem tylko ubóstwo informacyjne naszych mediów sprawia, że nie wiemy czego tak naprawdę od nas w tej sprawie chcą Amerykanie i co rząd robi (a raczej nie robi) żeby temu przeciwdziałać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-09-2019, 13:31
Post: #203
RE: Ze świata.
Wyszło szydło z wora. Całkowity odlot

https://dorzeczy.pl/obserwator-mediow/11...ujace.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2019, 17:49
Post: #204
RE: Ze świata.
Nie jesteśmy jedynymi "frajerami" w zawieraniu sojuszy .Ofensywa ruszyła, Sułtan niewiernym daje do myslenia - jak podskoczycie to zaleje was fala 3 mln nachodżców Big Grin

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/erdogan...ow/3440yxv
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2019, 19:45
Post: #205
RE: Ze świata.
Przede wszystkim to pokazuje ile jest wart sojusz z USA i jakie mogą być skutki stawiania wszystkiego na jankeską kartę w sojuszach międzynarodowych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2020, 21:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-02-2020 21:57 przez quasimodo1.)
Post: #206
RE: Ze świata.
Oddziały sułtana zbombione w Idlib przez Sowietów - ponieśli straty w wysokości 33 żołnierzy plus sokoły Putina zestrzeliły 14 bsl . Coś mu się nie układa z Moskwą . Sultan wydał gniewny pomruk i jak syn marnotrawny zwrócił sie o wsparcie do NATO.
Aby wzmocnić swój pomruk wypuścił swoje czambuły na Europę - Makrela wkurw... ,że nie dotrzymuje umów o tamie dla 3 mln uchożców z Syrii .
Dzisiaj Grecy zatrzymali a raczej zepchneli do strefy buforowej granicy grecko-tureckiej kilkuset uchodżców.Podobno Lesbos przeżywa pontonową inwazję na swoje plaże .
Książęta Orientu desantują się z pontonów .
Ciekawe czy eurokraci dogadają się z sułtanem w sprawie uchodżców. Jeszcze jeden gwóżdż w d.... jakby grypopochodnego świństwa było mało.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-02-2020, 16:58
Post: #207
RE: Ze świata.
celnie i dowcipnie ujęta sytuacja geopolityczna w tym regionie, dzięki quasi, trochę mnie rozbawiłeś :-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-02-2020, 17:43
Post: #208
RE: Ze świata.
Sułtan dobrze kombinuje, znów próbuje specyficznego szantażu, bo wyczuł okazję by coś ugrać dla siebie.
Dobry jest, cwaniak.

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2020, 10:10
Post: #209
RE: Ze świata.
Nie ma lekko - sułtan dalej zły.
Pierwszy czambuł liczy już około kilkunastu tysięcy osób.
Arystokraci z Brukseli zapowiedzieli swoje wizyty na granicy greckiej- podobno synowie Hellady za dużo gazują nieproszonych gości .
A w Rzeczpospolitej Bananowej poszły listy hetmańskie do pułkowników z chreptiowskich placówek - wzmóc czujność.
W Brukseli chyba szykują bakszysz dla sułtana ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2020, 17:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-03-2020 17:23 przez Pałacowy moniuch.)
Post: #210
RE: Ze świata.
Świetne Quasi, bawię się setnie Smile
Jeszcze bym tylko zamienił ten "zły" na "rozeźlony" i "gazują" na "ćwiczą nahajkami" żeby z konwencji nie wypadać, waszmość.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2020, 11:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-03-2020 11:41 przez quasimodo1.)
Post: #211
RE: Ze świata.
Rozesłano listy poselskie po stolicach eurosojuzu.
W piątek na zagrzebskim dworze posłowie wszystkich eurosojuzowych stolic mają się zebrać i deliberować nad problemem.
Czuję ,że będzie zrzuta złotych monet na bakszysz w celu udobruchania "rozeżlonego" Wink sułtana.

A tak na marginesie - proza życia - każdy sobie rzepke skrobie

https://tvn24.pl/swiat/kryzys-migracyjny...ka-4296529
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-03-2020, 17:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-03-2020 18:34 przez quasimodo1.)
Post: #212
RE: Ze świata.
W Rzeczpospolitej Bananowej hetman w celu pomocy synom Hellady organizuje zagon na granicę z pohańcem.
Podobno ma być sformowana jedna chorągiew zielona złożona z setki graniczników i jedna granatowa złożona z policjantów.
W najbliższych dniach na stanicach pojawią się listy zaciągowe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-03-2020, 19:34
Post: #213
RE: Ze świata.
Ciekawe czy tak łatwo znajdą jeleni Smile

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-03-2020, 11:00
Post: #214
RE: Ze świata.
Piszę sie ludzie na wyjazd? Jak wygląda sytuacja w waszych PSG i Oddziałach? ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-03-2020, 12:35
Post: #215
RE: Ze świata.
U nas (Dywizjon) póki co dzwonili i szukali ochotników ;-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-03-2020, 14:54
Post: #216
RE: Ze świata.
Na pewno znajdą. Tylko, jeżeli dieta będzie poniżej 50 euro za dzień to każdy co pojedzie tylko do wyjazdu dołoży. Na początku Macedonia też była za darmo teraz podobno jest 9 euro dziennie, gdzie za tą sumę jesteś w stanie kupić coś na mieście tj. kawa, ciastko i jakieś obiad dobry. W Grecji już ceny są dużo wyższe, gdzie obiad w restauracji to 10euro. Oczywiście pite i piwo za 5 euro też znajdziesz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-03-2020, 17:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-03-2020 17:32 przez Pałacowy moniuch.)
Post: #217
RE: Ze świata.
(06-03-2020 14:54 )Oni napisał(a):  Na pewno znajdą. Tylko, jeżeli dieta będzie poniżej 50 euro za dzień to każdy co pojedzie tylko do wyjazdu dołoży. Na początku Macedonia też była za darmo teraz podobno jest 9 euro dziennie, gdzie za tą sumę jesteś w stanie kupić coś na mieście tj. kawa, ciastko i jakieś obiad dobry. W Grecji już ceny są dużo wyższe, gdzie obiad w restauracji to 10euro. Oczywiście pite i piwo za 5 euro też znajdziesz.

Oni,
zamiast pisać głupoty pojedź do Macedonii albo zapytaj kogoś kto był. Masz tam pełne wyżywienie i hotel zapewniony. W Macedonii dzienna kwota diety to 39 euro, natomiast f-szowi któremu zapewniono całodzienne wyżywienie przysługuje 25% diety na tzw. drobne wydatki co wynika z przepisów prawa.
Kończąc wątek- jeżeli dojdzie do misji w Grecji to będzie realizowana na takich samych zasadach jak w Macedonii- zorganizowany wyjazd, zapewniony hotel i wyżywienie. Także o dokładaniu nie ma mowy chyba że wydasz na alkohol, zwiedzanie i jedzenie w knajpach, ale to już każdego indywidualna decyzja. Kończąc temat- u mnie zgłosił się 1% stanu do udziału w greckiej misji.
Pozdro
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-03-2020, 07:24
Post: #218
RE: Ze świata.
No zobacz oszukali mnie ;D byłem na pierwszych rzutach kolego sympatyczny. Jedzenie jest, monotonne, typowe dla hotelu. Warunki zakwaterowania takie sobie. Pokój malutki w dwie osoby, jak się jeszcze zgrasz ze współlokatorem to spoko, inaczej dramat. Tak się pojawiają konflikty. Nie dostałem żadnej diety. Dodatek miałem chyba podniesiony o 400 zł na dwa miesiące, jeszcze dodatkowo nagroda od KG chyba 1600 zł. Ogólnie jako osoba aktywną fizycznie, nie pijąca, ciekawa Macedonii dość mocno dołożyłem do tego wyjazdu. Także pozwól, że zakończę pisać głupoty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-03-2020, 08:22
Post: #219
RE: Ze świata.
No patrzcie na typa, wypoczywać i zwiedzać tam pojechał. SG to nie biuro podróży. I dobrze, że dołożyłeś.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-03-2020, 09:18
Post: #220
RE: Ze świata.
Ale ja nie dyskutuje z Tobą kolego na temat co ja tam robiłem bo to moja osobista sprawa. Służby służbami, jednak cenie sobie mój czas wolny i staram się go wykorzystywać. Jak preferujesz szamać/kimać/tyrać to jest tylko Twoja sprawa. Odniosłem się do diet, a raczej do ich braku w moim przypadku.
@moniuch poproszę o przepisy prawa, które mówią o kwocie 39 euro, muszę w takim razie się ubiegać o wypłatę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS