Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeniesienie z SG do Policji
18-02-2015, 19:27
Post: #361
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(18-02-2015 16:09 )bzyko666 napisał(a):  a jest szansa że taki wniosek nie dotrze do KGP, tylko na etapie KGSG zostanie odrzucony ?
Prośba zawsze dotrze do adresata a po drodze jest opiniowana. Przy zgodzie z KGP i odmowie KGSG to Minister SW podejmuje ostateczną decyzję.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2015, 14:50
Post: #362
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Witam kolegów. Chciałbym skierować pytanie do ogółu zainteresowanych tym wątkiem oraz wnieść również parę informacji z własnego doświadczenia w tej batalii z przenosinami. Czy w obecnym czasie, po znaczących zmianach w zakresie naszej szeroko nagłaśnianej restrukturyzacji oraz zmianie obecnego głównodowodzącego Policji, coś zmieniło się w sytuacji(nastawieniu) kadr odnośnie przenosin? Chodzi mi przede wszystkim (ale i nie tylko) o sytuacji na froncie wschodnim (PoOSG). Czy może ktoś z kolegów posiada jakieś aktualne informacje, lub może sam próbował i mógłby się podzielić tym jak mu poszło? W swoim zakresie próbowałem przenosin na przełomie ostatnich 2 lat. 3 prośby i 3 odmowy. Z rozmów które prowadziłem miałem oficjalną zgodę i zainteresowanie po stronie Policji ( rozmowy z kom.miejskim). Zarówno posiadane kwalifikacje jak i uprawnienia jakie zbywałem prywatnie były i są bardzo pożądane w Policji. Chciałem się przenieść do tzw. "patrolówki". Jednakże zawsze była negatywna odpowiedź po stronie SG i temat się urywał. Jednokrotnie była również zgoda co do przenosin kom. posg jednak na etapie głównym tam również był negatyw. Tak wyglądało to w skrócie z mojej strony. Dlatego jeśli któryś z kolegów (może nawet ze wschodniej flanki)podzieli się doświadczeniem lub informacjami jak to teraz wygląda i czy coś się zmieniło w tej kwestii będę wdzięczny. Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-04-2015, 20:10
Post: #363
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Altair. Wysłałem Ci wiadomość na priv
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-05-2015, 18:03
Post: #364
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Udało mi się przenieść do Policji, z dniem 01.06.2015 zaczynam pracę w KMP. Trwało to krótko, wniosek złożony 04.02.2015, porozumienie między Komendantami G. 11.05.2015... Co prawda KGSG zapomniała o tym poinformować mój oddział i o fakcie dowiedziałam się od nowego komendanta który zadzwonił i zapytał kiedy przyjdę podpisać rozkaz... Oddział natomiast dowiedział się o tym ode mnie, ale cóż - tych ostatnich nie winięWink Tak że chyba droga otwarta, nie jestem co prawda ze wschodu i u nas w MOSG restrukturyzacja... ale i tak jestem mile zaskoczona szybkim obrotem sprawy.... Pozdrawiam brać granicznąSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-05-2015, 09:28
Post: #365
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(29-05-2015 18:03 )meanea napisał(a):  Udało mi się przenieść do Policji, z dniem 01.06.2015 zaczynam pracę w KMP. Trwało to krótko, wniosek złożony 04.02.2015, porozumienie między Komendantami G. 11.05.2015... Co prawda KGSG zapomniała o tym poinformować mój oddział i o fakcie dowiedziałam się od nowego komendanta który zadzwonił i zapytał kiedy przyjdę podpisać rozkaz... Oddział natomiast dowiedział się o tym ode mnie, ale cóż - tych ostatnich nie winięWink Tak że chyba droga otwarta, nie jestem co prawda ze wschodu i u nas w MOSG restrukturyzacja... ale i tak jestem mile zaskoczona szybkim obrotem sprawy.... Pozdrawiam brać granicznąSmile

Powodzenia w walce z menelstwem, narkomanami i kibolami Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-06-2015, 09:09
Post: #366
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Dzięki za podzielenie się informacją jak poszło i w jakim terminie. Nie pozostaje nic innego jak życzyć powodzenia i sukcesów w nowych barwach. Pozdrawiam Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-06-2015, 14:27
Post: #367
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Idźcie do tej Policji. Tam zaznacie w końcu prawdziwej roboty. Pamiętajcie tylko, że spotykana czasem strażograniczna nieudolność nie jest tam mile widziana.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-06-2015, 08:17
Post: #368
RE: Przeniesienie z SG do Policji
meanea - trzymam za Ciebie kciuki i życzę sukcesów na nowej ścieżce zawodowej Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-06-2015, 15:38
Post: #369
RE: Przeniesienie z SG do Policji
kłycinie a ty też jesteś nieudolny?
ja jestem zajebisty i dalej (jeszcze) służę w SG. Skoro w twojej opinii SG to banada "nieudolniaków" to co tu jeszcze robisz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-06-2015, 07:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-06-2015 07:43 przez meanea.)
Post: #370
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Dzięki tym, którzy dobrze mi życzą.... No cóż, a tym którzy wspominają coś o "strażowej nieudolności" pozostaje mi tylko wypowiedzieć 4 słowa: każdy mierzy swoją miarąSmile Pozdrawiam. Zadowolona z decyzjiSmile

PS. Jeżeli wywoła to potok agresji typowej dla kogoś, kto po prostu się żywi tego typu durnymi komentarzami, zanim się rozkręci powiem krótko: mam wywalone na twoje kompleksy...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-08-2015, 17:11
Post: #371
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Witam do Policji nie ma problemu bo wsztstko co z granicy się liczy ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1)
z dnia 21 kwietnia 2011 r.
w sprawie szczegółowego sposobu i trybu prowadzenia postępowania w stosunku do przenoszonych
do służby w Policji funkcjonariuszy Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Służby Celnej, Państwowej
Straży Pożarnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Wywiadu Wojskowego,
Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Centralnego Biura Antykorupcyjnego

oraz pismo http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/Interpe...y=3F527699

a jak jest gdyby ktoś ropoczął słuzbe w np. ABW CBA AW SKW itdd. czy są jakiej właśnie takie roporzadzenia?

świstak pokazał łeb
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-08-2015, 18:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-08-2015 18:57 przez quasimodo1.)
Post: #372
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(04-08-2015 17:11 )dragonsmok napisał(a):  Witam do Policji nie ma problemu bo wsztstko co z granicy się liczy ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1)
z dnia 21 kwietnia 2011 r.
w sprawie szczegółowego sposobu i trybu prowadzenia postępowania w stosunku do przenoszonych
do służby w Policji funkcjonariuszy Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Służby Celnej, Państwowej
Straży Pożarnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Wywiadu Wojskowego,
Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Centralnego Biura Antykorupcyjnego

oraz pismo http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/Interpe...y=3F527699

a jak jest gdyby ktoś ropoczął słuzbe w np. ABW CBA AW SKW itdd. czy są jakiej właśnie takie roporzadzenia?
Gratuluje koledze refleksu ,a może kolega przez ten okres był zamrożony.Smile Wszystko i wszystkim niezależnie od rodzaju służby do jakiej się przeniósł strażnik graniczny jest zaliczane , bo art. o korzystnym przeliczniku jest zawarty w ustawie o zaopatrzeniu emerytalnym a nie w ustawie o SG .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-08-2015, 05:13
Post: #373
RE: Przeniesienie z SG do Policji
hmmm, troszke mnie to nie satysfakcjonuje bo jeżeli chodzi o kwestię Policji, to sytuacja jest o tyle
klarowna, że w art. 25a ust. 3 ustawy o Policji wskazano, że
Funkcjonariusz Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży
Pożarnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby
Wywiadu Wojskowego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego lub Centralnego Biura
Antykorupcyjnego przeniesiony do służby w Policji zachowuje ciągłość
służby.

Więc u funkcjonariuszy Policji sprawa jest jasna, albowiem to Ustawa
wskazuje bezpośrednio, że w istocie ciągłość służby jest zachowana.

świstak pokazał łeb
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-09-2015, 13:52
Post: #374
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Witam,
Czy komuś w ostatnim czasie udało przenieść się z granicy wschodniej do Policji ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-10-2015, 20:43
Post: #375
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Po co w ogóle przenosicie się z SG do Policji? Wydaję mi się, że chodzi tylko o to żeby być bliżej swojego miejsca zamieszkania. W niebieskiej formacji jest trzy razy więcej roboty... i nie ma z tego żadnych kokosów, na dodatek wiecznie zostaję dłużej w robocie i wypełniam mnóstwo papierków...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-11-2015, 10:04
Post: #376
RE: Przeniesienie z SG do Policji
No ale może są ludzie którym wiecej pracy nie przeszkadza, a wręcz daje satysfakcję ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-11-2015, 11:46
Post: #377
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Też mi się wydaje, że satysfakcja z pracy to bardzo ważny czynnik przy tego typu wyborach. A jako, że od wielu lat dość wnikliwie obserwuję realia służbowe SG to pokuszę się o stwierdzenie, że tylko nieliczni to zrozumiejąSmile Swego czasu byłem na rozmowie kwalifikacyjnej do Policji i kadrowiec pyta mnie dlaczego właśnie Policja??? Ja mu poematy wygłaszam o stabilności zatrudnienia, możliwości rozwoju, możliwości podnoszenia kwalifikacji, pasji, przygodzie ..a On mi dziękuje, każe się zastanowić i przyjść ponownie gdy już będę wiedział po co chcę wstąpić w szeregi służb mundurowych. Wówczas facet strasznie mnie zirytował i długo zastanawiałem się o co temu kolesiowi chodzi???

Z perspektywy czasu stwierdzam, że facet był genialnySmile Jednak trzeba czasu aby pewne rzeczy do nas dotarłySmile Pozdrawiam ..i powodzenia dla tych co jednak wolą trudniej niż łatwiejSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-11-2015, 17:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-11-2015 17:34 przez activepl.)
Post: #378
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Witam. Jestem obecnie na etapie wysłania kwitów do ministra. Zgoda straży i policji jest. Boje sie ze przez zmianę rządu moje podanie zostanie cofniete. Może dojść do czegos takiego? Czy w przypadku zgody dwóch służb to formalność? Poratujcie mnie...;/


Czy to faktycznie.dostaje minister czy jest Do tego powolana.komórka? Stresuje sie trochę bo już dlugo sie staram
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-11-2015, 22:47
Post: #379
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Jesli to nie tajemnica i moge zapytac,to skad kolega jest? Przynajmniej jaki oddzial, czy wschod czy zachod,ze tak bezposrednio zapytam. Natomiast co do Twego pytania to sadze,ze zmiana rzadu jesli masz zgode z dwoch stron, to juz nic tu nie zmieni, a byc moze nawet bedzie swoistym plusem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-11-2015, 23:20
Post: #380
RE: Przeniesienie z SG do Policji
PółnocSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS