Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeniesienie z SG do Policji
16-12-2016, 22:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-12-2016 17:00 przez Jajko_pawiana.)
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Dostałem na PW dużo pytań odnośnie mojego skutecznego transferu "zielone ---> niebieskie", postaram się jakoś to wszystko opisać tutaj w temacie zbiorczym, żeby nie powielać odpowiedzi - może komuś się przyda.

Na początku dowiadywałem się o etat w miejscu, do którego chciałem się przenieść - była to Komenda Miejska Policji. Poszedłem do naczelnika docelowego wydziału, następnie do Komendanta Miejskiego - każdy z nich zapewnił mnie o tym, że faktycznie mają dla mnie etat i jeżeli ktoś będzie wymagał od nich zdania odnośnie mojego przeniesienia, będą podanie opiniować pozytywnie. Następnie przyszedł czas na poinformowanie o swoich zamiarach bezpośredniego przełożonego w SG - naczelnika i komendanta. Tu zaczynają się schody, bo zazwyczaj chcą oni, by na miejsce które zwolnimy przyszedł ktoś w zamian - bardzo często nasz przełożony będzie więc opiniował nasz wniosek negatywnie. Jeżeli przebrniemy i przez to, czeka nas rzecz na którą nie mamy praktycznie wpływu - porozumienie pomiędzy Komendami Głównymi. Zazwyczaj jest tak, że jeżeli każdy opiniujący na każdym szczeblu podanie zatwierdzi pozytywnie, to Komendom Głównym zostanie tylko nasz wniosek klepnąć. I tyle.

W moim przypadku sytuacja wyglądała tak: podanie złożyłem jakoś pod koniec grudnia zeszłego roku (29 albo 30) w Kancelarii Jawnej oddziału - jest to niezbędne ze względu na konieczność zachowania drogi służbowej. Potem musimy uzbroić się w cierpliwość ... jeżeli odpowiedź będzie negatywna - po około 2,5 miesiąca dostaniemy pocztą na adres wskazany w podaniu list, informujący nas zdawkowo o tym, że "Komendant Główny negatywnie rozpatrzył naszą prośbę bla bla bla". W międzyczasie (po upływie około miesiąca) jesteśmy wzywani do Wydziały Kadr naszego docelowego przyszłego miejsca zatrudnienia, by określić nasze ewentualne przyszłe warunki zaszeregowania - grupa, dodatek itp. Podpisujemy tam kwita, na którym zgadzamy się z propozycją - albo się z nią nie zgadzamy tym samym kończąc naszą przygodę z przeniesieniem.

Jeżeli minie około 3 miesięcy i nie dostaniemy pisemnej negatywnej odpowiedzi, możemy spodziewać się pozytywnego zakończenia sprawy. W moim przypadku dowiedziałem się na początku kwietnia od swojego kierownika (nieoficjalnie) - że od 1 maja zmieniam mundur. Oficjalny raport podpisywałem w Komendzie Miejskiej w połowie kwietnia - i tu będzie kilka rzeczy do załatwienia: podpisanie w Kadrach dokumentu o zwolnieniu etatu w SG, podpisanie raportu o przeniesieniu do dyspozycji Komendanta Wojewódzkiego Policji, raportu o mianowanie na stanowisko służbowe i stopień w Policji i pobranie karty obiegowej - ja dostałem na załatwienie wszystkiego 2 tygodnie, ale dzięki wyrozumiałości kierownika (tu go pozdrawiam!) udało mi się to bez problemu załatwić. Pod koniec kwietnia - co jest trochę dziwne - miałem już nową legitymację i "blachę" czy "liścia" jak to tutaj nazywają, ciągle będąc funkcjonariuszem SG posiadałem "starą" legitkę i odznakę. Te dwie ostatnie rzeczy zdałem razem z obiegówką (podczas jej uzupełniania odwiedziłem takie miejsca, o których nawet nie miałem pojęcia że istnieją - a pracowałem na terenie Oddziału od 6 lat ...) i identyfikatorem jakoś na sam koniec miesiąca - bo nie można bez tego normalnie wjechać na teren oddziału SG i się tam bez problemu poruszać ... i tyle - dnia 2 maja po uprzednich ustaleniach stawiłem się w nowym miejscu pracy - jakieś tam instruktaże, szkolenia BHP, podpisywanie OK9, pobranie nowego umundurowania, broni (UWAGA - egzamin z prawa użycia i obsługi broni przed jej przydzieleniem - a dostałem taką, jaką miałem w SG i pożądanego w Policji - mojego ulubionego Glocka Smile ) oraz ŚPB. No i chyba już 4 maja na służbę na noc Smile Pod koniec maja ogarniałem już bez problemu charakterystykę pracy w patrolówce (bo tam kierowano tych "nowych-starych" celem przyuczenia ich do zawodu) i po 4 miesiącach znalazłem sobie etat w WRD.

(9 lat służby w SG, zielona granica + praca z cudzoziemcami przy Oddziale)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Wiadomości w tym wątku
Przeniesienie z SG do Policji - Jordan - 17-11-2011, 17:34
RE: Przeniesienie z SG do Policji - Che - 28-05-2012, 21:36
RE: Przeniesienie z SG do Policji - Che - 29-05-2012, 11:50
RE: Przeniesienie z SG do Policji - Che - 29-05-2012, 20:44
RE: Przeniesienie z SG do Policji - Che - 31-05-2012, 20:23
RE: Przeniesienie z SG do Policji - Che - 16-06-2012, 13:13
RE: Przeniesienie z SG do Policji - Che - 22-06-2012, 09:25
RE: Przeniesienie z SG do Policji - Che - 10-07-2012, 07:39
RE: Przeniesienie z SG do Policji - Che - 01-09-2012, 18:19
RE: Przeniesienie z SG do Policji - Sid - 13-01-2013, 15:55
RE: Przeniesienie z SG do Policji - Che - 10-05-2013, 16:43
RE: Przeniesienie z SG do Policji - Che - 16-05-2013, 20:49
RE: Przeniesienie z SG do Policji - Che - 10-12-2013, 12:06
RE: Przeniesienie z SG do Policji - Oni - 03-02-2015, 19:52
RE: Przeniesienie z SG do Policji - Oni - 07-02-2015, 13:31
RE: Przeniesienie z SG do Policji - Oni - 08-02-2015, 18:31
RE: Przeniesienie z SG do Policji - Oni - 12-02-2015, 20:52
RE: Przeniesienie z SG do Policji - Jajko_pawiana - 16-12-2016 22:44
RE: Przeniesienie z SG do Policji - Oni - 19-01-2018, 17:33
RE: Przeniesienie z SG do Policji - Oni - 29-04-2018, 19:51

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS