Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeniesienie z SG do Policji
17-12-2016, 17:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-12-2016 17:36 przez Jajko_pawiana.)
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(17-12-2016 12:50 )wiedźma napisał(a):  Jajko - bardzo konkretne i przydatne informacje wniosłes swoim postem. Życzę powodzenia w nowej formacji.

dzięki - tak jak napisałem - może naświetli to trochę sposób transferu osobom zainteresowanym Smile

(17-12-2016 08:29 )Wiki napisał(a):  I jakie wrazenia?? Nie zalujesz zmiany munduru? Co bylo powodem ze po 9?latach w sg postanowiles sie przeniesc ? Co w Policji jest wg Cb "lepszego" ? Pozdr

Do przeniesienia skłoniło mnie kilka rzeczy - kiepska sytuacja etatowa po niemal 9,5 roku służby, charakter wykonywanej pracy w Policji, chęć dalszego rozwoju i samodoskonalenia (zdałem sobie sprawę, że SG w tej materii nie ma dla mnie już zbyt wiele do zaoferowania, bo mówię o etatach, że tak to nazwę, "w moim zasięgu", czyli dostępnych bez tzw. poparcia), no i chęć zmiany środowiska - bo zaczynałem się powoli "dusić" w SG.

Co jest lepszego w Policji? Muszę nadmienić, że ominęła mnie służba w OPP, skąd faktycznie ciężko jest się wyrwać a i służba tam pełniona do lekkich i różnorodnych nie należy. Właśnie dzięki pracy tam, Policjantom brzydnie ich zawód. Wyobraźcie sobie, że oni nadal mają służbę planowaną z dnia na dzień - podobnie jak kiedyś w SG na zielonej granicy, gdzie kończąc o 8 rano nocne butowanie musiałem około 14 zadzwonić do planisty tylko po to, by dowiedzieć się że o 18 zaczynam kolejną pieszą służbę ...

A ogólnie zależy czego oczekujesz od pracy - jeżeli pasuje Ci zielona granica: świeże powietrze, robienie kilometrów pieszo i niezbyt wymagające obowiązki wynikające z tego - to Policja nie jest dla Ciebie. Wiem oczywiście, że czasy się zmieniły i nie ma już takiego bezlitosnego planowania służby, gdzie młodzi funkcjonariusze w przeciągu roku służbę pojazdem służbowym na zielonej mieli 15 razy (moje doświadczenia - i nie, nie byłem podpadziochą i nie chodziłem na L4 w ogólne Smile ) - a reszta to były piesze 20 kilometrowe marsze.

Ja jestem typem "pracusia", lubię non stop mieć zajęcie i z wykonanej pracy potrafię czerpać przyjemność. Potrafię się poświęcić pracy bez ograniczeń (choć przyznam, że często na tym cierpi moje życie prywatne) i robienie nadgodzin nie jest dla mnie problemem. Zdaję sobie sprawę, że tu w Policji bez poparcia również wiele nie osiągnę - ale może w końcu dostanę tą 4 grupę (tak, jestem "eurochorążym" - trzecią grupę dostałem dopiero po 5 latach służby, a z powodu braku grupy 4 ani razu nie awansowałem w SG) a i nawał obowiązków i szeroki wachlarz zajęć sprawią, że ta praca tak szybko mnie nie znudzi Smile

Jak krótko scharakteryzować służbę w Policji w porównaniu do SG? Sporo szerszy zakres obowiązków i wymaganej wiedzy teoretycznej (kodeksowej) i praktyczniej, większa odpowiedzialność szeregowego funkcjonariusza - wynikająca z zadań ustawowych Policji, transparentność pełnienia służby - jesteś celem nr. 1 dla każdego telefonu komórkowego - ludzie tylko czekają na twoje potknięcie.

They that can give up essential liberty to obtain a little safety, deserve neither liberty nor safety.

Benjamin Franklin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS