Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeniesienie z SG do Policji
17-12-2016, 17:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-12-2016 17:36 przez Jajko_pawiana.)
Post: #421
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(17-12-2016 12:50 )wiedźma napisał(a):  Jajko - bardzo konkretne i przydatne informacje wniosłes swoim postem. Życzę powodzenia w nowej formacji.

dzięki - tak jak napisałem - może naświetli to trochę sposób transferu osobom zainteresowanym Smile

(17-12-2016 08:29 )Wiki napisał(a):  I jakie wrazenia?? Nie zalujesz zmiany munduru? Co bylo powodem ze po 9?latach w sg postanowiles sie przeniesc ? Co w Policji jest wg Cb "lepszego" ? Pozdr

Do przeniesienia skłoniło mnie kilka rzeczy - kiepska sytuacja etatowa po niemal 9,5 roku służby, charakter wykonywanej pracy w Policji, chęć dalszego rozwoju i samodoskonalenia (zdałem sobie sprawę, że SG w tej materii nie ma dla mnie już zbyt wiele do zaoferowania, bo mówię o etatach, że tak to nazwę, "w moim zasięgu", czyli dostępnych bez tzw. poparcia), no i chęć zmiany środowiska - bo zaczynałem się powoli "dusić" w SG.

Co jest lepszego w Policji? Muszę nadmienić, że ominęła mnie służba w OPP, skąd faktycznie ciężko jest się wyrwać a i służba tam pełniona do lekkich i różnorodnych nie należy. Właśnie dzięki pracy tam, Policjantom brzydnie ich zawód. Wyobraźcie sobie, że oni nadal mają służbę planowaną z dnia na dzień - podobnie jak kiedyś w SG na zielonej granicy, gdzie kończąc o 8 rano nocne butowanie musiałem około 14 zadzwonić do planisty tylko po to, by dowiedzieć się że o 18 zaczynam kolejną pieszą służbę ...

A ogólnie zależy czego oczekujesz od pracy - jeżeli pasuje Ci zielona granica: świeże powietrze, robienie kilometrów pieszo i niezbyt wymagające obowiązki wynikające z tego - to Policja nie jest dla Ciebie. Wiem oczywiście, że czasy się zmieniły i nie ma już takiego bezlitosnego planowania służby, gdzie młodzi funkcjonariusze w przeciągu roku służbę pojazdem służbowym na zielonej mieli 15 razy (moje doświadczenia - i nie, nie byłem podpadziochą i nie chodziłem na L4 w ogólne Smile ) - a reszta to były piesze 20 kilometrowe marsze.

Ja jestem typem "pracusia", lubię non stop mieć zajęcie i z wykonanej pracy potrafię czerpać przyjemność. Potrafię się poświęcić pracy bez ograniczeń (choć przyznam, że często na tym cierpi moje życie prywatne) i robienie nadgodzin nie jest dla mnie problemem. Zdaję sobie sprawę, że tu w Policji bez poparcia również wiele nie osiągnę - ale może w końcu dostanę tą 4 grupę (tak, jestem "eurochorążym" - trzecią grupę dostałem dopiero po 5 latach służby, a z powodu braku grupy 4 ani razu nie awansowałem w SG) a i nawał obowiązków i szeroki wachlarz zajęć sprawią, że ta praca tak szybko mnie nie znudzi Smile

Jak krótko scharakteryzować służbę w Policji w porównaniu do SG? Sporo szerszy zakres obowiązków i wymaganej wiedzy teoretycznej (kodeksowej) i praktyczniej, większa odpowiedzialność szeregowego funkcjonariusza - wynikająca z zadań ustawowych Policji, transparentność pełnienia służby - jesteś celem nr. 1 dla każdego telefonu komórkowego - ludzie tylko czekają na twoje potknięcie.

They that can give up essential liberty to obtain a little safety, deserve neither liberty nor safety.

Benjamin Franklin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2017, 17:28
Post: #422
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Od 1 marca w końcu zmiana munduru na niebieski Smile 6 miesięcy po złożeniu wniosku, ale udało się.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2017, 20:06
Post: #423
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(09-02-2017 17:28 )piotr10a napisał(a):  Od 1 marca w końcu zmiana munduru na niebieski Smile 6 miesięcy po złożeniu wniosku, ale udało się.

Gratulacje, a teraz do roboty Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2017, 19:53
Post: #424
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Co z przenosinami do Straży Granicznej jeśli jestem jeszcze w służbie przygotowawczej? Niby nie ma rozgraniczenia w ustawie o jaką służbę chodzi, ale nie chcę się sparzyć pisząc pismo na samym wstępie, wiecie może jak to jest ? Byłabym wdzięczna za odpowiedź.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2017, 11:36
Post: #425
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Jeżeli chcesz przenieść się do SG to zadaj swoje pytanie w odpowiednim temacie np tutaj: http://forumsg.pl/showthread.php?tid=207&page=6
Jeżeli chcesz się przenieść z SG to popraw swój post.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-06-2017, 10:50
Post: #426
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(09-02-2017 17:28 )piotr10a napisał(a):  Od 1 marca w końcu zmiana munduru na niebieski Smile 6 miesięcy po złożeniu wniosku, ale udało się.

Witaj. Opisz jak możesz jak to Ci się udało tak szybko? Z góry dzięki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2018, 16:57
Post: #427
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Witam, pytanie kieruję do ogólu zainteresowanych i osób, którym sie udalo lub może są już na półmetku drogi, mianowicie czy nie slyszał ktoś o zmianach lub nowych porozumieniach odnośnie przenosin miedzy sg, a policją? Chodz mi czy oprócz tego z 2011r. w obecnym czasie nie pojawilo się coś nowego ,,ułatwiającego,, funkcjuszom przeniesienia w zw. z np obecnymi brakami w niebieskiej formacji. Byłbym wdzieczny za informację.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2018, 17:59
Post: #428
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Czemu uciekacie z SG? Ja jeszcze nie jestem w formacji, ale na dobrej drodze by nie długo już być. Z mojego punktu widzenie SG w porównaniu z policja czy SW to prestiżowa formacja ale jestem ciekaw waszych przesłanek.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2018, 19:48
Post: #429
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(13-01-2018 17:59 )ghost napisał(a):  Czemu uciekacie z SG? Ja jeszcze nie jestem w formacji, ale na dobrej drodze by nie długo już być. Z mojego punktu widzenie SG w porównaniu z policja czy SW to prestiżowa formacja ale jestem ciekaw waszych przesłanek.


Wielu młodym osobom (w szczególności na studiach) wydaje się, że Straż Graniczna to prestiżowa formacja mundurowa. Sam osobiście wielokrotnie byłem świadkiem jak wykładowcy namawiali studentów mówiąc: nie idźcie do Policji a do Straży Granicznej bo jest lepiej. Mając na uwadze to że zarówno Policja jak i SG mają bardzo podobne ustawowo zadania tyle że SG ma szerszy zakres działań względem imigrantów a Policja społeczny to każdy musi się zastanowić jaki wariant jest dla niego lepszy... Przykładowe porównanie dwóch formacji pod względem zainteresowania z Mojego punktu widzenia:

* Dostając się do Policji:
- trochę mniejsze zarobki względem SG
- większa szansa pracy w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania lub pobliskiej okolicy
- szerszy zakres zadań ustawowych
- duża presja wywoływana wśród społeczeństwa

* Dostając się do Straży Granicznej:
- trochę większe zarobki na start względem Policji
- bardzo często praca oddalona o wiele kilometrów od swojego miejsca zamieszkania
- możliwość przeniesienia funkcjonariusza do innej placówki w trakcie trwania służby
- również szeroki ale względem Policji dużo mniejszy zakres obowiązków ustawowych
- mniejsza presja wywoływana wśród społeczeństwa



Ja powiem tak... Jeżeli ktoś stara się o przyjęcie do Straży Granicznej w większych miastach to spoko bo macie pewność że dana placówka będzie cały czas funkcjonowała natomiast w przypadku mniejszych placówek nigdy nie możecie mieć pewności że pozostaniecie w niej do emerytury widząc jak bardzo zmienia się sytuacja polityczna w UE. Pamiętajcie że mając rodzine, mieszkanie, zmiana wynikająca z tego, że będziecie musieli przeprowadzić się do innego miasta może być dla Was katastrofą (niestety ale taką ewentualność trzeba przyjąć i trzeba się z tym liczyć kandydując do SG). Także sami sobie odpowiedzcie na pytanie co jest dla Was lepsze bo osobiście patrząc na to co się dzieje i to, że zarówno w jednej jak i drugiej formacji nie ma "znaczących podwyżek" ani wzrostu uposażeń, bardziej za mną przemawia praca w Policji, niż SG.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2018, 11:30
Post: #430
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Na Internetowym Forum Policyjnym temat : przeniesienia do SG. Tutaj: przeniesienia do Policji... i gdzie tu logika ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2018, 12:27
Post: #431
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(13-01-2018 17:59 )ghost napisał(a):  Czemu uciekacie z SG? Ja jeszcze nie jestem w formacji, ale na dobrej drodze by nie długo już być. Z mojego punktu widzenie SG w porównaniu z policja czy SW to prestiżowa formacja ale jestem ciekaw waszych przesłanek.

Ja jestem aktualnie z zamiarami ponownego kandydowania do SG. W zeszłym roku niestety odpadłem na Wario, mimo że za uszami oprócz tego co wpisałem w papiery, nic nie mam. Cóż - potraktowałem to jako albo się ma szczęście albo nie.

W tym roku zamierzam ponownie startować. Aczkolwiek zastanawiam się czy ma to już sens. Mam 26 lat i od 4 lat marzyłem o służbie w SG. Pracuje w cywilu i moje zarobki są o 2-3 tys. złoty większe niż to co dostaje się na początek w SG - ale jestem wstanie to poświęcić, jeżeli będę miał szansę w przyszłości w SG coś osiągnąć. Mam na myśli tu Wydział Zabezpieczenia Działań albo Interwencji Specjalnych bo te wydziały, to mój cel.

W SG nie chodzi mi o zarobki, i marzyć o zarabianiu kokosów, chociaż śrubek dostawać za to co robie, też bym nie chciał. Mi bardziej chodzi o poczucie i realizację służby za która dostanę normalną średnią, co pozwoli mi żyć od 1 do 30 na poziomie normalnym. Wybudować dom za kredyt i go utrzymać.

Dylemat czasami mam, czy jest sens.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2018, 14:09
Post: #432
RE: Przeniesienie z SG do Policji
IMHO bez sensu.
Zakładając bardzo optymistyczny scenariusz, to dotychczasowy poziom osiągniesz po jakichś piętnastu latach... O ile załapiesz się na 6-tą grupę, a 90% funkcjonariuszy nigdy jej nie dostanie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2018, 17:33
Post: #433
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Smok, tzn zarabiasz 5 na rękę? Wzięcie kredytu na dom przy zarobkach w SG zależy od bardzo dużej ilości czynników. Tj. miejsca kupna domu, zarobków małżonki i zamożności rodziców Big Grin
ZIS/GIS, a WZD to dwa różne światy, też w zależności od oddziału. Tam ciężko dostać coś więcej niż 4 grupę.
Moim zdaniem warto próbować i zobaczyć jak to wygląda. Najgorzej jak będziesz żałował, że nie spróbowałeś.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2018, 19:07
Post: #434
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Niektórzy mają 12 lat służby i nie mają 4 grupyWink a niektórzy mają 3-4 lata służby i mająSmile wszystko od widzimi sięSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2018, 21:58
Post: #435
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(19-01-2018 17:33 )Oni napisał(a):  Smok, tzn zarabiasz 5 na rękę? Wzięcie kredytu na dom przy zarobkach w SG zależy od bardzo dużej ilości czynników. Tj. miejsca kupna domu, zarobków małżonki i zamożności rodziców Big Grin
ZIS/GIS, a WZD to dwa różne światy, też w zależności od oddziału. Tam ciężko dostać coś więcej niż 4 grupę.
Moim zdaniem warto próbować i zobaczyć jak to wygląda. Najgorzej jak będziesz żałował, że nie spróbowałeś.

Tak, moje zarobki są na poziomie ok. 5k na rękę.
Żałować pewnie będę że nie spróbowałem tym bardziej że chęć dostania się do tej formacji wynika z tego że od początku do niej chciałem. Jakoś nigdy nie pociągała mnie Policja etc. ani też nie wynika to z tego że chcę się załapać pewnej pracy bo sam nie wiem co chciałbym w życiu robić. Tak jakoś kiedyś złapała się ta fascynacja SG i pozostaje do dzisiaj.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2018, 22:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-01-2018 22:20 przez Diablo_94.)
Post: #436
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(19-01-2018 12:27 )Smok napisał(a):  
(13-01-2018 17:59 )ghost napisał(a):  Czemu uciekacie z SG? Ja jeszcze nie jestem w formacji, ale na dobrej drodze by nie długo już być. Z mojego punktu widzenie SG w porównaniu z policja czy SW to prestiżowa formacja ale jestem ciekaw waszych przesłanek.

Ja jestem aktualnie z zamiarami ponownego kandydowania do SG. W zeszłym roku niestety odpadłem na Wario, mimo że za uszami oprócz tego co wpisałem w papiery, nic nie mam. Cóż - potraktowałem to jako albo się ma szczęście albo nie.

W tym roku zamierzam ponownie startować. Aczkolwiek zastanawiam się czy ma to już sens. Mam 26 lat i od 4 lat marzyłem o służbie w SG. Pracuje w cywilu i moje zarobki są o 2-3 tys. złoty większe niż to co dostaje się na początek w SG - ale jestem wstanie to poświęcić, jeżeli będę miał szansę w przyszłości w SG coś osiągnąć. Mam na myśli tu Wydział Zabezpieczenia Działań albo Interwencji Specjalnych bo te wydziały, to mój cel.

W SG nie chodzi mi o zarobki, i marzyć o zarabianiu kokosów, chociaż śrubek dostawać za to co robie, też bym nie chciał. Mi bardziej chodzi o poczucie i realizację służby za która dostanę normalną średnią, co pozwoli mi żyć od 1 do 30 na poziomie normalnym. Wybudować dom za kredyt i go utrzymać.

Dylemat czasami mam, czy jest sens.



Po 1. 26 lat to młody wiek i przy obecnych realiach nie opłaca się zbytnio iść tak wczesnie do słuzb mundurowych ze względu na system emerytalny czyli obowiazek przepracowania 25 lat w formacji i przekroczenia 55 roku życia. Co to oznacza? A no oznacza to tyle że można skonczyć licencjat, magisterke i doktorat a i tak ma się wiek w zapasie.

Po 2. Pracujesz w sluzbie cywilnej, masz 2-3 tys wieksze zarobki niż początkujący funkcjonariusz podlegly MSW - wg mojej wiedzy to malo realne, no chyba że masz jakas dosc niezłą posadkę np w KAS i wolisz rzucic zarobki z rzędu 5 tys zl dla SG gdzie nawet dla osoby z tytulem doktora ale bez pleców mozna zrobic popychadło ? Rozumiałbym sytuacje gdyby różnica zarobkowa wynosiła +- 500 zł ale 2-3 tys. to jest przepaść patrząc na Polskie realia i trzeba miec nierówno pod sufitem aby z czegos takiego rezygnować no chyba że nie ma się pojęcia i wiedzy na ten temat

Po 3. Poczucie i realizacja sluzby to fikcja rodem z filmików promujących słuzby mundurowe. Kazda sluzba to ciężki kawałek chleba, wiele wyrzeczeń (najgorsze kosztem rodziny)

Po 4. To co napisałeś pod kątem celów, planów, "poświęcenia" to jest kompletne bujanie w obłokach. Jeżeli tak mówiłeś podczas rozmowy kwalifikacyjnej czy też na rozmowie z psychologiem to ja się dziwie jak Ty doszedłeś do wariografu.
W tej konkretnej służbie mundurowej nigdy nie masz pewności co będziesz robić a Twoim celem i poświęceniem powinno być niepodpadnięcie przełożonemu, szczęśliwy powrót ze służby i utrzymanie bytu rodzinie a Ty wypisujesz taką dziecinade. Naprawdę jako pracownik służby cywilnej nigdy nie pomyslaleś o tym ilu specjalistów z tytułem magistra pracuje przez wiele lat na granicy czy przy stęplu ?

Po 5. Nie ma sensu. Zostań tam gdzie jesteś. Dodgy

(19-01-2018 11:30 )ghost napisał(a):  Na Internetowym Forum Policyjnym temat : przeniesienia do SG. Tutaj: przeniesienia do Policji... i gdzie tu logika ?


Wszędzie dobrze gdzie Nas nie ma Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-01-2018, 02:25
Post: #437
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(19-01-2018 22:15 )Diablo_94 napisał(a):  Po 2. Pracujesz w sluzbie cywilnej, masz 2-3 tys wieksze zarobki niż początkujący funkcjonariusz podlegly MSW - wg mojej wiedzy to malo realne, no chyba że masz jakas dosc niezłą posadkę np w KAS i wolisz rzucic zarobki z rzędu 5 tys zl dla SG gdzie nawet dla osoby z tytulem doktora ale bez pleców mozna zrobic popychadło ? Rozumiałbym sytuacje gdyby różnica zarobkowa wynosiła +- 500 zł ale 2-3 tys. to jest przepaść patrząc na Polskie realia i trzeba miec nierówno pod sufitem aby z czegos takiego rezygnować no chyba że nie ma się pojęcia i wiedzy na ten temat

To nie jest mało realne. Pracuje całkowicie w cywilu. Prywatna firma. Mieszkam w 4 co do wielkości mieście Polski, zarobki na poziomie 4-6 tys. tutaj są normalne a wręcz średnie . Moje wynagrodzenie to podstawa + jakiś % premia. Normalna praca, bez jakiś udziwnień i ściemniania.

Nie narzekam na brak wiedzy na ten temat, bo nie zliczę ilości publikacji nt. SG i służby w tej formacji. Publikacji z każdej strony - i tej pozytywnej i tej negatywnej. Dodatkowo śledzę od kilku miesięcy te forum, gdzie tutaj częściej można się spotkać z zniechęcającym podejściem do SG, bo tutaj są prezentowane prawdziwe problemy tej formacji.

Nie, moje poczucie służby w formacji mundurowej nie zostało ukształtowane na podstawie jakiś promujących filmików czy pseudo holiłudzkich produkcji. Po prostu, ukształtowało się z poczucia patriotyzmu i chęcią służenia temu czasem załamującemu krajowi. Patrząc na podziały w społeczeństwie etc.
A moje poczucie patriotyzmu nie wykuło się z godła drukowanego na majtkach, w nienawiści do wszystkiego co obce i w wycieraniu sobie gęby 'żołnierzami wyklętymi", tak na prawdę nie mając pojęcia o ich historii
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-01-2018, 09:10
Post: #438
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Z Twoimi zarobkami ja bym sobie odpuścił
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-01-2018, 11:49
Post: #439
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(20-01-2018 02:25 )Smok napisał(a):  
(19-01-2018 22:15 )Diablo_94 napisał(a):  Po 2. Pracujesz w sluzbie cywilnej, masz 2-3 tys wieksze zarobki niż początkujący funkcjonariusz podlegly MSW - wg mojej wiedzy to malo realne, no chyba że masz jakas dosc niezłą posadkę np w KAS i wolisz rzucic zarobki z rzędu 5 tys zl dla SG gdzie nawet dla osoby z tytulem doktora ale bez pleców mozna zrobic popychadło ? Rozumiałbym sytuacje gdyby różnica zarobkowa wynosiła +- 500 zł ale 2-3 tys. to jest przepaść patrząc na Polskie realia i trzeba miec nierówno pod sufitem aby z czegos takiego rezygnować no chyba że nie ma się pojęcia i wiedzy na ten temat

To nie jest mało realne. Pracuje całkowicie w cywilu. Prywatna firma. Mieszkam w 4 co do wielkości mieście Polski, zarobki na poziomie 4-6 tys. tutaj są normalne a wręcz średnie . Moje wynagrodzenie to podstawa + jakiś % premia. Normalna praca, bez jakiś udziwnień i ściemniania.


Mogleś pisać od razu że pracujesz w firmie bo "w cywilu" kojarzy się to ze służbą cywilną a to duza roznica. Pracując w firmie i zarabiajac pieniadze tez okazujesz patriotyzm wobec kraju bo placisz podatki i finansujesz Nasz kraj. Natomiast jezeli firma jest stabilna to ja nie widze sensu aby pchac sie do mundurowki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-01-2018, 21:52
Post: #440
RE: Przeniesienie z SG do Policji
hmmm z tego co mi się wydaje (albo czytać nie umiem...) to jest wątek o przenosinach z SG do Policji ( czy gdzieś tam indziej do MSWiA, MON, MS itd itp) a nie wątek o przeniesieniu się z cywila do SG. Mylę się ? Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 12 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS