Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeniesienie z SG do Policji
20-01-2018, 22:52
Post: #441
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(20-01-2018 21:52 )ghost napisał(a):  hmmm z tego co mi się wydaje (albo czytać nie umiem...) to jest wątek o przenosinach z SG do Policji ( czy gdzieś tam indziej do MSWiA, MON, MS itd itp) a nie wątek o przeniesieniu się z cywila do SG. Mylę się ? Wink

No, to takie moje małe "abstrahowanie" od głównego wątku tematu.
Pardom Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2018, 19:57
Post: #442
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Próbował ktoś w ostatnim czasie przenosić się z SG do Pol ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-04-2018, 08:52
Post: #443
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(23-02-2018 19:57 )bzyko666 napisał(a):  Próbował ktoś w ostatnim czasie przenosić się z SG do Pol ?

Ponawiam pytanie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-04-2018, 19:51
Post: #444
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Znajomy po pół roku czekania dostał odmowę z MSWiA. Także nie puszczają.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-08-2018, 07:01
Post: #445
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Pytanko bo nie jestem pewien. Czy jak przenoszę się z sg do policji to idę później na szkolenie resortowe miesięczne tak jak u nas to jest czy tam szkolenia są dłuższe?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-08-2018, 01:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-08-2018 01:29 przez zomolander07.)
Post: #446
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Nie idziesz. Od razu w rejon, na ulicę :-)To samo dotyczy przeniesionych z SOP, Służby Celno-Skarbowej, PSP, SKW, SWW, ABW itd.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-09-2018, 21:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-09-2018 21:19 przez kmzwzk.)
Post: #447
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Siema po 4 latach w SG rzuciłem kwitem - brak możliwości przeniesienia się bliżej domu, ale osoby młodsze służbą z tzw. pchnięciem idą bez problemu lub rodzina z granicy z chęcią mieszkania w większym mieście Smile choć ja tu mieszkam od urodzenia ale NIE, ja jeżdżę 200 km w obie strony ... dorabiam w każdy wolny dzień żeby odrobić kasę na paliwo bo ciężko koniec z końcem związać i odmawia mi się przeniesienia do Policji chociaż po rozmowie z Komendantem Miejski Policji mam jego poparcie i zapewnienie o etacie, bo to źle w słupkach wygląda, a wszystko oparło się aż o KGSG! W cywilu lepsze pieniądze na kierowniczym stanowisku i 5 km do pracy w nocy śpię a nie walczę żeby nie usnąć ze zmęczenia. Trzymajcie się i walczcie o swoje. Gaszę światło. Służba Graniczna zakończona. Cze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-09-2018, 21:35
Post: #448
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Powodzenia!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-10-2018, 21:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-10-2018 21:12 przez Jajko_pawiana.)
Post: #449
RE: Przeniesienie z SG do Policji
oj dawno nie zaglądałem na to forum Smile

Taka mała rada dla osób planujących się przenieść z SG do Policji: jeżeli myślicie, że to będzie łatwa robota - nie będzie Smile myślicie, że będziecie doceniani? Nie będziecie Smile czyli tak na prawdę zmieni się niewiele w stosunku do SG. Ale jeżeli szukacie roboty intensywnej (nooo może poza patrolem pieszym po jakimś dworcu PKP), która pochłania każdą minutę służby oraz i wymagającej ciągłego skupienia, żeby nie wpier*olić w problemy siebie i kolegi z patrolu - to polecam Smile czas leci szybko i te prawie 3 lata od przeniesienia minęły jak błyskawica Big Grin

@zomolander07: a jak sytuacja u Ciebie? Smile

They that can give up essential liberty to obtain a little safety, deserve neither liberty nor safety.

Benjamin Franklin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-10-2019, 10:29
Post: #450
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Witam.
Jeśli ktoś chce się przenieść głowa za głowę (ja oddaje podkarpacka policje w zamian za bieszczadzki oddział) pisać priv.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-10-2020, 23:10
Post: #451
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Hej
Ktoś przeniósł się ostatnio z SG do POL??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-11-2020, 14:47
Post: #452
RE: Przeniesienie z SG do Policji
mam pytanie, wnioskuję o ruch w przeciwnym kierunku, czy po przeniesieniu z Policji do SG idzie się na szkółkę albo jakis kurs uzupełniający czy od razu mundur i do słuzby?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-11-2020, 16:26
Post: #453
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(30-11-2020 14:47 )Tarnowianin napisał(a):  mam pytanie, wnioskuję o ruch w przeciwnym kierunku, czy po przeniesieniu z Policji do SG idzie się na szkółkę albo jakis kurs uzupełniający czy od razu mundur i do słuzby?

Raczej szkółka resortowa to jednak inna specyfika służby (ale najlepiej zadzwonić do kadr). Być może są też specjalizacje (np. pilot), że szkółki nie trzeba? Poniżej rozporządzenie z 2018 (była jedna aktualizacja w 2020) dla przenoszących się z innych formacji (niespecjalnie chce mi się je czytać a być może tam są odpowiedzi).

http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDeta...0180000940
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-11-2020, 20:33
Post: #454
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(30-11-2020 16:26 )PlanetaX napisał(a):  
(30-11-2020 14:47 )Tarnowianin napisał(a):  mam pytanie, wnioskuję o ruch w przeciwnym kierunku, czy po przeniesieniu z Policji do SG idzie się na szkółkę albo jakis kurs uzupełniający czy od razu mundur i do słuzby?

Raczej szkółka resortowa to jednak inna specyfika służby (ale najlepiej zadzwonić do kadr). Być może są też specjalizacje (np. pilot), że szkółki nie trzeba? Poniżej rozporządzenie z 2018 (była jedna aktualizacja w 2020) dla przenoszących się z innych formacji (niespecjalnie chce mi się je czytać a być może tam są odpowiedzi).

http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDeta...0180000940

Chodzi mi o kurs podstawowy, ewentualne jego uzupelnienie kilkumiesieczne??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-12-2020, 08:59
Post: #455
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Wcześniej na pewno był kurs dla osób które przenosiły się z innych formacji i miał inną podstawę programową, ale szczegółów nie znam.
Teraz nie wiem jak jest bo kurs trwa 6 tygodni.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-12-2020, 16:26
Post: #456
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(01-12-2020 08:59 )keisyzrk napisał(a):  Wcześniej na pewno był kurs dla osób które przenosiły się z innych formacji i miał inną podstawę programową, ale szczegółów nie znam.
Teraz nie wiem jak jest bo kurs trwa 6 tygodni.

ogólnie tylko tyle trwa teraz u was kurs podstawowy czy to tylko opcja skrócona na czas pandemii?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-12-2020, 20:28
Post: #457
RE: Przeniesienie z SG do Policji
w normalnych warunkach kurs "resortowy" dla osób z doświadczeniem mundurowym trwa ok. miesiąca, w czasach pandemii mogą skierować na kurs podstawowy razem z nowicjuszami na ok 3 tygodnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2021, 10:19
Post: #458
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Cześć, czy jest tu ktoś kto planuje albo zmienił służbę z PSP na SG ?
Dzięki i pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-02-2021, 21:13
Post: #459
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(18-01-2021 10:19 )Strażnikkkk napisał(a):  Cześć, czy jest tu ktoś kto planuje albo zmienił służbę z PSP na SG ?
Dzięki i pozdrawiam

PSP i Policja to najgorsze mundurówki, dziwię się tym Pogranicznikom, którzy chcą się przenieść do niebieskich. Sam zmieniłem miesiąc temu Policję na Celno-Skarbową i zakres obowiązków realia uciążliwości służby to przepaść. Celnicy w porównaniu do Policji mają wakacje w 4 gwiazdkowym hotelu. W Policji prawie każda służba się przedłuża bo wylatują na sam koniec interwencje, będziecie się użerać z patologią i recydywą. Nie policzę ile razy zostałem na słuzbie opluty, uderzony czy obrzygany. Co chwilę cos nowego zabezpieczenia meczy, imprez masowych, festyny, kwarantanna, sylwestry, działania znicz...to się nigdy nie kończy. Do tego trzeba się polnować na 100% bo społeczeństwo nienawidzi i tylko czycha żeby zrobić zdjęcie albo nagrać policjanta. Robota mega intensywna, działka mega szeroka. Jak ktoś lubi jak cały czas się duzo dzieje to tylko wtedy polecam ale szkoda nerwów stracić. Robotę PSP widziałem od strony policjanta na wielu zdarzeniach. Uwaleni w błocie i brudzie wchodzą w takie miejsca gdzie wy Pogranicznycy na prawdę byście wchodzić nie chcieli i tak samo jak w Policji wszystko na szybko i w nerwach. NIE POLECAM
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-02-2021, 20:27
Post: #460
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Popieram przedmówcę w 100% ja na szczęście już nie jestem w tym syfie. Pozdrawiam!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS