Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeniesienie z SG do Policji
10-04-2012, 11:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-04-2012 11:39 przez morski48.)
Post: #61
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(10-04-2012 11:05 )quasimodo1 napisał(a):  
(10-04-2012 09:54 )morski48 napisał(a):  http://www.tvn24.pl/0,1740967,0,1,brakuj...omosc.html

... to niech nas przeniosą z SG do Policji
No to zabraknie w SG ( gdzie i tak brakuje funków na stanowiskach wykonawczych ).Kwadratura koła.

Tylko, że społeczne jak i ministerialnie podejście jest takie żeby SG rozgonić w cholerę i żeby wszystko było policją. Tylko, że społeczeństwo mówi o tym głośno a władza trochę ciszej.
A komentarze co niektórych 01, że model policji granicznej nie sprawdza się w innych państwach można między bajki włożyć - boją się o własne du..
Robią sobie jakieś śmieszne podyplomówki żeby tylko jakiś ciepły etacik dostać albo zostać pseudo wykładowcą na byle jakiej prywatnej uczelni gdzie mają "szerokie grono znajomych wysokiej klasy specjalistów jeszcze wyższego szczebla".
Rozgonić całe to dziadostwo, dość już absurdów - państwo prawie 40 mln ludzi, media szeroko rozwinięte (niektóre na jedną opcję Wink ),zatrzymujesz typa do kontroli a on się pyta kto ty jesteś, jaka formacja, co większe bystrzaki kumają kim jesteś ale pytają się czy SG ma prawo ich kontrolować.
Ważniaki z KG kreują naszą formację na ultra zajebi.... elitarną formację, porównując do ABW, CBA (pod względem zakresu obowiązków - gdzie i tak praktycznie cała SG zajmuje się fajką - moim zdaniem gówno nie wynik bo nie do tego byliśmy powołani - owszem trzeba reagować ale bez przesady, są też inne zagadnienia!, STATYSTYCZNEJ WYKRYWALNOŚCI GDZIE KILKA PLACÓWEK W RAMACH WSPÓŁDZIAŁANIA LICZY SOBIE WYNIK A POTEM WYCHODZĄ JAKIEŚ KOSMICZNE LICZBY) a mi się wydaje , ze można ją porównać raczej do AGD, RTV. Ktoś może powiedzieć : "to po co się przyjmowałeś?" Jak się przyjmowałem to nie było aż takiego betonu i wszystko dało radę jakoś znieść ale teraz jak patrzę na ten syf, jak pseudo oficerowie (nie wszyscy!) "dowodzą" nami to aż nóż w kieszeni się otwiera. Patrząc na rządzących nami "nieomylnych wszystkowiedzących stwierdzam, że oficerowie "skończyli się" w Katyniu! A to co jest teraz to tylko miernota licząca kasę i załatwiająca prywatę w czasie służbowym!
Jeśli u kogoś w PSG jest kraina mlekiem i miodem płynąca to przepraszam z w/w zdania i proszę o uświadomienie mnie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-04-2012, 12:25
Post: #62
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(10-04-2012 11:34 )morski48 napisał(a):  
(10-04-2012 11:05 )quasimodo1 napisał(a):  
(10-04-2012 09:54 )morski48 napisał(a):  http://www.tvn24.pl/0,1740967,0,1,brakuj...omosc.html

... to niech nas przeniosą z SG do Policji
No to zabraknie w SG ( gdzie i tak brakuje funków na stanowiskach wykonawczych ).Kwadratura koła.

Tylko, że społeczne jak i ministerialnie podejście jest takie żeby SG rozgonić w cholerę i żeby wszystko było policją. Tylko, że społeczeństwo mówi o tym głośno a władza trochę ciszej.
A komentarze co niektórych 01, że model policji granicznej nie sprawdza się w innych państwach można między bajki włożyć - boją się o własne du..
Robią sobie jakieś śmieszne podyplomówki żeby tylko jakiś ciepły etacik dostać albo zostać pseudo wykładowcą na byle jakiej prywatnej uczelni gdzie mają "szerokie grono znajomych wysokiej klasy specjalistów jeszcze wyższego szczebla".
Rozgonić całe to dziadostwo, dość już absurdów - państwo prawie 40 mln ludzi, media szeroko rozwinięte (niektóre na jedną opcję Wink ),zatrzymujesz typa do kontroli a on się pyta kto ty jesteś, jaka formacja, co większe bystrzaki kumają kim jesteś ale pytają się czy SG ma prawo ich kontrolować.
Ważniaki z KG kreują naszą formację na ultra zajebi.... elitarną formację, porównując do ABW, CBA (pod względem zakresu obowiązków - gdzie i tak praktycznie cała SG zajmuje się fajką - moim zdaniem gówno nie wynik bo nie do tego byliśmy powołani - owszem trzeba reagować ale bez przesady, są też inne zagadnienia!, STATYSTYCZNEJ WYKRYWALNOŚCI GDZIE KILKA PLACÓWEK W RAMACH WSPÓŁDZIAŁANIA LICZY SOBIE WYNIK A POTEM WYCHODZĄ JAKIEŚ KOSMICZNE LICZBY) a mi się wydaje , ze można ją porównać raczej do AGD, RTV. Ktoś może powiedzieć : "to po co się przyjmowałeś?" Jak się przyjmowałem to nie było aż takiego betonu i wszystko dało radę jakoś znieść ale teraz jak patrzę na ten syf, jak pseudo oficerowie (nie wszyscy!) "dowodzą" nami to aż nóż w kieszeni się otwiera. Patrząc na rządzących nami "nieomylnych wszystkowiedzących stwierdzam, że oficerowie "skończyli się" w Katyniu! A to co jest teraz to tylko miernota licząca kasę i załatwiająca prywatę w czasie służbowym!
Jeśli u kogoś w PSG jest kraina mlekiem i miodem płynąca to przepraszam z w/w zdania i proszę o uświadomienie mnie Smile
A ty myślisz że Policja jest wyspą fachowości i szczęśliwości wśród tego co opisałeś. Nie - wygląda to tak samo jak w SG . Jak w Policji i tak w SG są oczywiście jednostki które wiedzą co robią i co najważniejsze znają się na tym . Jak kiedyś napisałem - jakie społeczeństwo- tacy wybrańcy narodu i takie służby mundurowe.No bo powiedz mi co to za kraj , a zarazem policja co nie potrafi ustalić sprawcy i poprowadzić śledztwa w sprawie choćby zabójstwa swojego 01 KGP sprzed kilkunastu lat czy wyjaśnić do końca tzw katastrofy smoleńskiej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-04-2012, 12:51
Post: #63
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(10-04-2012 12:25 )quasimodo1 napisał(a):  
(10-04-2012 11:34 )morski48 napisał(a):  
(10-04-2012 11:05 )quasimodo1 napisał(a):  
(10-04-2012 09:54 )morski48 napisał(a):  http://www.tvn24.pl/0,1740967,0,1,brakuj...omosc.html

... to niech nas przeniosą z SG do Policji
No to zabraknie w SG ( gdzie i tak brakuje funków na stanowiskach wykonawczych ).Kwadratura koła.

Tylko, że społeczne jak i ministerialnie podejście jest takie żeby SG rozgonić w cholerę i żeby wszystko było policją. Tylko, że społeczeństwo mówi o tym głośno a władza trochę ciszej.
A komentarze co niektórych 01, że model policji granicznej nie sprawdza się w innych państwach można między bajki włożyć - boją się o własne du..
Robią sobie jakieś śmieszne podyplomówki żeby tylko jakiś ciepły etacik dostać albo zostać pseudo wykładowcą na byle jakiej prywatnej uczelni gdzie mają "szerokie grono znajomych wysokiej klasy specjalistów jeszcze wyższego szczebla".
Rozgonić całe to dziadostwo, dość już absurdów - państwo prawie 40 mln ludzi, media szeroko rozwinięte (niektóre na jedną opcję Wink ),zatrzymujesz typa do kontroli a on się pyta kto ty jesteś, jaka formacja, co większe bystrzaki kumają kim jesteś ale pytają się czy SG ma prawo ich kontrolować.
Ważniaki z KG kreują naszą formację na ultra zajebi.... elitarną formację, porównując do ABW, CBA (pod względem zakresu obowiązków - gdzie i tak praktycznie cała SG zajmuje się fajką - moim zdaniem gówno nie wynik bo nie do tego byliśmy powołani - owszem trzeba reagować ale bez przesady, są też inne zagadnienia!, STATYSTYCZNEJ WYKRYWALNOŚCI GDZIE KILKA PLACÓWEK W RAMACH WSPÓŁDZIAŁANIA LICZY SOBIE WYNIK A POTEM WYCHODZĄ JAKIEŚ KOSMICZNE LICZBY) a mi się wydaje , ze można ją porównać raczej do AGD, RTV. Ktoś może powiedzieć : "to po co się przyjmowałeś?" Jak się przyjmowałem to nie było aż takiego betonu i wszystko dało radę jakoś znieść ale teraz jak patrzę na ten syf, jak pseudo oficerowie (nie wszyscy!) "dowodzą" nami to aż nóż w kieszeni się otwiera. Patrząc na rządzących nami "nieomylnych wszystkowiedzących stwierdzam, że oficerowie "skończyli się" w Katyniu! A to co jest teraz to tylko miernota licząca kasę i załatwiająca prywatę w czasie służbowym!
Jeśli u kogoś w PSG jest kraina mlekiem i miodem płynąca to przepraszam z w/w zdania i proszę o uświadomienie mnie Smile
A ty myślisz że Policja jest wyspą fachowości i szczęśliwości wśród tego co opisałeś. Nie - wygląda to tak samo jak w SG . Jak w Policji i tak w SG są oczywiście jednostki które wiedzą co robią i co najważniejsze znają się na tym . Jak kiedyś napisałem - jakie społeczeństwo- tacy wybrańcy narodu i takie służby mundurowe.No bo powiedz mi co to za kraj , a zarazem policja co nie potrafi ustalić sprawcy i poprowadzić śledztwa w sprawie choćby zabójstwa swojego 01 KGP sprzed kilkunastu lat czy wyjaśnić do końca tzw katastrofy smoleńskiej.

Jeśli chodzi o Papałę to jest to sprawa polityczna - poczytaj sobie o Papale to będziesz wiedział o czym mówię.
Zgadzam się, że w policji nie ma miodu ale i tak uważam że jest lepiej. Patrzę na to ze swojej perspektywy - dojeżdżam do pracy 130 km w dwie strony i wg Ciebie i tu i tu jest syf więc jeśli mam mieć chu.... to wolę to mieć na miejscu i kasę w kieszeni.
Nie wiem czym się zajmujesz ale ja patrząc na swoją robotę i na to samo w policji stwierdzam że są to dwa różne światy a Twoje przywołanie przykladów 01 KGP i Smoleńska nijak się ma do funkcjonowania SG.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-04-2012, 13:03
Post: #64
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Wszystkie służby mundurowe w Polsce funkcjonują w układzie - mniej lub bardziej politycznym - co też się przekłada na "doły " , mówisz o pseudooficerach którzy są zatrudnieni w formacjach - a kto ich lub w jakich warunkach wypromował - układ - i nie ma znaczenia czy ten z góry czy z dołu.Wszystkie polskie służby żyją w pernamentnej jak to jest w modzie restrukturyzacji,reformie i ch... w czym jeszcze od prawie 20 lat.Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-04-2012, 13:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-04-2012 13:32 przez morski48.)
Post: #65
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(10-04-2012 13:03 )quasimodo1 napisał(a):  Wszystkie służby mundurowe w Polsce funkcjonują w układzie - mniej lub bardziej politycznym - co też się przekłada na "doły " , mówisz o pseudooficerach którzy są zatrudnieni w formacjach - a kto ich lub w jakich warunkach wypromował - układ - i nie ma znaczenia czy ten z góry czy z dołu.Wszystkie polskie służby żyją w pernamentnej jak to jest w modzie restrukturyzacji,reformie i ch... w czym jeszcze od prawie 20 lat.Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.
Zgadzam się z Tobą tylko ja wszystko przekładam na swoją osobę. W du.. mam układy i wewnętrzne rozgrywki. Nie wchodzę w żadne układy z 01 czy innymi osobami funkcyjnymi dla kilu złotych podwyższonego dodatku jak co niektórzy. Myślę o sobie i osobach z którymi bezpośrednio pracuję, robię wszystko tak żeby nie wpieprzyć siebie i osób ze mną pracujących szanując zdrowie, czas pracy Smile
Napisałeś, że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma - zgadzam się w 100%. Ale powtarzam, że skoro mam mieć chu.... to wolę mieć 1000 PLN w kieszeni (koszt paliwa i eksploatacja auta) i być na miejscu a policja daje mi właśnie taką możliwość - i mówię szczerze, że jest mi obojętne co będę robił!
A co do przyszłości SG już nawet nie chcę się rozpisywać - ta formacja nie ma przyszłości - większość to i tak emeryci (z kalkulatorami w rękach i liczących sobie wszystko co można: praktyki w szkołach i inne pierdoły które nijak mają się do służby w mundurze) i kobiety.
Byle jaki funkcjusz prewencji przez 2 lata służby miał więcej (patrząc przekrojowo) roboty niż jakiś ważniak z SG (nie mówiąc już o Grupie służby Granicznej). Bo takie cieciowanie jak jest u nas i szczycenie się ile to kto ma lat slużby tylko wkur... policjantów.
Wszyscy sapią o podwyżki tak jak dla policji. To walnijmy się w pierś - i tak jak policjanci poparli nas w naszych pikietach to my wstawmy się z nimi żeby oni też mieli 1,5 za 1 (bo robotę mają bardziej przej...) !!! Bo zgodzisz się ze mną, że południe i wschód na zielonej ciężko tyra (wiem bo byłem) tak cała reszta korzysta na tym starym WOP-owskim "przywileju" (na szczęście to już koniec).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-04-2012, 13:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-04-2012 13:49 przez Ramzes.)
Post: #66
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(10-04-2012 13:29 )morski48 napisał(a):  
(10-04-2012 13:03 )quasimodo1 napisał(a):  Wszystkie służby mundurowe w Polsce funkcjonują w układzie - mniej lub bardziej politycznym - co też się przekłada na "doły " , mówisz o pseudooficerach którzy są zatrudnieni w formacjach - a kto ich lub w jakich warunkach wypromował - układ - i nie ma znaczenia czy ten z góry czy z dołu.Wszystkie polskie służby żyją w pernamentnej jak to jest w modzie restrukturyzacji,reformie i ch... w czym jeszcze od prawie 20 lat.Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.
Zgadzam się z Tobą tylko ja wszystko przekładam na swoją osobę. W du.. mam układy i wewnętrzne rozgrywki. Nie wchodzę w żadne układy z 01 czy innymi osobami funkcyjnymi dla kilu złotych podwyższonego dodatku jak co niektórzy. Myślę o sobie i osobach z którymi bezpośrednio pracuję, robię wszystko tak żeby nie wpieprzyć siebie i osób ze mną pracujących szanując zdrowie, czas pracy Smile
Napisałeś, że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma - zgadzam się w 100%. Ale powtarzam, że skoro mam mieć chu.... to wolę mieć 1000 PLN w kieszeni (koszt paliwa i eksploatacja auta) i być na miejscu a policja daje mi właśnie taką możliwość - i mówię szczerze, że jest mi obojętne co będę robił!
A co do przyszłości SG już nawet nie chcę się rozpisywać - ta formacja nie ma przyszłości - większość to i tak emeryci (z kalkulatorami w rękach i liczących sobie wszystko co można: praktyki w szkołach i inne pierdoły które nijak mają się do służby w mundurze) i kobiety.
Byle jaki funkcjusz prewencji przez 2 lata służby miał więcej (patrząc przekrojowo) roboty niż jakiś ważniak z SG (nie mówiąc już o Grupie służby Granicznej). Bo takie cieciowanie jak jest u nas i szczycenie się ile to kto ma lat służby tylko wkur... policjantów.
Wszyscy sapią o podwyżki tak jak dla policji. To walnijmy się w pierś - i tak jak policjanci poparli nas w naszych pikietach to my wstawmy się z nimi żeby oni też mieli 1,5 za 1 (bo robotę mają bardziej przej...) !!! Bo zgodzisz się ze mną, że południe i wschód na zielonej ciężko tyra (wiem bo byłem) tak cała reszta korzysta na tym starym WOP-owskim "przywileju" (na szczęście to już koniec).
Prawdę mówiąc za co te podwyżki dla sg?? Za siedzenie w samochodach i kontrola kilku pojazdów na służbę? Taka jest prawda! Zero odpowiedzialności, stresu(mówię o granicy wewnętrznej). morski48 w zupełności się z Tobą zgadzam. Policja a sg to dwa różne światy, w porównaniu do policji sg to harcerstwo. Tu każdy wie co ma robić, nie tylko udawać komandosa, jak ma to miejsce w sg!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-04-2012, 13:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-04-2012 13:56 przez morski48.)
Post: #67
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(10-04-2012 13:47 )Ramzes napisał(a):  
(10-04-2012 13:29 )morski48 napisał(a):  
(10-04-2012 13:03 )quasimodo1 napisał(a):  Wszystkie służby mundurowe w Polsce funkcjonują w układzie - mniej lub bardziej politycznym - co też się przekłada na "doły " , mówisz o pseudooficerach którzy są zatrudnieni w formacjach - a kto ich lub w jakich warunkach wypromował - układ - i nie ma znaczenia czy ten z góry czy z dołu.Wszystkie polskie służby żyją w pernamentnej jak to jest w modzie restrukturyzacji,reformie i ch... w czym jeszcze od prawie 20 lat.Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.
Zgadzam się z Tobą tylko ja wszystko przekładam na swoją osobę. W du.. mam układy i wewnętrzne rozgrywki. Nie wchodzę w żadne układy z 01 czy innymi osobami funkcyjnymi dla kilu złotych podwyższonego dodatku jak co niektórzy. Myślę o sobie i osobach z którymi bezpośrednio pracuję, robię wszystko tak żeby nie wpieprzyć siebie i osób ze mną pracujących szanując zdrowie, czas pracy Smile
Napisałeś, że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma - zgadzam się w 100%. Ale powtarzam, że skoro mam mieć chu.... to wolę mieć 1000 PLN w kieszeni (koszt paliwa i eksploatacja auta) i być na miejscu a policja daje mi właśnie taką możliwość - i mówię szczerze, że jest mi obojętne co będę robił!
A co do przyszłości SG już nawet nie chcę się rozpisywać - ta formacja nie ma przyszłości - większość to i tak emeryci (z kalkulatorami w rękach i liczących sobie wszystko co można: praktyki w szkołach i inne pierdoły które nijak mają się do służby w mundurze) i kobiety.
Byle jaki funkcjusz prewencji przez 2 lata służby miał więcej (patrząc przekrojowo) roboty niż jakiś ważniak z SG (nie mówiąc już o Grupie służby Granicznej). Bo takie cieciowanie jak jest u nas i szczycenie się ile to kto ma lat służby tylko wkur... policjantów.
Wszyscy sapią o podwyżki tak jak dla policji. To walnijmy się w pierś - i tak jak policjanci poparli nas w naszych pikietach to my wstawmy się z nimi żeby oni też mieli 1,5 za 1 (bo robotę mają bardziej przej...) !!! Bo zgodzisz się ze mną, że południe i wschód na zielonej ciężko tyra (wiem bo byłem) tak cała reszta korzysta na tym starym WOP-owskim "przywileju" (na szczęście to już koniec).
Prawdę mówiąc za co te podwyżki dla sg?? Za siedzenie w samochodach i kontrola kilku pojazdów na służbę? Taka jest prawda! Zero odpowiedzialności, stresu(mówię o granicy wewnętrznej). morski48 w zupełności się z Tobą zgadzam. Policja a sg to dwa różne światy, w porównaniu do policji sg to harcerstwo. Tu każdy wie co ma robić, nie tylko udawać komandosa, jak ma to miejsce w sg!!!

Tak jak piszesz - za co te 1,5 za 1!? w SG to my sobie planujemy ile dziś zrobimy: to może 5 legitów i 5 wózków, no może jeden mandat wystawię ale to jak ktoś mnie wku... a w policji życie weryfikuje - dyżurny Ci poda gdzie i do boju, robisz 1 interwencję a trzy kolejne wiszą bo akurat na mieście są tylko 2 patrole z czego jeden obrabia wypadek a drugim jesteśmy my. I to jest praca a nie cieciowanie za biurkiem i czekanie do 15:30 aż 01 pojedzie sobie a my podgrzejemy sobie obiadek w mikrofali, włączymy TV no i czekać tylko aż słoneczko zajdzie, sadełko się zawiąże i kładziemy się spać. Oto cała służba w SG. Nieróbstwo i prywata.Żenada.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-04-2012, 14:23
Post: #68
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Szczera prawda, przerost formy itp, a i jeszcze jedno mi wytłumaczcie wy tak broniący SG! jak to jest że policjanci którzy przenieśli się do SG piszą wnioski o ponowne przeniesienie do policji osobiście znam ich 7 z czego 6 napisało kwita o powrót, zastanawiająca sprawa i mało tego zdecydowali się na niższe grupy w policji oby tylko się z tąd wyrwać
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-04-2012, 15:00
Post: #69
RE: Przeniesienie z SG do Policji
No i sami sobie odpowiedzieliście na pytanie. Mówisz o 2 patrolach obrabiających miasto.A gdzie reszta policjantów.Siedzą do 15.30 po biurach czekając aż skończy się kolejny dzień w robocie, tworząc stosy nikomu niepotrzebnej makulatury. A przecież ukompletowania KWP ,KMP czy KRP są w granicach 80 % . Tych co szlifują bruki czy miedzę jest jakieś 15-20 % a na resztę sobie odpowiedzcie sami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-04-2012, 15:14
Post: #70
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(10-04-2012 15:00 )quasimodo1 napisał(a):  No i sami sobie odpowiedzieliście na pytanie. Mówisz o 2 patrolach obrabiających miasto.A gdzie reszta policjantów.Siedzą do 15.30 po biurach czekając aż skończy się kolejny dzień w robocie, tworząc stosy nikomu niepotrzebnej makulatury. A przecież ukompletowania KWP ,KMP czy KRP są w granicach 80 % . Tych co szlifują bruki czy miedzę jest jakieś 15-20 % a na resztę sobie odpowiedzcie sami.
Tylko już Ci pisałem, że patrzę na swoją osobę.
Policja będzie na bank a co do SG sam przyznasz nie ma takich gwarancji!
Poczytaj sobie raporty (jeśli masz możliwość) np ile realizacji ma WZD danego OSG a ile ma dany pluton antyterr z policji - wychodzi, że wszystkie WZD z SG razem wzięte mają rocznie mniej niż jeden pluton policji.
Zobacz ile prowadzi się SOS-ek i SOR-ek, ile jest ozi. A grupa graniczna ogranicza się do legitymowania ludzi - to równie dobrze mozna wejść na naszaklasa.pl i tam ludzi sprawdzać - znikoma przydatność SG dla społeczeństwa nie licząc odpraw (granica, lotnisko).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-04-2012, 17:33
Post: #71
RE: Przeniesienie z SG do Policji
@Ramzes - mów za siebie. Jak ty się opierdalasz to ciesz się, że masz dupę przełożonego. Ja na swój chlebuś pracuję ciężko i wcale nie czuję się niedoceniany przez firmę.
@morski48 - na temat statystyki i pracy to się nie wypowiadaj. 6.5 roku spędziłem w Policji - więc wiem trochę więcej niż Ty przeczytałeś w gazetach. O Straży Granicznej też wiesz tylko troszeczkę - nie wystarczy w intranecie przeczytać sprawozdań rocznych. A jak chcesz zobaczyć różnicę w pracy straży granicznej dobrej i złej to udaj się do Grecji i USA i zobacz którą bardziej przypomina SG RP. Przy okazji przećwicz kierunki, ba na południu to mamy chyba wewnętrzną.
@fuszsg - moich czterech kolegów przeniosło się. Jeden wyleciał z obiegu bo mu promotora zdymisjonowali. Trzech żałuje, ale przyznają się dopiero po drugiej flaszce bo im głupio.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-04-2012, 18:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-04-2012 18:47 przez morski48.)
Post: #72
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(10-04-2012 17:33 )lenek napisał(a):  @Ramzes - mów za siebie. Jak ty się opierdalasz to ciesz się, że masz dupę przełożonego. Ja na swój chlebuś pracuję ciężko i wcale nie czuję się niedoceniany przez firmę.
@morski48 - na temat statystyki i pracy to się nie wypowiadaj. 6.5 roku spędziłem w Policji - więc wiem trochę więcej niż Ty przeczytałeś w gazetach. O Straży Granicznej też wiesz tylko troszeczkę - nie wystarczy w intranecie przeczytać sprawozdań rocznych. A jak chcesz zobaczyć różnicę w pracy straży granicznej dobrej i złej to udaj się do Grecji i USA i zobacz którą bardziej przypomina SG RP. Przy okazji przećwicz kierunki, ba na południu to mamy chyba wewnętrzną.
@fuszsg - moich czterech kolegów przeniosło się. Jeden wyleciał z obiegu bo mu promotora zdymisjonowali. Trzech żałuje, ale przyznają się dopiero po drugiej flaszce bo im głupio.

Widzę, że Lenek to taki spadochroniarz, któremu nie wyszło w jednej firmie, w której trzeba było robić wiec przyszedł do SG. Jeśli chodzi o kierunki to znam bardzo dobrze i nie czepiaj się słówek - chodziło mi o płd - wsch(ale widzę że ciężko u ciebie z dedukcja) a twoje 6,5 roku (odliczając szkołę) nijak się ma. Mam w rodzinie 4 policjantów - odpowiednio lata służby: 23, 17,15,9 i mam trochę inne info niż te, o którym piszesz. Też współpracują z SG i każdy mówi, że nasza formacja to shit - tylko fajka się liczy, innych spraw boją się ruszać (kilka małych wyjątków) ale mędrkować to każdy chce.
A nie czytam statystyk na intranecie bo nie mam na to czasu ale ty zapewne masz. Piszę to w czym uczestniczę ja i koledzy więc wiem co mówię i jest to poparte praktyką a nie słupkami z tabeli! Sprawozdań rocznych nie czytam bo wiem jak są naciągane - współdziałania z CBŚ, z celnikami - każdy sobie liczy tira z fajką jako swój wynik a wszyscy razem go złapali i potem zamiast wartości 4 mln PLN wychodzi z 13 mln bo SG i celnicy mają swój kalkulator=przelicznik a policja swój, do tego dochodzi zatrzymywanie aut i od razu przekazanie ich właścicielowi w celu zabezpieczenia, żeby tylko nie brać odpowiedzialności za nie bo albo dana psg nie ma placu albo jest sraczka. Ale w słupkach zaj... - mamy tyllle zatrzymanych pojazdów na taką i taką wartość - WIDZĘ ŻE TEMU WSZYSTKIEMU HOŁDUJESZ!
A jeśli chodzi o służby graniczne to wiem jak pracują (nie tylko Grecka czy USA - o których zapewne oglądałeś filmiki na youtube)- zobaczyłbyś jak pracują w Czarnogórze, Bośni i Hercegowinie, Libii czy Singapurze czy wielu innych krajach (wiem bo widziałem) - to wiedziałbyś o czym mówię.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-04-2012, 18:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-04-2012 18:39 przez Ramzes.)
Post: #73
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(10-04-2012 17:33 )lenek napisał(a):  @Ramzes - mów za siebie. Jak ty się opierdalasz to ciesz się, że masz dupę przełożonego. Ja na swój chlebuś pracuję ciężko i wcale nie czuję się niedoceniany przez firmę.
@morski48 - na temat statystyki i pracy to się nie wypowiadaj. 6.5 roku spędziłem w Policji - więc wiem trochę więcej niż Ty przeczytałeś w gazetach. O Straży Granicznej też wiesz tylko troszeczkę - nie wystarczy w intranecie przeczytać sprawozdań rocznych. A jak chcesz zobaczyć różnicę w pracy straży granicznej dobrej i złej to udaj się do Grecji i USA i zobacz którą bardziej przypomina SG RP. Przy okazji przećwicz kierunki, ba na południu to mamy chyba wewnętrzną.
@fuszsg - moich czterech kolegów przeniosło się. Jeden wyleciał z obiegu bo mu promotora zdymisjonowali. Trzech żałuje, ale przyznają się dopiero po drugiej flaszce bo im głupio.
Chyba coś Ci się pojebało. Gdzie pisałem, że mam dupe przełożonego, opierdalam się, i że firma mnie nie docenia??????
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-04-2012, 18:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-04-2012 18:54 przez morski48.)
Post: #74
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(10-04-2012 18:37 )Ramzes napisał(a):  
(10-04-2012 17:33 )lenek napisał(a):  @Ramzes - mów za siebie. Jak ty się opierdalasz to ciesz się, że masz dupę przełożonego. Ja na swój chlebuś pracuję ciężko i wcale nie czuję się niedoceniany przez firmę.
@morski48 - na temat statystyki i pracy to się nie wypowiadaj. 6.5 roku spędziłem w Policji - więc wiem trochę więcej niż Ty przeczytałeś w gazetach. O Straży Granicznej też wiesz tylko troszeczkę - nie wystarczy w intranecie przeczytać sprawozdań rocznych. A jak chcesz zobaczyć różnicę w pracy straży granicznej dobrej i złej to udaj się do Grecji i USA i zobacz którą bardziej przypomina SG RP. Przy okazji przećwicz kierunki, ba na południu to mamy chyba wewnętrzną.
@fuszsg - moich czterech kolegów przeniosło się. Jeden wyleciał z obiegu bo mu promotora zdymisjonowali. Trzech żałuje, ale przyznają się dopiero po drugiej flaszce bo im głupio.
Chyba coś Ci się pojebało. Gdzie pisałem, że mam dupe przełożonego, opierdalam się, i że firma mnie nie docenia??????

Ramzes daj na luz. Lenek to wielki ideowiec, któremu SG życie uratowała. Już mu trochę napisałem ale jak znam takich ludzi to nic mu to nie da. On po prostu chce dotrwać do wymarzonej emki.
A Lenkowi chodziło o to, że na służbie legitymuje się kilka osób i kontroluje kilka wózków. A prawda jest taka, czy chłopaki z gr. granicznej bedą się opier.... czy złapią busa z czarnuchami i z prochami to i tak wynik zgarnie GOŚ a oni w oczach 01 i tak będą plebsem!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-04-2012, 19:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-04-2012 20:00 przez quasimodo1.)
Post: #75
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Akurat lenek zalicza się do gości dinozaurów które nieliczne ostały się w tej firmie a które wiedzą co robią i znają się na tym .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-04-2012, 21:57
Post: #76
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(10-04-2012 18:35 )morski48 napisał(a):  Widzę, że Lenek to taki spadochroniarz, któremu nie wyszło w jednej firmie, w której trzeba było robić wiec przyszedł do SG.
Masz rację, tylko że na odejście proponowali mi wyższe U i dodatek. Nie skorzystałem i nie żałuję. A był to czas kiedy nie obowiązywało rozporządzenie i żeby zmienić barwę trzeba było się zwolnić. Do SG "skaperowano" mnie na konkretne stanowisko i warunki - nie wypadało się wycofać w ostatniej chwili.

(10-04-2012 18:35 )morski48 napisał(a):  Mam w rodzinie 4 policjantów - odpowiednio lata służby: 23, 17,15,9
Smile Smile Smile To napisz jeszcze o W11.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-04-2012, 21:41
Post: #77
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(10-04-2012 21:57 )lenek napisał(a):  
(10-04-2012 18:35 )morski48 napisał(a):  Widzę, że Lenek to taki spadochroniarz, któremu nie wyszło w jednej firmie, w której trzeba było robić wiec przyszedł do SG.
Masz rację, tylko że na odejście proponowali mi wyższe U i dodatek. Nie skorzystałem i nie żałuję. A był to czas kiedy nie obowiązywało rozporządzenie i żeby zmienić barwę trzeba było się zwolnić. Do SG "skaperowano" mnie na konkretne stanowisko i warunki - nie wypadało się wycofać w ostatniej chwili.

(10-04-2012 18:35 )morski48 napisał(a):  Mam w rodzinie 4 policjantów - odpowiednio lata służby: 23, 17,15,9
Smile Smile Smile To napisz jeszcze o W11.

Widać co jest podstawą Twoich wypowiedzi - opowieści kolegów którzy maja kolegów i bajki serwowane przez PO-wski tvn Smile
A co do apeli mundurowych to chyba było tak u Ciebie bo na tych komisariatach gdzie mam znajomych i rodzinę to niestety ale są apele (nad czym osobiście ubolewam bo to jest żenada) Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-04-2012, 22:36
Post: #78
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(11-04-2012 21:41 )morski48 napisał(a):  Widać co jest podstawą Twoich wypowiedzi - opowieści kolegów którzy maja kolegów i bajki serwowane przez PO-wski tvn Smile
Wiem więcej na temat funkcjonowania SG niż Ci się wydaje, ale wcale nie mam zamiaru Cię do tego przekonywać.
Lepiej napisz dlaczego mając tylu superpolicjantów w rodzinie zdecydowałeś się na służbę w Straży Granicznej ? I to jeszcze mając w perspektywie 100 km dojazdu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-04-2012, 09:08
Post: #79
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(11-04-2012 22:36 )lenek napisał(a):  
(11-04-2012 21:41 )morski48 napisał(a):  Widać co jest podstawą Twoich wypowiedzi - opowieści kolegów którzy maja kolegów i bajki serwowane przez PO-wski tvn Smile
Wiem więcej na temat funkcjonowania SG niż Ci się wydaje, ale wcale nie mam zamiaru Cię do tego przekonywać.
Lepiej napisz dlaczego mając tylu superpolicjantów w rodzinie zdecydowałeś się na służbę w Straży Granicznej ? I to jeszcze mając w perspektywie 100 km dojazdu?


Nie super tylko normalnych.Widać , że jak kończą Ci si e argumenty potrafisz tylko drwić z innych - przejaw postawy (na początku było tu inne słowo) jaka charakteryzuje przełożonych.
Nie ukrywam, że skusiło mnie 1,5 za 1 - pewnie jak większość osób! Także to co chciałem robić robiła SG (więcej niż policja - pozwolisz, że nie będę pisał co na forum).A jeśli chodzi o dojazdy to na początku w ogóle nie dojeżdżałem ale zmieniłem stan cywilny i tak wyszło - w związku z tym chcę się przenieść - w ramach SG próbowałem 4 razy i 4 negatywnie.
Znów nie wyciągasz wniosków z moich poprzednich wypowiedzi - ja patrzę na siebie bo wiem jak ta formacja traktuje ludzi. Nie twierdzę, że w policji jest słodko ale skoro mogę próbować to robię to - przynajmniej nie będę wydawać kasy na dojazdy i tracić czasu.
Nie wątpię w Twoją wiedzą o słuzbach (wiesz, tak na forum ciężko to zweryfikować Wink ) ale staram się jakoś racjonalnie wytłumaczyć (w takim stopniu w jakim mogę to zrobić na forum)co pchnęło mnie do położenia wniosku o przeniesienie do policji.
Przemyśl to co napisałem to zrozumiesz czy jest sens wydawać 10000 pln rocznie. Zaznaczam, że dojeżdżam od 7 lat, wcześniej jeździłem oficjalnie na 8 godzin a z racji wykonywanych obowiązków a w praktyce było tak, że i 2 - 3 razy na dobę musiałem przyjechać do roboty. Na same dojazdy wydałem lekko ponad 100 000 pln! Przez te lata jakby ta kasa była na lokacie to trochę bym miał Wink (wiem, że ludzie mają jeszcze dłuższe trasy - ale mnie obchodzi moja osoba - każdy ma głowę na karku i wie co robi!)
A teraz chcę to zmienić.
Jeśli jakaś moja wypowiedź Cię uraziła, obraziła to szczerze przepraszam - nie taki był cel moich wypowiedzi.
Pozdrawiam Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-04-2012, 10:19
Post: #80
RE: Przeniesienie z SG do Policji
morski48 mysle ze nie ma co sie tlumaczyc przed innymi dlaczego chcesz sie przeniesc.Kazdy ktory sie o to stara ma swoje potrzeby i nimi sie kieruje, dla ciebie problem sa dojazdy, ja np. pomijajac juz fakt ze cala rodzine mam na 2 koncu Polski i inne rzeczy ktore sa dla mnie wazne, chcialbym kupic sobie wieksze mieszkanie bo tu gdzie obecnie sluze mnie na to nie stac.
Faktem jest i trzeba to otwarcie przyznac , ze robota ktora jest teraz w SG (tereny zachodnie ) a ktora byla jak rozpoczynalem sluzbe jest juz calkiem inna i stwierdzam, ze firma ta nie do konca moze sie odnalezc w nowej rzeczywistosci jak powstala po wejsciu do Schengen i jej funkcjonowanie wyglada jak bladzenie dziecka we mgle.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS