Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z Polski
17-12-2016, 15:14
Post: #221
RE: Z Polski
Jeśli ktoś wierzy politykom ,to jest idiotą .
A jak można rozgrywać biznes polityczny.
Proszę bardzo

Pislamska policja zabija, pobiła do nieprzytomności " manifestanta obrońce demokracji i wolności "

Q ... młodzi ,uczyć się - najlepsze wzorce prowokacji Big GrinBig GrinBig Grin

https://www.youtube.com/watch?v=mIpiG11N...e=youtu.be
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-12-2016, 20:17
Post: #222
RE: Z Polski
polityka to bagno, a już na pewno w sporej części

wiadomo kto to był z imienia i nazwiska? dzięki temu wiadomo by było czyj to człowiek Smile

dziś bardzo rzeczowo wypowiadał się rzecznik KSP - szacun!

apropos męczenników, pamiętacie córkę pewnej radnej z nad morza Smile historia kołem się toczy Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-12-2016, 22:17
Post: #223
RE: Z Polski
Wszystko szyte grubymi nićmi.

Żal mi tylko co poniektórych kolegów z forum tak zapatrzonych w poprzedni układ który beznamietnie zabierał nasze uprawnienia/przywileje.

Jedni są za 500+ dla dzieci, inni za 5000+ dla ubekow i esbekow.

Demokratycze państwo prawa ma to do siebie, że grupka desperatow nie jest w stanie zakrzyczeć woli suwerena.

Tak trzymać!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-12-2016, 23:08
Post: #224
RE: Z Polski
Nie jestem wielkim entuzjastą obecnego rządu ale cieszę się że poprzedni został oderwany od koryta. Mam też wątpliwości co do intencji pseudo obrońców demokracji no bo gdzie oni byli jak:
wchodzono do redakcji Wprost
wchodzono do domu gościa prowadzącego stronę antykomor
podwyższono wiek emerytalny
ukradziono pieniądze z ofe
pchano na siłę szesciolatki do szkół i tak mogli byśmy jeszcze wymieniać.
Tu nie chodzi o demokrację tylko o to aby było tak jak przez osiem lat rządów poprzedniej ekipy i aby ubecy dalej otrzymywali wysokie emerytury.
Co do 500+ to ja bym wolał ulgę podatkową zamiast 500zł i wtedy nikt by mi nie powiedział że rząd mi coś dał, wystarczy żeby mi nie zabrał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-12-2016, 01:09
Post: #225
RE: Z Polski
A mnie wiedźmo uczono, że Państwo dotrzymuje umów. Nawet dla wstrętnych esbeków (i Twoich kolegów z krg/zwiadu). Nie trzeba było ich przyjmować do służby w 1990 i 1991 roku.
I to jest podstawowy problem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-12-2016, 08:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-12-2016 08:25 przez marine.)
Post: #226
RE: Z Polski
Podstawowy problem ze prawo nie dziala wstecz... ale tylko dla szarego obywatela bo jak widać rząd moze wszystko a jak czegoś nie moze bo prawo zabrania to zmieni prawo aby bylo mozna.
Bez sądu, udowadniania winy itd... Jak ktoś chce żyć w państwie totalitarnym to jego sprawa. Ja chce Panstwa gdzie politycy sluza narodowi, gdzie bycie politykiem to zaszczyt i chwała, a ludzie ci wiedza ze za kazdy numer czeka na nich taczka i najlepiej stos. Bo do tej pory nikogo jeszcze nie rozliczono za działania na niekorzyść narodu, a bat musi byc...

Poprzez rozchwianie sceny politycznej ludzie doprowadzili do sytuacji ze jedna partia ma większość w sejmie i tak naprawdę mozna tylko siedzieć i sie przyglądać.
Dla ścisłości. Nie jestem za zadna opcja polityczna, jestem patriotą, popre każdego kto buduje ten kraj ale jak narazie to widze tylko kolejny rozbiór i o zgrozo kolejne podwyżki dla polityków. Czyżby nasza premier jednak znalazła zloty pociąg??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-12-2016, 08:39
Post: #227
RE: Z Polski
Przecież nikt nie mówi o odbieraniu świadczeń tylko ich zrównania do średniej z ZUS.
Przypominam że półtora za rok zabrano w trakcie gry i nikt zbytnio szat nie rwal.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-12-2016, 08:51
Post: #228
RE: Z Polski
najgorsze jest to, że ktoś może pomyśleć że jest n i e o m y l n y, a tu zaczyna się religia idąca w stronę fanatyzmu, w stronę totalitaryzmu

prawdziwa polityka to sztuka kompromisu, porozumienia, dochodzenia do wspólnych spraw, rozwiązanie problemu, naród (a ścislej tzw reprezentanci) który w sprawach wewnętrznych tego nie potrafi zgubi sam siebie, mniejszość nie może terroryzować większości, ale większość powinna zważać na prawa tejże mniejszości
Polska zawsze przegrywała gdy konflikty wewnętrzne pozwalały obcym mocarstwom rozgrywać nas przeciwko sobie

może to wszystko trochę ideologiczna naiwność, ale tak to widzę
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-12-2016, 09:02
Post: #229
RE: Z Polski
Ezech - tą sztukę kompromisu która miała miejsce przy okrągłym stole odczuwamy po dzisiejszy dzień.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-12-2016, 09:27
Post: #230
RE: Z Polski
kompromis jak to kompromis, prawdziwy nikogo nie zadowala, zawsze ktoś powie, że coś można było zrobić lepiej

co do okrągłego stołu - jeśli uratował Polskę przed walkami bratobójczymi, przed dajmy na to próbą krwawej rozprawy między komunistami a resztą społeczeństwa i uchronił wiele istnień przed śmiercią to ok (przeciwnik przyparty do muru wali na oślep); to ocenimy za 50 lat jeśli dożyjemy; rangę tego wydarzenia sprawiedliwie ocenią ludzie, którzy będą mogli je traktować jak wydarzenie historyczne a nie praktycznie bieżące (Wiedźma jak myślisz czemu Brytole nie odtajnili akt dot śmierci gen. Sikorskiego???)

żeby była jasność - nie bronię nieprzyzwoitych uprawnień/przywilejów funkcjonariuszy SB, ale rozliczyć też trzeba umieć, i to w ramach obowiązującego prawa (na marginesie poszukajcie sobie artykułu historyków IPN dot. zwiadu WOP, zwłaszcza wczesne lata PRL niestety świat nie jest czarno biały)

a wracając do bieżących spraw - wygląda na to że w sprawie aktualnego zamieszania władza pójdzie na kompromis w sprawie mediów - patrz misja Marszałka Senatu; i bardzo dobrze Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-12-2016, 09:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-12-2016 09:40 przez marine.)
Post: #231
RE: Z Polski
(18-12-2016 08:39 )wiedźma napisał(a):  Przecież nikt nie mówi o odbieraniu świadczeń tylko ich zrównania do średniej z ZUS.
Przypominam że półtora za rok zabrano w trakcie gry i nikt zbytnio szat nie rwal.
Nikt szat nie rwal to znaczy ze to 1,5 za rok bylo niepotrzebne albo nikt z tego nie korzystał.
W tym kraju glownie sie odbiera wiec teraz jak cos "dali" to byl szal.
Ale to wyglada tak. Daje Ci 1000, cieszysz sie bardzo, tylko ty o tym nie wiesz ze to 1000 pochodzi z pożyczki wziętej na ciebie z odroczeniem spłaty za 5lat. Przez 5lat jestem dla ciebie super gosciem bo dalem ci kase za free, a pozniej zdziwko... bo nie dosc ze musisz ja komus oddac to jeszcze z procentem hehe. Tak wyglada 500+.
Kasa w Panstwie bierze sie z pożyczek (deficyt=czegoś nie ma), kiedys trzeba bedzie to splacic wierzycielom... Jakos, kasą, ziemią, ludzmi... Politycy zamiast skupic sie na tym gdzie zarobic pieniadze skupiaja sie gdzie je pożyczyć.

Paradoks jest taki ze ludziom obcina sie emki bez wyroku, bez orzeczenia winy czyli widac mozna zawsze i kazdemu w ciagu gry zmienic zasady, niby za kare... Bla bla, w celu oszczędności ALE sobie za to dają podwyżki (wide nowe zmiany w ustawie budżetowej). Niech rządzący zmiany zaczynaja od siebie. Sobie niech ucinaja bo oni akurat maja z czego.

Juz teraz na horyzoncie kolejna zmiana emerytur przerzucająca ciezar na pracodawców. Najlepiej gdyby wogole zniesli emerytury i byl by spokoj kto ile sobie odlozy tyle pozyje i juz, nie bylo by zadnych powyzszych problemów.

[edit]
Mnie nie interesuje zamierzchla przeszlosc, co sie stalo to sie juz nie odstanie, wazna jest przyszlosc bo to na nia mamy wplyw, a tworzac przyszlosc tworzymy rownierz przeszlosc wiec jesli przestaniemy ciagle patrzec w stecz, a zaczniemy patrzec do przodu to mize kiedys wyjdziemy na prosta i przestaniemy potykac sie o wlasne nogi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-12-2016, 10:08
Post: #232
RE: Z Polski
To samo może kiedyś spotkać każdego z nas. Wykonujemy obecnie bardziej lub mnie mądre rozkazy do tego jesteśmy resortem siłowym i ktoś za kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat nagle stwierdzi, że nasza praca była wspieraniem reżimu. Wydaje się to absurdalne jednak cofając się w czasie o lat 30 to samo wydawało się szeregowemu marchewce wstępującemu do Milicji. I teraz po 30 latach służby okazuje się, że wykonując rozkazy ..jest wrogiem narodu.

Rozumiem natomiast zabieranie świadczeń osobom w stosunku co do których są niezbite dowody na to, że poprzez swoją służbową "gorliwość" faktycznie działali na szkodę społeczeństwa ...i nie zamykałbym tego w żadnych ramach czasowych. To tak jakby zakładać, że mundurowi bez wyjątku byli źli do 89 roku a po 89 już same aniołkiWink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-12-2016, 10:58
Post: #233
RE: Z Polski
Wiedźma,a Ty będziesz cieszyć się emeryturą średnią ZUS ? A może obywatelską 1000 zł?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-12-2016, 12:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-12-2016 12:13 przez krissg.)
Post: #234
RE: Z Polski
(18-12-2016 09:29 )marine napisał(a):  Juz teraz na horyzoncie kolejna zmiana emerytur przerzucająca ciezar na pracodawców. Najlepiej gdyby wogole zniesli emerytury i byl by spokoj kto ile sobie odlozy tyle pozyje i juz, nie bylo by zadnych powyzszych problemów.
Tylko co zrobić z tymi, którzy przez lata odkładali na emeryturę. Przecież emerytury wypłacane są ze składek obecnie wpłacanych do ZUS. Zresztą ten system już ledwo zipie. Scenariusz może być taki, że najpierw będzie obniżanie świadczeń w pierwszej kolejności tych najwyższych a jeśli to nie pomoże to wprowadzą emeryturę obywatelską. My jako mundurowi też musimy się liczyć z tym, że jeśli budżet będzie niewydolny to nasze świadczenia zostaną zrównane z cywilnymi i nikt nic na to nie poradzi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-12-2016, 12:40
Post: #235
RE: Z Polski
Patek, ja liczę na emke rzędu 1500 zl ale doskonale wiem, ze nie będzie komu na te kwotę pracować skoro coraz mniej dzieci się rodzi. Także, nie nastawiam sie na kokosy i podejrzewam że na emeryturze będę musiała dorobić parę zł w swym wyuczonym zawodzie.
Tego się jednak nie boję, bo ja kobieta pracująca jestem, żadnej pracy się nie boję. Smile
Ale rozumiem obawy pewnej części funkow, którzy wiedzę, wykształcenie zdobywali w turbouczelniach a teraz przytulaja swoje wysokie apanaze. Big Grin Szykujcie sie na dluuuga pracę, bo emki będą liche.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-12-2016, 13:04
Post: #236
RE: Z Polski
@Wiedżma
- trochę matematyki 1500/(0,75+1/12)~=1800 zł. Jeżeli taką dostaniesz ostatnią pensję to musiałabyś odchodzić z megadyscyplinarką Smile
- trochę prawa - czy lata rok za półtora (sprzed ustawy) zostały Ci zaliczone, odebrane czy zryczałtowane?
- trochę fizjologii - jeżeli tak ciężko pracujesz jak piszesz na forum to liczysz, że ta służba nie odbije się na Twoim zdrowiu? Myślisz, że na emce będziesz nadal pracować od śmierci?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-12-2016, 13:12
Post: #237
RE: Z Polski
(18-12-2016 13:04 )lenek napisał(a):  @Wiedżma
- trochę matematyki 1500/(0,75+1/12)~=1800 zł. Jeżeli taką dostaniesz ostatnią pensję to musiałabyś odchodzić z megadyscyplinarką Smile
Nie zakładał bym pełnej wysługi a w szczególności po zlikwidowaniu rok za półtora. Znam wielu f-szy którzy chcą dotrwać do 15 i przy braku perspektyw awansu po prostu odchodzą. I wcale im się nie dziwię bo ile można gibać na stemplu lub zielonej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-12-2016, 13:19
Post: #238
RE: Z Polski
Matematycznie to mi wychodzi, ze za czas jakiś będziemy mieli emki na równi z tymi cywilnymi.
Radzę już sie do tego stanu rzeczy przyzwyczajać i albo przyspawac sie do swego stołka i trwać przy nim najdłużej jak tylko można tudzież pchać co miesiąc część kasy do skarpety Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-12-2016, 13:41
Post: #239
RE: Z Polski
(18-12-2016 13:19 )wiedźma napisał(a):  przyspawac sie do swego stołka i trwać przy nim najdłużej jak tylko można
Po co ? Przecież prościej się zwolnić i szukać alternatyw.
Tylko to są na razie tylko Twoje prognozy. Ja korzystam z innych meteorologów Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-12-2016, 14:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-12-2016 14:19 przez marine.)
Post: #240
RE: Z Polski
(18-12-2016 12:10 )krissg napisał(a):  
(18-12-2016 09:29 )marine napisał(a):  Juz teraz na horyzoncie kolejna zmiana emerytur przerzucająca ciezar na pracodawców. Najlepiej gdyby wogole zniesli emerytury i byl by spokoj kto ile sobie odlozy tyle pozyje i juz, nie bylo by zadnych powyzszych problemów.
Tylko co zrobić z tymi, którzy przez lata odkładali na emeryturę. Przecież emerytury wypłacane są ze składek obecnie wpłacanych do ZUS.
Nie wiem czy wiesz, ale podobno każdy gromadzi swoje składki na osobnym subkoncie w ZUS Smile
Jak dla mnie, oddali by wszystkim zgromadzony wkład i cześć. A jak zdefraudowali to niech oddadzą ze swoich :]

BTW. Ludzie zazwyczaj pracują AŻ do śmierci, często nawet nie zdążą się rozchorować.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS