Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z Polski
15-02-2019, 10:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-02-2019 10:36 przez keyser soze.)
Post: #421
RE: Z Polski
Od dwóch lat piszę, że ten rząd sprowadzi na nas katastrofę, i to gorszą niż PO
Przez irracjonalną fobię do Rosji i niczym nieuzasadnioną miłość do USA, zapędzamy się w kozi róg.

Czy naprawdę nie możemy mieć władz na miarę Merkel tudzież Erdogana? Zobaczcie jak oni rozgrywają swoich przeciwników.
W polityce nie ma przyjaciół ani wrogów - tam powinna się liczyć tylko analiza chwilowych zysków i strat.

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-02-2019, 13:01
Post: #422
RE: Z Polski
Trafiłem w sieci na doskonały artykuł odnośnie aktualnej kiełbasy wyborczej - cytuję w całości:

No i stało się. Pan Prezes ogłosił obietnice wyborcze, które, jak się obawiam, zostaną zrealizowane. I pod pięknymi słowami znów pokazał, kto dla niego jest lepszym sortem Polaka, a kogo można spokojnie zamieść pod dywan.

Kto wygra wybory? Wiadomo, ten, który obieca najwięcej. Wygrali ci, którzy obiecywali wejście do UE i ci, którzy obiecywali drugą Irlandię. Zresztą wcześniejsi obiecywali drugą Japonię i też wygrywali. Obecni mówią - skoro żyjemy na europejskim poziomie, czas na europejskie dochody. No i tu właśnie jest pies pogrzebany. I to z całą budą. Bo myśląc "dochody", nie myślą wcale "zarobki", tylko socjal. Damy im więcej, niech mają. Niech mają 500+ na pierwsze dziecko, niech mają 13 emeryturę. Kupimy większą ilość wyborców. I tu następują pierwsze podziały społeczeństwa.

Bowiem osoby niepełnosprawne zostały zamiecione pod dywan. Jakby ich nie było. A to właśnie takie osoby mają naprawdę zwiększone potrzeby. Czy to poprzez płatne zabiegi, czy poprzez zakup drogiego sprzętu. Powiecie - dopłaty są. A owszem, są. Na wózek 150 - 3000 zł. Wózki kosztują 1000 - 100 000 zł. Mi dali 1800 złotych, za wózek płaciłem 14 000 zł. Za protezy, za które płaciłem 60 000 zł, dostałem 5000 zł. Samochód przerobiłem sobie we własnym zakresie, kosztowało mnie to ponad 10 000 zł. Dofinansowania żadnego nie dostałem. Samochód za stary. Sęk w tym, że na nowy mnie nie było stać. A wiem, że ja nie jestem rekordzistą, jeśli idzie o wydatki związane z moim kalectwem. Ale dla partii nam rządzącej problemów niepełnosprawnych nie ma i nie będzie. Za mała grupa społeczna, by się nią przejmować i by się wysilać i bawić w kupowanie głosów. Taka prawda.

Kupowanie emerytów. No, a dlaczego renciści zostali pominięci? Jakiś podgatunek ludzki? Czy znów za mała grupa docelowa? Zamiast ponieść renty i emerytury o 1100 zł rocznie (czyli o około 90 złotych miesięcznie), zrobili nowe hasło - 13 emerytura. To może jeszcze deputat węglowy i Barbórka? Będzie kolejna kasa dla emerytów, a węgiel się sprzeda. Ja wiem, czemu to zrobili. Bo jakby powiedzieli - waloryzacja rent i emerytur o 90 złotych miesięcznie, to by gorzej i mniej medialnie zabrzmiało niż jedna dodatkowa emerytura. Renciści niech spieprzają na bambus.

I teraz wisienka na torcie - 500 złotych na pierwsze dziecko. Jakie larum podniosą matki, które narobiły dzieciaków, by na 500 plus się załapać z całą gromadką łącznie z pierwszym dzieckiem. Bo jakże to? Ma jednego dzieciaka i na niego kasę bierze? To ja musiałam czwórkę dorobić, chłop na czarno robił, żeby kryterium dochodowe było, a ta jednego dzieciaka ma i bierze? Choć wprowadzenie tego na pierwsze dziecko może i ma swoje dobre strony, bo skończy się kombinowanie z nieprzekroczonym dochodem i kombinatorzy zaczną być może legalnie pracować. Gorzej, jak nie zaczną, bo już sobie taki sposób na życie znaleźli, a ponieważ pieniędzy w rodzinie przybędzie (za nic), to kolejni pójdą na bezrobocie.

I żeby nie było. Jestem jak najbardziej za 500 plus na pierwsze dziecko, ale tylko pod warunkiem, że jedno z rodziców pracuje i ma przyzwoite zarobki. Bo taka matka samotnie wychowująca dziecko pracuje ciężko, by dziecko wychować. No jej się należy. I nie 500, ale 800 bym takiej kobiecie dał. Tyle że to musi być kobieta naprawdę doświadczona przez los, wychowująca samotnie dziecko i pracująca lub też poprzez opiekę nad dzieckiem pracy nie mogąca się podjąć. Ale matka, która znalazła sobie sposób na życie z socjalu, gdzie wpisuje ojciec nieznany dla każdego z pięciorga swoich dzieci i dojąca kasę z państwa - to wybaczcie. Jej się to raczej nie należy. Bo wiadomo, że taka to kombinuje tylko jak wydoić kasę z opieki.

Kolejna sprawa - brak PIT dla osób do 26 roku życia i niższe podatki dla osób zarabiających blisko przeciętnego wynagrodzenia. I znów dzielenie społeczeństwa. Bo o ile taki człowiek, który szuka pracy po zawodówce, skorzysta z braku PIT (a potem nauczy się cwaniakować), o tyle taki student po technikum, kończąc studia ma akurat te 25 lat i z programu nie skorzysta zanadto. A taki kończący studia medyczne to już na starcie ma przesrane wkroczenie w dorosłość. Promocja pod tytułem - nie ucz się, będziesz miał więcej? Może by tam przez 5 lat od chwili ukończenia szkoły/studiów i podjęcia pracy na etat PIT-u by nie mieć, co?

No i te niższe podatki z okolic przeciętnego wynagrodzenia. Nagle okaże się, że bardzo dużo osób zacznie zarabiać przeciętnie, a reszta pieniędzy będzie wypłacana w formie uznaniowej, premii lub zwyczajnie pod stołem. Polacy szybko nauczą się kombinować tak, by było dla nich korzystniej. Nie można po prostu obniżyć podatków dla wszystkich? I podnieść kwotę wolną od podatku? Czy takie działania naprawdę bolą?

Bo teraz jest tak:
1. Ktoś jest zaradny i prowadzi własną działalność. Zarabia 10 000 złotych brutto na miesiąc. Powiesz - no fajnie, zarabia, pracuje, to ma. No właśnie nie ma. Bo trzeba zapłacić 23% VAT. To daje koło 1870 złotych. Pozostaje mu 8130 złotych. Spoko, nie? No nie. Jeszcze podatek od wzbogacenia. 1296 złotych. OK - w dalszym ciągu pozostaje mu 6834 złote, prawda? Nieprawda, ZUS trzeba opłacić. 1316 złotych. Po tym wszystkim pozostaje takiemu człowiekowi koło 5500 zł do ręki. A ponieważ zarabia dużo, to prawdopodobnie załapie się na daninę solidarnościową. Państwo ludziom ciężko pracującym zabiera szybko.

2. Rodzina. On nie pracuje, ona nie pracuje, narobili sobie 6 dzieci. Z dodatkami socjalnymi mają 5000 złotych (może nawet ciut ponad). Państwo dało. Nie - nie państwo. Dał taki prowadzący własną działalność, dbający o swój biznes i pracujący nieraz po nocach, by zapewnić godny byt swojej rodzinie. I paru nierobom. Bo państwo nie ma swojej kasy. Ma to, co złupi od obywateli.

I żeby nie było. Nie mam nic przeciwko finansowaniu z moich podatków policji, lekarzy, nauczycieli czy innych pracowników z tzw. budżetówki. Oni pracują i robią rzeczy pożyteczne. Natomiast sprzeciwiam się finansowaniu nierobów. Każdy pracujący obywatel powinien mieć możliwość wyboru na co idą jego podatki. Oprócz rzeczy oczywistych, takich jak administracja państwowa, mógłby decydować na co przeznaczy cześć podatków. Do wyboru renciści, niepełnosprawni, emeryci, osoby pokrzywdzone przez los i naprawdę potrzebujące wsparcia, bezrobotne rodziny pobierające socjal. I można zaznaczyć więcej niż jedną kratkę. I wtedy by dopiero było widać prawdziwy głos społeczeństwa.

Więcej o homo socjalicusie napisałem w innym artykule. Tutaj stanowczo sprzeciwiam się programowi rządzącej partii, która jeszcze bardziej dzieli społeczeństwo zamiast je jednoczyć i powoli doprowadza do tego, że przestanie się opłacać pracować uczciwie, a patologiczne zachowania będą nagradzane. Ja mówię stanowcze nie.

Jaki program byłby najlepszy dla nas wszystkich? Skoro muszą dawać 13 emeryturę, to lepiej podnieść renty i emerytury o te 90 zł miesięcznie. Zabrać wszystkie pięćset plusy, w zamian dać kwotę wolną od podatku na poziomie 40 000 - 50 000 złotych. Dzięki temu więcej będą mieli i nauczyciele, i wszyscy uczciwie pracujący. Zrobić darmowe żłobki i przedszkola, zapewnić dzieciakom opiekę i obiady na czas pracy rodziców. Wówczas nieroby wezmą się do roboty. Wpływy wzrosną, bo nieroby zaczną pracować, bo darmowej kasy zabraknie, dzięki czemu będzie można obniżyć VAT do 19%, a podatek od wzbogacenia albo w diabły zlikwidować, albo obniżyć do 14%. I wtedy uczciwie pracującym będzie się żyło lepiej. Ale to program niepopularny. Nim nie kupi się 41% wyborców... Bo tyle pewnie na partię miłościwie nam panującą zagłosuje, podczas gdy reszta albo polityką się nie interesuje, albo będzie w tym czasie pracować w pocie czoła, by zarabiać pieniądze na kolejną wyborczą kiełbasę.

A co w następnych wyborach? Emerytury dla matek wychowujących dzieci, które nigdy nie pracowały, za to poświęcały się wychowywaniu przyszłości narodu i emerytury dla ojców, którzy pomagali dzielnie wychowywać dzieci. Przez co nie pracowali. Za to brali socjal. I rekompensaty dla takich rodzin w postaci 500 plus plus po tym, jak dziecko osiągnie pełnoletność i obniży się standard w takiej rodzinie... A, i jeszcze program samochód plus, by taka rodzina mogła bezpiecznie dojechać na wczasy sponsorowane przez podatników.

A na wszystko niech pracuje coraz mniejsza garstka tych, którym jeszcze się pracować chce i których trzeba będzie doić jak bardzo się da. Przykre to. Oby z tego nie wyszła druga Wenezuela. Tam obecnie każdy jest miliarderem. I by uciąć spekulacje - tak, jestem rencistą, ale prócz tego mam pracę, dzięki której zapewniam rodzinie godne życie. I dzieci wychowuję w duchu poszanowania do pracy. "

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2019, 22:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-02-2019 22:19 przez quasimodo1.)
Post: #423
RE: Z Polski
(27-02-2019 13:01 )keyser soze napisał(a):  zrobili nowe hasło - 13 emerytura.

No i zrzutka się zaczeła , jak MON musi zrzucić się na ową 13 prawie 200 baniek ,to i udział MSWiA na swoich emerytów wyniesie ponad 200 baniek Big Grin

https://www.defence24.pl/na-trzynastke-d...200-mln-zl
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-03-2019, 19:52
Post: #424
RE: Z Polski
Cytat:Otóż, proszę szanownych państwa, musicie coś koniecznie wiedzieć. Żeby dostać tydzień zwolnienia lekarskiego, żołnierz czy funkcjonariusz nie musi niczego wyłudzać. Nie musi żadnego lekarza wciągać do nielegalnego procederu. Wystarczy, że pójdzie do doktora i opowie, jak się czuje.

Link - Polcjanci złamali prawo, bo strajkują nauczyciele

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

LAWINA BIEG OD TEGO ZMIENIA
PO JAKICH TOCZY SIĘ KAMIENIACH
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2019, 17:39
Post: #425
RE: Z Polski
Coś na otrzeźwienie dla zwolenników "pincetplus":
https://magazyn.wp.pl/artykul/te-pieniad...stu-naleza

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS