Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zarobki w Policji vs zarobki w Straży Granicznej
30-11-2020, 14:39
Post: #1
zarobki w Policji vs zarobki w Straży Granicznej
Panowie jestem funkcjonariuszem Policji, który coraz bardziej myśli nad zmianą munduru na moro. 3,5 roku służby w stopniu sierżanta 3729 zł netto na rękę. Mam pytanie odnośnie finansów. Rozmawiałem z kilkoma Strażnikami Granicznymi i średnio macie te 200-400 zł więcej na etacie. Skąd bierze się ta różnica skoro mamy taką samą kwotę bazową ustalaną przez MSWiA 1614,69 zł i ten sam mnożnik 3,81?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-11-2020, 16:02
Post: #2
RE: zarobki w Policji vs zarobki w Straży Granicznej
U nas jest bardziej spłaszczona struktura płac i mniejsza możliwość manipulacji płacą stąd wychodzi więcej kasy na niższych grupach. W Policji grupy uposażenia są bardziej flexi i na tej samej grupie można dostawać różne kwoty. Skoro Ty masz mniej to ktoś musi mieć więcej. Jak kiedyś liczyłem 3700 netto to absolutne minimum przy zerowym stażu po szkółce. Realnie wychodzi ciut więcej ale ciężko mi powiedzieć kto ile w danym regionie dostaje. Jak się ma do 26 lat to jest się extra zwolnionym z podatku. Dużo zmiennych wpływa na realną kwotę wypłaty w tym np. wykupione ubezpieczenia, które mundurowym wciskają na potęgę. Generalnie żeby zobaczyć różnicę trzeba by przeanalizować wszystkie składowe płacy (plus dodatki). I to nie jest tak że u nas są tacy chętni do płacenia więcej. Raczej płacą tylko minimalne minimum, które muszą. Awanse na samych grupach raczej są symboliczne i często jest tak, że podwładny realnie zarabia więcej niż przełożony (czyt. kombinowanie bardziej się opłaca niż uczciwa praca).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-11-2020, 20:30
Post: #3
RE: zarobki w Policji vs zarobki w Straży Granicznej
na pewno macie wyzsze dodatki sluzbowe niz u nas, ja 3,5 roku sluzby i 100 zl dodatku, u was chyba chlopaki maja wiecej?? Jak u was z kasa za stopnie tez takie smieszne przeskoki po 30-40 zl czy tez wiecej?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-11-2020, 21:05
Post: #4
RE: zarobki w Policji vs zarobki w Straży Granicznej
(30-11-2020 20:30 )Tarnowianin napisał(a):  na pewno macie wyzsze dodatki sluzbowe niz u nas, ja 3,5 roku sluzby i 100 zl dodatku, u was chyba chlopaki maja wiecej?? Jak u was z kasa za stopnie tez takie smieszne przeskoki po 30-40 zl czy tez wiecej?

Dodatek jest minimum 10% podstawy która, wynosi w okolicach 3000 brutto dla 02 grupy. Minimalny dodatek to 300 ale mało kto ma minimalnyWink Realnie te dodatki są w okolicy 400-600 brutto przynajmniej dla granicy. I nie ma tu specjalnie znaczenia jaką pełnisz funkcję, staż czy cokolwiek. Podwładny bardzo często ma wyższe dodatki niż przełożony (przynajmniej w moich realiach służbowych). Póki co nie stwierdziłem jakiejkolwiek spójnej logiki w polityce dodatków służbowych (dają więcej temu kogo lubią). Ciężko mi też wyrokować ile tego dodatku dostaniesz - każdy rejon rozdziela po swojemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-12-2020, 02:16
Post: #5
RE: zarobki w Policji vs zarobki w Straży Granicznej
a przy awansie na stopień np. z plutonowego na sierzanta jaki macie skok finansowy? dla przykladu po awansie z sierzanta na st. sierzanta w Policji jest 25 zl co jest absurdalna kwota
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-12-2020, 09:53
Post: #6
RE: zarobki w Policji vs zarobki w Straży Granicznej
48,40 zł brutto czyli 39,50 zł netto
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-12-2020, 16:24
Post: #7
RE: zarobki w Policji vs zarobki w Straży Granicznej
(01-12-2020 09:53 )towarzysz napisał(a):  48,40 zł brutto czyli 39,50 zł netto

też śmieszna kwota, czyli różnicę robią po prostu dodatki służbowe, które u was są wyższe...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-12-2020, 20:17
Post: #8
RE: zarobki w Policji vs zarobki w Straży Granicznej
Nie porównuj poszczególnych składników uposażenia. Struktura uposażenia w poszczególnych służbach może być różna, trzeba porównywać całość uposażenia na podobnych stanowiskach służbowych, podobnej wysłudze i posiadanym stopniu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-12-2020, 22:41
Post: #9
RE: zarobki w Policji vs zarobki w Straży Granicznej
(01-12-2020 20:17 )nowyjan8 napisał(a):  Nie porównuj poszczególnych składników uposażenia. Struktura uposażenia w poszczególnych służbach może być różna, trzeba porównywać całość uposażenia na podobnych stanowiskach służbowych, podobnej wysłudze i posiadanym stopniu.

Zbieram się powoli do pisania wniosku o przeniesienie z Policji do SG. Dość mam już tej chorej "Firmy" z gorszą robotą i mniejszą kasą niz u was. Jak ktoś wyżej napisał jeśli funkcjonariusz świeżo po szkółce dostaje w SG minimum 3700 zł a ja po 3,5 roku służby w Policji ze stopniem sierżanta mam 3729 zł to jestem po prostu ciekaw ile z takim stopniem i stażem mógłbym dostac w SG.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-12-2020, 08:16
Post: #10
RE: zarobki w Policji vs zarobki w Straży Granicznej
Kolego I linia granica, II grupa uposażenia najniższa, dodatek 520 zł w stopniu plutonowego, 4 lata wysługi, bez ubezpieczeń i kasy zapomogowej czyli wszystko co matka polka daje to 3950 zł. Ze starszym sierżantem około 80 zł więcej. Mam dużo kolegów w Policji i jakby nie patrzeć u nas znacznie sowitsze i częstsze nagrody uznaniowe, zwłaszcza za wyniki typu fałszerstwa, akcyza, lewizna, wtedy naprawdę sporo płacą. Widzę, że jesteś chyba z Tarnowa to trafiłbyś pewnie do Karpackiego OSG to na pewno odpoczniesz psychicznie w porównaniu do pracy w Policji, choć miodu u nas też nie ma, ale jak słucham i porównuję z różnych jednostek Policji to jest kapkę lepiej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-12-2020, 18:16
Post: #11
RE: zarobki w Policji vs zarobki w Straży Granicznej
(17-12-2020 08:16 )gaoxin2004 napisał(a):  Kolego I linia granica, II grupa uposażenia najniższa, dodatek 520 zł w stopniu plutonowego, 4 lata wysługi, bez ubezpieczeń i kasy zapomogowej czyli wszystko co matka polka daje to 3950 zł. Ze starszym sierżantem około 80 zł więcej. Mam dużo kolegów w Policji i jakby nie patrzeć u nas znacznie sowitsze i częstsze nagrody uznaniowe, zwłaszcza za wyniki typu fałszerstwa, akcyza, lewizna, wtedy naprawdę sporo płacą. Widzę, że jesteś chyba z Tarnowa to trafiłbyś pewnie do Karpackiego OSG to na pewno odpoczniesz psychicznie w porównaniu do pracy w Policji, choć miodu u nas też nie ma, ale jak słucham i porównuję z różnych jednostek Policji to jest kapkę lepiej.
3950 zl, hmm. liczylem. ze ta roznica jest jednak troszke wieksza ale coz spokoj psychiczny tez jest wazny...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-01-2021, 14:59
Post: #12
RE: zarobki w Policji vs zarobki w Straży Granicznej
Apropos dodatkow, to chlopaki wyzej podali kwoty ustalone ustawowo. Tutaj warto zwrocic uwage na to, ze jest jeszcze dodatek sluzbowy limitowany (ustawowy) oraz dodatek sluzbowy zwiekszony, ktorego kwota zalezy od uznania przelozonego. Kwoty te sa rozne niektorzy maja zero inni 80 pln, jeszcze inni 250
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2021, 16:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-01-2021 17:01 przez Jajko_pawiana.)
Post: #13
RE: zarobki w Policji vs zarobki w Straży Granicznej
(01-12-2020 22:41 )Tarnowianin napisał(a):  Zbieram się powoli do pisania wniosku o przeniesienie z Policji do SG. Dość mam już tej chorej "Firmy" z gorszą robotą i mniejszą kasą niz u was.

trawa u sąsiada jest zawsze bardziej zielona ...

Wiesz co Ci napiszę? Że z takim podejściem w SG również kariery nie zrobisz. Masz niecałe 4 lata służby i masz żal z powodu tego, że f-usze w zielonym mundurze zarabiają od Ciebie o 100 pln więcej i mają lżejszą robotę. Otóż praca w SG nie jest lżejsza (poza niektórymi miejscami, ale takie też są w Policji), jest po prostu inna i ma zupełnie inną charakterystykę. Różnicą zasadniczą jest to, że w SG nie rządzą mierniki i statystyka - a przynajmniej nie dotyczą one szeregowego funkcjonariusza, pracującego na zielonej granicy czy siedzącego na reksiu.

W SG przepracowałem 9 lat, następne 5 pracuję w Policji, gdzie przetransferowałem się na równorzędną, trzecią grupę. W niebieskim mundurze przeszedłem wszystkie etapy: od patrolowca w Wydziale Patrolowo-Interwencyjnym, przez Wydział Ruchu Drogowego, aż do Wydziału Kryminalnego, gdzie najpierw uczyłem się pracy w "dochodzeniach", aż w końcu wskoczyłem na detektywa już jako policjant operacyjny. To wszystko w ciągu PIĘCIU LAT, beż żadnej pomocy i wsparcia. O robocie w takim miejscu zawsze marzyłem i w końcu osiągnąłem swój cel - a wszystko to przez ciężką pracę i "niewaleniem w chuja". No i jeżeli chcesz poznać moje realia finansowe, to obecnie zarabiam 4600 (+ ekwiwalent za brak mieszkania) - po wskoczeniu na detektywa i awansie na aspiranta zwiększono mi dodatek do 500pln, wcześniej miałem najniższy możliwy (karnie obniżony do tego poziomu przed naganę Tongue ) Więc weź się do roboty, zaciśnij zęby i pracuj, zamiast kombinować. Bo tak na prawdę wszystko zależy od Ciebie.

(aha - te 200 pln więcej w SG będzie średnio super, kiedy przyjdzie Ci dojeżdżać 50km do roboty na placówkę - weź pod uwagę, że praca w SG polega głównie na robocie na granicy)

pozdro

They that can give up essential liberty to obtain a little safety, deserve neither liberty nor safety.

Benjamin Franklin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2021, 20:53
Post: #14
RE: zarobki w Policji vs zarobki w Straży Granicznej
(23-01-2021 16:59 )Jajko_pawiana napisał(a):  
(01-12-2020 22:41 )Tarnowianin napisał(a):  Zbieram się powoli do pisania wniosku o przeniesienie z Policji do SG. Dość mam już tej chorej "Firmy" z gorszą robotą i mniejszą kasą niz u was.

trawa u sąsiada jest zawsze bardziej zielona ...

Wiesz co Ci napiszę? Że z takim podejściem w SG również kariery nie zrobisz. Masz niecałe 4 lata służby i masz żal z powodu tego, że f-usze w zielonym mundurze zarabiają od Ciebie o 100 pln więcej i mają lżejszą robotę. Otóż praca w SG nie jest lżejsza (poza niektórymi miejscami, ale takie też są w Policji), jest po prostu inna i ma zupełnie inną charakterystykę. Różnicą zasadniczą jest to, że w SG nie rządzą mierniki i statystyka - a przynajmniej nie dotyczą one szeregowego funkcjonariusza, pracującego na zielonej granicy czy siedzącego na reksiu.


W SG przepracowałem 9 lat, następne 5 pracuję w Policji, gdzie przetransferowałem się na równorzędną, trzecią grupę. W niebieskim mundurze przeszedłem wszystkie etapy: od patrolowca w Wydziale Patrolowo-Interwencyjnym, przez Wydział Ruchu Drogowego, aż do Wydziału Kryminalnego, gdzie najpierw uczyłem się pracy w "dochodzeniach", aż w końcu wskoczyłem na detektywa już jako policjant operacyjny. To wszystko w ciągu PIĘCIU LAT, beż żadnej pomocy i wsparcia. O robocie w takim miejscu zawsze marzyłem i w końcu osiągnąłem swój cel - a wszystko to przez ciężką pracę i "niewaleniem w chuja". No i jeżeli chcesz poznać moje realia finansowe, to obecnie zarabiam 4600 (+ ekwiwalent za brak mieszkania) - po wskoczeniu na detektywa i awansie na aspiranta zwiększono mi dodatek do 500pln, wcześniej miałem najniższy możliwy (karnie obniżony do tego poziomu przed naganę Tongue ) Więc weź się do roboty, zaciśnij zęby i pracuj, zamiast kombinować. Bo tak na prawdę wszystko zależy od Ciebie.

(aha - te 200 pln więcej w SG będzie średnio super, kiedy przyjdzie Ci dojeżdżać 50km do roboty na placówkę - weź pod uwagę, że praca w SG polega głównie na robocie na granicy)

pozdro

nie mam żalu, po prostu jestem zmęczony psychicznie tymi interwencjami z patologią, ciągłym przedłużaniem się służby, natłokiem zadań i rzeczy, które trzeba ogarnąć, po prostu wydaje mi się, że w SG macie dużo węższą działkę, wiecie co i jak, słuzba wam się przedłuża raz na kilka miesięcy jak są jakieś działania a nie co drugą służbę, po prostu chyba jest lepiej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-01-2021, 09:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-01-2021 09:33 przez Johnyq.)
Post: #15
RE: zarobki w Policji vs zarobki w Straży Granicznej

(23-01-2021 20:53 )Tarnowianin napisał(a):  
(23-01-2021 16:59 )Jajko_pawiana napisał(a):  
(01-12-2020 22:41 )Tarnowianin napisał(a):  Zbieram się powoli do pisania wniosku o przeniesienie z Policji do SG. Dość mam już tej chorej "Firmy" z gorszą robotą i mniejszą kasą niz u was.

trawa u sąsiada jest zawsze bardziej zielona ...

Wiesz co Ci napiszę? Że z takim podejściem w SG również kariery nie zrobisz. Masz niecałe 4 lata służby i masz żal z powodu tego, że f-usze w zielonym mundurze zarabiają od Ciebie o 100 pln więcej i mają lżejszą robotę. Otóż praca w SG nie jest lżejsza (poza niektórymi miejscami, ale takie też są w Policji), jest po prostu inna i ma zupełnie inną charakterystykę. Różnicą zasadniczą jest to, że w SG nie rządzą mierniki i statystyka - a przynajmniej nie dotyczą one szeregowego funkcjonariusza, pracującego na zielonej granicy czy siedzącego na reksiu.


W SG przepracowałem 9 lat, następne 5 pracuję w Policji, gdzie przetransferowałem się na równorzędną, trzecią grupę. W niebieskim mundurze przeszedłem wszystkie etapy: od patrolowca w Wydziale Patrolowo-Interwencyjnym, przez Wydział Ruchu Drogowego, aż do Wydziału Kryminalnego, gdzie najpierw uczyłem się pracy w "dochodzeniach", aż w końcu wskoczyłem na detektywa już jako policjant operacyjny. To wszystko w ciągu PIĘCIU LAT, beż żadnej pomocy i wsparcia. O robocie w takim miejscu zawsze marzyłem i w końcu osiągnąłem swój cel - a wszystko to przez ciężką pracę i "niewaleniem w chuja". No i jeżeli chcesz poznać moje realia finansowe, to obecnie zarabiam 4600 (+ ekwiwalent za brak mieszkania) - po wskoczeniu na detektywa i awansie na aspiranta zwiększono mi dodatek do 500pln, wcześniej miałem najniższy możliwy (karnie obniżony do tego poziomu przed naganę Tongue ) Więc weź się do roboty, zaciśnij zęby i pracuj, zamiast kombinować. Bo tak na prawdę wszystko zależy od Ciebie.

(aha - te 200 pln więcej w SG będzie średnio super, kiedy przyjdzie Ci dojeżdżać 50km do roboty na placówkę - weź pod uwagę, że praca w SG polega głównie na robocie na granicy)

pozdro

nie mam żalu, po prostu jestem zmęczony psychicznie tymi interwencjami z patologią, ciągłym przedłużaniem się służby, natłokiem zadań i rzeczy, które trzeba ogarnąć, po prostu wydaje mi się, że w SG macie dużo węższą działkę, wiecie co i jak, słuzba wam się przedłuża raz na kilka miesięcy jak są jakieś działania a nie co drugą służbę, po prostu chyba jest lepiej
Masz ambicje zostan w policji.nie masz ambicji idz do sg.lepsza kasa lepszy socjal robota zalezy gdzie sie trafi.jak sie dobrxe zakrecisz to mozna nie robic nic.tylko czekasz na wyplate.ambitnych w sg nie lubia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-01-2021, 13:40
Post: #16
RE: zarobki w Policji vs zarobki w Straży Granicznej
(24-01-2021 09:33 )Johnyq napisał(a):  
(23-01-2021 20:53 )Tarnowianin napisał(a):  
(23-01-2021 16:59 )Jajko_pawiana napisał(a):  
(01-12-2020 22:41 )Tarnowianin napisał(a):  Zbieram się powoli do pisania wniosku o przeniesienie z Policji do SG. Dość mam już tej chorej "Firmy" z gorszą robotą i mniejszą kasą niz u was.

trawa u sąsiada jest zawsze bardziej zielona ...

Wiesz co Ci napiszę? Że z takim podejściem w SG również kariery nie zrobisz. Masz niecałe 4 lata służby i masz żal z powodu tego, że f-usze w zielonym mundurze zarabiają od Ciebie o 100 pln więcej i mają lżejszą robotę. Otóż praca w SG nie jest lżejsza (poza niektórymi miejscami, ale takie też są w Policji), jest po prostu inna i ma zupełnie inną charakterystykę. Różnicą zasadniczą jest to, że w SG nie rządzą mierniki i statystyka - a przynajmniej nie dotyczą one szeregowego funkcjonariusza, pracującego na zielonej granicy czy siedzącego na reksiu.


W SG przepracowałem 9 lat, następne 5 pracuję w Policji, gdzie przetransferowałem się na równorzędną, trzecią grupę. W niebieskim mundurze przeszedłem wszystkie etapy: od patrolowca w Wydziale Patrolowo-Interwencyjnym, przez Wydział Ruchu Drogowego, aż do Wydziału Kryminalnego, gdzie najpierw uczyłem się pracy w "dochodzeniach", aż w końcu wskoczyłem na detektywa już jako policjant operacyjny. To wszystko w ciągu PIĘCIU LAT, beż żadnej pomocy i wsparcia. O robocie w takim miejscu zawsze marzyłem i w końcu osiągnąłem swój cel - a wszystko to przez ciężką pracę i "niewaleniem w chuja". No i jeżeli chcesz poznać moje realia finansowe, to obecnie zarabiam 4600 (+ ekwiwalent za brak mieszkania) - po wskoczeniu na detektywa i awansie na aspiranta zwiększono mi dodatek do 500pln, wcześniej miałem najniższy możliwy (karnie obniżony do tego poziomu przed naganę Tongue ) Więc weź się do roboty, zaciśnij zęby i pracuj, zamiast kombinować. Bo tak na prawdę wszystko zależy od Ciebie.

(aha - te 200 pln więcej w SG będzie średnio super, kiedy przyjdzie Ci dojeżdżać 50km do roboty na placówkę - weź pod uwagę, że praca w SG polega głównie na robocie na granicy)

pozdro

nie mam żalu, po prostu jestem zmęczony psychicznie tymi interwencjami z patologią, ciągłym przedłużaniem się służby, natłokiem zadań i rzeczy, które trzeba ogarnąć, po prostu wydaje mi się, że w SG macie dużo węższą działkę, wiecie co i jak, słuzba wam się przedłuża raz na kilka miesięcy jak są jakieś działania a nie co drugą służbę, po prostu chyba jest lepiej
Masz ambicje zostan w policji.nie masz ambicji idz do sg.lepsza kasa lepszy socjal robota zalezy gdzie sie trafi.jak sie dobrxe zakrecisz to mozna nie robic nic.tylko czekasz na wyplate.ambitnych w sg nie lubia.

jakiś czas temu złożyłem z głupa papiery o przejście za porozumieniem do KAS do Słuzby Celno-Skarbowej i się udało, także zobaczymy jak zielona jest trawa u Celników, kase dostałem tą samą co w policji
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS