Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jedzenie
21-08-2021, 11:16
Post: #21
RE: Jedzenie
Czytam tak sobie ten wątek i własnym oczom nie wierzę - dokąd zmierza ta formacja, skoro świeżak wybrzydza i nie podoba mu się jedzenie, które wszyscy inni jedzą... Tym bardziej, że w tej chwili wyżywienie jest naprawdę wyśmienite w porównaniu do "koryta", które było kiedyś... Czas zawijać się na emkę Wink

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-08-2021, 12:42
Post: #22
RE: Jedzenie
Ja z kolei nie wierze w twoje podejscie,ktos pyta sie by przygotowac sie i ewentualnie zaopatrzyc na wlasna reke w to co je ale gdyby jednak sie okazalo,ze na szkolce podaja jedzenie takie jakie chce to dylemat rozwiazany,a ty widzisz w tym problem... Z kolei takie pofejscie jak twoje zniecheca mlodych by pozniej nie sluchsc ciagle,ze kiedys to bylo.Czasy sie zmiemily i ludzie sa wygodniejsi ale czy cos w tym zlego jest? Formacja rowniez powinna isc z duchem czasu zamiast zyc regulami i przyzwyczajeniami z PRLu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-08-2021, 14:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-08-2021 14:58 przez Nowa96.)
Post: #23
RE: Jedzenie
(21-08-2021 11:16 )keyser soze napisał(a):  Czytam tak sobie ten wątek i własnym oczom nie wierzę - dokąd zmierza ta formacja, skoro świeżak wybrzydza i nie podoba mu się jedzenie, które wszyscy inni jedzą... Tym bardziej, że w tej chwili wyżywienie jest naprawdę wyśmienite w porównaniu do "koryta", które było kiedyś... Czas zawijać się na emkę Wink


Ciekawe podejście, świeżak wybrzydza. To nie jest sytuacja w stylu "nie lubię pomidorowej". Nie chodzi o smak czy upodobania a o zdrowie. Nie jem mięsa i produktów zwierzęcych nie da mody, widzi mi się czy innych błahych powodów. Jest mnóstwo badań, które wskazują na zalety takiej diety i w moim przypadku się ona bardzo dobrze sprawdza, więc ją stosuje. Produktów zwierzęcych nie jem z polecenia lekarza a odrzucenie mięsa było w tym przypadku naturalnym wyborem (większym wyrzeczeniem dla mnie było nie jedzenie jajek niż mięsa Smile )
Nie zabraniam nikomu jeść mięsa i nie twierdzę, że jedzenie na szkoleniach jest złe. Na pewno jest pyszne Smile Nie zmienia to jednak faktu, że ja jem inaczej i tak jak ktoś już słusznie zauważył nie mam zamiaru kręcić nosem a się przygotować na ewentualności bo jednak żywienie jest bardzo istotną kwestią szczególnie ze względu na czynności jakie będziemy wykonywać na szkoleniu.

Pozdrawiam serdecznie Smile

(21-08-2021 06:16 )KarinaSG napisał(a):  Jeśli Luban to spokojnie ogarniesz Smile Oanie na kuchni są przemiłe i zawsze starają się jak najlepiej dogodzić- będziesz dostawała górę warzyw i owoców, a resztę dokupisz sobie w pobliskim Kauflandzie - dasz radęSmile

Super! Bardzo dziękuję za odpowiedź Heart

(21-08-2021 12:42 )Rav napisał(a):  Ja z kolei nie wierze w twoje podejscie,ktos pyta sie by przygotowac sie i ewentualnie zaopatrzyc na wlasna reke w to co je ale gdyby jednak sie okazalo,ze na szkolce podaja jedzenie takie jakie chce to dylemat rozwiazany,a ty widzisz w tym problem... Z kolei takie pofejscie jak twoje zniecheca mlodych by pozniej nie sluchsc ciagle,ze kiedys to bylo.Czasy sie zmiemily i ludzie sa wygodniejsi ale czy cos w tym zlego jest? Formacja rowniez powinna isc z duchem czasu zamiast zyc regulami i przyzwyczajeniami z PRLu.

Nawet nie kwestia wygody ale zwyczajnie kwestia zwykłej organizacji. Pytania nie są zamachem na dyscyplinę Smile Dlatego cieszę się, że jednak są osoby, które traktują pytania jako pytania i dziękuję za ten głos w rozmowie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-08-2021, 15:53
Post: #24
RE: Jedzenie
Sam sie dostalem teraz,waham sie ogolnie przed decyzja wstapienia do SG,a takie podejscie jak wyzej tylko zniecheca mnie bo to typowe podejscie,ze do wszystkiego masz sie Ty dostosowac,nic ci sie nalezy,lepiej nie pytac o nic tylko sie wpasowac i siedziec cicho.Kiedy masz szkolenie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-08-2021, 16:35
Post: #25
RE: Jedzenie
(21-08-2021 15:53 )Rav napisał(a):  Sam sie dostalem teraz,waham sie ogolnie przed decyzja wstapienia do SG,a takie podejscie jak wyzej tylko zniecheca mnie bo to typowe podejscie,ze do wszystkiego masz sie Ty dostosowac,nic ci sie nalezy,lepiej nie pytac o nic tylko sie wpasowac i siedziec cicho.Kiedy masz szkolenie?

Znaczy jesne, to jest służba więc podporządkowanie i dyscyplina są kluczowe ale nie sądziłam, że kwestie żywnościowe będą aż tak kontrowersyjne i będą świadczyły o nie przystosowaniu do służby. To oczywiste, że będę wykonywała polecenia przełożonych, inaczej bym nie podejmowała się tej pracy, fakt, że na moim talerzu nie będzie leżało mięso tego nie zmieni.

Jeszcze czekam na info, wolę zawczasu się przygotować niż robić to na ostatnią chwilę Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-08-2021, 21:31
Post: #26
RE: Jedzenie
W takim razie powodzenia zycze!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-08-2021, 11:51
Post: #27
RE: Jedzenie
(21-08-2021 15:53 )Rav napisał(a):  Sam sie dostalem teraz,waham sie ogolnie przed decyzja wstapienia do SG,a takie podejscie jak wyzej tylko zniecheca mnie bo to typowe podejscie,ze do wszystkiego masz sie Ty dostosowac,nic ci sie nalezy,lepiej nie pytac o nic tylko sie wpasowac i siedziec cicho.

Ale właśnie na tym polega służba w mundurze, Jak zaczynasz to jesteś na samym dole hierarchii służbowej i nie masz absolutnie nic do gadania. Potem, z czasem wspinasz się mozolnie do góry i wolno Ci coraz więcej. Tak to wygląda w mundurze.
Jeśli się z tym nie godzisz, to lepiej zrezygnuj, bo naprawdę szkoda Twoich nerwów - wykończysz się psychicznie.

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-08-2021, 14:41
Post: #28
RE: Jedzenie
Jasne,ale to jest forum i ktos zadal normalne pytanie i zamiast odpowiedzi zostal obsmiany.A jezeli chodzi o mnie to powaznie rozwazam bo zdaje sobie sprawe oczywiscie z hierarchii w sluzbie,nie mniej jednak oczekuje sie ludzkiego traktowania Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-08-2021, 08:10
Post: #29
RE: Jedzenie
Pytanie było warte wyśmiania, bo jeśli dla kogoś tak błaha kwestia jak wyżywienie (notabene bardzo dobre) stanowi jakikolwiek problem, to prawdopodobnie nie nadaje się na mundurowego.

Kwestia "ludzkiego traktowania"? No cóż, chyba nie jesteś świadomy specyficznej dyscypliny i hierarchii w mundurze - na początku nie masz absolutnie nic do powiedzenia, jesteś nikim i stoisz na samym dole drabiny społecznej - to też warto sobie uświadomić, żeby oszczędzić sobie potem rozczarowań. Dobrze obrazuje to powiedzenie: "nająłeś się na psa, to szczekaj jak ci każą".

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-09-2021, 16:49
Post: #30
RE: Jedzenie
(22-08-2021 14:41 )Rav napisał(a):  Jasne,ale to jest forum i ktos zadal normalne pytanie i zamiast odpowiedzi zostal obsmiany.A jezeli chodzi o mnie to powaznie rozwazam bo zdaje sobie sprawe oczywiscie z hierarchii w sluzbie,nie mniej jednak oczekuje sie ludzkiego traktowania Wink

Oczywiscie ze zostal "obsmiany". Idziesz na kurs podstawowy, czego oczekujesz? Moze skarpetki bez gumek uciskowych i majtki nie obcierajace krocza? Jezeli decydujesz sie na mundur, na ktory poswiecisz nastepne lata swojego zycia (a nie bedzie to proste, wiele wyrzeczen itp) to chyba najmniej istotna kwestia planujac swoja kariere zawodowa sa sprawy zywieniowe na stolowce gdzie "zre" codziennie kilkaset osob. A jezeli jest to tak istotnym czynnikiem przy planowaniu swojego zycia to radze sie dobrze zastanowic nad swoimi priorytetami. Rozumiem ze jak juz przezyjecie ta katorge w osrodku szkolenia i zostaniecie skierowani do 24h pilnowania wschodniej granicy i beda wam dowozic prowiant w postaci konserw itp to tez nie zjecie bo nie vege? Moze zaraz jeszcze bezglutenowe i z tluszczami trans?

Tak to nie PRL, czasy sie zmieinaja. Kuchnie maja rozne diety. Jest to wprowadzane powoli, pewnie za jakis czas bedzie we wszystkich osrodkach szkolenia ale nie dziw sie ze ktos to wysmiewa. Jak czytam takie pytanie to juz w przyszlosci widze "panieneczke" ktora na patrol nie pojedzie no bo pada albo chlopca w waskich spodenkach ktory nie podejmie interwencji bo sie spoci. Lepiej byscie troche pocwiczyli a nie zajmowali sie pierdolami. Dodgy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-09-2021, 08:42
Post: #31
RE: Jedzenie
(04-09-2021 16:49 )CFM napisał(a):  
(22-08-2021 14:41 )Rav napisał(a):  Jasne,ale to jest forum i ktos zadal normalne pytanie i zamiast odpowiedzi zostal obsmiany.A jezeli chodzi o mnie to powaznie rozwazam bo zdaje sobie sprawe oczywiscie z hierarchii w sluzbie,nie mniej jednak oczekuje sie ludzkiego traktowania Wink

Oczywiscie ze zostal "obsmiany". Idziesz na kurs podstawowy, czego oczekujesz? Moze skarpetki bez gumek uciskowych i majtki nie obcierajace krocza? Jezeli decydujesz sie na mundur, na ktory poswiecisz nastepne lata swojego zycia (a nie bedzie to proste, wiele wyrzeczen itp) to chyba najmniej istotna kwestia planujac swoja kariere zawodowa sa sprawy zywieniowe na stolowce gdzie "zre" codziennie kilkaset osob. A jezeli jest to tak istotnym czynnikiem przy planowaniu swojego zycia to radze sie dobrze zastanowic nad swoimi priorytetami. Rozumiem ze jak juz przezyjecie ta katorge w osrodku szkolenia i zostaniecie skierowani do 24h pilnowania wschodniej granicy i beda wam dowozic prowiant w postaci konserw itp to tez nie zjecie bo nie vege? Moze zaraz jeszcze bezglutenowe i z tluszczami trans?

Tak to nie PRL, czasy sie zmieinaja. Kuchnie maja rozne diety. Jest to wprowadzane powoli, pewnie za jakis czas bedzie we wszystkich osrodkach szkolenia ale nie dziw sie ze ktos to wysmiewa. Jak czytam takie pytanie to juz w przyszlosci widze "panieneczke" ktora na patrol nie pojedzie no bo pada albo chlopca w waskich spodenkach ktory nie podejmie interwencji bo sie spoci. Lepiej byscie troche pocwiczyli a nie zajmowali sie pierdolami. Dodgy


Zadziwia mnie jak bardzo ludzie, którzy zamiast trochę poczytać o diecie wegańskiej wolą to stereotypowo podprorządkować modzie i widzi mi się i jeszcze przy tym tak bardzo się wywyższają bo więcej lat przeżyli, albo mają większe doświadczenie w zawodzie. To o niczym nie świadczy. Gdy mięsożerca będzie walczył z podwyższonym cholesterolem albo po latach będzie musiał ograniczać mięso żeby uniknąć kolejnego ataku serca ja będę miała siłę na to aby dalej ćwiczyć czy stać na granicy bo podporządkowałam swoje życie diecie, która ma mi zapewnić lepszą kondycję i lepszy stan zdrowia. Dieta wegańska nie jest wygodą i widzi mi się, są to wyrzeczenia na które się godzę aby być zdrowszą.

Idiotyczne jest porównywanie ośrodka szkoleniowego, z którego można wyjść do sklepu z sytuacjani ekstremalnymi, które wiążą się z wyrzeczeniami. Na codzień nie sikam w krzakach, co nie znaczy, że jak nie będę miała wyboru to w krzaki nie pójdę, ale po co mam to robić skoro mam toaletę? Taka jest logika tych wszystkich wypowiedzi. Ale rozumiem, ciężko jest to wytłumaczyć człowiekowi, który pozjadał wszystkie rozumy, więc zakończmy ten wątek bo odpwiedź została udzielona.

PS mięso jest dobrem luksusowym, którego jako pierwszego zabranie w chwilach kryzysowych, ja sobie bez niego poradzę, a panowie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-09-2021, 07:48
Post: #32
RE: Jedzenie
Jak będzie sytuacja kryzysowa, to człowiek będzie jadł co się da - przykład Leningradu. A o mięso będą wszyscy walczyć bo będzie najbardziej wartościowsze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-09-2021, 11:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-09-2021 11:29 przez quasimodo1.)
Post: #33
RE: Jedzenie
Ja tam stawiam jak jeden z polityków peło kilka lat temu - na szczaw i mirabelki ,których pełno rośnie a tym bardziej na terenach poniemieckich a na których zlokalizowane są ośrodki szkolenia SG - głodu nie bedzie.Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-09-2021, 21:50
Post: #34
RE: Jedzenie
Jak widzę używasz wielu postępowych słów takich jak mięsożercy, wegański. Oczywiście to co jesz jest twoim własnym problemem, możesz mieć też swoje lewicowe/progresywistyczne poglądy. Ale jak robisz z tego publiczny temat i wyrzuty innym, to widać tu już rewolucyjne zacietrzewienie. Chyba pomyliłaś zawody...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS