Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mieszkanie na rodziców - równoważnik czy to jest legalne?
28-01-2021, 15:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-01-2021 15:41 przez Home.)
Post: #1
Mieszkanie na rodziców - równoważnik czy to jest legalne?
Takie bardzo wazne dla mnie pytanko czy równoważnik za brak lokalu przysluguje jesli kupie mieszkanie na rodzicow i wraz z zona bede w nim mieszkal? Mieszkanie w miejscowosci pelnienia sluzby. Obecnie mieszkam ok 50 km od psg i biore rownowaznik za 2 osoby. Slyszalem ze w Policji za cos takiego scigaja. Nie chce miec pozniej problemow z prawem. Duzo osob tak robi ale czy to jest do konca legalne? Czy w sg tez za to scigaja? Posiadanie mieszkania podobno nie oznacza ze trzeba byc jego wlascicielem. Przynajmniej znajomy Policjant tak mowil bo u nich byla o to jakas afera. Pomozecie bo sprawa jest dosyc naglaca.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2021, 17:10
Post: #2
RE: Mieszkanie na rodziców - równoważnik czy to jest legalne?
Ale przecież to nie będzie Twoje mieszkanie i nie będziesz nigdzie widniał, więc o co chodzi ??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2021, 19:55
Post: #3
RE: Mieszkanie na rodziców - równoważnik czy to jest legalne?
(28-01-2021 15:38 )Home napisał(a):  ... Posiadanie mieszkania podobno nie oznacza ze trzeba byc jego wlascicielem...

A co to za nowomowa? Jak nie jesteś właścicielem czegoś, to to coś nie jest twoje.
Osobną kwestią pozostaje etyka...

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2021, 22:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-01-2021 05:34 przez wiedźma.)
Post: #4
RE: Mieszkanie na rodziców - równoważnik czy to jest legalne?
Bierz mieszkanie i niczym się nie przejmuj.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-01-2021, 08:55
Post: #5
RE: Mieszkanie na rodziców - równoważnik czy to jest legalne?
Bierz na rodzicow i prawnie dalej nie masz mieszkania. Jak sie zrzekniesz rownowaznika dostaniesz z zona 10 tysi jak nie dostaniesz 100 tysi przez 20 lat sluzby. Rachunek jest prosty. Sam sie sfrajerowalem biorac 10 tysi jednorazowo kierujac sie etyka.dzieku temu przez 22 lata sluzby obecnie emeryt stracilem realnie kolo 90 tysi.Nikt tego nie sciga czyli musi to byc legalnie. Zreszta wysoka kadra tez to robi a masz z nich brac przyklad.Jak masz obiekcje napisz do BSW z zapytaniem. Prawnie legal - etyka 50/50.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-01-2021, 20:07
Post: #6
RE: Mieszkanie na rodziców - równoważnik czy to jest legalne?
To. że inni naginają prawo do czerpania indywidualnych korzyści nie zwalnia nas z konsekwencji jeśli sami zrobimy to samo. To, że formacja nie ściga ani nie piętnuje tego typu zachowań świadczy wyłącznie o jej profesjonalizmie a raczej o jego braku. W tym przypadku stwierdzenie "posiadanie" lokalu nie jest tożsame z posiadaniem aktu jego własności co za tym idzie celowe wprowadzenie urzędu w błąd co do stanu faktycznego jest naganne i może wiązać się z odpowiedzialnością. Najłagodniejszą konsekwencją zapisaną w rozporządzeniu jest zwrot nieprawidłowo pobranego świadczenia. O samej kwalifikacji prawnej takiego czynu decyduje poszkodowany w tym przypadku organ administracji państwowej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-01-2021, 20:25
Post: #7
RE: Mieszkanie na rodziców - równoważnik czy to jest legalne?
(30-01-2021 20:07 )Kancelaria997 napisał(a):  ... "posiadanie" lokalu nie jest tożsame z posiadaniem aktu jego własności ...

Z czystej ciekawości - uzasadnisz to jakimiś przepisami bądź orzeczeniami sądu? Big Grin

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-01-2021, 20:30
Post: #8
RE: Mieszkanie na rodziców - równoważnik czy to jest legalne?
Kancelaria997.
"Kończ waść! Wstydu oszczędź!" Undecided

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2021, 14:24
Post: #9
RE: Mieszkanie na rodziców - równoważnik czy to jest legalne?
To jest to legalne? Czy legalne a nie etyczne? Czy nielegalne? Mozna konkretniej?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2021, 18:27
Post: #10
RE: Mieszkanie na rodziców - równoważnik czy to jest legalne?
Przede wszystkim wez pod uwage co jezeli rodzice umra i ilu bedzie spadkobiercow do "twojego mieszkania".
Chyba ze namowisz ich na testament razem z aktem notarialnym
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-02-2021, 13:16
Post: #11
RE: Mieszkanie na rodziców - równoważnik czy to jest legalne?
(02-02-2021 14:24 )Home napisał(a):  To jest to legalne? Czy legalne a nie etyczne? Czy nielegalne? Mozna konkretniej?

Masz lokal (fizycznie nim władasz) do 30 km od granic administracyjnych miejscowości zatrudnienia dodatkowo spełniający normy metrażu - nie należy się równoważnik. Powyżej 30 km należy się równoważnik. Nasze prawo własności lokalu (że jest on notarialnie nasz) nie ma tu znaczenia (przynajmniej tak interpretuje to sąd). Poniżej opinia prawna na wniosek NSZZ FSG która to potwierdza.

https://www.nszzfsg.pl/wp-content/upload...5%BCby.pdf

Policja faktycznie robiła weryfikację osób pobierających ten równoważnik. Niespecjalnie chce mi się szukać w bazie orzeczeń ale tu jakiś przykładowy w miarę aktualny wyrok z zastosowaną wykładnią pt. "mieszkanie na rodziców".

https://sip.lex.pl/orzeczenia-i-pisma-ur...-522759284

Generalnie w tego typu przypadkach (po ich wykryciu i udowodnieniu) formacja nakaże tak jak jest w rozporządzeniu zwrot nieuczciwie pobranej kwoty. Co do ewentualnych grubszych konsekwencji to raczej w trosce o tzw. dobre imię służby nie będzie się tego ciągnąć dalej (KK i tego typu historie). To że formacja tego nie ściga to nie znaczy że nie zacznie tego robić. Media, przeróżne zatargi służbowe skutkujące "życzliwym donosem", jakaś akcja czyste ręce itp itd.. Pamiętacie medialnie nagłośnioną historię Komendanta Policji z Torunia na którego koledzy z pracy donieśli do proroka. Efekt końcowy - koniec kariery komendanta plus odebrana emerytura Policyjna na którą osoba udała się zaraz po rozpoczęciu sprawy karnej. Zarzut był banalny bukiet kwiatów za kilkadziesiąt złotych, który miał być wręczony na UMK Toruń a faktycznie wręczony był kochance Komendanta. Osobiście (choćby z waszej korespondencji PW) znam już takich spraw kilkanaście. Swego czasu już była wdrażana akcja weryfikacyjna sygnowana przez smutnych panów pt. zwrot kosztów dojazdu bo tu też każdy interpretuje to na swoją korzyść choć racji nie ma żadnejWink

Konkludując w trosce o dobry i zdrowy sen postawiłbym na uczciwość ..a nie na "cwaną" interpretację kolegi z patroluSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-02-2021, 20:57
Post: #12
RE: Mieszkanie na rodziców - równoważnik czy to jest legalne?
Idąc tym tokiem rozumowania wszystkim funkcjonariuszom, którzy mieszkają w miejscowości pobliskiej w lokalu spełniającym normy, należy odebrać równoważnik i jeszcze nakazać oddać go za lata wstecz. I tym co mieszkają z rodzicami czy teściami. I tym co mieszkają u kochanek. I tym co wynajmują na wolnym rynku. Bo nie ma znaczenia kto fizycznie jest właścicielem tego lokalu. Najważniejsze jest, że funkcjonariusz "posiada" dach nad głową.
Skoro można było wrzucić wszystkich do jednego worka i zmniejszyć im emerytury to jaki problem wszystkim odebrać równoważnik?
Szok! Po prostu nie wierzę!

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2021, 14:39
Post: #13
RE: Mieszkanie na rodziców - równoważnik czy to jest legalne?
Panowie a co w takiej sytuacji jeśli ten lokal mam ale przepisze go w ramach darowizny na rodziców tak żeby formalnie nie był mój i żebym mógł brać zwrot za dojazdy i mieszkaniówkę. Czy takie coś przejdzie? Czy to jest widoczne w księdze wieczystej że lokal był na mnie i oddałem go w ramach darowizny na inną osobę? Koszt takiej operacji u notariusza to około 2000 zł ale w dłuższej perspektywie by mi się to wróciło...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-02-2021, 04:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-02-2021 04:07 przez realista.)
Post: #14
RE: Mieszkanie na rodziców - równoważnik czy to jest legalne?
Zapis jest, " nie utracił lub nie zrzekł się", więc się nie nalezy. Znajdź sobie rozporządzenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-02-2021, 09:48
Post: #15
RE: Mieszkanie na rodziców - równoważnik czy to jest legalne?
A to ciekawe.to duza czesc fofmacji jedzie na wałku.oficerowie tezSleepy a mlodziez wierzy w oficerow i robi to samo.błuhahahaha
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-02-2021, 09:26
Post: #16
RE: Mieszkanie na rodziców - równoważnik czy to jest legalne?
(09-02-2021 14:39 )Tarnowianin napisał(a):  Panowie a co w takiej sytuacji jeśli ten lokal mam ale przepisze go w ramach darowizny na rodziców tak żeby formalnie nie był mój i żebym mógł brać zwrot za dojazdy i mieszkaniówkę. Czy takie coś przejdzie? Czy to jest widoczne w księdze wieczystej że lokal był na mnie i oddałem go w ramach darowizny na inną osobę? Koszt takiej operacji u notariusza to około 2000 zł ale w dłuższej perspektywie by mi się to wróciło...

Jezeli jesteś w sluzbie przygotowawczej to mozesz tak zrobic.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS