Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stempelki
10-10-2012, 15:36
Post: #1
Stempelki
a tu taka ciekawostka
http://www.nadwislanski.strazgraniczna.p...index.html

do speców od krg jakim cudem kolo dostał zogdę na wjazd; tak na gorąco - bo to lotnisko??
takie studium przypadku...
może uda mi się w końcu ten dział rozruszać Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2012, 17:41
Post: #2
RE: stempelki
Pierwsze co mi się nasuwa - chcemy sądzić u siebie musimy zezwolić na wjazd nawet jeśli gość jest do zatrzymania. Poza tym brak info na jakiej wizie/lub pobycie wjeżdżał. Może ma stały pobyt w RP a stemple to jakieś z przeszłości wcześniej nie wykryte - ale to tylko takie pierd... gościa, który nie był przy temacie, jaka jest opinia innych ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-10-2012, 21:06
Post: #3
RE: stempelki
skoro jest napisane ze wjechali nielegalnie przekraczajac granice to nie znaczy ze wjechali przejsciem. Na moj rozum wjechali w Tirze albo przeprowadzeni zostali przez zieloną.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-10-2012, 21:35
Post: #4
Wink RE: stempelki
Ludzie, tak Was czytam i z podziwu wyjść nie mogę.. Rozwodzicie się nad tematem fałszywych stempelków, jak byście co najmniej omawiali rozbicie nie wiadomo jakiej sitwy. Przestańcie obierać skórkę z g...wna. U nas na wschodzie (Medyka) każdego dnia pada co najmniej kilka osób za fałszywe stemple. Temat jest prosty - Ukraińcowi zabiera się paszport i przekazuje na stronę sąsiednią w trybie readmisji . Innemu cudzoziemcowi zatrzymuje się paszport ( przeważnie Mołdawia) i KIERUJE SIĘ GO DO KONSULATU po dokument podróży. Dlaczego?? odpowiedź jest prosta. - Właściwie wszystkie fałszywe stemple to zamierzchła przeszłość - a delikwent chcąc wjechać do RP w swoim paszporcie ma ważną wizę uprawniającą go do wjazdu - więc wjechać może, paszport jest dowodem rzeczowym - i musi zostać zatrzymany, wiec uprawnienie do wjazdu jest ale nie ma dokumentu podróży, w związku z tym kieruje sie go do poselstwa bo dokument zastępczy. Jeżeli natomiast gostek nie ma uprawnienia do wjazdu ( brak wizy) to po prostu idzie do ośrodka i finito. Co wy robicie na tych szkołach... ja nie wiem..... No ale cóż ... z nie długo spotkamy sie na wschodzie..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-10-2012, 22:49
Post: #5
RE: stempelki
(23-10-2012 21:35 )Wiktor napisał(a):  Ludzie, tak Was czytam i z podziwu wyjść nie mogę.. Rozwodzicie się nad tematem fałszywych stempelków, jak byście co najmniej omawiali rozbicie nie wiadomo jakiej sitwy. Przestańcie obierać skórkę z g...wna. U nas na wschodzie (Medyka) każdego dnia pada co najmniej kilka osób za fałszywe stemple. Temat jest prosty - Ukraińcowi zabiera się paszport i przekazuje na stronę sąsiednią w trybie readmisji . Innemu cudzoziemcowi zatrzymuje się paszport ( przeważnie Mołdawia) i KIERUJE SIĘ GO DO KONSULATU po dokument podróży. Dlaczego?? odpowiedź jest prosta. - Właściwie wszystkie fałszywe stemple to zamierzchła przeszłość - a delikwent chcąc wjechać do RP w swoim paszporcie ma ważną wizę uprawniającą go do wjazdu - więc wjechać może, paszport jest dowodem rzeczowym - i musi zostać zatrzymany, wiec uprawnienie do wjazdu jest ale nie ma dokumentu podróży, w związku z tym kieruje sie go do poselstwa bo dokument zastępczy. Jeżeli natomiast gostek nie ma uprawnienia do wjazdu ( brak wizy) to po prostu idzie do ośrodka i finito. Co wy robicie na tych szkołach... ja nie wiem..... No ale cóż ... z nie długo spotkamy sie na wschodzie..

No nareszcie - praktyka czyni mistrza . Zawsze powtarzałem że tam gdzie duży przemiał można się dużo nauczyć , w zamierzchłych czasach w zachodnich fabrykach tak było - ale 90 % tych funkcjonariuszy już nie ma i jest jak jest.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-10-2012, 23:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-10-2012 23:24 przez Przemo.)
Post: #6
RE: stempelki
(23-10-2012 22:49 )quasimodo1 napisał(a):  
(23-10-2012 21:35 )Wiktor napisał(a):  Ludzie, tak Was czytam i z podziwu wyjść nie mogę.. Rozwodzicie się nad tematem fałszywych stempelków, jak byście co najmniej omawiali rozbicie nie wiadomo jakiej sitwy. Przestańcie obierać skórkę z g...wna. U nas na wschodzie (Medyka) każdego dnia pada co najmniej kilka osób za fałszywe stemple. Temat jest prosty - Ukraińcowi zabiera się paszport i przekazuje na stronę sąsiednią w trybie readmisji . Innemu cudzoziemcowi zatrzymuje się paszport ( przeważnie Mołdawia) i KIERUJE SIĘ GO DO KONSULATU po dokument podróży. Dlaczego?? odpowiedź jest prosta. - Właściwie wszystkie fałszywe stemple to zamierzchła przeszłość - a delikwent chcąc wjechać do RP w swoim paszporcie ma ważną wizę uprawniającą go do wjazdu - więc wjechać może, paszport jest dowodem rzeczowym - i musi zostać zatrzymany, wiec uprawnienie do wjazdu jest ale nie ma dokumentu podróży, w związku z tym kieruje sie go do poselstwa bo dokument zastępczy. Jeżeli natomiast gostek nie ma uprawnienia do wjazdu ( brak wizy) to po prostu idzie do ośrodka i finito. Co wy robicie na tych szkołach... ja nie wiem..... No ale cóż ... z nie długo spotkamy sie na wschodzie..

No nareszcie - praktyka czyni mistrza . Zawsze powtarzałem że tam gdzie duży przemiał można się dużo nauczyć , w zamierzchłych czasach w zachodnich fabrykach tak było - ale 90 % tych funkcjonariuszy już nie ma i jest jak jest.

praktyka praktyką ale tak z ciekawości zapytam Huh ile w PSG Medyka, jak kolega się chwali, w tym roku wszczęto spraw karnych w związku z fałszerstwem stempli kontroli granicznej Rolleyes zakładam że jeśli codziennie pada kilka takich osób to takich spraw powinno być w przybliżeniu blisko do 200 ma chwile obecną z tego roku Rolleyes inne PSG tez się mogą pochwalić śmiało ... nie krępować się koledzy ...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-10-2012, 21:02
Post: #7
RE: Stempelki
To ja też pozwolę sobie na pytania do Wiktora odnośnie jego posta. Mianowicie ciekaw jestem dlaczego uważasz, że każdorazowo musi nastąpić odebranie takowego paszportu (oryginalny, zawierający ważną wizę oraz podrobioną odbitkę stempla kontroli granicznej z 2009r.)? Naturalnie funkcjonariusz odbierze taki dokument, nie każdy jednak prokurator będzie chciał zabezpieczyć go do prowadzonej sprawy jako dowód rzeczowy. Wydaje mi się, że co kraj to obyczaj- niektóre prokuratury obligatoryjnie będą go zabezpieczać, inne uznają że nie będzie im potrzebny. W końcu jest to czynność wymagająca zatwierdzenia. Nadto chciałbym wiedzieć z czego wynika takie postępowanie- "Jeżeli natomiast gostek nie ma uprawnienia do wjazdu ( brak wizy) to po prostu idzie do ośrodka i finito."
Nie rozumiem tu celu stosowania ośrodka detencyjnego, który winien służyć do zabezpieczenia czynności zmierzających do wydalenia cudzoziemca, a nie postępowania karnego. Bo rozumiem, że jako podstawę prawną umieszczenia stosujecie art. 102 ust. 1 pkt 4 ustawy o cudzoziemcach czyli usiłowanie nielegalnego przekroczenia granicy? Ale dlaczego nie stosujecie tu także trybu readmisji? Po co go trzymać? Jeżeli prorok go potrzebuje to ma środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania czy też zakazu opuszczania kraju.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-11-2012, 01:21
Post: #8
RE: Stempelki
Odpowiadam na pytanie: "dlaczego uważasz, że każdorazowo musi nastąpić odebranie takowego paszportu (oryginalny, zawierający ważną wizę oraz podrobioną odbitkę stempla kontroli granicznej z 2009r.)? Naturalnie funkcjonariusz odbierze taki dokument, nie każdy jednak prokurator będzie chciał zabezpieczyć go do prowadzonej sprawy jako dowód rzeczowy. Wydaje mi się, że co kraj to obyczaj- niektóre prokuratury obligatoryjnie będą go zabezpieczać, inne uznają że nie będzie im potrzebny. W końcu jest to czynność wymagająca zatwierdzenia"
Jak słusznie zauważyłeś paszport posiada podrobioną odbitkę stempla która jest przedmiotem przestępstwa - więc w jaki sposób zabezpieczyć odbitke ??? Przecież to jest dowód rzeczowy - niestety paszport jest nośnikiem tej podrobionej odbitki - w związku z tym skoro nie można wyciąć z paszportu odbitki zabezpiecza się paszport.
Zatrzymanie rzeczy jest czynnością wymagająca zatwierdzenia na wniosek strony i nie jest obligatoryjne - jeżeli strona nie chce takowego zatwierdzenia.
"Nadto chciałbym wiedzieć z czego wynika takie postępowanie- "Jeżeli natomiast gostek nie ma uprawnienia do wjazdu ( brak wizy) to po prostu idzie do ośrodka i finito."
Ano idzie do ośrodka - bo niestety Ukraińcy nie przyjmują cudzoziemców którzy od nich przyjechali- jak nie mają paszportu. Osadzenie jest potrzebne do wyrobienia nowego dokumentu podróży.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-11-2012, 13:45
Post: #9
RE: Stempelki
Hello,
dziękuję za wytłumaczenie o co chodzi z tym niestosowaniem umowy o readmisji (naprawdę zajefajna jest Smile )
Natomiast nadal będę się upierać, że zatrzymanie paszportu jako dowodu rzeczowego nie jest obligatoryjne. Tutaj posłużę się przykładem dotyczącym wyłudzonych wiz poprzez wprowadzenie w błąd urzędnika konsularnego. Zdaje się, że jest stanowisko w tej sprawie, że wizę taką należy unieważnić, a cudzoziemcowi wydać decyzję o zobowiązaniu lub wydaleniu w zależności od okoliczności + przeprowadzić postępowanie karne. Natomiast nie stosuje się zatrzymania paszportu jako dowodu rzeczowego, pomimo że zawiera wizę, która jest przedmiotem przestępstwa, nierzadko nawet, że tak powiem skonsumowaną- cudzoziemiec przekroczył na jej podstawie granicę państwową.
Pozdro!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-11-2012, 19:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-11-2012 19:47 przez Wiktor.)
Post: #10
RE: Stempelki
przed Szengenem temat był prosty - lewy stempelek lub lewą wizę anulowało się i po kłopocie. Od czasu wejścia sławetnego podręcznika opisane jest wyraźnie że anulować czerwonym krzyżykiem można jedynie stemple błędnie postawione lub jeżeli wbiło się stempel a jednak w wyniku dalszych czynności osobie odmówiono wjazdu. Podręcznik zezwala na anulowanie jedynie ORYGINLNYCH stempli. U nas w temacie zajął głos Prorok Okręgowy i bezwzględnie polecił zatrzymywać paszporty - a w szczególnie uzasadnionych przypadkach konsultować zwrot po oględzinach z Prorokiem dyżurnym. Wyłudzone wizy są prawdziwe i nie są przedmiotem przestępstwa lecz służyły do popełnienia przestępstwa - więc nie ma potrzeby zatrzymywać paszportu.
Również pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2012, 13:20
Post: #11
RE: Stempelki
(03-11-2012 13:45 )Pałacowy moniuch napisał(a):  Hello,
dziękuję za wytłumaczenie o co chodzi z tym niestosowaniem umowy o readmisji (naprawdę zajefajna jest Smile )
Natomiast nadal będę się upierać, że zatrzymanie paszportu jako dowodu rzeczowego nie jest obligatoryjne. Tutaj posłużę się przykładem dotyczącym wyłudzonych wiz poprzez wprowadzenie w błąd urzędnika konsularnego. Zdaje się, że jest stanowisko w tej sprawie, że wizę taką należy unieważnić, a cudzoziemcowi wydać decyzję o zobowiązaniu lub wydaleniu w zależności od okoliczności + przeprowadzić postępowanie karne. Natomiast nie stosuje się zatrzymania paszportu jako dowodu rzeczowego, pomimo że zawiera wizę, która jest przedmiotem przestępstwa, nierzadko nawet, że tak powiem skonsumowaną- cudzoziemiec przekroczył na jej podstawie granicę państwową.
Pozdro!

Wyłudzona wiza, to jest zupełnie inny przypadekSmile Wyłudzona... a nie sfałszowana. Więc wydana przez uprawniony organ, w dodatku w momencie wydawania, została wystawiona zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dopiero funkcjonariusz SG weryfikuje, czy wjazd następuje
w celu zgodnym z deklarowanym w konsulacie oraz, czy delikwent spełnia inne warunki wjazdu. Nie można zatrzymać oryginalnego, nie przerobionego lub podrobionego paszportu z oryginalną wizą. Co innego gdyby została sfałszowana lub przerobiona. Tak samo postępuje się podczas kontroli legalności pobytu i zatrudnienia wewnątrz kraju. Dajmy na to panienka dostała wizę turystyczna, a kręci dupą na rurze w agencji, albo zbiera ziemniory na wykopkach. Czyli cel niezgodny z deklarowanymSmile
Nie jestem wprawdzie już na bieżąco, bo siedzę na emce, ale pewne podstawowe przepisy się chyba jeszcze nie zmieniły.
Pozdrawiam
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-11-2012, 19:52
Post: #12
RE: Stempelki
Franz, nikt nie twierdzi, że coś się w tej sprawie zmieniło, zmierzałem jednak do tego, że z prokuratorami co kraj to obyczaj. Wiktor napisał cyt. "U nas w temacie zajął głos Prorok Okręgowy i bezwzględnie polecił zatrzymywać paszporty - a w szczególnie uzasadnionych przypadkach konsultować zwrot po oględzinach z Prorokiem dyżurnym." I to wyczerpuje temat, gdyż u mnie sytuacja jest odwrotna- oddać, a w szczególnych przypadkach zabrać. Natomiast jeżeli chodzi o stosowanie przepisów to w wielu przypadkach realizujemy wytyczne i polecenia przełożonych, które nie zawsze w naszej ocenie są najlepsze (eufemizm). I uważam, że gdyby kazali nam paszporty zabierać (oryginalne, zawierające wyłudzone wizy) to byśmy je zabierali. Mało tego, jeżeli prorok sobie zażyczy taki pasek to nie będziesz go przekonywał, że to nie jest dowód rzeczowy.
Chociaż na emce, Franz, już się nie musisz tym przejmować czego zazdrościmy Wink
Pozdrawiam Was serdecznie!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS