Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Godło na mundurze
26-02-2021, 10:14
Post: #1
Godło na mundurze
Cześć koledzy i koleżanki...
Ciekaw jestem co myślicie o pomyśle aby na Naszym mundurze pojawiło się godło??
Na wzór mundurów SZRP. Służymy w Naszej formacji i dla Naszego kraju. Dobrze by było aby na Naszym mundurze zagościł orzeł. Nie wiem tylko czy godła nie mają prawa nosic tylko żołnierze???? W przeciwnym razie nowe mundury policyjne tez miałyby godło a nie flagę. Co myślicie??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-02-2021, 17:06
Post: #2
RE: Godło na mundurze
Uważam, że to zły pomysł. Tym bardziej niepotrzebny, bo na czapce orzełek już jest, zarówno na letniej, jak i na zimowej, więc głupotą byłoby wsadzanie go wszędzie, czyli na bluzkę, kurtkę bądź spodnie. Kolejna sprawa to estetyka. Orzeł na czapce nie ubrudzi się tak szybko, jak ten na bluzce, polarze, czy spodniach, no i co najważniejsze jest na głowie funka i patrzy dumnie przed siebie, a nie kitrany pod ubraniem na złą pogodę. Odpowiem od razu na kolejne pytanie, patronów wyklętych też nie widzę na naszym umundurowaniu Wink pozdro z granicy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-02-2021, 18:35
Post: #3
RE: Godło na mundurze
W wojsku oznakę przynależności państwowej w postaci naszywki z godłem nosi się na ubiorach wieczorowych, galowych, wyjściowych i służbowych. W tym miejscu wyjaśniam, że wojskowy służbowy to coś zupełnie innego niż nasz służbowy.
http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/downloa...192339.pdf
Nasze przepisy nie przewidują takiej możliwości. F-sz wg zasad obowiązujących w SZRP nosi ordery, odznaczenia i odznaki (a nie oznaki):
http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/downloa...0462Lj.pdf
http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/downloa...190500.pdf
Żołnierze nie mają monopolu na naszywkę z godłem, mają przepis który to umożliwia, a my nie. Natomiast my mamy emblemat Straży Granicznej czyli wizerunek orła w koronie na tle znaku granicznego. Nie uważasz, że przesadą byłoby noszenie na jednym rękawie emblematu z orłem, a na drugim oznaki przynależności państwowej w postaci naszywki z orłem? Nie za dużo orłów? Mundur to też estetyka.
Pozdro
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS