Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dodatkowa praca
04-12-2013, 23:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-12-2013 23:35 przez wiedzmin.)
Post: #21
RE: Dodatkowa praca
Polecam wszystkim emerytom NSR
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-12-2013, 01:22
Post: #22
RE: Dodatkowa praca
(04-12-2013 23:29 )wiedzmin napisał(a):  Polecam wszystkim emerytom NSR

Natomiast dla wszystkich cos umiejacych bylych funkcjonariuszy polecam tzw prywatne kompanie wojskowe alias Academi - niezle stawki godzinowe lub zadaniowe , np dla piro wyburzanie konstrukcji wysokich- niezla zabawa polaczona z adrenalina plus konkretna kasa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-12-2013, 13:41
Post: #23
RE: Dodatkowa praca
Z NSR za miesiąc ćwiczeń idzie tylko 5 tyś wycinkowość
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-12-2013, 15:25
Post: #24
RE: Dodatkowa praca
(05-12-2013 13:41 )wiedzmin napisał(a):  Z NSR za miesiąc ćwiczeń idzie tylko 5 tyś wycinkowość
Tyle to wyciągnie eneserowiec w stopniu pułkownika + darmowa micha ( może jeszcze się załapie na 15 % dod.funkcyjnego) - zakładając że będą to bite 30 dniowe szkolenia . Takie realia - biedne państwo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-12-2013, 19:25
Post: #25
RE: Dodatkowa praca
NSR stopień pułkownika 175x30 dni=5250 5250x0.15%dodatek funkcyjny=787.5 + 5250x3% za staż =157.5+ 2000nagrody za każdy rok kontraktu, czyli pułkownik zarobi 8195
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-10-2015, 14:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-10-2015 14:01 przez kabanos.)
Post: #26
Zajęcie zarobkowe poza służbą
Witam. Czy są może na forum osoby które dorabiają do pensji poza służbą, jeśli tak z w jaki sposób. Ciekawi mnie taka opcja, ponieważ ostatnio krucho u mnie z kasą, żonie urlop macierzyński się skończył, zostaję tylko "kuroniówka", nigdzie się nie zatrudni bo nie mamy z kim synka zostawić. Jak to wygląda w praktyce pracując w trybie zmianowym? I jak stosunek mają do tego Komendanci czy zezwalają na takie coś?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-10-2015, 14:16
Post: #27
RE: Zajęcie zarobkowe poza służbą
Jeżeli nie będzie to zajęcie negatywnie rzutujące na wizerunek funkcjonariusza SG i ogólnie SG, to Komendant Oddziału - bo do niego piszesz prośbę - nie powinien Ci robić "pod górkę". Swego czasu byłem Sądowym Kuratorem Społecznym, napisałem informację do KO - informację bo tak w zasadzie nie pracowałem w pełni tego słowa znaczeniu moja funkcja była społeczna - pobierałem ryczałt a nie pensję, nawet się z tego nie rozliczałem z fiskusem. Nie było żadnych przeszkód.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-10-2015, 14:25
Post: #28
RE: Zajęcie zarobkowe poza służbą
Cięzko zostać kuratorem społecznym? Z tego co się orientuje to trzeba do sądu rejonowego aplikować no i napewno ktoś musi "wspomóc" Zarobki pewnie z 500zł miesięcznie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-10-2015, 15:39
Post: #29
RE: Zajęcie zarobkowe poza służbą
(06-10-2015 14:25 )kabanos napisał(a):  Cięzko zostać kuratorem społecznym? Z tego co się orientuje to trzeba do sądu rejonowego aplikować no i napewno ktoś musi "wspomóc" Zarobki pewnie z 500zł miesięcznie

Nie ma problemu ze zgodą jeżeli nie będzie ona miała negatywnego wpływu na pełnienie przez Ciebie słuźby. W prośbie musisz wskazać co będziesz robić u jakiego ewentualnego pracodawcy i jaka bedzie forma zatrudnienia. Argumentując prośbę opisz sytuację rodzinną i nie zapomnij podkreślić, że praca ta nie będzie kolidować z pełnioną przez Ciebie służbą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-10-2015, 16:39
Post: #30
RE: Zajęcie zarobkowe poza służbą
(06-10-2015 15:39 )krissg napisał(a):  
(06-10-2015 14:25 )kabanos napisał(a):  Cięzko zostać kuratorem społecznym? Z tego co się orientuje to trzeba do sądu rejonowego aplikować no i napewno ktoś musi "wspomóc" Zarobki pewnie z 500zł miesięcznie

Nie ma problemu ze zgodą jeżeli nie będzie ona miała negatywnego wpływu na pełnienie przez Ciebie słuźby. W prośbie musisz wskazać co będziesz robić u jakiego ewentualnego pracodawcy i jaka bedzie forma zatrudnienia. Argumentując prośbę opisz sytuację rodzinną i nie zapomnij podkreślić, że praca ta nie będzie kolidować z pełnioną przez Ciebie służbą.

Swego czasu dorabiałem w firmie jako pośrednik ubezpieczeniowy. Prośba do 01 oddzialu i otrzymałem zgodę bez problemu. Tylko jak w poście kolegi - zaznaczenie, że nie będzie praca kolidowała z zajęciami służbowymi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-10-2015, 17:20
Post: #31
RE: Zajęcie zarobkowe poza służbą
Jeszcze jakieś pomysły na dorobienie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-10-2015, 17:24
Post: #32
RE: Zajęcie zarobkowe poza służbą
(06-10-2015 17:20 )kabanos napisał(a):  Jeszcze jakieś pomysły na dorobienie?
kolego.... giełda.......zero pisania próśb
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-10-2015, 22:27
Post: #33
RE: Zajęcie zarobkowe poza służbą
A jak wyglada sprawa z np ZUSem jezeli chcialoby sie zalozyc wlasna dzialalnosc?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-10-2015, 08:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-10-2015 08:42 przez nettai.)
Post: #34
RE: Zajęcie zarobkowe poza służbą
(06-10-2015 22:27 )straznik123 napisał(a):  A jak wyglada sprawa z np ZUSem jezeli chcialoby sie zalozyc wlasna dzialalnosc?

http://www.dziennikprzedsiebiorcy.pl/pra...asna-firma
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-10-2015, 10:12
Post: #35
RE: Zajęcie zarobkowe poza służbą
(07-10-2015 08:32 )nettai napisał(a):  
(06-10-2015 22:27 )straznik123 napisał(a):  A jak wyglada sprawa z np ZUSem jezeli chcialoby sie zalozyc wlasna dzialalnosc?

http://www.dziennikprzedsiebiorcy.pl/pra...asna-firma

Tyle to wiem, chodzilo mi o info jak to jest w naszym przypadku poniewaz nie podlegamy pod ZUS. Mamy placone tylko skladki zdrowotne. Dlatego tez ciekawi mnie czy jestemy tak samo traktowani jak cywile na etacie czy jednak jest jakis haczyk Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-10-2015, 18:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-10-2015 18:49 przez P_A_S_W_E_S_T.)
Post: #36
RE: Zajęcie zarobkowe poza służbą
Ja dorabiam już od kilku długich lat i nie miałem problemu z otrzymaniem zgody, na czas nieokreślony. Choć teraz przepisy się zmieniły i zobaczymy co będzie w przyszłym roku. Na początku przyszłego roku trzeba pisać ponownie już według wytycznych. Dotychczas nie było jakichkolwiek regulacji prawnych w kwestii dorobienie w SG. Dużo ludzi zaczęło dorabiać i stąd pewnie te zmiany. Pytanie przychodzi jedno dlaczego taki funkcjonariusz zmuszony jest szukać dodatkowej pracy?
Umowa zlecenie to standard w Polskim kraju więc się nie przestrasz.
Tylko nie szukaj pełnego etatu bo nie dasz rady a i wątpię aby ci pozwolili.
ps. Ja wolałbym aby były płatne nadgodziny to bym sobie dorobił od czasu do czasu. Ale góra ustal sobie to co im się opłaca.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-10-2015, 21:08
Post: #37
RE: Zajęcie zarobkowe poza służbą
A z drugiej strony, jakie mogą być konsekwencje wykonywania pracy zarobkowej poza służbą bez zgody KO? Mówię tu o przypadku gdy wykonywane zajęcie nie godzi w dobre imię służby ani nie koliduje ze służbą?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-10-2015, 21:52
Post: #38
RE: Zajęcie zarobkowe poza służbą
(08-10-2015 21:08 )wiedźma napisał(a):  A z drugiej strony, jakie mogą być konsekwencje wykonywania pracy zarobkowej poza służbą bez zgody KO? Mówię tu o przypadku gdy wykonywane zajęcie nie godzi w dobre imię służby ani nie koliduje ze służbą?

Postępowanie dyscyplinarne - jako funk. SG powinnaś znać treść art.67 UoSG.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-10-2015, 06:18
Post: #39
RE: Zajęcie zarobkowe poza służbą
To akurat wiem. Interesuje mnie bardziej jaka max. kara mogłaby za to grozić? Czy wydalenie ze służby wchodziłoby w grę za tego typu "przewinienie"?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-10-2015, 09:45
Post: #40
RE: Zajęcie zarobkowe poza służbą
(09-10-2015 06:18 )wiedźma napisał(a):  To akurat wiem. Interesuje mnie bardziej jaka max. kara mogłaby za to grozić? Czy wydalenie ze służby wchodziłoby w grę za tego typu "przewinienie"?

W postępowaniu dyscyplinarnym bierze się pod uwagę charakter przewinienia,dotychczasowy przebieg służby obwinionego , jego dotychczasową karalność/niekaralność itp.Wszystko zależy od danego przełożonego -plejada kar jest duża.Jeden przywali -karny obóz pracy i wydalenie ze służby a u drugiego skończy się na naganie lub rozmowie dyscyplinującej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS