Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Expose premiera co dalej ???
18-11-2011, 13:29
Post: #1
Expose premiera co dalej ???
witam przeniosłem się na niezalażne forum, nowe związkowe radzi sobie....jak kazdy widzi Sad((( miernota pare osob zwiazkowych sie odzywa miernota i KZbakaliami, ja nie jestem i nie byłem w związkach.....jestem od niedawna na emce.....ale do rzeczy, własnie pan tusk wygłasza swoje expose a w nim m.in. brak waloryzacji procentowej dla fszy na emce....tak przewidywałem, poza tym widze na pasku ze 300pln dla mundurowych podwyżki od lipca 2012 (dlaczego od lipca????) oczywiscie zapewne brutto i zapewne podoficer 75 pln Smile))) co za zielona wyspa....chyba zatonęła nam WinkAngry
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2011, 19:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-11-2011 19:38 przez passengerLPG.)
Post: #2
RE: Expose premiera co dalej ???
Proste chce powstrzymać emerytów przed odejściem przed Euro2012 a czy będą podwyżki czy nie ? Historia nie raz pokazała, że na pewno nie w tym czasie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2011, 19:47
Post: #3
RE: Expose premiera co dalej ???
Waloryzacja będzie ale kwotowa

1 procent - niejeden uśmiech, oraz program do PIT 2012, szybko, łatwo wypełnisz PIT http://podarujusmiech.org
Jak połączyć swoją pasję z pracą http://www.emmu.pl
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2011, 19:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-11-2011 20:22 przez grzegorz.)
Post: #4
RE: Expose premiera co dalej ???
(18-11-2011 13:29 )Ex-passe napisał(a):  witam przeniosłem się na niezalażne forum, nowe związkowe radzi sobie....jak kazdy widzi Sad((( miernota pare osob zwiazkowych sie odzywa miernota i KZbakaliami, ja nie jestem i nie byłem w związkach.....jestem od niedawna na emce.....))))
Ale to jest właśnie powód tego dlaczego forum związkowe tak wygląda. Nie jesteś, nie byłeś w związkach, dodatkowo jesteś emerytem (tak jak 90% użytkowników starego forum) ale chciałbyś się wypowiadać na temat związków i służby na forum, za które odpowiedzialność bierze organizacja.
Dlatego osobiście cieszę się, że udał nam się ten podział - bo również jestem za demokracją i prawem każdego do wypowiedzi, ale tam gdzie każdy za swe słowa będzie odpowiadał (lub też właściciel forum).

Planeta jesteś administrator przenieś te posty (proszę) tam gdzie powinny być bo jestem ostatnią osobą, która miałaby zamiar gadać nie na temat.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-11-2011, 10:31
Post: #5
RE: Expose premiera co dalej ???
czemu od lipca mają być niby podwyżki ? hmmm. moje rozważania są takie:
1. Zatrzymać funków na Euro
2. zmian emerytalnych nie wprowadzą w 1 półroczu, najszybciej właśnie od lipca
3. dać tuż po zmianach w emce trochę kasy aby nie było masowej - czerwcowej ucieczki ( może ktoś się połakomi na kilka srebrników i zostanie)
4. Jeżeli obiecują podwyżki to z pewnością coś zabiorą czyli zmiany emerytalne dotkną tych którzy teraz służą.
Zaznaczam to moje przemyślenia nie poparte żadnymi "przeciekami"

od lutego 2013 szczęśliwy emeryt Smile i daję radę w cywilu Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-11-2011, 15:44
Post: #6
RE: Expose premiera co dalej ???
(19-11-2011 10:31 )piotrek1504 napisał(a):  3. dać tuż po zmianach w emce trochę kasy aby nie było masowej - czerwcowej ucieczki ( może ktoś się połakomi na kilka srebrników i zostanie)
Tych kilka srebników to dla niektórych 10% wypłaty...
Ucieczek masowych nie będzie:
http://www.policja.pl/portal/pol/1/72106...licji.html
Szczerze mówiąc biorąc pod uwagę nastroje na forach myślałem, że dotąd ewakuowało się dużo więcej policjantów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-11-2011, 16:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-11-2011 16:09 przez piotrek1504.)
Post: #7
RE: Expose premiera co dalej ???
tak lenek dla mnie też jest to prawie 10 % ale gdy zaprzestaną wliczać np 13 do emki, gdy te 300 zł to będzie średnia, czyli ja dostanę z 200brutto i to może być jako jakiś dodatek czasowy nie wliczany do emki to szczerze mam gdzieś tą podwyżkę bo faktycznie na emce bym stracił . Trzeba być po prostu czujnym .

od lutego 2013 szczęśliwy emeryt Smile i daję radę w cywilu Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-11-2011, 16:36
Post: #8
RE: Expose premiera co dalej ???
(19-11-2011 16:04 )piotrek1504 napisał(a):  tak lenek dla mnie też jest to prawie 10 % ale gdy zaprzestaną wliczać np 13 do emki, gdy te 300 zł to będzie średnia, czyli ja dostanę z 200brutto
Posłuchaj dokładnie expose lub przeczytaj stenogram - "300 złotych dla każdego policjanta", a nie średnio. Nie sądzę, aby ktoś odważył się zmienić te ustalenia.
Rząd się uczy, wybrańcy poczytali forum, wysłuchali związków i ... doprowadzili do sytuacji, gdy w służbie będą wyższe podwyżki niż na emeryturze. Szkoda tylko, że zmieniając waloryzację emerytury na kwotową Sad
O przestaniu wliczania 13 do emki to gdzie słyszałeś ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-11-2011, 19:16
Post: #9
RE: Expose premiera co dalej ???
oficjalnie nigdzie nie słyszałem , ale nie wierzę , że coś dadzą ot tak od siebie .. Zwłaszcza w dobie "kryzysu" i nagonki medialnej na nasze przywileje i również na 13 w budżetówce. Po prostu trzeba być czujnym co nie znaczy , że trzeba panikować . Smile

od lutego 2013 szczęśliwy emeryt Smile i daję radę w cywilu Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-11-2011, 19:44
Post: #10
RE: Expose premiera co dalej ???
(19-11-2011 19:16 )piotrek1504 napisał(a):  oficjalnie nigdzie nie słyszałem , ale nie wierzę , że coś dadzą ot tak od siebie .. Zwłaszcza w dobie "kryzysu" i nagonki medialnej na nasze przywileje i również na 13 w budżetówce. Po prostu trzeba być czujnym co nie znaczy , że trzeba panikować . Smile
Dlaczego niewierny Tomaszu ? Wszystkie media podają 300, 300, 300 (niektórzy nawet mówią, że film o tym powstałSmile). I punkt pijaru dla rządu.
Teraz w lipcu dadzą 300 i następny punkt pijarowy. "Dotrzymujemy danego słowa pomimo kryzysu".
Jakby miała być zabierana 13 to nie tylko w służbach, ale w całej budżetówce. Na pewno znalazło by się to w expose.
Nagonką to sterowała głównie prasa, żeby odciągnąć rękę od 50% kosztów uzyskania przychodu przez dziennikarzy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-11-2011, 22:21
Post: #11
RE: Expose premiera co dalej ???
Obiecane przez premiera 300zł to jest budżetowy wariant optymistyczny (prawie bezkryzysowy), następny będzie wariant średniego kryzysu i z 300zł zrobi się 150zł(brutto) a gdy wskaźniki ekonomiczne poleca na łeb to zapomnijmy o podwyżce jakiejkolwiek. Pan premier ze szczerością nam wtedy wyjaśni: ,,wiecie , chcieliśmy , planowaliśmy .... ale nastał kryzys". Zresztą jeszcze mam list pana premiera, który osobiście do mnie napisał :-) i już coś obiecywał a co z tego wyszło widzimy teraz. Ważne aby funki nie wpadały w panikę i nie uciekały teraz na emki, no a w połowie roku się zmieni trochę niektóre ustawy i wtedy można będzie się bujać np. do 55lat po przesłużeniu których dostaniemy 40 % podstawy gołej pensji bez dodatków. Tak czy siak prawda wyjdzie na jaw w połowie roku ale jakoś czarno to widzę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-11-2011, 22:31
Post: #12
RE: Expose premiera co dalej ???
(19-11-2011 22:21 )czesław napisał(a):  Zresztą jeszcze mam list pana premiera, który osobiście do mnie napisał :-) i już coś obiecywał a co z tego wyszło widzimy teraz.
Nie mam najmniejszego zamiaru bronić Tuska, ale co z tego listu nie zostało dotrzymane do końca kadencji ostatniego rządu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-11-2011, 09:10
Post: #13
RE: Expose premiera co dalej ???
(19-11-2011 15:44 )lenek napisał(a):  
(19-11-2011 10:31 )piotrek1504 napisał(a):  3. dać tuż po zmianach w emce trochę kasy aby nie było masowej - czerwcowej ucieczki ( może ktoś się połakomi na kilka srebrników i zostanie)
Tych kilka srebników to dla niektórych 10% wypłaty...
Ucieczek masowych nie będzie:
http://www.policja.pl/portal/pol/1/72106...licji.html
Szczerze mówiąc biorąc pod uwagę nastroje na forach myślałem, że dotąd ewakuowało się dużo więcej policjantów.

Sam kiedyś pisałem kreatywne statystyki i wiem jak to zrobić Tongue
A to tak dla zrównoważenia danych KGP Big Grin

Bandyci opanują Warszawę? Policjanci stąd uciekają
http://www.sfora.pl/Bandyci-opanuja-Wars...acy-a37867

Braki w policji!
http://www.nowiny.rybnik.pl/artykul,2487...icji_.html

Praca w policji i straży miejskiej
http://praca.wp.pl/title,Praca-w-policji...&_ticrsn=5

Skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle Huh
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-11-2011, 09:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-11-2011 10:16 przez jasiek.)
Post: #14
RE: Expose premiera co dalej ???
Na stronie głównej starego forum jakiś as tegoż związku uparcie podaje że podwyżki dla policji i wojska mają być w połowie 2012 oraz pod koniec tegoż roku. Wobec powyższego mam pytanie czy koniec kadencji (bo takiego sformułowania używał premier odnośniej ewentualnej drugiej podwyżki płac) to to samo co koniec roku 2012.
Nosz k...wa m..ć żenada. Sami bencwały wprowadzają swoich w błąd...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-11-2011, 13:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-11-2011 13:35 przez jasiek.)
Post: #15
RE: Expose premiera co dalej ???
jest godzina 13,30 spoglądam na ich forum i stwierdzam, że już poprawili głupoty jakie tam napisali. Wniosek: czytają Planetarium ...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-11-2011, 21:43
Post: #16
RE: Expose premiera co dalej ???
(20-11-2011 09:10 )NOWY napisał(a):  Sam kiedyś pisałem kreatywne statystyki i wiem jak to zrobić Tongue
A to tak dla zrównoważenia danych KGP Big Grin
A ja zajmowałem(uję) się wytwarzaniem narzędzi do wyłapywania kreatywnych statystyk. Czy kwestionujesz oficjalne dane KGP i uważasz, że w GKG Policji pracują tępaki i opłaca im się wrzucić nieprawdziwe dane?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2011, 09:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-11-2011 10:44 przez NOWY.)
Post: #17
RE: Expose premiera co dalej ???
Lenek nie pisze że w Policji pracują tępaki. I nie napisałem że ich dane są zarówno prawdziwe jak i nieprawdziwe. Ja tego po prostu nie wiem i nie jestem w stanie sprawdzić.

A tak nawiasem to są dane do dnia:

1 tabela: 15 listopada 2011
2 tabela: do dnia 1 kwietnia 2011
3 tabela: 15 listopada 2011
4 tabela: 15 listopada 2011

Oczywiście wszystko: Zgodnie z Meldunkiem o stanie kadr Policji.

Kreatywność polega tutaj na tym ze jakoś dziwnie Pan Komendant zapomniał podać w tym prześlicznym oświadczeniu zarówno ilość raportów już złożonych w trakcie rozpatrywania jak i zadeklarowanych odejść do końca lutego 2011.

I jeszcze jedno niech Pan Komediant poda ile odeszło a ilu pozostało z tzw 1 lini z jakim stażem i doświadczeniem a ilu żółtodziobów ich zastąpiło. Bo jak widzę w tej analizie ważnym jest sztuka a nie staż i doświadczenie zgodnie ze znanym hasłem "sztuka jest sztuka".

W zakładkach praca i kadry można zobaczyć kastingi i mianowania na kierownicze stanowiska służbowe w policji:

http://isp.policja.pl/

Mniej więcej widać "naturalną" fluktuację kadry kierowniczej w policji Wink

Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2011, 17:44
Post: #18
RE: Expose premiera co dalej ???
A ja tak czytam o tym expose i nie ma tam ani słowa o podwyżkach dla Straży Granicznej - jest wymieniona tylko Policja i żołnierze. Zawsze jest prosty sposób aby się wytłumaczyć dlaczego Sg dostała zero.
Oczywiście to żart, ale niektórzy już się wycofali z odejścia na emeryturę i czekają na upragnione 300PLN-ów brutto oczywiście.
Myślę że jest to dobra wiadomość również dla tych co na emkę się nie wybierają bo w końcu od trzech lat coś skapnie.
Wiadomo inflacja galopuje i każdy pieniądz się przyda
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2011, 19:22
Post: #19
RE: Expose premiera co dalej ???
O SG w podwyżkach nie było prostolinijnej mowy - poza tym śmiać mi się chce z prawie emerytów już odchodzą już witają się z gąską a tu szansa na 300 - i co tu teraz zrobić z orzeczeniem od wariata. Sorki nic nie mam do orzeczeń, lecz śmiać mi się chce z tej pazerności oraz z tego że wartiat był ok, ale teraz co tu zrobić jak przedybać z orzeczeniem o niezdolności do służby jeszcze 8 miesięcy Smile))))))))) niejeden myśli teraz co ja zrobiłem/am Smile))
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2011, 19:53
Post: #20
RE: Expose premiera co dalej ???
Co się tyczy przyszłych emerytów to dalej twierdzę że najlepszy okres do odejścia to przedostatni dzień lutego 2012 roku.Waloryzacja emek dalej procentowa przynajmniej 5 % - za ustawę o waloryzacji emek rząd zabierze się dopiero w marcu/kwietniu 2012.A lipiec 2012 i obiecane trzy stówy może co niektórych rozczarować.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS