Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kategoria placówki SG
05-11-2012, 14:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-11-2012 14:46 przez niepokorny.)
Post: #1
Kategoria placówki SG
Czy ktoś obeznany w temacie mógłby mi podpowiedzieć:
Huh
Kto nadaje kategorię poszczególnym placówkom SG?
Od czego zależy ta kategoria?
Czy oprócz struktury etatowej placówki SG z różnymi kategoriami różnią się czymś jeszcze (pod względem prawnym oczywiście)?
Huh
Znalazłem zarządzenia KGSG w sprawie tworzenia i znoszenia placówek SG ale nie ma w nich wzmianki o kategorii. Więcej google nic nie znalazło.

No proszę. Świerze powietrze dobrze mi zrobiło. Znalazłem. Przepraszam za zamieszanie. Temat do usunięcia. Blush

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-11-2012, 14:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-11-2012 14:51 przez quasimodo1.)
Post: #2
RE: Kategoria placówki SG
Prawdopodobnie zależy to od natężenia ruchu granicznego tj czy jest umiarkowany lub duży , ilości pg w ramach jednej PSG , ilości szlaków komunikacyjnych w rejonie odpowiedzialności służbowej PSG w przypadku wewnętrznej , zagrożeń wynikających z mapy cudzoziemców itp. Kategorie placówkom nadaje jedna z komórek organizacyjnych KGSG -która nie wiem.Pod względem prawnym niczym się nie różnią oprócz grup zaszeregowania uposażenia od kierownika grupy w górę oraz przysługującego tym grupom stopnia służbowego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-11-2012, 17:20
Post: #3
RE: Kategoria placówki SG
Temat dość ciekawy więc niech zostanie:

Zarządzenie Komendanta Głównego Straży Granicznej nr 28 z dnia 6 lipca 2011 r. w sprawie utworzenia placówek i dywizjonów Strazy Granicznej, okreslenia ich terytorialnego zasiegu działania, a takze okreslenia szczegółowego zakresu zadan terenowych organów Strazy Granicznej oraz organizacji komend oddziałów, placówek i dywizjonów

1. Ustala sie nastepujace kategorie placówek:
1) kategoria I – placówki spełniajace, co najmniej 6 z nizej wymienionych kryteriów:
a) ochraniajaca zewnetrzna granice Unii Europejskiej,
b) na odcinku granicy panstwowej ochranianym przez placówke wystepuje duze zagrozenie przestepczoscia graniczna,
c) ochraniany odcinek granicy panstwowej przebiega w terenie trudnym do ochrony ze wzgledu na jego ukształtowanie (pagórkowaty lub górski) albo pokrycie (las lub zabudowa zwarta),
d) dokonujace kontroli granicznej w co najmniej dwóch przejsciach granicznych,
e) dokonujace kontroli granicznej w przejsciach granicznych o natezeniu ruchu osobowego łacznie nie mniejszym niz 6 tys. osób na dobe (srednie natezenie dobowe w ciagu ostatnich 12 miesiecy),
f) przejscia graniczne, o których mowa w lit. d sa róznego rodzaju,
g) terytorialny zasieg przejscia granicznego znajduje sie w granicach administracyjnych aglomeracji miejskiej (powyzej 20 tys. mieszkan-
ców);
2) kategoria II – placówki dokonujace kontroli granicznej w przejsciu granicznym oraz spełniajace co najmniej 3 kryteria okreslone w pkt 1 lit. a-c i lit. e-g;
3) kategoria III – placówki ochraniajace zewnetrzna granice Unii Europejskiej lub spełniajace kryteria okreslone w pkt 1 lit. b i c;
4) kategoria IV – pozostałe placówki.
2. Placówka Strazy Granicznej Warszawa-Okecie im. gen. bryg. Waleriana Czumy jest placówka kategorii I.


Całość Zarządzenia w linku poniżej:

http://www.strazgraniczna.pl/wps/wcm/con...OD=AJPERES
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-11-2012, 17:49
Post: #4
RE: Kategoria placówki SG
2. jest najlepsza. Czy się stoi, czy się leży, dwa tysiące się należy Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS