Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podróż slużbowa w dniu wolnym
08-11-2012, 10:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-11-2012 10:31 przez arek32.)
Post: #1
Podróż slużbowa w dniu wolnym
W NoOSG podróż służbowa na kursy ma się odbywać w dniu wolnym od pracy, tj dostajesz DW na podróż służbową,bez policzenia godzin pracy. Czy w innych oddziałach jest taka sama praktyka? Co w razie ew. wypadku w czasie podróży służbowej w dniu wolnym od pracy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-11-2012, 11:01
Post: #2
RE: podróż slużbowa w dniu wolnym
(08-11-2012 10:31 )arek32 napisał(a):  W NoOSG podróż służbowa na kursy ma się odbywać w dniu wolnym od pracy, tj dostajesz DW na podróż służbową,bez policzenia godzin pracy. Czy w innych oddziałach jest taka sama praktyka? Co w razie ew. wypadku w czasie podróży służbowej w dniu wolnym od pracy?

W placówkach NwOSG tak samo się to odbywało i pewnie tak jest nadal. Wielokrotnie wyjeżdżało się w niedziele na różne kursy i szkolenia do Lubania czy Koszalina. Nikogo to nie interesowało, że pół niedzieli siedzisz w samochodzie czy pociągu... ku chwale ojczyznySmile Dodatkowo, jeżeli wracasz w dniu roboczym, a podróż na drugi koniec Polski trwa np.12-15 godzin, to i tak zaliczą Ci tylko 8 godzin. Chyba, że jedziesz pojazdem służbowym jako kierowca, wtedy masz liczony rzeczywisty czas podróży.
Nie bardzo wiem o co Ci chodzi z tym wypadkiem. Jeżeli jesteś ubezpieczony, to ubezpieczenie obejmuje podróże służbowe, ponieważ odbywa się to na podstawie rozkazu wyjazdu.
Pozdrawiam
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-11-2012, 12:12
Post: #3
RE: podróż slużbowa w dniu wolnym
Dzięki ,wszystko jasne.Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-11-2012, 14:56
Post: #4
RE: podróż slużbowa w dniu wolnym
<arek32> sprawdź co masz napisane w rozkazie wyjazdu. Od kiedy do kiedy masz podróż służbową. I na tej podstawie żadaj rozliczenia godzin. Przerabiałem to u siebie na placówce. Oczywiście policzyli mi godziny od poniedziałku. Dopiero jak pokazałem rozkaz wyjazdu policzyli mi podróż służbową także w niedzielę.
Czas podróży ze stolycy do ośrodka szkolenia wynosił mniej więcej 8 godzin więc wszystko w porządku. Ciekawy jestem natomiast ile godzin policzą funkcjonariuszowi który jedzie do Koshaolina np z Przemyśla?

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-11-2012, 17:35
Post: #5
RE: podróż slużbowa w dniu wolnym
U mnie podróży w niedziele nie liczą, a co do długości podróży - choćbyś jechał 24h, to i tak policzą Ci 8h.

Nie mam słów by to komentować.
Nie chce mi się już...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-04-2016, 17:34
Post: #6
RE: Podróż slużbowa w dniu wolnym
Orientuje się ktos czy jesli podroz sluzbowa trwa równo 8 godzin oddzial płaci tzw. delegacje?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-04-2016, 10:19
Post: #7
RE: Podróż slużbowa w dniu wolnym
co masz na myśli pisząc "płaci tzw. delegację" - dietę, dojazd?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-04-2016, 08:01
Post: #8
RE: Podróż slużbowa w dniu wolnym
U mnie w Placówce nawet 8h nie liczą jak jedziesz w niedziele. Jedziesz 12h na dniu wolnym. A co najlepsze planista twierdzi, że to jest zgodne z przepisami. Normalne?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-04-2016, 09:54
Post: #9
RE: Podróż slużbowa w dniu wolnym
(22-04-2016 17:34 )mnich napisał(a):  Orientuje się ktos czy jesli podroz sluzbowa trwa równo 8 godzin oddzial płaci tzw. delegacje?
Chyba chodzi o diety. Do 8 godzin podróży służbowej dieta nie przysługuje. Od 8 do 12 godzin przysługuje połowa diety. Wpisz w delegacje, że podróż trwała 8 godz. i 5 minut i problem interpretacją będziesz miał z głowy.
Podstawa: § 4 ust. 2 pkt 1 tego: http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2006/1719/1

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-04-2016, 21:57
Post: #10
RE: Podróż slużbowa w dniu wolnym
(28-04-2016 08:01 )konczer22 napisał(a):  U mnie w Placówce nawet 8h nie liczą jak jedziesz w niedziele. Jedziesz 12h na dniu wolnym. A co najlepsze planista twierdzi, że to jest zgodne z przepisami. Normalne?

Jak najbardziej normalne. Chyba że wykonujesz czynności służbowe w trakcie podróży (np. kierujesz pojazdem służbowym). Niestety planista nie ma innego wyjścia - przepisy. Chociaż sprawiedliwe to nie jest Smile Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-04-2016, 10:55
Post: #11
RE: Podróż slużbowa w dniu wolnym
Podsumowując: W rozkazie i na poleceniu wyjazdu macie napisane, że podróż służbowa jest od niedzieli przy czym godziny liczą od poniedziałku bo w niedzielę nie jesteście w podróży służbowej. Big Grin
Jak to było? Gdzie kończy się logika zaczyna się Straż Graniczna.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS